NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Pon Mar 04, 2013 11:50 pm
Wierni opuścili mszę po odmowie udzielenia homoseksualistom
Autor Wiadomość
goorn 
Gaduła
Zimny jak głaz.


Wiek: 40
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 182
Skąd: Nijmegen
Wysłany: Nie Mar 07, 2010 8:48 pm   

No a teraz jestem ciekaw jak kolega TATTOOMEN99 skomentuje ten cytat. Dobra robota Maxy. Pozdrawiam.
_________________
Pozdrawiam.
 
 
mikka 
Gaduła
Fire, walk with me!

Pomógł: 5 razy
Wiek: 40
Dołączył: 02 Lis 2009
Posty: 173
Skąd: Tilburg
Wysłany: Nie Mar 07, 2010 9:15 pm   

Takie pytanie na inteligencję: jeżeli Chrystus umierając na krzyżu odkupił każdą osobę ludzką, czy mężczyzna (lub kobieta) o orientacji homoseksualnej jest również człowiekiem odkupionym?

PS. Jak przytaczacie Biblię to nie zapomnijcie wspomnieć o miłości pomiędzy Dawidem i Jonatanem oraz pomiędzy Rut i Noemi :)
_________________
BICheck - weryfikacja kont bankowych [nowa wersja]
 
 
 
lusia0101 
Gaduła nad gadułami :-)
UWAGA! Dyslektyk!


Pomogła: 6 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 17 Lut 2009
Posty: 500
Skąd: Drenthe
Wysłany: Nie Mar 07, 2010 9:54 pm   

ja tam zadnym teologiem nie jestem, religia to bardzo grzaski temat i nie chcialabym zapasc sie tu na niedzieli w to bagienko.

chrystus odkupil nasze winy, ale raczej przebaczenia (lub wybawienia) nie otrzyma osoba zyjaca w grzechu lub grzeszaca przeciw duchowi swietemu. a homoseksualizm jest w tym przypadku grzechem. bladzic, grzeszyc to ludzka rzecz.
a co do postaci dawida i jonatana. czy komus z was banan zawsze kojarzy sie z penisem? milosc braterska wcale nie oznacza seksulanosci miedzy ludzmi.
_________________
Pomagam w miare mozliwosci :)
 
 
 
