NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Pon Mar 04, 2013 11:50 pm
Wierni opuścili mszę po odmowie udzielenia homoseksualistom
Autor Wiadomość
goorn 
Gaduła
Zimny jak głaz.


Wiek: 40
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 182
Skąd: Nijmegen
Wysłany: Sob Mar 06, 2010 6:42 pm   

Ja czytałem Biblie ze zrozumieniem na tyle ile się da ją zrozumiec w dzisiejszych czasach jest wiele nieścisłości ale to inna bajka, czytałem ją sam i ze Świadkami Jehowy i pani Mariola101 poczytaj sama bo o ile pamiętam to nie propaguje ono homoseksualizmu. a Kto tu niby TU skrytykował homoseksualizm??? Od kiedy Kościół Katolicki to tylko Biblia??? Biblia, stosy dodatkowych zaleceń i praw jakie ustalali rzekomo nieomylni w sprawach wiary papieże+ tradycja rodzinna= Kościół Katolicki- nie ma tu miejsca na homoseksualizm. To są fakty i reguły które nagle homoseksualiści chcą zmieniać??? HA kilka wieków temu bali by się przyznać do swoich upodobań, Kościół popuścił to teraz chcą się mścić??? zmienic wiekowy Kościół? No chyba nie tędy droga. Wierzyć w Boga nikt nikomu nie zabrania ale każda społeczność ma swoje reguły, każda instytucja swoje wymagania jeśli gdzieś nie pasujesz to pchasz się na siłe? Zrobie protest w Wojsku Polskim bo komisji nie przeszedłem powiem że jestem dyskryminowany, Może urządze protest każdemu pracodawcy który mnie nie zatrudni i też powiem że jestem dyskryminowany. :026: Trochę powagi. Ksiądz miał troche rozumu i niechciał jemu udzieli komuni to zaraz protest? a jak grzesznikowi grzechów nie odpuści przy spowiedzi bo nie może to ten ma protestować? Ha na sądzie ostatecznym jak odpadne za mój ateizm to tez urządze protest i powiem że mnie dyskryminują bo tez jestem normalnym człowiekiem. :039:
_________________
Pozdrawiam.
 
