NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pośrednictwa pracy w Holandii godne polecenia
Autor Wiadomość
myszka 
Poczatkujacy

Dołączyła: 14 Mar 2010
Posty: 2
Wysłany: Nie Mar 14, 2010 9:18 am   Pośrednictwa pracy w Holandii godne polecenia

Witam. Zamierzamy z chłopakiem wyjechać do Holandii do pracy, na początek niestety musimy to zrobić przez pośrednika. Czy jest jakiś pośrednik, którego większość osób może polecić? Przeglądałam to forum i praktycznie każdy wymieniony pośrednik jest do du*y... Może w takim razie macie jakichś sprawdzonych pośredników, którzy nie oszukują, nie kantują, i oferują w miarę ludzkie warunki mieszkaniowe. Z góry dziękuję za odpowiedzi na temat.
 
 
tomann 
Poczatkujacy

Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 6
Wysłany: Sob Mar 27, 2010 7:06 pm   

Wiesz, kazde biuro mniej lub wiecej sciemnia lub wrecz kantuje. Szukaj takiego, ktore ludzie chwala. Nie wiem w jakiej branzy szukacie pracy, w mojej mam kontakty do biur w miare uczciwychCo moge wam poradzic, musisz miec kontrakt z kwota brutto za godzine pracy, w nim takze uregulowana kwestie mieszkania, jesli jest u pracodawcy lub platnosci za nie, jesli on ma ponosic koszty, kwestie transporu do pracy, dodatek wakacyjny nie moze byc ujety w stawce godzinowej, tak jak dodatek za swieta czy tzw auslose czyli dodatek na utrzymanie nalezny niezameldowanym obcokrajowcom z terenu unii europejskiej.Unikaj biur gdzie koordynatorami sa polacy. Powodzenia. W razie pytan -pisz.
 
 
maciej83 
Poczatkujacy

Dołączył: 03 Mar 2010
Posty: 29
Wysłany: Nie Kwi 04, 2010 5:13 pm   

trudno powiedzieć czy jest jakieś godne polecenia, jak masz szczęście to w każdej firmie będzie nieźle, teraz pracuje w Blokkerze przez Axell i nie jest źle, ludzie z Otto (chyba pierwszy przypadek jak spotkałem kogoś z otto i nie narzeka) też tu robią i nie narzekają. Ale osobiście za 4-6 tygodniu z kumplami przenosimy się na własne mieszkanie i uciekamy do jakiejś holenderskiej agencji w najgorszym wypadku bo jednak stara zasada obowiązuje im dalej od polskich biur tym lepiej. W przeszłości robiłem przez Covebo (3gdo) i nie było źle. Opinie o biurach trzeba brać przez duże sito bo ludzie nieraz wyładowują swoje frustracje i przeinaczają fakty lub piszą totalne bzdury (zazwyczaj ci co słabą mówią w jakim kolwiek języku obcym). Z niezłych firm jest Tempo Team które nazywa się w polsce Work Today (?) chyba, nie wiem bo zatrudniałem się przez nich bezpośrednio na miejscu.
Ostatnio zmieniony przez maciej83 Nie Kwi 04, 2010 5:21 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
bati3 
Gaduła

Dołączyła: 12 Lip 2009
Posty: 130
Wysłany: Pon Kwi 05, 2010 6:07 am   

moim zdaniem powinni uregulowac troche uitzendbura np zeby nie mogly one swiadzczyc wynajmu mieszkania bo tam jest z tym parodia
 
 
bati3 
Gaduła

Dołączyła: 12 Lip 2009
Posty: 130
Wysłany: Pon Kwi 05, 2010 5:20 pm   

bo uitzendkrachci zwykle byli holendrami lub ludzmi mieszkajacymi tutaj i do tego momentu prezpisy byly dobre teraz sa uitzendbura ktore wykorzystuja polakow i ta zaleznosc ze tu sa ich panami i wladcami (udostepniaja mieszkanie) ani tak naprawde na zadnym salarisie nie jest podane ze konkretnie maja przychod z wynajmu ani ludzie nie sa meldowani w gminie a np przeciez wyrzucaja smieci i nikt za to nie placi ty sobie wynajmiesz mieszkanie sie zameldujesz i zaraz przychodzi fakturka za riool i smieci a sie pytam kto placi za uitzendkrachtow jak nei sa zameldowani? no wlasnie nikt

no i jeszcze duzo jest uitzendbur co te mieszkania maja od kogos kto wzial je z gemeente gdzies indziej mieszka a to daje uitzendburowi placi 500e a dosatje 1000e a czyli ma 500e do przodu a uitzendburo zgarnia 1500e - 1000e czyli tez 500e jest do przodu pewnie ze moze byc kontrola z gemeente itd ale rzadko tak jest i co? a przez to wszystkie mieszkania spoldzielcze sa pozajmowane i ja musze czekac 5-10lat w kolejce zeby mieszkanie z woning corp dostac parodia god verdorrie
 
 
gg81 
Poczatkujacy

Dołączyła: 04 Kwi 2010
Posty: 13
Wysłany: Pon Kwi 05, 2010 8:29 pm   

pfffff.....najlepiej to nazekac i zganiac wine na innych ...
nikt nie mowil ze bedzie latwo.... w Polsce jeszcze gorzej jest....
 