tattoomen99 
Poczatkujacy
tattoomen99


Dołączył: 28 Sie 2009
Posty: 30
Skąd: europa
Wysłany: Pon Mar 08, 2010 10:29 am   

DO Goorna,juz komentuje ten cytat choc wcale nie powalil mnie na kolana,wiesz List zostal napisany wiele wiekow temu i przez wieki byl modyfikowany pod potrzebe i polityke KK,wiec co tu komentowac????slowa???[przypominam ze juz historia np sprzed 70 laty zostala zafalszowana a gdzie tam mowic o 20-stu wiekach,smieszne]Przypominam ze jeszcze kilka wiekow temu to sludzy bozy brali udzial w orgiach pijacko-erotycznych,czyz nieprawda???jednym z elementow sprawowania wladzy na Ziemi jest RELIGIA!!!Goorn masz dziwne podejscie do KK,raz triumfujesz piszac bym komentowal list sprzed wiekow,a sam podwazasz najwazniejsza ksiege czyli biblie[coz wobec niej znaczy 1 marny list-wszak biblie pisalo 40 ponoc medrcow.....ha,ha...]to twoje slowa,cytat.----------->>>>>>Od kiedy Kościół Katolicki to tylko Biblia??? Biblia, stosy dodatkowych zaleceń i praw jakie ustalali rzekomo nieomylni w sprawach wiary papieże+ tradycja rodzinna= Kościół Katolicki- nie ma tu miejsca na homoseksualizm. To są fakty i reguły które nagle homoseksualiści chcą zmieniać??? HA kilka wieków temu bali by się przyznać do swoich upodobań, Kościół popuścił to teraz chcą się mścić??? zmienic wiekowy Kościół---->>>>>>>> Goorn po twoich slowach dotarlo do mnie ,Masz problem bo boisz sie zmian,kolego a zycie teraz to nie ciemnogrod i ludzie analfabeci,ludzie i ludzkosc chca zmian na lepsze a to co bylo nawet wczoraj to historia...znow odbiegam od tematu---sorry,powiem tak moje zdanie jeszcze raz,homosexualista,to takze czlowiek i jest wazniejszy 1 czlowiek niz kilogram Makulatury[jak znam zycie to nakazy i zakazy nieoficjalnie lamie sie pod kazda szerokoscia geograficzna.....itd]Goorn ryba psuje sie od glowy,-a co zrobic z homo hierarchia???masz pomysl ,pewnie odpowiesz ksiadz ma powolanie ,a ja Tobie odpowiem tak ...Ksiadz to tylko ZAWOD---tylko lepiej PLATNY...Goorn ja jestem Ateista i wszelkie proby sprowadzenia mnie do roli przytakniecia ze pan w sukience ma ZAWSZE RACJE budza we mnie smiech....Goraco cie pozdrawiam Wg mnie...czlowiek sie uczy cale zycie,Skansen jest dobry do zwiedzania nie do Zycia......Jak mam czas zawsze odpowiem ,milo z wami popisac,milego dnia wszystkim zycze[Geyom TAKZE!!!!!!]do wieczora.[chyba znow bede nawracany,....] :039:
_________________
czlowiek z CHARAKTEREM .Sztuka trwa -zycie przemija.....
 
 
singelnl 
Super gaduła

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Sie 2009
Posty: 206
Wysłany: Pon Mar 08, 2010 12:38 pm   

Cytat:

witam goorn.teraz to mnie uswiadomiles Kosciol Katolicki nie tylko oparty na bibli?wiec na czym?CUDACH???


Kosciol katolicki opiera sie na:
1 ) Tradycji
2 ) Objawieniu
3 ) Bibli

jednak 3 punkt jest na koncu i ma mniejsze znaczenie od pierwszych dwoch.

Poprawna odpowiedzia na ten post napisala Maxy:
Cytat:
Czy nie wiecie, że niesprawiedliwi nie posiądą królestwa Bożego? Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwięźli, ani mężczyźni współżyjący z sobą ... nie odziedziczą królestwa Bożego. (1 Kor 6, 9–10)


Czyli Bog NIE TOLERUJE homoseksualizmu - tak jest napisane w bibli!.
Amen :033:
:039:
 
 
goorn 
Gaduła
Zimny jak głaz.


Wiek: 40
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 182
Skąd: Nijmegen
Wysłany: Pon Mar 08, 2010 12:38 pm   

Postaram się Ci to trochę prosciej wyjaśnić bo widzę że kręcisz i to równo. Ja osobiście zawsze będę podważał wiarygodność Bibli. To Ty tu powołałeś się pierwszy na jakieś konkretne słowa z Bibli próbując bronić homoseksualistów, to Ty tu próbowałeś zaprzeczyć Biblią to co teraz reprezentuje Kosciół, wię dlatego byłem ciekaw Twojej opini. Ale Ty widzę jak horongiewka na wietrze zmieniasz podejście, najpierw próbowałeś Biblia podważyć obecny KK i nie rozumiałeś że to nie jedyny wyznacznik, a teraz popierasz podważanie wiarygodności tego pisma. :039: Nie boję się zmian. Tematem jest przypomne protest homoseksyalisty w KK, i powtórze że rozumiem podejście księdza. Bronił warości w KK i tych w które wierzył też nie życzyłbym sobie żeby przyszedł mi teraz do domu jakiś katolik zaczął protestować że Bóg istnieje i mam się zmienić bo ten koleś tak chce. Rozumiem że kościół broni się jak może. Osobiście uważam że najlepsza radą na Kościół jest odstapienie od niego a wtedy sam upadnie albo którys papież wprowadzi radykalne zmiany- protesty uważam za żałosne wierni sami próbują stworzyc sobie wyznacznik wartości to niech się zastanowią czy to rzekomo prawo od Boga ich obowiązuje czy od człowieka- wiemy że od człowieka ale oni wolą myslec że od Boga i przed kim więc protest?, jak rosliny nie będziesz podlewał to zwiędnie najlepsza rada na kościół to nie chodzic do niego. Jak mi gdzieś nie odpowiada to się tam nie pcham to bezsens.
_________________
Pozdrawiam.
 
