NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
zwolnienie na czas ciazy
Autor Wiadomość
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Wto Kwi 16, 2013 2:16 pm   

przeniesione


justa1987 napisał/a:


chorobowe w ciąży

hejka.czy ktoś się orientuje w tym jak dostać chorobowe w ciąży?jestem w 26 tyg i nie daje rady już pracować.strasznie puchną mi nogi a prace mam stojąca bez możliwości siedzenia.po połowie dnia moje nogi wyglądają jak balony!!byłam u położnej ale ta stwierdziła że to normalne....i co tu zrobić...zastanawiam się czy nie mogę po prostu zadzwonić do mojego uitzenbiura i powiedzieć żeby mnie zgłosili do UWV że jestem chora?nie mam pojęcia jak to załatwić.proszę o pomoc.pozdrawiam
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Hera 
MODERATOR
Hera


Pomogła: 8 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 11 Maj 2007
Posty: 952
Wysłany: Śro Kwi 17, 2013 12:06 am   

justa1987 napisał/a:


chorobowe w ciąży

hejka.czy ktoś się orientuje w tym jak dostać chorobowe w ciąży?jestem w 26 tyg i nie daje rady już pracować.strasznie puchną mi nogi a prace mam stojąca bez możliwości siedzenia.po połowie dnia moje nogi wyglądają jak balony!!byłam u położnej ale ta stwierdziła że to normalne....i co tu zrobić...zastanawiam się czy nie mogę po prostu zadzwonić do mojego uitzenbiura i powiedzieć żeby mnie zgłosili do UWV że jestem chora?nie mam pojęcia jak to załatwić.proszę o pomoc.pozdrawiam
[/quote]
Gdy ja bylam w ciąży i pracowalam w ruchu przy maszynie i bardzo bolało mnie podbrzusze najpierw poprosiłam bezpośredniego pracodawcę o zmianę stanowiska pracy ze względu na ciążę. Gdy to okazało się niemożliwe pracodawca sam zapproponował mi, żebym poszła do domu i zgłosiła "ziek". Prosto z pracy pojechalam najpierw do uitzendbureau a później do rodzinnego, ktory był jedocześnie moim polożnikiem. On wypytał mnie o rodzaj pracy, zbadał i też powiedział, bym zgłosiła chorobę z powodu ciąży. Dostałam od niego nawet zaświadczenie.... Uitzendbureau zgłosiło mnie do UWV i resztę ciąży spędziłam w domu, leżąc...
_________________
Nigdy nie poddawaj się kiedy zgaśnie światło
Gdy cię walnie życia pięść
Nigdy nie poddawaj się dzisiaj nie jest łatwo
Jutro będzie lepszy dzień
 
 
direl
Poczatkujacy

Dołączył: 09 Kwi 2013
Posty: 3
Wysłany: Pią Kwi 19, 2013 11:49 am   

Kochane Forumowiczki!

Ja pracuję przez uitzenbureau, umowy mam 3-miesięczne. Miałam fajną pracę, siedzącą. Niestety w związku z tym iż nie mam takich "pleców" u moich polskich koordynatorów, nagle w tym zakładzie zrobił się przestój... Teraz wiem, że po prostu chcieli się mnie pozbyć, bo nowe dziewczyny chodzą, więc napewno o brak pracy tu nie chodzi. O to, że źle pracowałam też nie, bo dostawałam pochwały. Od razu widać, że kobieta ciężarna, która musi chodzić raz na jakiś czas na badania, to spory problem dla nich. Poza tym dziewczyny, które teraz tam pracują to dobre znajome koordynatora i zarazem wspólnika w uitzenbureau. Tak więc wszystko jasne. Koordynator za to wpadł na wspaniały pomysł posłania mnie w 20 tyg. ciąży do ciężkiej pracy... Musiałam sporo dźwigać, często podnosiłam ręce do góry, by zdjąć coś z palety, no i cały czas na nogach... W poniedziałek byłam ostatni raz, bo koordynator dał mi znać, że od wtorku wolne, bo nie ma pracy. Niestety ja cały czas czuję skutki uboczne z zeszłego tygodnia. Okropnie mnie bolą plecy- prawie nie mogę chodzić, a jeszcze do tego dochodzą bóle podbrzusza. Wiem, że nie mogę pracować, ale nie wiem czy nie za późno na zgłoszenie chorobowego. Koleżanka mi powiedziała, że skoro koordynator powiadomił mnie, że jest przestój z pracą to nie mam co zgłaszać chorobowego. Nie wiem jak to tu działa, od wtorku nie jestem w pracy, ale nawet jeśli dostanę telefon to nie dam rady iść. Wczoraj byłam u lekarza domowego i powiedział, że powinnam zostać w domu dla dobra dziecka.
Jak myślicie, czy z całą pewnością mogę iść do uitzenbureau i zgłosić chorobowe, mimo, że na chwilę obecną nie pracuję? Boję się, że jak już pójdę i powiem, a nic z tego nie wyjdzie to w zemście już nie dadzą mi nawet jednego dnia pracy...
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pią Kwi 19, 2013 3:35 pm   

