NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Pon Mar 04, 2013 11:50 pm
Wierni opuścili mszę po odmowie udzielenia homoseksualistom
Autor Wiadomość
holland2007 
Poczatkujacy
holland2007

Wiek: 52
Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 15
Wysłany: Pią Mar 05, 2010 10:17 am   Wierni opuścili mszę po odmowie udzielenia homoseksualistom

W niedzielę, 28.02 w kościele św. Jana w Den Bosh kilkadziesiąt osób w proteście odmowy udzielenia komunii homoseksualistom opuściło kościół. Wierni wyszli z mszy po tym jak o. Geertjan van Rossem wyjaśnił, iż prosi o nieprzyjmowanie komunii przez gejów z szacunku dla sakramentu komunii.
Rzecznik biskupa potępił całą akcje, twierdząc, że była ona celowym zamierzeniem i przygotowanym wcześniej protestem w odpowiedzi na podobny konflikt, który miał miejsce w kościele w Reusel gdzie inny ksiądz również odmówił udzielenia komunii innemu homoseksualiście, księciu lokalnego karnawału.

W wyniku protestów środowisk gejowskich doszło do spotkania Rady kościoła katolickiego w Holandii wraz z organizacjami gejowskimi.

Rzecznik diecezji stwierdził wówczas ''Ludzie powinni sami decydować, czy mają uczestniczyć w ceremoniach wspólnot niezależnie od ich orientacji seksualnych i podchodzić do sprawy z czystym sumieniem''.

Co Wy na to? Ja osobiście twierdzę, takie podziały; gej-hetero są bez sensu. Człowiek to człowiek. Każdy pragnie kochać, wierzyć w co chce i nikt nie powinien nikomu zaglądać do łózka. Najciekawsze jest to, że najgłośniej odzywają się Ci ( czyt. walczą) u których odkrywa się najwięcej patologii seksualnych.
I dlaczego większość ludzi mówiąc o gejach myśli jedynie o seksie? Geje nie żyją seksem 24 h na dobę. Żyją w ten sam sposób co inni.
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pią Mar 05, 2010 10:22 am   

holland2007, juz troche przestarzala wersje masz
Sprawa juz wyjasniona i wszystko cacy. Komunja bedzie udzielana tylko i wylacznie gdy geje i lesbo nie beda robic jakichs manifestacji i wielkiego halo ze sa homosexualni . Jesli zkoscila beda robic "swoje miesce "ksaidz bedzie odmawial nie tylko komunji ale i prowadzenia mszy.
Wypowiedz ksiedza byla w TV pare dni temu . nie pamietam na jakim programie.
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
holland2007 
Poczatkujacy
holland2007

Wiek: 52
Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 15
Wysłany: Pią Mar 05, 2010 10:36 am   

Wiem, że tam już doszło do porozumienia ale myślałem, że w Holandii nie ma z tym większego problemu. Chodziło mi o samo zjawisko.
Wiem też że są geje i geje. Jedni paradują a inni chcą normalnych związków.
Pod tym linkiem jest fotoreportaż.
Ostatnio zmieniony przez holland2007 Pią Mar 05, 2010 10:48 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Mariola101 
Super gaduła
Strasznie uparta...


Pomogła: 7 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 08 Lip 2009
Posty: 343
Skąd: Nl
Wysłany: Pią Mar 05, 2010 9:07 pm   

Dobrze zrobili , że wyszli......
_________________
Im kto wyższy, tym łatwiej i niżej spaść może.

— Adam Mickiewicz
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pią Mar 05, 2010 10:02 pm   

holland2007, nie chodzilo o to ze sa gejami ale o to ze robili przed kosciolem i w kosciele protesty . A kosciol jest poprostu do modlitwy a nie do pokazywaniu calemu swiatu ze sie dzieli lozko z ta sama plcia.
Kosciol jest dla wierzacych w boga a nie w sztocznego penisa czy oczko kakaowe.
Bog kocha kazdego i to bylo przeslanka ksiedza .
Niechcial on z kosciola robic szopki dla pedzi . sorry kazdemu kto jest homosex osobiscie nie mam nic przeciwko. Wkoncu to nie moja dupa tylko wasza .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Pią Mar 05, 2010 10:48 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
piotrm 
Nieśmiały użytkownik

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 53
Wysłany: Pią Mar 05, 2010 10:32 pm   

koscio ljest sam szopka dla siebie i swych rytualow,co bal sie konkurencji szopki?przeciez ta nazwa jest dla niego zarezerwowana/szopka/jakkolwiek by to brzmialo...
moze jednak baileis nie obrazaj "pedzi" tak wiesniacko po polsku?
 
 
goorn 
Gaduła
Zimny jak głaz.