 
tattoomen99 
Poczatkujacy
tattoomen99


Dołączył: 28 Sie 2009
Posty: 30
Skąd: europa
Wysłany: Sob Mar 06, 2010 8:49 pm   

Do Goorna.
Jesteś zadziwiający!!!! Jak na ateistę -co dobitnie podkreślasz-zaskakujesz mnie niesamowicie. Pewnie ateistą nazwałeś się tylko dlatego by być na fali lub trendy, bo akurat nic innego nie przyszło tobie do głowy. Dla studenta logiki, pierwszego roku twoje argumenty były by przyczynkiem do śmiechu.
WARTOŚCI KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO- hahahahahahahahahahahahah-a cóż to takiego? Slogan którym zapycha się bardzo często niewiedzę, ignorancję a czasem wręcz głupotę. Pomyś człowieku. Wszystkie one są wymysłem i wytworem nikogo innego jak tylko ludzi. Jeśli jesteś prawdziwym ateistą powinieneś wiedzieć jak często owe WARTOŚCI stoją w sprzeczności do prawd wiary tych ustanawianych przez Mojrzesza lub zawartych w słowach Jezusa. By być ateistą, kolego nie wystarczy w taki sposób siebie nazywać, trzeba także co nieco wiedzieć. Jak bardzo "ZE ZROZUMIENIEM" czytałeś Biblię? to bardzo trudne.Owo czytanie ze zrozumieniem. O ile mnie pamięć nie myli to Świadkowie Jehowy, także wybiórczo taraktują ten temat. Ograniczają się wyłącznie do Starego Testamentu-czyż nie.Dlaczegóż mieli by być GURU w tym temacie skoro pojawili się w "rzeczywistości religijnej"nieco ponad wiek temu. Radzę udać się do szkoły na kursy albo do dobrego nauczyciela, Panie Ateisto! Argumenty do bani Pan udziela. Po pierwsze,jak na wstępie,tradycje kościoła katolickiego to wytwór instytucji, wyłącznie dla potrzeb owej instytucji.Czyż Pan Goorn zapomniał kiedy i z jakich przyczyn wprowadzono celibat?HAHAHA-punkt dla mnie,wszak i o tym nie ma w Biblii,a chodziło jedynie o kasę i majątek instytucji. Skoro w Biblii tak wiele jest o miłości to zapytajmy spalonych żywcem, topionych itp, jaką miłość mieli ludzie owych czynów się dopuszczający-czyż to nie tradycja Kościoła? A może właśnie w obronie etnicznych tradycji w odpowiedzi na nawracanie ogniem i mieczem powstały, tak dziś ortodoksyjne odłamy muzułmanizmu? Pomyśl Pan Panie Goorn. Jakie TRADYCJE KOŚCIOŁA-a co z opisami w księdze rodzaju?o -tam nie tylko o homoseksualizmie bo to by było mało ale także o kazirodztwie jest mowa, Ewa miała wszak tylko dwoje synów a "potomstwo ich liczniejsze niż gwiazdy na niebie". Czytałeś Biblię?hahahahahha wstyd że się tak z tym obnosisz-może poszukaj gdzie jest mowa o kimś takim jak BIBLIJNY ONAN,wtedy pogadamy i uznam że wiesz co mówisz. Do ateisty ci daleko. We wszystkim co odnalazłam w Biblii-mowa jest o tym iż w każdym z nas jest pierwiastek boski.Dlaczego biskupi, którzy ustanowili celibat i inne prawa mieli by być lepsi od zwykłego geja?Dlaczego oni w twoim mniemaniu mieli prawo zmieniać tradycje a geje nie?Wszyscy to tylko ludzie albo aż ludzie,bo człowiekiem być znaczy wiele. Ateista Panie GOORN to człowiek nie skażony religią, które ze swoimi TRADYCJAMI raczej dążą do zawładnięcia człowiekiem a przynajmniej tym co posiada w materialnej rzeczywistości.Przypominam Panu że zgodnie z Biblią Kościół jest tam gdzie dwoje ludzi się modli,następny cytat dla Pana także z Biblii-więcej mnie poznasz w ziarnku piasku przy drodze niż w kamiennych budowlach.GEJ BISKUP KAZDY INNY CZLOWIEK SA SOBIE ROWNI I TE SAME PRZYRODZONE PRAWA POSIADAJA-panie pseudo ateisto.Ja jestem ateista.
_________________
czlowiek z CHARAKTEREM .Sztuka trwa -zycie przemija.....
 
 
goorn 
Gaduła
Zimny jak głaz.


Wiek: 40
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 182
Skąd: Nijmegen
Wysłany: Sob Mar 06, 2010 10:36 pm   