 
lusia0101 
Gaduła nad gadułami :-)
UWAGA! Dyslektyk!


Pomogła: 6 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 17 Lut 2009
Posty: 500
Skąd: Drenthe
Wysłany: Pon Mar 08, 2010 4:18 pm   

goorn napisał/a:
Bronił warości w KK i tych w które wierzył też nie życzyłbym sobie żeby przyszedł mi teraz do domu jakiś katolik zaczął protestować że Bóg istnieje i mam się zmienić bo ten koleś tak chce. Rozumiem że kościół broni się jak może. Osobiście uważam że najlepsza radą na Kościół jest odstapienie od niego a wtedy sam upadnie albo którys papież wprowadzi radykalne zmiany- protesty uważam za żałosne wierni sami próbują stworzyc sobie wyznacznik wartości to niech się zastanowią czy to rzekomo prawo od Boga ich obowiązuje czy od człowieka- wiemy że od człowieka ale oni wolą myslec że od Boga i przed kim więc protest?,


Racja. W KK jest zasada niewiernych nawracac, prowadzic do chrystusa. Zaden ksiadz nie wejdzie ci na chama do chaty, a nawet jesli ktos zapuka do twoich drzwi to nie masz obowiazku ani go wpuszczac ani sluchac. Jesli chcesz nalezec do wspolnoty religijnej (jakiejkolwiek wspolnoty zreszta) ktora ma swoje zasady od setek lat no to chyba zgadzasz sie z tymi zasadami. Po co ten caly show? zeby pokazac ze RK jest taki zacofany od tych setek lat? To tak jak z ta baba (jakas czlonkini stowarzyszenia feministek) w watykanie co protestowala (zaraz po smierci JPII a przed wyborem Benedykta XVI) - chcemy papieza - kobiete!
Kosciol nie zamyka sie na homoseksualistow! Kazdy czlowiek moze byc w kosciele i grzeszny i niegrzeszny. ale nie kazdy ma prawo do komunii.
_________________
Pomagam w miare mozliwosci :)
 
 
 