direl,

Cytat:
Okropnie mnie bolą plecy- prawie nie mogę chodzić, a jeszcze do tego dochodzą bóle podbrzusza.



dlaczego nie pojdziesz z tym do lekarza tylko ze szczegolami opisujesz na forum co cie boli..
czyzbys uwazala ze znajdziesz tu lekarza ktory online udziela porad i zwolnien z pracy ...?
:119:
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
direl
Poczatkujacy

Dołączył: 09 Kwi 2013
Posty: 3
Wysłany: Pią Kwi 19, 2013 4:02 pm   

Nie oczekuję porad lekarskich. Byłąm u lekarza i powiedział mi że nie jest upoważniony do wypisywania zwolnień i muszę iść do pracodawcy zgłosić niezdolność do pracy.
Chciałam się dowiedzieć tylko czy jeśli moje biuro mówi mi że nie ma dla mnie pracy, to czy w ogóle dostanę chorobowe....
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pią Kwi 19, 2013 4:21 pm   

direl

Cytat:
Byłąm u lekarza i powiedział mi że nie jest upoważniony do wypisywania zwolnień i muszę iść do pracodawcy zgłosić niezdolność do pracy.


Moja droga sama sobie odpowiedzialas na pytanie


Cytat:
Chciałam się dowiedzieć tylko czy jeśli moje biuro mówi mi że nie ma dla mnie pracy, to czy w ogóle dostanę chorobowe....


Pracujesz nadal ? wobec tego , uprzedz fakt i zglos chorobowe
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
direl
Poczatkujacy

Dołączył: 09 Kwi 2013
Posty: 3
Wysłany: Pią Kwi 19, 2013 4:34 pm   

Umowa nadal trwa ale mój koordynator stwierdził że nie ma dla mnie pracy, (czekam na telefon) więc siedzę w domu od wtorku... Ale spróbuje...
Ostatnio zmieniony przez direl Pią Kwi 19, 2013 4:59 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pią Kwi 19, 2013 8:25 pm   

direl,


juz wczesniej na forum zalozylas temat i w nim uzyskalas odpowiedzi nadal drazysz , to samo
http://www.niedziela.nl/f...ghlight=#288500

Czego zatem oczekujesz od pracodawcy , pracy czy zgloszenia chorobowego?

jakiej odpowiedzi oczekujesz od bioracych udzial w tej .... jakby nie bylo, powtorce dyskusji ?
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
liz25
Poczatkujacy

Dołączył: 31 Sty 2018
Posty: 4
Wysłany: Śro Sty 31, 2018 1:44 pm   

Mam pytanie ja i koleżanka jesteśmy w ciąży 4 miesiąc, pracujemy przez różne biura w tej samej firmie jako orderpicker, obie zgłosiłyśmy niezdolność do pracy ze względu na nasilające się bóle brzucha. Jej przyznano zasiłek chorobowy bez niczego a mi odmówiono czy ktoś może wiedzieć dlaczego? Dodam, że ja musiałam stawić się w biurze, wypełniać ankiety, potem umówili mi spotkanie z lekarzem zakładowym a od niej nikt nic nie chciał. Niby mam czas 4 tygodnie żeby się odwołać ale nie wiem co tam napisać gdyż nie podano mi żadnego powodu odmowy. Będę wdzięczna za jakieś wskazówki.
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Śro Sty 31, 2018 6:31 pm   

liz25 napisał/a:
obie zgłosiłyśmy niezdolność do pracy ze względu na nasilające się bóle brzucha.

liz25 napisał/a:
Jej przyznano zasiłek chorobowy


liz25 napisał/a:
a mi odmówiono
Brzmi to tak jakbys miala pretensje, ze jej przyznano ona ma, a tobie klody pod nogi .


Nie oczekujesz chyba ze ktos ci odpowie dlaczego tobie odmowiono ?
Czy nie uwazasz, ze to raczej sprawa biura pracy , lekarza ,moze poloznej ?
Czytam co napisalas i widze, ze biuro wdrozylo standartowe postepowanie ..wychodzac z zalozenia ,ze ciaza to nie choroba.

edit .