tattoomen99- z mojego ateizmu nie muszę się tłumaczyć i nie będę bo Twoje oskarżenia są śmiesznie bezpodstawne. Proponuje żebys przeczytał jeszcze raz moje wypowiedzi. Tym razem uważnie.Nie wydaje mi się żebym podpisał się pod stanowiskiem kościoła w sprawie homoseksualistów i nie podpisuje się. W temacie nie ma zapytania o czyjkolwiek punkt widzenia na temat sprzeczności poglądów kościoła, genezy Bibli i jej treści sprzecznej samej w sobie. Podkreślam Kościół broni swych wartośći takich jakie są i pisałem już że pomimo wielu ''wpadek'' z pedofilią i geyami stanowisko kościoła katolickiego jest wciąż na NIE. A TY widzę że nie tylko nie uważnie czytasz moje wypowiedzi ale nie masz pojęcia czym jest kościół katolicki. BIBLIA TO NIE JEDYNY WYZNACZNIK WARTOŚCI KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO!- i pomijam jego czasem sprzeczne kwestie bo to inny temat!. podstawowym ale nie jedynym. czy jesteś w stanie to ogarnąć bo widzę że próbujesz skonfrontować Biblie z obecnym Kościołem, Jest przynajmniej 14 odłamów chrześcijaństwa, pomijam jakieś niewielkie sekty. Jeśli chcesz oprzeć swoją wiarę na samej Bibli wybierz sobie któryś odłam. Czarne plamy na kościele to też inny temat nie zmienia to jego ogólnych wytycznych. kościół to nie tylko jego kapłąni i wierni to też jego wytyczne i wartości, których stara się bronić. Kościół i homoseksualizm to jeden temat, kościół i słuszność jego wartośći to drugi, Kościół i jego konfrontacja z Biblią to trzeci itp itd. Gubisz się w tym widzę. I uświadomię Cię bo widzę że nie wiesz; papież jak kazdy inny jest rzekomo nieomylny w sprawach wiary i co kolwiek ustanowi to tak jest w kościele katolickim choćby nie wiem jak było sprzeczne z Biblią więc jak będzie chciał to zniesie celibat, a jak będzie chciał to go zaostrzy ale słuszność tych kwestii to inny temat. Pozdrawiam

[ Dodano: Sob Mar 06, 2010 10:40 pm ]
Coś jeszcze Ci się pomyliło bo Świadkowie Jehowy nie ograniczają się do Starego Testamentu ale to też jest inny temat.
Ostatnio zmieniony przez goorn Sob Mar 06, 2010 10:38 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
tattoomen99 
Poczatkujacy
tattoomen99


Dołączył: 28 Sie 2009
Posty: 30
Skąd: europa
Wysłany: Nie Mar 07, 2010 9:04 am   

witam goorn.teraz to mnie uswiadomiles Kosciol Katolicki nie tylko oparty na bibli?wiec na czym?CUDACH???[nie ma juz cudow bo technika idzie do przodu....] albo na kim??czyz nie ludzie dla ludzi tworza prawa?manipulacja tlumem,itd...ja myslalem ze biblia dla katolika to jak koran dla muzulmanina ,swieta ksiega? Ja mysle ze kazdy sie rodzi ateista a reszte robi otoczenie...ale odbieglismy od tematu moje zdanie jest takie geye mieli racje,i dobrze zrobili a ty masz prawo miec swoje zdanie i ok,tylko ty patrzysz na jedno oko a dla ciebie gey to problem?[ja jestem hetero 2 krotnie zonaty zeby niebylo niedomowien,2 dzieci i 2 sluby cywilne] swiat sie zmienia a instytucje koscielne nie !![wygoda i KASA!] z wiadomych powodow,instytucja ktora ma w swoich szeregach gei a deklaruje co innego to zupelny Brak Wartosci-i upadek.Zeby zakonczyc temat powiem[napisze tak]wg. mnie geje mieli racje.to tylko moja osobista opinia.Pozdrawiam i zycze milego dnia.
_________________
czlowiek z CHARAKTEREM .Sztuka trwa -zycie przemija.....
 
 
lusia0101 
Gaduła nad gadułami :-)
UWAGA! Dyslektyk!


Pomogła: 6 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 17 Lut 2009
Posty: 500
Skąd: Drenthe
Wysłany: Nie Mar 07, 2010 10:03 am   

Tak spieszno gejom do RK hmmm? Dlaczego nie spieszno im do islamu? Czemu nie przejdzie (ale taki typ Im homo-super star, pssssyt im hot!) przez jakiekolwiek wieksze miasto w krajach arabskich (polecam iran osobiscie) i tam na głos nie wzywa praw homoseksualistow?
Ksiadz dobrze zareagował nieudzielajac komunii, dziwi mnie tylko ze sie MUSZA ksieza tłumaczyc przed opinia publiczna z tej akurat afery.
_________________
Pomagam w miare mozliwosci :)
Ostatnio zmieniony przez lusia0101 Nie Mar 07, 2010 10:03 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Mariola101 
Super gaduła
Strasznie uparta...