tattoomen99 
Poczatkujacy
tattoomen99


Dołączył: 28 Sie 2009
Posty: 30
Skąd: europa
Wysłany: Pon Mar 08, 2010 5:25 pm   

goorn krecisz i to rowno,mieszasz wszystko byle tylko udowodnic swoja racje- po pierwsze slowo o bibli napisales ty-osobiscie-mozna sprawdzic--- -<<<<Ja czytałem Biblie ze zrozumieniem na tyle ile się da ją zrozumiec w dzisiejszych czasach jest wiele nieścisłości ale to inna bajka, czytałem ją sam i ze Świadkami Jehowy i pani Mariola101 poczytaj sama bo o ile pamiętam to nie propaguje ono homoseksualizmu. a Kto tu niby TU skrytykował homoseksualizm??? Od kiedy Kościół Katolicki to tylko Biblia??? Biblia, stosy dodatkowych zaleceń i praw jakie ustalali rzekomo nieomylni w sprawach wiary papieże+ tradycja rodzinna= Kościół Katolicki- nie ma tu miejsca na homoseksualizm>>>>To twoje slowa,po drugie ja napisalem ze biblia dla KATOLIKA to jak Koran dla Muzulmanina--niepodpieram sie biblia bo to dla mnie tylko opowiesc....po trzecie jesli kosciol nie bierze pod uwage opini wiernych,i trzyma sie kurczowo starych,przezytych zasad to ewidentnie traci w oczach wielu ludzi,po czwarte jesli kaplan ma glosic swoje slowo a nie slowo boze to cos nie tak,-Goorn ty to jestes lobbysta KK ,wybacz ze tak cie nazwalem ale twoje podejscie i czolobitnosc wobec Instytucji[budzi u ciebie szacunek 2000lat..,jasne-tylko ten kosciol budowalo tysiace istnien ludzkich....grabierze,intrygi,zadza wladzy ,palacei majatek...ale to juz inny temat] dla ciebie wierni i geye to nic bo tylko Dobro Kosciola to dobro ,reszta to Be.Musial byc z ciebie niezly katolik,moze ministrant-z takim podejsciem masz szanse zostac koscielnym w tak szacownym kosciele ,stworzonym dla kasty stojacej ponad spoleczenstwem.zawsze mozesz sie nawrocic bo to tak po twojemu,Goorn kazde spoleczenstwo ma odsetek gei, itd-ci ludzie zyja wsrod nas,wiec proste trzeba ich akceptowac takimi jacy sa-a nie robic z szopki cyrku.Ja osobiscie nie pcham sie do zadnej religi bo zadna mi nie odpowiada,wole byc z boku niz w stadzie owiec.Apropo otworz Tvn24 i poczytaj dzisiaj o Holandi Kk pedofilia,chroniona przez hierarchow KK,nic dodac nic ujac Instytucja Naprawde Super....wszystko pod dywan ,jak zwykle zgodnie z TRADYCJAMI KK...Goorn wrzuc na luz ty to nie choragiewka na wietrze ,ty to prawdziwy ZAGIEL na pieciomasztowcu,nie miotaj sie bo gubisz sie w tym temacie ....pozdrawiam goraco ,....masz problem rzeczywistosc jest tu i teraz a nieba nie ma nawet w niebie.... :039: trzymaj tak dalej.
_________________
czlowiek z CHARAKTEREM .Sztuka trwa -zycie przemija.....
 
 
singelnl 
Super gaduła

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Sie 2009
Posty: 206
Wysłany: Pon Mar 08, 2010 8:01 pm   

lusia0101 napisala:
Cytat:
Kosciol nie zamyka sie na homoseksualistow! Kazdy czlowiek moze byc w kosciele i grzeszny i niegrzeszny. ale nie kazdy ma prawo do komunii.


:119:

racja, racja !!

Pedofile tez maja tam stale i cieple miejsce :082:
http://forum.niedziela.nl/viewtopic.php?t=75943
http://www.tvn24.pl/12691...,wiadomosc.html
 
 
singelnl 
Super gaduła

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Sie 2009
Posty: 206
Wysłany: Wto Kwi 13, 2010 12:20 pm   

kolejny ciekawy link o kosciele kat.

http://nos.nl/artikel/150...-aan-homos.html

Cytat:
Vaticaan linkt misbruik aan homo's

Cytat:
De tweede man van het Vaticaan zegt dat de misbruikschandalen binnen de Rooms-Katholieke Kerk te maken hebben met homoseksualiteit en niet met het celibaat.
Onderzoek

Kardinaal en staatssecretaris Bertone liet weten dat wetenschappelijk onderzoek dat heeft uitgewezen.

"Veel psychiaters en psychologen hebben aangetoond dat er geen relatie bestaat tussen het celibaat en pedofilie, maar mij is verteld dat ander onderzoek laat zien dat er een relatie bestaat tussen homoseksualiteit en pedofilie", zei hij.

Bertone deed zijn uitspraken tijdens een bezoek aan de Chileense stad Santiago. Daar werd met verbijstering gereageerd op zijn visie.



Jednym slowem kosciol katolicki jest bardzo ciekawy.