Wiek: 40
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 182
Skąd: Nijmegen
Wysłany: Pią Mar 05, 2010 10:38 pm   

Zgadzam się z Panią baileys. Mariola101- dobrze że wyszli??? szkoda że ich ksiądz nie wygonił a powinien. Już deklarowałem swój ateizm więc bez posądzania o stronniczość. Każdy broni swoich wartości ja swoich i kościół swoich i nie dziwie się że ksiądz odmówił, dziwie się że niby kościół pod naciskiem oponi publicznej ich wpyszcza w swoje mury. Kościół katolicki to instytucja oparta na jakiś swoich wierzeniach, zasadach i tradycji- tradycji do którch należy rodzina- jej normalny(naturalny) wyglą czyli K+M. ,, Idźcie i rozmnażajcie się.'' Każdy to zna. Homoseksualiśći naturalnie dzieci się nie dorobią. Tak natura. Osoba która głośno deklaruje homoseksualizm przeczy i obraża podstawowe tradycje Koscioła Katolickiego nie dziwie się że takiemu się odmawia czegokolwiek w kośćiele. Też bym sobie nie życzył gościć u siebie kogoś kto ma gdzieś moje wartości. dziwe się że homseksualista tam poszedł. na jego miejscu albo bym zmienił orientacje albo kościół. Równie dobrze JA ateista mógłbym pójść do kościoła, krzyczeć że Boga nie ma a później prosić o komunie. Nie robie tak. Ci wszyscy co wyszli w proteście sami powinni się zastanowić nad zmianą kościoła skoro im nie pasują reguły które obowiązuja od wieków. Nie zgadzem się z Kościołem więc do niego nie chodzę a nie robię w nim protestów. I bez posądzania mnie o o dyskryminacje. Kościół broni swoich wartości. Każdy z nas odmuwiłby posiłku w swoim domu komuś kto by was obrażał. Tak ja to widzę. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony przez goorn Pią Mar 05, 2010 10:39 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pią Mar 05, 2010 10:49 pm   

piotrm, a gdzie ja ich obrazilam ??
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Mariola101 
Super gaduła
Strasznie uparta...


Pomogła: 7 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 08 Lip 2009
Posty: 343
Skąd: Nl
Wysłany: Pią Mar 05, 2010 11:44 pm   

goorn napisał/a:
Każdy broni swoich wartości

Więc dlaczego Oni nie mogą bronić swoich ?
Jeżeli ktoś wierzy w Boga i jest homoseksualistą , to jakiej ma być wiary , skoro nie może być katolikiem ?
Bayleis a Tobie proponuję przeczytać Biblię ze zrozumieniem !
_________________
Im kto wyższy, tym łatwiej i niżej spaść może.

— Adam Mickiewicz
Ostatnio zmieniony przez Mariola101 Pią Mar 05, 2010 11:47 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
goorn 
Gaduła
Zimny jak głaz.


Wiek: 40
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 182
Skąd: Nijmegen
Wysłany: Sob Mar 06, 2010 2:14 am   

Mariola101 - niech będzie sobie wiary jakiej chce ale nie pcha się gdzieś gdzie wie że go nie chcą, a kościół katolicki to najmniej odpowiednie miejsce dla homoseksualisty jeśli tego nie rozumie to bedzie miał zawsze problem. I w przypadku o którym jest temat to nie homoseks. bronił swoich wartości tylko kościół którego reguły są duuuuuuuuuuużo starsze niż ten koleś. To on wszedł do kościoła po komunie.czego on się spodziewał idąc tam i mówiąc głośno że jest homo? że zmieni tradycje kościoła? a kim on jest żeby to zmieniać? zresztą co to byłby za kościół który na każde zawołanie zmieniał by swoje tradycje i poglądy? jeśli dalej chce wierzyc w tego samego Boga może modlic się w domu a o sakramentach w kosciele katolickim niech zapomni.
_________________
Pozdrawiam.
 