Nie pomyslalas ,ze moze kolezanka miala oprocz bolu brzucha jakies powazniejsze objawy chorobowe o ktorych ci nie powiedziala - bo nie chciala /nie musiala ..
Smieszy mnie to porownywanie sie z kolezanka - :wink: papuzki nierozlaczki ?

edit.
liz25 napisał/a:
Cytat:
Bo jak człowiek czegoś później szuka to ciężko przebrnąć przez takie niepotrzebne i nic nie wnoszące posty.

W opdpowiedzi na powyzsze ;
Na razie nic z siebie nie dałaś, a juz innych pouczasz !!
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Pią Lut 02, 2018 1:43 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
liz25
Poczatkujacy

Dołączył: 31 Sty 2018
Posty: 4
Wysłany: Śro Sty 31, 2018 10:36 pm   

Strasznie dużo jadu w Tobie i jakiejś nie wiem złości czy zawiści chociaż nie wiem o co a ja zadałam proste pytanie,bo chyba po to jest to forum żeby pytać. Bo być może ktoś był w podobnej sytuacji i dostał jakąś uzasadniającą odpowiedź. I nie, koleżanka nic nie zataiła, obie mamy po 40 lat i obie mamy nasilające się bóle brzucha. Położna odpowiedziała odpoczywać, lekarz to samo, obie pakowałyśmy 20-kilogramowe kartony.Jeżeli nie masz do powiedzenia nic konstruktywnego to proszę nie zaśmiecaj tematu niepotrzebnym spamem. Bo jak człowiek czegoś później szuka to ciężko przebrnąć przez takie niepotrzebne i nic nie wnoszące posty.
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Czw Lut 01, 2018 11:36 am   

liz25 napisał/a:
Niby mam czas 4 tygodnie żeby się odwołać ale nie wiem co tam napisać gdyż nie podano mi żadnego powodu odmowy.


ale od czego ty sie chcesz odwolywac ? od tego ze nie przyznano ci chorobowego .
A wczesniej rozmawialas z agencja /z szefem o zmianie miejsca pracy na lzejsze ?
z poprzedniej strony
Cytat:
Chorobowe zglaszasz w swoim biurze paracy, a ono w zaleznosci od kontraktu, zglasza Ciebie do UWV i od kontraktu zalezy kto bedzie Ci placil chorobowe.
W krotkim czsie od zgloszenia chorobowego jestes wzywana na spotkanie z ARBO-arts i tego wlasnie lekarza musisz przekonac, ze nie mozesz wykonywac swojej pracy w zaawansowanej ciazy.
To czy otrzymasz chorobowe jest rowniez uzaleznione od tego czy przepracowalas w Holandii "magiczne" 6 miesiecy.
 
 
liz25
Poczatkujacy

Dołączył: 31 Sty 2018
Posty: 4
Wysłany: Śro Lut 14, 2018 2:15 pm   

Tak rozmawiałam, lekarz zakładowy orzekł, że nie mogę wykonywać tej pracy a z powodu rozwijającej się infekcji bakterią, której nawet nazwy nie umiem wymówić kolejny lekarz stwierdził, że mam siedzieć w domu i się leczyć.
Problemem okazała się złośliwość ludzi z biura pracy. Namieszali z moimi dokumentami, potem niby mieli dla mnie pracę, która mogę wykonywać, potem jednak nie mieli i tak w kółko. Sama zgłosiłam się na chorobowe bez ich pośrednictwa i wszystko mam w końcu pozytywnie załatwione.
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Śro Lut 14, 2018 5:32 pm   

liz25,

No i tak powinno byc .Pozdrawiam. :039:
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Nie Sie 12, 2018 10:50 am   

Przeniesione

Wolek napisał/a:

Ciąża faza a szklarnia

Witam pracuje na szklarni z pomidorami za ok 2 tyg mam wizytę u lekarza ginekologa. Za 4 tyg ok kończy mi się faza a mam dostać przedłużenie umowy i pod koniec października chce zjechać do Polski. Lecz nie chciałabym robić na szklarni lecz boję się że gdy powiem szefowi że jestem w ciąży (ponieważ mogę też pracować na sortowni) i mogę nie dostać dalszej umowy a brakuje mi tych tygodni do zasiłku.
Jak bardzo przeszkadzają opryski na szklarni i praca chłodząca po 10h
(po moich obliczeniach jestem w 5 tyg ciąży)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group