NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Śro Wrz 22, 2010 7:58 pm
Zwrot zorgtoeslang do balastingu
Autor Wiadomość
monaliza28 
Poczatkujacy

Dołączyła: 05 Sie 2008
Posty: 5
Wysłany: Śro Wrz 22, 2010 11:55 am   Zwrot zorgtoeslang do balastingu

Mam maly problem. Jakies dwa lata temu zalatwilam sobie dodatek do ubezpieczenia. Zapewniano mnie, ze jest to kwota, ktora balasting dofinansowuje moje ubezpieczenie.wszystko legalne i ze nie musze sie o nic martwic. Dwa dni temu dostalam pismo z balastingu, ze za duzo pieniedzy mi dali i ze musze im teraz okreslona sume zwrocic. Pojecia nie mam jak to sie stalo. milionow tu nie zarabialam a teraz taki numer. Moze ktos mi pomoze i wytlumaczy o co z tym chodzi?? Czy istnieje takie cos jak umorzenie tej kwoty? albo chociaz rozlozenie na raty?? Z gory dziekuje.
 
 
AGW 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 20 Wrz 2010
Posty: 72
Wysłany: Śro Wrz 22, 2010 12:44 pm   

Wysokosc zorgtoeslag jest zalezna od wysokosci dochodow, widocznie zarobilas wiecej niz suma podana w wniosku o dodatek i stad nalezy Ci sie nizszy zorgtoeslag, roznice trzeba zwrocic. Balastingdienst nie umarza naleznosci ale mozna prosic o rozlozenie na raty. W tym celu musisz wypelnic i odeslac ten formularz: http://download.belasting...242o14plfol.pdf
 
 
siemej 
Gaduła

Dołączyła: 02 Sty 2009
Posty: 158
Wysłany: Śro Wrz 22, 2010 3:47 pm   

monaliza28, zeby rozlozyc to na raty nie trzeba wypelniac tego wniosku, do ktorego link podal AGW. Oni sami wysla Ci pismo, ze jest mozliwosc rozlozenia na raty. Jednak minimalna miesieczna rata wynosi 20 euro. Ew. ostatnia jest troche nizsza (w zaleznosci od tego ile masz do zaplacenia). Jezeli jednak jestes teraz w Polsce to nie oplaca Ci sie rozkladac tego na raty za bardzo. Bo kazdy przelew bedzie Cie kosztal dodatkowa kase i na koncu wyjdzie ze oprocz tego co mialas im zwrocic, zaplacisz prawie jeszcze raz tyle za przelewy.
_________________
niewazne ile mamy....zawsze chcemy wiecej....
 
 
 
monaliza28 
Poczatkujacy

Dołączyła: 05 Sie 2008
Posty: 5
Wysłany: Śro Wrz 22, 2010 4:30 pm   

Dzieki Wam bardzo. Mieszkam caly czas w Holandii. A co bedzie w przypadku gdy zarabiam mniej niz podane bylo we wniosku albo wcale bo siedze w domu z malym dzieckiem? W dodatku to bylo rozliczenie za 2008, to niby moge sie spodziewac jeszcze dwoch, jak milo :-) pozdrawiam
 
 
Coccolinco 
Super gaduła

Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 292
Skąd: skontowni
Wysłany: Śro Wrz 22, 2010 5:12 pm   

monaliza28

Możliwe, że więcej Ci wypłacili, ponieważ nie byłaś w tym czasie ubezpieczona..
W moim przypadku tak jest.. różnica jednego dnia :088:
Wczoraj byłem w Belastingu to wyjaśnić i teraz czekam na ich odpowiedź.
 
 
monaliza28 
Poczatkujacy

Dołączyła: 05 Sie 2008
Posty: 5
Wysłany: Śro Wrz 22, 2010 7:54 pm   

Mozliwe, bo pracowalam przez biuro pracy i nawet kiedys jak bylam u lekarza to sie okazalo ze jestem nie ubezpieczona a oni caly czas twierdzili, ze jestem ubezpieczona.kase za ubezp. zabierali. a co probowales w balastingu zalatwic? myslisz ze uda Ci sie z tego jakos wyjsc bez placenia?:-)
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Sob Wrz 25, 2010 12:49 pm   

Jesli bylas nieubezpieczona to nie dosc ze caly zorgtoeslag bedziesz musiala oddac, to jeszcze moga kazac Ci zaplacic za zalegle ubezpieczenie, za wszystkie miesiace wstecz, w ktorych mieszkalas/pracowalas w Holandii + kare. Wiec raczej nie liczylabym na wyjscie z sytuacji bez placenia.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Sob Wrz 25, 2010 1:15 pm   

suska napisał/a:
Jesli bylas nieubezpieczona to nie dosc ze caly zorgtoeslag bedziesz musiala oddac, to jeszcze moga kazac Ci zaplacic za zalegle ubezpieczenie, za wszystkie miesiace wstecz, w ktorych mieszkalas/pracowalas w Holandii + kare. Wiec raczej nie liczylabym na wyjscie z sytuacji bez placenia.


Suska ciekaw jestem jednego :

Człowiek płaci ubezpieczenie co tydzień (ma to na tyg) i po np roku dostaje pismo ze ma odać daną kwote np 500 euro a na salarisach widac ze płacił ...

Co wtedy taka osoba ma zrobić - zalożyć sprawe sądową dla biura przez które pracowało czy wystarczy wyslać kopie salarisów do Belasingu ???

Pytam z czystej ciekawości ...
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
MAARIT 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 9 razy
Wiek: 55
Dołączyła: 13 Cze 2007
Posty: 479
Wysłany: Sob Wrz 25, 2010 2:13 pm   

Ubezpieczenie musi kazdy placic,ale zorgtoeslag zalezy od zarobkow,ktory nie kazdy dostaje.Wiec jesli nmasz do oddania 500 euro ,to musisz oddac ,bo wiecej zarobiles niez podane jest w podatku ,dlatego zwrot.
Jesli sie okaze ,ze nie byles ubezpieczony ,a placiles premie i mozesz to udokumentowac ,to zglaszasz sie z tym do biura pracy
To sa 2 odrebne sprawy
_________________
Leven is.
Geven en Nemen.
Meestal nemen we te veel!
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group