Fuj fuj a tu okzauje sie ze wsrod facetow w sukienkach jest pelno homosexualistow :033:

Zgnilizna az smierdzi !!!
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Wto Cze 22, 2010 8:34 pm   

A jak ktos chce byc jak najdalej od Boga to moze byc gejem?
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
bafana 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 08 Paź 2009
Posty: 76
Wysłany: Czw Lip 01, 2010 9:55 pm   

Księża to też czasem geje, hazardziści; nie wspomnę o burdelach. Tacy ludzie jak my a nie święte krowy choć jest wielu prawdziwych z powołania :074:
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Pon Lip 05, 2010 1:50 pm   

http://wiadomosci.wp.pl/k...,wiadomosc.html

straszne sa te dane, straszne. Ludzie powinni sie zajac swoim zyciem i swoja sypialnia.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
Estamos 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 6 razy
Wiek: 38
Dołączył: 07 Kwi 2010
Posty: 426
Skąd: provincie Utrecht...
Wysłany: Wto Lip 06, 2010 2:22 pm   

Czasem odnoszę wrażenie, że religia to nie wiara w siebie tylko w to, że jest się lepszym od muzułmanina, buddysty czy innego wierzącego w Voodoo.
Katolik zawsze udowadniał, że to on ma rację. Ogólnie rzecz biorąc wyznawcy Chrytsusa szczególnie w Holandii bardzo afiszują się z tym, że wierzą co od razu pozwala im poczuć się lepszymi ludźmi.
Taką osobistą wycieczkę urządzę. Popatrzcie urodziłem i wychowałem się na wsi, od dziecka składałem rączki do różnych obrazków, z babcią paciorki zmawiałem. Na czas kolendy w domu panowała mobilizacja, w końcu ksiądz nas odwiedzi. W wieku 8 lat przekonano mnie, że dostąpię czegoś wspaniałego, że będę bliżej Chrystusa. Jeśli ta bliskość ma się stać dzięki 200 pytaniom wyrytym na blachę, setkom bez sensownych modlitw to byłem jeszcze za mały by powiedzieć nie. Każda niedziela oczywiście poranna msza, każde święto to samo. Śluby kuzynów, kuzynek też w kościele. Nie wspomnę o innych cudach jak wizyta obrazu z Częstowchowy czy wizytacja biskupia. Kościół był obecny w moim życiu przez jakieś 16-18 lat.
Obecnie jako 25 letni mężczyzna, uważam się człowieka głęboko niewierzącego.
Nie rzucam obelg na kościół, nie palę biblii, wypluł katolicyzm niczym niemiłą pozostałość po grypie.
I na koniec krótkie stwierdzenie i pytanie.
1) Nie brakuje mi nic, uświadomiłem sobie że na wszystkich świętach, niedzielach itd traciłem tylko czas na sen, zabawę czy naukę. Policzcie jeśli komuś się zechce drodzy katoliccy rodzice, ile wasze dziecko umiaoby by powiedzieć gdybyście te 52 a może więcej godzin w roku (nie licząc dojazdu) poświęcili na naukę np angielskiego? Tak od 3 roku do 15?? Paciorka w CV nie będzie, a w kościele nabędzie wiedzę dzięki której będzie popychadłem albo kimś zakłamanym, kto w pewnym momencie zatraci się w swoim niemoralnym dualizmie.
2) Pytanie, nie mam nic do homo i ogólnie tego środowiska. Mam za to pytanie. Czy słyszał ktoś, kiedykolwiek o czarnuchu który nalegał i afiszował się z tym, że chce zostać skinheadem? Jeśli Cię kopią po jajach, to po kiego pchasz się po kolejne razy?
 
 
ghdstore3u 
Poczatkujacy
vwx971

Wiek: 67
Dołączył: 10 Sty 2011
Posty: 26
Skąd: England
Wysłany: Pon Sty 10, 2011 4:24 am   

spam
Ostatnio zmieniony przez Duuvelke Pon Sty 10, 2011 12:40 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group