NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
kupno auta na PL tablicach i od razu rejstracja w NL
Autor Wiadomość
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Czw Lip 01, 2010 1:49 pm   

ewcia.pol, http://www.autoweek.nl/bpmcalculator.php
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
ewcia.pol 
Mega gaduła

Pomogła: 15 razy
Dołączyła: 20 Maj 2008
Posty: 1071
Skąd: GLD
Wysłany: Czw Lip 01, 2010 5:39 pm   

zaq:dzięki, ale to chyba nie jest jedyna opłata przy rejestracji polskiego auta w nl?
czy coś jeszcze poza tym,apk i oc ?
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Czw Lip 01, 2010 6:01 pm   

na pewno oc, podatek drogowy i oplata za rejestracje. Czy apk jest konieczne to nie wiem. I pamietaj, ze ten kalkulator podaje orientacyjny bpm. Moze np. nic nie zaplacisz :)
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
ewcia.pol 
Mega gaduła

Pomogła: 15 razy
Dołączyła: 20 Maj 2008
Posty: 1071
Skąd: GLD
Wysłany: Czw Lip 01, 2010 10:26 pm   

zaq: a orientujesz się ile opłata za rejestrację? piszesz,że APK może nie być konieczne, to przegląd techniczny nie jest obowiązkowy dla wszystkich pojazdów?
a podatek drogowy to jest właśnie ten bpm? czy jeszcze inne cudo?
Ostatnio zmieniony przez ewcia.pol Czw Lip 01, 2010 10:26 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Czw Lip 01, 2010 10:36 pm   

nie wiem ile, bo to bedzie pierwsza rejestracja w nl, wiec rejestracja bedzie w rdw z wazeniem i sprawdzaniem wyposazenia (tak mi sie cos kojarzy). normalnie, przerejestrowanie auta (juz zarejestrowanego w nl) to wydatek niecalych 10e.
przeglad jest obowiazkowy (apk), ale jezeli kupisz auto w pl, to ono pewnie bedzie mialo wazny przeglad. moze holendrzy go uznaja (w pl chyba przeglady z krajow czlonkowskich sa honorowane, jezeli ich termin waznosci jest odpowiednio dlugi).
bpm to "podatek od wzbogacenia". placisz go jednorazowo przy pierwszej rejestracji auta w holandii (albo i nie placisz, jezeli auto jest "pelnoletnie"). podatek drogowy to oplata ktora sie placi miesiecznie/kwartalnie/rocznie za uzytkowanie drog (jej wysokosc jest zalezna od wagi samochodu).
a tak jeszcze doczytalem teraz twojego pierwszego posta... ty to auto kupujesz? bo jezeli bylas w jego posiadaniu na 6 miesiecy przed zameldowaniem w holandii, to jestes automatycznie zwolniona z bpm :)
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
Ostatnio zmieniony przez zaq Czw Lip 01, 2010 10:38 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
ewcia.pol 
Mega gaduła

Pomogła: 15 razy
Dołączyła: 20 Maj 2008
Posty: 1071
Skąd: GLD
Wysłany: Czw Lip 01, 2010 10:46 pm   

zaq:dzieks, autko jest moje, to jest mała 106 ,myślę,że wielkich opłat z rejestracją nie powinno być, a gdzie mogę podejść zapytać ewentualnie o całą procedurę?
masz stronkę gdzie obliczyć ten podatek drogowy?
sorki,że tak truje,ale drugie autko w pl nam stoi nieuzywane,a tak nawet jak tutaj się nie przyda za często,to można sprzedać.
Ostatnio zmieniony przez ewcia.pol Czw Lip 01, 2010 10:49 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Czw Lip 01, 2010 10:52 pm   

najprosciej chyba podjechac do rdw (liste stacji maja u siebie na stronie). dawno temu jak podjechalem to wyliczyli mi tez bpm, ktory musialbym zaplacic.
co do wyliczania podatku ja zawsze wchodze na jakas stronke z samochodami do kupienia (np. http://www.gaspedaal.nl ), wyszukuje interesujace mnie auto, spisuje rejestracje, wchodze na http://publiek.vwe.nl i po wpisaniu rejestracji, na ostatniej zakladce, jest wysokosc podatku w kazdym regionie :)
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
Ostatnio zmieniony przez zaq Czw Lip 01, 2010 10:54 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
ewcia.pol 
Mega gaduła

Pomogła: 15 razy
Dołączyła: 20 Maj 2008
Posty: 1071
Skąd: GLD
Wysłany: Czw Lip 01, 2010 11:14 pm   

zaq:dzięki zrobiłam wg twoich instrukcji i wyszły niezle sumki, bmp :1469e o 216za rok wegenbelasting , toż to moje lwiątko nawet tyle nie warte :031:
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Pią Lip 02, 2010 7:49 am   