Pomogła: 7 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 08 Lip 2009
Posty: 343
Skąd: Nl
Wysłany: Nie Mar 07, 2010 10:43 am   

Księża atakują qejów a ludzie tak szybko zapominają ile afer z dziećmi właśnie dzieje sie w Kościele .
lusia0101 napisał/a:
Tak spieszno gejom do RK hmmm? Dlaczego nie spieszno im do islamu?



A skąd Wiesz , ze nie ma wśród nich homoseksualistów .
Wieprzowiny też nie jedzą , a kabanosy ze stołu w 3 sekundy znikają . tak samo jak nie ruszają alkoholu i nie ćpaja.
Sorry Lusia0101 , ale zły przykład . Bo to oszuści :081:
_________________
Im kto wyższy, tym łatwiej i niżej spaść może.

— Adam Mickiewicz
 
 
piotrm 
Nieśmiały użytkownik

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 53
Wysłany: Nie Mar 07, 2010 11:02 am   

w kazdym spoleczenstwie gejow jest taka sama populacja,to ze w Iranie,czy duzej czesci Afryki sa wieszani nie spowoduje ze ich procentowo bedzie mniej/tylko o tych powieszonych/.A ze z takich krajow uciekaja,to chyba naturalne,ty tez LUSIA wyjechalas akurat z Polski bo z jakiegos powodu Ci sie nie podobalo.Zreszta jak sama wyjechalabys do Iranu to Twoja sutuacja jako kobiety nie bylaby by taka wesola,geja by powiesili,a bardzo mozliwe,ze maz w tym kraju gdybys nie chciala zostac jego scierka do podlogi poderznadby Ci gardlo
A to ze o gejach czytasz w odniesieniu do procesow w Iranie,jest tylko potwierdzeniem ze staly odsetek jest w kazdym spoleczenstwie,a wiara niewiele ma z tym wspolnego,prowadzi co najwiecej do watpliwosci i problemow emocjonalnych nieakceptowanych gejow
Ostatnio zmieniony przez piotrm Nie Mar 07, 2010 11:21 am, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
goorn 
Gaduła
Zimny jak głaz.


Wiek: 40
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 182
Skąd: Nijmegen
Wysłany: Nie Mar 07, 2010 11:16 am   

tattoomen99 jak nie rozumiesz co napisałem to mówi się trudno. Co do tego że w każdy społeczeństwie są homoseksualiści- włąśnie w krajach takich jak Iran, Afganistan siedzą oni cicho i nie robią protestów bo by szybko pożałowali że się wychylili. Tutaj w NL jest swoboda aż za dużo, wolno być każdej orientacji ale robienie protestów w Kościele Katolickim to przesada.
lusia0101- zgadzam się z Tobą to dziwne że Księża muszą się tłumaczyć ze spraw oczywistych, dziwie się że i Ci wierni protestowali tak jakby nie wiedzieli gdzie są i w co deklarują wiare. zostawiam już ten temat. pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony przez goorn Nie Mar 07, 2010 11:17 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
lusia0101 
Gaduła nad gadułami :-)
UWAGA! Dyslektyk!


Pomogła: 6 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 17 Lut 2009
Posty: 500
Skąd: Drenthe
Wysłany: Nie Mar 07, 2010 11:44 am   

zaznacza, ze nie jestem przeciwna homoseksualizmowi.