 
myszka 
Poczatkujacy

Dołączyła: 14 Mar 2010
Posty: 2
Wysłany: Wto Kwi 06, 2010 7:44 am   

Dzięki za Wasze wszystkie opinie na temat życia w Holandii, ale nie o to pytałam, tylko o pośrednictwa które możecie polecić. Jeśli nie macie nic do powiedzenia w temacie to się wstrzymajcie z wpisami nie na temat. Dziękuję.
 
 
fufu1979 
Nieśmiały użytkownik
Ello

Pomogła: 1 raz
Wiek: 44
Dołączyła: 06 Kwi 2010
Posty: 72
Skąd: Eindhoven
Wysłany: Nie Kwi 11, 2010 11:14 pm   

Witam.Ja mogę polecić Agencję Pracy Axell i Eu-People bo pracowałam przez te biura tyle że każdy sam musi dbać o swoje interesy nie oszukują na kasie,jeśli coś się nie zgadza wystarczy zadzwonić i wyjaśnić korektę zrobią i prześlą.np. dla mnie Eu-People też są w porządku bo mówią prawdę na ile jest praca nie ściemniają,tylko drogie są mieszkania no ale za luksusy się płaci bo faktycznie są zdjęcia mieszkań i takie są .Tyle że mam plus bo nie obejmuje mnie już stawka wiekowa i przez te biura zgarniałam całkiem,całkiem kaskę.Jeśli macie pyt.odpowiem chętnie.Pozdrawiam. :039:
_________________
fatima
 
 
andi 
Poczatkujacy

Dołączył: 12 Cze 2009
Posty: 26
Wysłany: Pon Kwi 12, 2010 12:18 am   

fufu1979 napisał/a:
Witam.Ja mogę polecić Agencję Pracy Axell i Eu-People bo pracowałam... :039:

To podaj ile płaci się za mieszkanie, ile wynosi najniższa stawka(chociaż sądzę że nie będzie to więcej niż ta najniższa możliwa), czy jest wypłacane wakacyjne, urlop, krótki urlop i urlop okolicznościowy oraz uznane dni świąteczne w Holandii.
 
 
fufu1979 
Nieśmiały użytkownik
Ello

Pomogła: 1 raz
Wiek: 44
Dołączyła: 06 Kwi 2010
Posty: 72
Skąd: Eindhoven
Wysłany: Pon Kwi 12, 2010 5:17 pm   

witam Cię co do Axlla to Święta płacą,te święta co w maju były nie pracowałam ale dostałem wypłacone,wakacyjne opłaca się brać co 8-tyg.wystarczy tylko tyd.wcześniej do koordynatorki zadzwonić i powiedzieć aby przelała wakacyjne na konto.Za mieszkanie płaciło się około 52,50 e.Ubezpieczenie 15,50 e.Nie zbyt ciekawe warunki są na hotelu ale teraz mogę powiedzieć że hotel na Dorście to luksus bo mieszkałam w duuużo gorszych warunkach a płaciłam za mieszkanie 83 e.Pamiętaj tylko o jednym aby zawsze patrzeć na listę czy jesteś na niej.Jest szansa abyś pracowała w syncreonie tyle że musisz się wykazać czyli pokazać że chcesz pracować.Często jest zastój w pracy ale pytaj po innych działach o to czy potrzebują pomocy.Co do Eu-People to mieszkanie kosztuje 75 e lub 80 e tyle ,że tam masz i jacuzzy tak była w Tilburgu nie wiem jak na innych lokacjach ale myślę że też tak jest.Ubezpieczenie 20,50 e, z wakacyjnym nie wiem bo tam krótko pracowałam a dla czego bo miała być praca tylko na dwa dni ale było dokładnie na 7 dni roboczych.Eu-People czasem jak mają zapotrzebowanie na krótki okres czasu to wtedy za mieszkanie się nie płaci.Jeśli chcesz podam namiary na koordynatorów .Teraz pracuję przez Pollux ale na dzień dzisiejszy nie mogę polecić tego biura bo nie znam za bardzo.Jeśli wypłata będzie Ok i inne sprawy to wtedy mogę coś powiedzieć.Co do stawek wiekowych ponoć bardzo mało płaci Pollux czyli netto 4.50 e.A moja stawka to 8.12 brutto, to dla tego całkiem ,całkiem dobrze wychodzę z kasą tu jest wypłata liczona co 4 tyg.na 5-ty tyd.dostaje się kasę na konto.ubezpieczenie norma zbiorowe to 67e na m-c.Wakacyjne nie wiem jeszcze.A co do Axlla to jest jeden minus jeśli się nie sprawdzisz w pracy nie załatwiają kolejnej chyba że akurat mają jakąś ofertę i będziesz dzwoniła co chwilę do nich a co do wiekówki tak plus,minus 7,51 brutto jest.Bo ja miałam 8.51.A jeśli chcesz to co do ubezpieczenia możesz sobie załatwić dofinansowanie to co m-c dodatkowe pieniąszki Ci wpadną na konto,warto to załatwić.Jeśli masz pyt.jeszcze.to odpowiem chętnie.Pozdrawiam i życzę powodzenia.Pamiętaj że jesteś młoda i masz większe szanse znalezć pracę.Pisz zawsze sobie godz.Ja musiałam sobie sama radzić ale możesz też jak tu będziesz załatwić pracę sama iść bez pośrednio do firmy tyle że min.angielski musisz znać komunikatywnie.

