NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zgubiony Sofi
Autor Wiadomość
hary88 
Poczatkujacy

Dołączył: 19 Cze 2009
Posty: 30
Wysłany: Pon Mar 01, 2010 2:32 pm   Zgubiony Sofi

witam, mam nastepujacy problem poneiwaz ostatnim razem gdy byłem w holandii zgubiłem dokument o przyznaniu mi numeru sofi i teraz chciałem wyjechać do holandii lecz okazało sie ze musze miec ten kwit o przyznaniu numeru sofi, myślałem ze salariss wystarczy do potwierdzenia mojego sofi poniewaz na salarisie znajduje sie ten numer takze. Co mam teraz zrobić zeby uzyskac kopie tego dokumentu o przyznaniu numeru sofi?
Ostatnio zmieniony przez hary88 Pon Mar 01, 2010 2:46 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
goorn 
Gaduła
Zimny jak głaz.


Wiek: 40
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 182
Skąd: Nijmegen
Wysłany: Pon Mar 01, 2010 3:00 pm   

Hm. Mieszkałem na domku który okradziono min. z numerów sofi. Pierwsze co to ludzie zgłosili do Belastingu jego zaginięcie i nie pamiętam co było dalej czy dostali kopie czy kolejny. No ale tak tez bym zrobił na Twoim miejscu niezwłocznie poinformował Belasting i wtedy od nich dowiesz się najlepiej co dalej. Jak sam się nie dogdasz to poproś kogoś żeby podał się za Ciebie. Z tego co pamiętam To w Belastingu mają linie telefoniczną dla obcokrajowcow czynną jak dobrze pamiętam do godz20.00. Zgłoś to. to numer to tego urzędu +31 555385385 Tylko wcześniej przygotuj sobie paszport lub dowód osobisty i jak masz to ten swój numer SOFI. Powodzenia.
Ostatnio zmieniony przez goorn Pon Mar 01, 2010 3:06 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
hary88 
Poczatkujacy

Dołączył: 19 Cze 2009
Posty: 30
Wysłany: Pon Mar 01, 2010 3:06 pm   

dzieki wielkie, tylko kupie doładowanie i tam zadzwonie :P
 
 
mentorka 
Poczatkujacy

Pomogła: 1 raz
Wiek: 39
Dołączyła: 18 Sie 2009
Posty: 41
Skąd: Gelderland
Wysłany: Pon Mar 01, 2010 6:47 pm   

umów się na spotkanie i napewno wydadzą ci drugi, bez żadnych opłat i innych kłopotów. :038:
 
 
hary88 
Poczatkujacy

Dołączył: 19 Cze 2009
Posty: 30
Wysłany: Pon Mar 01, 2010 8:21 pm   

mentorka napisał/a:
umów się na spotkanie i napewno wydadzą ci drugi, bez żadnych opłat i innych kłopotów. :038:


To tam trzeba sie umawiac? A jak np. bym z rozbiegu tam przyszedl do "okienka" to wydali by mi?
 
 
sylwia_lelystad 
Gaduła nad gadułami :-)
zajeta..xD


Pomogła: 13 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 10 Wrz 2009
Posty: 826
Skąd: Lelystad schiphol
Wysłany: Pon Mar 01, 2010 9:26 pm   

Pewnie tak... :039:
_________________
...stoję, nic więcej i nic mniej niż człowiek
z każdą wadą i zaletą gotowa konsekwencje ponieść...
 
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Pon Mar 01, 2010 9:28 pm   

Dugi SOFI :119:
SOFI jest na cale zycie - ja jak nei znalem poszedlem do Gemente i mi babka w okieku napisala na kartce..
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
sylwia_lelystad 
Gaduła nad gadułami :-)
zajeta..xD


Pomogła: 13 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 10 Wrz 2009
Posty: 826
Skąd: Lelystad schiphol
Wysłany: Pon Mar 01, 2010 9:39 pm   

chyba im chodzilo o druga kartke po prostu...
_________________
...stoję, nic więcej i nic mniej niż człowiek
z każdą wadą i zaletą gotowa konsekwencje ponieść...
 
