NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Rezygnacja z vasta
Autor Wiadomość
vaski84
Poczatkujacy

Dołączył: 06 Sie 2017
Posty: 3
Wysłany: Nie Sie 06, 2017 4:11 pm   Rezygnacja z vasta

Witam

MAm takie pytanie: chcę odejść z firmy w której mam vasta... zamierzam się zatrudnić w innej firmie ze względu na lepsze zarobki- ile muszę przepracować w następnej firmie aby otrzymać zasiłek? (pracuję 3 lalta w NL ) wiem że po odejsciu z firmy na włąsne żądanie nie przysługje mi zasiłek.

[ Dodano: Pią Wrz 15, 2017 5:56 pm ]
Nie znajdzie się nikt zorientowany?
 
 
seemija
Gaduła

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Gru 2013
Posty: 142
Wysłany: Nie Wrz 17, 2017 7:52 pm   

jesli zachowujesz plynnosc zatrudnienia (czyli nie masz przerwy dluzszej niz 3 miesiace) po pierwszym okresie pracy (tygodniu, miesiacu, w zaleznosci jak sformulowana jest umowa z nowym pracodawca) znow masz prawo do zasilku jesli Cie zwolnia
pytalam o to kiedy rezygnowalam z umowy rocznej przechodzac na typowe biurowe tygodniowe odnawialne
sama realnie tego nie przerobilam, znam tylko teorie, pytalam prawnika specjalizujacego sie w holenderskim prawie pracy
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Śro Wrz 20, 2017 11:05 am   

Witam,

seemija napisał/a:
jesli zachowujesz plynnosc zatrudnienia (czyli nie masz przerwy dluzszej niz 3 miesiace)


Z tego co mi wiadomo to nie 3 lecz 6 miesiecy na chwile obecna.

Wg mnie jesli dana osoba zwalnia sie z danej firmy i idzie pracowac do innej to musi miec przepracowane min 26 tyg w ostatnich 36 tyg aby miec prawo do zasilku dla bezrobotnych.
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
seemija
Gaduła

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Gru 2013
Posty: 142
Wysłany: Śro Wrz 20, 2017 9:10 pm   

Beny.rac napisał/a:
musi miec przepracowane min 26 tyg w ostatnich 36 tyg


bez tego nie ma nawet mowy o UWV :033:
mowa o rezygnacji z umowy (pozbawienie sie prawa do zasilku) i natychmistowym zatrudnieniu sie w nowej firmie, tez nie bylam pewna czy jesli sie zdarzy ze popracuje tam tydzien czy dwa i okaze sie ze nie ma dla mnie pracy to zasilek bedzie sie nalezal czy nie, stad pytalam prawnika
wiec jak wyzej napisalam po przepracowaniu pierwszego okresu zatrudnienia i zwolnieniu ze strony nowego pracodawcy zasilek sie nalezy
 
 
vaski84
Poczatkujacy

Dołączył: 06 Sie 2017
Posty: 3
Wysłany: Pon Wrz 25, 2017 7:02 pm   

nie mam nawet jednego dnia nieprzepracowanego w ciągu ostatnich trzech lat... dziękuje serdecznie za odpowiedzi.... pytanie następne: jaka długość zasiłku po 3 latach? 3 miesiące? coś słyszałem że zależy to również od wieku... mam 33 lata.
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pon Wrz 25, 2017 7:44 pm   

vaski84, wiek nie ma tu nic wspolnego po 3 latach masz e m-ce zasilku
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group