NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Czw Mar 25, 2010 8:01 pm
PODATEK BTW 19% przy zakupie busa,wliczony czy nie wliczony
Autor Wiadomość
skoviall 
Poczatkujacy
przedsiębiorca


Wiek: 38
Dołączył: 29 Gru 2009
Posty: 26
Skąd: Wrocław / Tilburg
Wysłany: Czw Mar 25, 2010 7:55 pm   PODATEK BTW 19% przy zakupie busa,wliczony czy nie wliczony

Witajcie. przeglądam forum i widze że jest tu dosyć dużo na temat podatków i opłat w holandii.. Otóż mieszkam w Nl jakis czas i potrzebuje kupic drugi samochód, dostawczy. i wlasnie jesli chodzi o dostawcze to kazde ogłoszenie jakie przeglądam a przynajmniej większość to jest zaznaczone ze "ex BTW" czy oznacza to ze do busa jaki kosztuje 4000 musze sobie doliczyc 1000? nigdzie nie moge znalezc odpowiedzi na to pytanie. na forum jest o zwrocie BTW, gdy auto wywozi sie do polski. Ja chce miec busa tutaj na zoltych tablicach.. pomocy bo mam 4000 tys i nie wiem czy moge sie umawiac na spotkania, by obejrzeć to auto czy musze szukac do 3000 tys bo nie zmieszczę sie w funduszach razem z podatkiem 19%... ogolnie na autach osobowych widze ze wszystko jest "in BTW" a przy busach BTW chyba nie jest w cenie... sam juz nie wiem pogubiłem się w tym.. pomocy!!!
auto chce zarejestrowac na osobe prywatną nie na firme.


nierozumiem czemu miałbym płacić podatek gdy kupuję od osoby trzeciej auto używane w holandii i będę go używał dalej w holandii..

pozdrawiam wszystkich forumowiczów
 
 
 
MAARIT 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 9 razy
Wiek: 55
Dołączyła: 13 Cze 2007
Posty: 479
Wysłany: Czw Mar 25, 2010 8:32 pm   

Kazdy placi podatek w Holandii ,obojetnie czy to bus czy osobowy.Jesli bus kosztuje 4000 to musisz zaplacic podatek 19 procent ,a dlatego to jest osobno ,a nie wliczone w cene ,bo przewaznie busa kupuje sie na firme i ten podatek dostaje sie z powrotem .Zobaczyles ile bedzie kosztowal podatek drogowy na prywatna osobe???????/.Jest bardzo drogi na busa
_________________
Leven is.
Geven en Nemen.
Meestal nemen we te veel!
 
 
 
skoviall 
Poczatkujacy
przedsiębiorca


Wiek: 38
Dołączył: 29 Gru 2009
Posty: 26
Skąd: Wrocław / Tilburg
Wysłany: Czw Mar 25, 2010 8:38 pm   

sprawdzalem drogowy.. wychodzi mi 320 euro na kwartał. nie w tym rzecz...


czyli co? rozumiem ze musze zaplacic 19% podatku przy zakupie busa tak? w takim razie komu ten podatek? gosciowi od ktorego kupuje? firmy z tego co wiem mogą odzyskac ten podatek, a ja nie moge ? podobno jest opcja ze skoro kupuje osoba prywatna busa podatek mozna przeniesc na moment gdy bede go sprzedawal wtedy zapłace.. czy to prawda??
 
 
 
MAARIT 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 9 razy
Wiek: 55
Dołączyła: 13 Cze 2007
Posty: 479
Wysłany: Pią Mar 26, 2010 8:47 am   

musisz zaplacic podatek temu gosciowi .Kazdy placi podatek za samochod osobowy czy tez za busa.Moze ten facet dostal ten podatek z powrotem z podatku za tego busa ,ale jak go sprzeda musi go oddac z powrotem podatkowiNie wiem jakbys sie staral musisz zaplacic btw
_________________
Leven is.
Geven en Nemen.
Meestal nemen we te veel!
 