Mariola101 napisał/a:
Księża atakują qejów a ludzie tak szybko zapominają ile afer z dziećmi właśnie dzieje sie w Kościele

no nie wiem czy zapominaja. w jaki sposob atakuja gejow? inaczej co bedzie jesli wszystkimi mozliwymi sposobami duza grupa spoleczna bedzie sie starała aby homo byl hetero. ale takimi sposobami jakimi homo probuja chociazby tak jak w tym temacie. na chama łamac pewne zasady. wtedy bedziemy homofobami.
homoseksualisci w kosciele -TAK, ale komunii przymowac nie powinni.

piotrm nie wyjechalam w polski bo mi sie tam nie podobało. mi sie do iranu nie sieszy, bo i tu w europie nie chodze po ulicy z cyckami a i zagorzała feministka tez nie jestem. przeciez to tak dobrze isc na łatwizne, z telewizja i tłumem zrobic show w europie. tu nikt kara smierci ne straszy za twoja orientacje. wyczynem bedzie jesli taki homo zrobi to samo w iranie!

sa w kosciele zli ksieza, skrzywdzili wiele osob i krzydza dalej. mam nadzieje ze cale zlo wyjdzie na jaw a te osoby zostana pozbawienie czlonk(a)ostwa w RK. zreszta kidzal bodajze w innym temacie wstawil stanowisko watykanu w tej sprawie.
_________________
Pomagam w miare mozliwosci :)
 
 
 
tattoomen99 
Poczatkujacy
tattoomen99


Dołączył: 28 Sie 2009
Posty: 30
Skąd: europa
Wysłany: Nie Mar 07, 2010 12:28 pm   

do goorn- napisal-----Co do tego że w każdy społeczeństwie są homoseksualiści- włąśnie w krajach takich jak Iran, Afganistan siedzą oni cicho i nie robią protestów bo by szybko pożałowali że się wychylili--------to twoje slowa ????twoje--ciekawi mnie czy w tych krajach ty bys sie Wychylil i POWIEDZIAL JESTEM ATEISTA???kolejna bzdura, nie wiesz co piszesz.pozdro wrzuc na luz.
_________________
czlowiek z CHARAKTEREM .Sztuka trwa -zycie przemija.....
 
 
goorn 
Gaduła
Zimny jak głaz.


Wiek: 40
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 182
Skąd: Nijmegen
Wysłany: Nie Mar 07, 2010 1:07 pm   

tattoomen99- Ty dalej czegoś nie rozumiesz, tam bym się nie wychylił? może i bym zaryzykował może nie- tego się nie dowiemy. tutaj mogę tak jak homoseksualiści i to robię jak oni, ale powtórze Ci co jest tematem tej debaty; protest homoseksyalisty przeciwko jego rzekomej dyskryminacji przez Kościół :039: .Jeszcze żaden obcokrajowiec z tych krajów mnie nie potepił i nie wyśmiał za ateizm, próbowali mnie nawrócić, a z homoseksualistów wciaż się smieją. Kożystanie ze swojej swobody zdania to jedno a nadużywanie tego i robienie protestów to drugie. Ja protestów nie robię i nie nadużywam mojej swobody :026: . Gubisz się w tym. Pozdrawiam.

[ Dodano: Nie Mar 07, 2010 1:10 pm ]
I proponuje przestać pisać przeciwko naszym spojrzeniom na świat bo za chwile Gochna nam tu da ostrzeżenie.
_________________
Pozdrawiam.
 