 
 
amika 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 05 Lut 2010
Posty: 77
Wysłany: Pon Mar 01, 2010 10:25 pm   

hary88 napisał/a:
Co mam teraz zrobić zeby uzyskac kopie tego dokumentu o przyznaniu numeru sofi?

soffi nummer to teraz BSN-nummer, musisz udac sie do gemeente i poprosic o wyciag z przyznania numeru, uittreksel GBA, mozna tez pisemnie, powinni ci przyslac wtedy wyciag i acceptgiro, za wydanie takiego dokumentu (kopii) sie placi
Ostatnio zmieniony przez amika Pon Mar 01, 2010 10:30 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
hary88 
Poczatkujacy

Dołączył: 19 Cze 2009
Posty: 30
Wysłany: Wto Mar 02, 2010 8:55 am   

amika napisał/a:
hary88 napisał/a:
Co mam teraz zrobić zeby uzyskac kopie tego dokumentu o przyznaniu numeru sofi?

soffi nummer to teraz BSN-nummer, musisz udac sie do gemeente i poprosic o wyciag z przyznania numeru, uittreksel GBA, mozna tez pisemnie, powinni ci przyslac wtedy wyciag i acceptgiro, za wydanie takiego dokumentu (kopii) sie placi


Mozecie mi jeszcze powiedziec gdzie znajde to biuro w którym sie mam ubiegać o tą kopie tego dokumentu? Bo z tego co wygooglowałem to "gemeente" to chyba nazwa tej instytucji :P
a ten "uittreksel GBA" to tak sie nazywa ten dokument? A po angielsku sie chyba tam dogadam nie? Bo ja znam tylko angielski.
Ostatnio zmieniony przez hary88 Wto Mar 02, 2010 8:57 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
calendargirl288 
Super gaduła

Pomogła: 7 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 314
Skąd: Amsterdam / Gliwice
Wysłany: Wto Mar 02, 2010 11:50 am   

skoro nie wiesz co to jest gemeente to chyba jestes niezameldowany, więc pójście tam nic ci nie da. musisz sprawę załatwić z belastingiem.
 
 
amika 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 05 Lut 2010
Posty: 77
Wysłany: Wto Mar 02, 2010 12:07 pm   

hary88 napisał/a:
Mozecie mi jeszcze powiedziec gdzie znajde to biuro w którym sie mam ubiegać o tą kopie tego dokumentu?

a od kogo dostales/kto ci wydal ten sofinummer jak sie o niego ubiegales wczesniej?
moja rada: jesli chcesz kopie twojego numeru (czegokolwiek innego tez) skontaktuj sie z ta osoba albo instytucja, ktora ci go wydala za pierwszym razem. nie powinno byc wiekszego problemu nawet z jezykiem. powodzonka
 
 
hary88 
Poczatkujacy

Dołączył: 19 Cze 2009
Posty: 30
Wysłany: Wto Mar 02, 2010 12:24 pm   

amika napisał/a:
hary88 napisał/a:
Mozecie mi jeszcze powiedziec gdzie znajde to biuro w którym sie mam ubiegać o tą kopie tego dokumentu?

a od kogo dostales/kto ci wydal ten sofinummer jak sie o niego ubiegales wczesniej?
moja rada: jesli chcesz kopie twojego numeru (czegokolwiek innego tez) skontaktuj sie z ta osoba albo instytucja, ktora ci go wydala za pierwszym razem. nie powinno byc wiekszego problemu nawet z jezykiem. powodzonka


Niestety tez wpadłem na ten pomysł wczesniej i zadzwoniłem do firmy która mi nr. sofi wyrabiała lecz powiedzieli ze nie mają kopii tego dokumentu :/
 
 
amika 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 05 Lut 2010
Posty: 77
Wysłany: Wto Mar 02, 2010 12:37 pm   

dzwon do belastingdienst.
w gemeente (gmina) nic nie zalatwisz listownie, bo wysylaja dokumenty na adres zamieszkania, ktory miales w holandii(?). osobiscie w gemeente, gdzie jestes zameldowany, albo gdzie byles(?) wydaliby od reki.
hary88 napisał/a:
powiedzieli ze nie mają kopii tego dokumentu :/

niezapytales czy mogliby ponownie zlozyc wniosek, tym razem o wydanie kopii?
Ostatnio zmieniony przez amika Wto Mar 02, 2010 12:49 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
hary88 
Poczatkujacy

Dołączył: 19 Cze 2009
Posty: 30
Wysłany: Wto Mar 02, 2010 1:19 pm   

amika napisał/a:
dzwon do belastingdienst.
w gemeente (gmina) nic nie zalatwisz listownie, bo wysylaja dokumenty na adres zamieszkania, ktory miales w holandii(?). osobiscie w gemeente, gdzie jestes zameldowany, albo gdzie byles(?) wydaliby od reki.
hary88 napisał/a:
powiedzieli ze nie mają kopii tego dokumentu :/

niezapytales czy mogliby ponownie zlozyc wniosek, tym razem o wydanie kopii?


Zadzwonie tam i zapytam, chociaz watpie ze tak bezinteresownie beda mi cos załatwiac
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group