 
 
skoviall 
Poczatkujacy
przedsiębiorca


Wiek: 38
Dołączył: 29 Gru 2009
Posty: 26
Skąd: Wrocław / Tilburg
Wysłany: Pią Mar 26, 2010 9:59 am   

dobra wiec pozostaje mi jedynie zarejestrowac firme.. gdzies wyczytalem ze wtedy zwracają ten podatek. osoba prywatna nie ma szans na zwrot tego podatku.. nie pozostaje mi nic innego.. czy ktos wie majac firmę muszę się rozliczać kwartalnie, ale ile minimalnie moge przedstawic dochodów? tzn ile zlecen najmniej musze miec na jeden okres rozliczeniowy?? czy moge miec po prostu firmę i nie miec zadnych wpływów i przychodów?? co na to belastingdienst?
 
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Pią Mar 26, 2010 1:37 pm   

jako zzp musisz miec chyba min 3 zlecenia na rok podatkowy (pierwszy).
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
MAARIT 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 9 razy
Wiek: 55
Dołączyła: 13 Cze 2007
Posty: 479
Wysłany: Pią Mar 26, 2010 1:46 pm   

skoviall napisał/a:
dobra wiec pozostaje mi jedynie zarejestrowac firme.. gdzies wyczytalem ze wtedy zwracają ten podatek. osoba prywatna nie ma szans na zwrot tego podatku.. nie pozostaje mi nic innego.. czy ktos wie majac firmę muszę się rozliczać kwartalnie, ale ile minimalnie moge przedstawic dochodów? tzn ile zlecen najmniej musze miec na jeden okres rozliczeniowy?? czy moge miec po prostu firmę i nie miec zadnych wpływów i przychodów?? co na to belastingdienst?
naprawde jakie kombilacje ,zeby nie placic podatku :119: kazdy obywatel placi podatek za samochod ,a Ty juz otwierasz firme ,zeby nie placic 1000 euro ,naprawde zalosne.......
_________________
Leven is.
Geven en Nemen.
Meestal nemen we te veel!
 
 
 
skoviall 
Poczatkujacy
przedsiębiorca


Wiek: 38
Dołączył: 29 Gru 2009
Posty: 26
Skąd: Wrocław / Tilburg
Wysłany: Pią Mar 26, 2010 5:09 pm   

nie porównuj mnie z jakimiś patałachami co w Holandii robią biznes, mieszkają tutaj, a jeżdżą autami na polskich blachach bo im szkoda na opłaty w Holandii, .. trochę Ci się chyba coś pomyliło. Chcę auto na żółtych blachach, bo tu mieszkam a biznes będę robił w Polsce i tam będę woził coś, więc nie widzę sensu, by tu firmę rejestrować skoro robię biznes w Polsce i tam będę płacił podatki. niestety teraz jestem zmuszony by otworzyć firmę również tu, bo nie będę płacił przy zakupie auta dodatkowo 1000 euro.

Postukaj się po główce...
 
 
 
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Pią Mar 26, 2010 6:04 pm   

skowial jeśli kupujesz busa od firmy to najczęściej są podawane ceny netto.Jeśli znajdziesz np typowego busa osobowego to często ceny są brutto czyli z BTW (Vat).Tak jak w Polsce.by odzyskać btw nie wystarczy założyć tylko firmę.Mogą być jakieś dodatkowe haczyki,np czas trwania firmy,obrót firmy itp.Przy zamknięciu firmy musisz sprzedać samochód i wtedy także zapłacisz Btw.Szukaj prywatnych użytkowników,oni często sprzedaja w cenie brutto.
 
 
MAARIT 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 9 razy
Wiek: 55
Dołączyła: 13 Cze 2007
Posty: 479
Wysłany: Pią Mar 26, 2010 7:07 pm   

skoviall napisał/a:
nie porównuj mnie z jakimiś patałachami co w Holandii robią biznes, mieszkają tutaj, a jeżdżą autami na polskich blachach bo im szkoda na opłaty w Holandii, .. trochę Ci się chyba coś pomyliło. Chcę auto na żółtych blachach, bo tu mieszkam a biznes będę robił w Polsce i tam będę woził coś, więc nie widzę sensu, by tu firmę rejestrować skoro robię biznes w Polsce i tam będę płacił podatki. niestety teraz jestem zmuszony by otworzyć firmę również tu, bo nie będę płacił przy zakupie auta dodatkowo 1000 euro.

Postukaj się po główce...
sam sie postukaj.........
Jak chcesz kupic tego busa za 4000 tys to nawet jak otworzysz firme ,to najpierw musisz zaplac ten podatek ,a dopiero w nastepnym kwartale dostaniesz zwrot
_________________
Leven is.
Geven en Nemen.
Meestal nemen we te veel!
 