 
tattoomen99 
Poczatkujacy
tattoomen99


Dołączył: 28 Sie 2009
Posty: 30
Skąd: europa
Wysłany: Nie Mar 07, 2010 1:43 pm   

Goorn,chyba :033: duzo palisz????-wiesz dobrze ze w krajach muzulmanskich pewne rzeczy sa zabronione ale to nie znaczy ze ich niema!!alkohol,dragi,sex homo i inne-w niektorych krajach nie wolno bo to jest karane smiercia, ale jest!!!!my zyjemy w demokracji i powiem Tobie jedno jesli ktos Protestuje tp ma ku temu powody, nikt nie wyjdzie na ulice protestowac ze benzyna jest po 1,40e[jesli na nia zarobi] proste-odbiegasz od tematu twoje zdanie ja znam ale sie nie zgadzam z toba,tu nie chodzilo geyom o komunie tylko o zasade.ty jednak tego nie rozumiesz ,co ma orientacja sexualna do kosciola???[to tylko budynek a ksiadz to tylko czlowiek a nie sedzia,]No i najwazniejsze co jesli ten pan w sukience to homo i pedofil??tyle ze bezkarny i nieujawniajacy swojej orientacji?? on moze udzielac sakramentow i jeszcze jedno bo dla ciebie Wartosci [za ktore placa ludzie]to Cos,wiec odpowiedz mi czy normalny zdrowy czlowiek rezygnuje z Naturalnego popedu sexualnego to FAKT???watpie takie ukryte postepowanie rodzi duzo wieksza patologie niz ludzie homosexulni oficjalnie.Instytucje sa bezduszne i piora wlasne brudy po cichu.to tyle-jedz do Afganistanu lub Pakistanu pogadac o ateizmie ,napewno cie nawroca tylko ze po swojemu czyli..... :072: .pozdro nie ma co gadac ty to ty a ja to ja.wyluzuj nie ma co sie denerwowac.
_________________
czlowiek z CHARAKTEREM .Sztuka trwa -zycie przemija.....
 
 
Mariola101 
Super gaduła
Strasznie uparta...


Pomogła: 7 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 08 Lip 2009
Posty: 343
Skąd: Nl
Wysłany: Nie Mar 07, 2010 4:47 pm   

Idąc i przystępujac do spowiedzi , rozmawiasz z Bogiem , a Ksiądz jest tylko pośrednikiem .
Wiec gdy przystepujesz do Komuni Św. masz czyste sumienie , więc dlaczeqo Ksiądz ma prawo odmówić Ci tego sakramentu , skoro miedzy Toba a Boqiem wszystkie qrzechy zostały wypowiedziane .W domu tez mozna robić rachunek sumienia ! Czy jezeli bedąc homoseksualista Bóg pozwala Ci żyć - to nie widzę w tym żadneqo qrzechu . A odmowa Komuni w tym przypadku jest łamaniem zasad w Kościele !
To jest moje zdanie na ten temat . :039:
_________________
Im kto wyższy, tym łatwiej i niżej spaść może.

— Adam Mickiewicz
 
 
lusia0101 
Gaduła nad gadułami :-)
UWAGA! Dyslektyk!


Pomogła: 6 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 17 Lut 2009
Posty: 500
Skąd: Drenthe
Wysłany: Nie Mar 07, 2010 6:10 pm   

zapraszam tutaj : http://homoseksualizm.chr...&artid=7&page=2

troszeczke rozjasnia sprawe.
_________________
Pomagam w miare mozliwosci :)
 
 
 
Maxy 
Gaduła
Lucas

Pomógł: 1 raz
Wiek: 40
Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 152
Skąd: ASSEN
Wysłany: Nie Mar 07, 2010 6:41 pm   

W liście do Rzymian św. Paweł upomina pogan:

Prawdę Boga przemienili oni w kłamstwo i stworzeniu oddawali cześć, i służyli jemu, zamiast służyć Stwórcy, który jest błogosławiony na wieki. Amen. Dlatego to wydał ich Bóg na pastwę bezecnych namiętności: mianowicie kobiety ich przemieniły pożycie zgodne z naturą na przeciwne naturze. Podobnie też i mężczyźni, porzuciwszy normalne współżycie z kobietą, zapałali nawzajem żądzą ku sobie, mężczyźni z mężczyznami uprawiając bezwstyd i na samych sobie ponosząc zapłatę należną za zboczenie... Pełni są też wszelakiej nieprawości, przewrotności, chciwości, niegodziwości... winni są śmierci, nie tylko je (te czyny) popełniają, ale nadto chwalą tych, którzy to czynią. (Rzym 1, 25–32)

Czy nie wiecie, że niesprawiedliwi nie posiądą królestwa Bożego? Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwięźli, ani mężczyźni współżyjący z sobą ... nie odziedziczą królestwa Bożego. (1 Kor 6, 9–10)
_________________
Administrator nie jest tylko od usuwania postów Powinien służyć pomocą ^^
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group