 
tattoomen99 
Poczatkujacy
tattoomen99


Dołączył: 28 Sie 2009
Posty: 30
Skąd: europa
Wysłany: Sob Mar 06, 2010 7:43 am   

do goorn i baileys,macie specyficzne spojrzenie na swiat inaczej ujmujac ciekawi mnie wasze zdanie czy jest w kosciele miejsce dla ksiezy homo i pedofili???Jak pokazuje zycie Jest!a co z wartosciami?a poza tym , moze ksiadz prowadzacy msze to homoseksualista?itd. dla mnie gey to czlowiek a wartosci to slogan a zycie to nie teoria tylko zycie,proponuje wam poczytac ile ksiezy homo i pedofili lata cale prowadzilo msze,udzielalo sakramentow itd.wiec wasze gadanie o wartosciach to bzdety[gey uprawia milosc po swojemu i nie w kosciele,natomiast ksieza i ich sex afery przewaznie wydarzyly sie na zakrysti,plebani lub w KOSCIELE-juz to zostawiam bez komentarza].pozdrawiam.
_________________
czlowiek z CHARAKTEREM .Sztuka trwa -zycie przemija.....
 
 
piotrm 
Nieśmiały użytkownik

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 53
Wysłany: Sob Mar 06, 2010 9:15 am   

http://wyborcza.pl/1,75480,7592801,Biskup_les.html
 
 
goorn 
Gaduła
Zimny jak głaz.


Wiek: 40
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 182
Skąd: Nijmegen
Wysłany: Sob Mar 06, 2010 12:30 pm   

tattoomen99- księża pedofile i geje to osobny temat to nie zmienia faktu że kościół jest temu przeciwny i tacy księża nie trąbią o tym głośno jak zrobił ten w temacie homoseksualista. To że na drzewie zgniły owoc się trafia nie znaczy że całe drzewo jest chore i że reszta owóców jest zgniła.Złą linie obrony wybrałeś. Powtóże Kościół Katolicki od zawsze w swoich wyznaniach był przeciwny i pedofili i homoseksualistą. To że ksieża i tacy się trafiają nie znaczy że Kościół zmienił poglądy. I nigdzie nie napisałem że gey to nie człowiek.
Ostatnio zmieniony przez goorn Sob Mar 06, 2010 12:31 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kindzal 
Super gaduła


Dołączył: 25 Cze 2007
Posty: 229
Skąd: Tilburg
Wysłany: Sob Mar 06, 2010 1:55 pm   Re: Wierni opuścili mszę po odmowie udzielenia homoseksualis

holland2007 napisał/a:
Wierni opuścili mszę po odmowie udzielenia homoseksualistom.


Z tego co pisze w Telegrafie, to ci "wierni" troszke inaczej opuscili kosciol ... mianowicie w kajdankach :043:

Ouwens was bij de dienst van Buyens aanwezig. Hij werd tijdens de mis door de politie gearresteerd. „De pastoor ging zelf wel ter communie, terwijl wij niet mochten. Dat ergerde mij zo. Ik wilde opstaan en iets zeggen. Maar ik werd door de politie in de boeien geslagen wegens verstoring van de openbare orde en baldadigheid".

http://www.telegraaf.nl/b...or__.html?p=7,1
_________________
" Kto nie szanuje i nie ceni swej przeszlości, nie jest godzien szacunku teraźniejszości, ani prawa do przyszlości. " Józef Piłsudski.
 
 
Mariola101 
Super gaduła
Strasznie uparta...


Pomogła: 7 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 08 Lip 2009
Posty: 343
Skąd: Nl
Wysłany: Sob Mar 06, 2010 6:05 pm   

tattoomen99 napisał/a:
dla mnie gej to czlowiek a wartosci to slogan a zycie to nie teoria tylko zycie,

Wiec właśnie ! Kazdy krytykuję qejów , a jestem ciekawa ,czy ktoś czytał kiedyś Biblię ze zrozumieniem ?! A nie czytał ją ze słowami w qłowie , które tak wiernie qłoszą księża .
Jest wiele zaprzeczen .
Osoby , które nie lubią qejów zawsze bede uważać , ze Oni są zli a Kościół wspaniały i zawsze ma rację .
Ale nie mam juz ochoty sie z Wami spierać , bo to masło maślane . Niech każdy ma swoją racje !
_________________
Im kto wyższy, tym łatwiej i niżej spaść może.

— Adam Mickiewicz
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group