216 na rok to nie jest wysoki podatek:) a z tym bpm to tak juz niestety jest, ze go prawie zawsze jest duzo do zaplaty. A nie lapiesz sie na to zwolnienie, o ktorym wczesniej pisalem?
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
mlubinski 
Super gaduła

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Kwi 2009
Posty: 314
Wysłany: Nie Lip 04, 2010 10:29 am   

to ja mam pytanko odnośnie rejestrowania auta w NL
jako że jestem zameldowany tu i chciałbym przerejestrować moje obecne autko (które posiadam od 2007r) z roku 1994, czy mogę spokojnie wziąć to jako mienie przesiedleńcze (pomimo iż mieszkam tu już rok)? Z tego co doczytałem koszty przerejestrowania wyjdą jakieś 300€, prawda?
 
 
LeGolasik 
Gaduła nad gadułami :-)
LeGolasik


Pomógł: 13 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 651
Wysłany: Nie Lip 04, 2010 11:46 am   

Jeśli legalnie ( z meldunkiem) mieszkasz już rok to nie możesz wziąść auta jako mienie przesiedleńcze.A koszt to tylko koszt wydania nowych blach holenderskich - jakies 50 E.
_________________
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę

Kurt Cobain
 
 
mlubinski 
Super gaduła

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Kwi 2009
Posty: 314
Wysłany: Nie Lip 04, 2010 12:15 pm   

LeGolasik napisał/a:
Jeśli legalnie ( z meldunkiem) mieszkasz już rok to nie możesz wziąść auta jako mienie przesiedleńcze.A koszt to tylko koszt wydania nowych blach holenderskich - jakies 50 E.


ok, czyli zakładając że jest ważny przegląd (PL) i że potrzeba ubezpieczenia w NL to całkowity koszt przerejestrowania takiego auta to 50e? Byłoby miło :D
 
 
LeGolasik 
Gaduła nad gadułami :-)
LeGolasik


Pomógł: 13 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 651
Wysłany: Nie Lip 04, 2010 6:47 pm   

Kolega pytał o koszty PRZEREJESTROWANIA a nie o koszty użytkowania auta ( paliwo, ubezpieczenie, podatek APK)
A teraz zmieniam zdanie bo zapomniałem o przeglądzie: koszt to ok 120 E ( pierwszy przegląd importowanego auta - dot. o dopuszczeniu auta do ruchu w NL) + APK ok. 30 E no i blachy i mozesz smigac.

Niestety i tak nie możesz swojego auta przerejestrować jako mienie przesiedleńcze.
_________________
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę

Kurt Cobain
 
 
mlubinski 
Super gaduła

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Kwi 2009
Posty: 314
Wysłany: Nie Lip 04, 2010 7:18 pm   

LeGolasik napisał/a:

A teraz zmieniam zdanie bo zapomniałem o przeglądzie: koszt to ok 120 E ( pierwszy przegląd importowanego auta - dot. o dopuszczeniu auta do ruchu w NL) + APK ok. 30 E no i blachy i mozesz smigac.

Niestety i tak nie możesz swojego auta przerejestrować jako mienie przesiedleńcze.

No tak, czyli jak mam auto na PL blachach i chciałbym je "przerobić" na żółte, to jednak muszę zrobić ten pierwszy przegląd? Czy uznają ten robiony w PL (wewnątrz EU)?
Jeśli tak, to wychodzi że jakieś 200e trzeba liczyć.

:edit:
oczywiście wiem o kosztach użytkowania (podatek+ubezp), więc tego nie liczę. chodzi mi o samo przerejestrowanie.

[ Dodano: Nie Lip 04, 2010 10:42 pm ]
hmm, wynika ze strony RDW, że jednak nie trzeba robić APK:

Technical condition and APK
During the inspection of an imported passenger vehicle from an EU-member state RDW does not check the technical condition of the car. However, if your vehicle is (nearly) due for the periodical inspection (APK), then it must have an APK approval. More information on APK for import
Ostatnio zmieniony przez mlubinski Nie Lip 04, 2010 7:20 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
LeGolasik 
Gaduła nad gadułami :-)
LeGolasik


Pomógł: 13 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 651
Wysłany: Pon Lip 05, 2010 6:36 pm   

Tak my tez mieliśmy ważny przegląd i dowód rejestracyjny i RDW nakazało zrobić pierwszy przeglad i APK.
_________________
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę

Kurt Cobain
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group