[ Dodano: Pon Kwi 12, 2010 5:27 pm ]
acha co do urlopu okolicznościowego niestety nie pomogę bo ja w tamtym roku byłam tylko tydz.na urlopie i tylko wakacyjne miałam tyle że jak to wcześniej pisałam to Axell wypłaca wakacyjne kiedy Ty chcesz. :039:
_________________
fatima
 
 
bafana 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 08 Paź 2009
Posty: 76
Wysłany: Śro Kwi 14, 2010 5:28 pm   

Jaką pracę oferują axel i eu-people? Pewnie sami stali pracownicy.
 
 
andi 
Poczatkujacy

Dołączył: 12 Cze 2009
Posty: 26
Wysłany: Śro Kwi 14, 2010 7:47 pm   

Dziękuję za odpowiedź.Jeśli chodzi o:
fufu1979 napisał/a:
A jeśli chcesz to co do ubezpieczenia możesz sobie załatwić dofinansowanie to co m-c dodatkowe pieniąszki Ci wpadną na konto,warto to załatwić.

Ten dodatek do ubezpieczenia załatwia się w belastingu i trzeba być na 100% pewnym,że jest się ubezpieczonym bo inaczej będzie później nie ciekawie.

Cytat:
acha co do urlopu okolicznościowego niestety nie pomogę bo ja w tamtym roku byłam tylko tydz.na urlopie i tylko wakacyjne miałam...

Mnie chodziło o to czy to jest doliczane do tzw "Rezerw", a nawet jak z tego nie korzystasz to i tak powinno być przy odejściu wypłacone.

Z twojego postu wnioskuję, że jest tam dobrze, tylko powiedz mi jak mają się do tego te wypowiedzi:
>>>Syncreon Tilburg<<<
Nie piszę tego po to aby Ci dogryzać, tylko widzę duuuuuże rozbieżności.
Ostatnio zmieniony przez andi Śro Kwi 14, 2010 7:49 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
fufu1979 
Nieśmiały użytkownik
Ello

Pomogła: 1 raz
Wiek: 44
Dołączyła: 06 Kwi 2010
Posty: 72
Skąd: Eindhoven
Wysłany: Śro Kwi 14, 2010 9:36 pm   

Andy co do ubezpieczenia tak masz rację tyle, że ja z Axllem nie miałam problemu dostałam jedną kartę ubezpieczeniową ale o dalsze się nie dopominałam.Wiem ,że płacą to ubezpieczenie ,zresztą gdzieś za 2-tyg.jade do gostka ,który pracuje w Balastingu i zapytam jak to sprawdzić ,czy dane biuro płaci ubezpieczenie np.za mnie i jak to sprawdzić,po za tym masz umowę i solarisy, a tam jest jak byk napisane że płacisz, to w tym momencie jesteś czysta.Logicznie myśląc.
_________________
fatima
 
 
andi 
Poczatkujacy

Dołączył: 12 Cze 2009
Posty: 26
Wysłany: Śro Kwi 14, 2010 10:10 pm   

fufu1979 logicznie myśląc to tak,tylko że oni najpierw "ścigają" tego komu wypłacali to ubezpieczenie i później dopiero zaczynają się tłumaczenia,itd.Tutaj przykład:
>>>praca w otto<<<
Jak dowiesz się w jaki sposób to sprawdzić to podziel się informacją,albo tutaj albo napisz na PW, gdyż też to chcę sprawdzić.
Z tym biurem to jednak dam sobie na razie spokój.
 
 
Andrzej27
Poczatkujacy

Dołączył: 18 Paź 2012
Posty: 1
Wysłany: Czw Paź 18, 2012 5:23 pm   Moja opinia o EU People

Pracowałem dla Eu People w CEVIE koło Venray. Absolutna porażka. Przedstawiam swoją i swojej dziewczyny sytuacje aby ktoś zaraz nie krytykował ze on ma inaczej albo ze jesteśmy ćpunami itp.. Obiecywali stałe godzny plus nadgodziny a tymczasem pracowalismy po cztery trzy a czasem nawet dwa dni w tygodniu mydląc oczy że w nastepnym tygodniu bedzie duuużo pracy i musimy to jakoś przetrzymać i tak przez 2 miesiące. Pomimo takiej lipy z brakiem godzin co rusz zatrudniali nowych ludzi zwalniajc tych którzy juz troche pracowali. Szczerze nie polecam ani CEVY ani Eu people i żałuje że kiedykolwiek miałem coś wspólnego z tymi firmami.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group