 
 
skoviall 
Poczatkujacy
przedsiębiorca


Wiek: 38
Dołączył: 29 Gru 2009
Posty: 26
Skąd: Wrocław / Tilburg
Wysłany: Pią Mar 26, 2010 11:25 pm   

no wlasnie w nastepnym kwartale... wiec ide zarejestrowac firme w poniedzialek i jesli do srody kupie busa to zmieszcze sie w tym okresie rozliczeniowym, ktory trwa do konca marca i dostane zwrot za okolo dwa tygodnie.. a busa pozniej moge przeniesc jako mienie po 6 miesiacach dzialalnosci do polski i podatku nie bede musiał zwracać.. czy tak?

[ Dodano: Pią Mar 26, 2010 11:29 pm ]
jedrzej2225 napisał/a:
skowial jeśli kupujesz busa od firmy to najczęściej są podawane ceny netto.Jeśli znajdziesz np typowego busa osobowego to często ceny są brutto czyli z BTW (Vat).Tak jak w Polsce.by odzyskać btw nie wystarczy założyć tylko firmę.Mogą być jakieś dodatkowe haczyki,np czas trwania firmy,obrót firmy itp.Przy zamknięciu firmy musisz sprzedać samochód i wtedy także zapłacisz Btw.Szukaj prywatnych użytkowników,oni często sprzedaja w cenie brutto.



haczyków nie ma z tego co mi prawnik powiedział. a ciezko znaleźć busa z paką od prywatnego właściciela.. są ale z siedzeniami a mi taki nie potrzebny.. fakt że mógłbym wywalić te siedzenia ale w dowodzie taki bus jest cięższy co się wiąże z wyższym podatkiem a wywalając siedzenia nie zminiejsze jego masy w papierach, to nikogo nie będzie interesowało ile on waży po zabiegu...więc pozostaje mi udać się do kvk... :(
 
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Nie Mar 28, 2010 1:17 pm   

skoviall napisał/a:
no wlasnie w nastepnym kwartale... wiec ide zarejestrowac firme w poniedzialek i jesli do srody kupie busa to zmieszcze sie w tym okresie rozliczeniowym, ktory trwa do konca marca i dostane zwrot za okolo dwa tygodnie.. a busa pozniej moge przeniesc jako mienie po 6 miesiacach dzialalnosci do polski i podatku nie bede musiał zwracać.. czy tak?


Mylisz podatki.
BTW=VAT i akcyze BPM.

Kupujesz tutaj auto za np. 4k euro netto (czyli niecal 5k brutto).
Teraz bedziesz mial mial 1k naliczonego BTW (VAT) i dostaniesz zwrot lub mozesz sobie skompensowac VAT do odprowadzenia.
Bus jest na stanie firmy. Wiec jak chcesz go do polski wywiesc jako mienie najpierw musisz go "wyprowadzic" z firmy i w tym momencie odprowadzasz BPM (VAT) spowrotem do Belastingu.
Chyba, ze w PL auto kupi od ciebie firma, wtedy sprzedajesz je tutaj jako netto ALE wtedy w PL nalezy odprowadzic VAT 22% zamiast 19
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Nie Mar 28, 2010 6:14 pm   

Skoviall a od kiedy to majątek firmy jest mieniem przesiedleńczym.Kupisz auto na firmę dostaniesz zwrot,a jak napisał to Marcin przy sprzedaży auta płacisz podatek BTW od sprzedaży.Czyli co w ten sposób zyskasz.Jeśli rejestrujesz firmę tylko po to aby odzyskać BTW,to tylko odraczasz jego zapłacenie,a masz dodatkowe koszty związane z firmą (ubezpieczenie,księgowy itd)Po kilku miesiącach zrobi się tobie nie 1 tys,a przynajmniej dwa.
 
 
skoviall 
Poczatkujacy
przedsiębiorca


Wiek: 38
Dołączył: 29 Gru 2009
Posty: 26
Skąd: Wrocław / Tilburg
Wysłany: Nie Mar 28, 2010 9:44 pm   

jedrzej2225 napisał/a:
Jeśli rejestrujesz firmę tylko po to aby odzyskać BTW,to tylko odraczasz jego zapłacenie,a masz dodatkowe koszty związane z firmą (ubezpieczenie,księgowy itd)Po kilku miesiącach zrobi się tobie nie 1 tys,a przynajmniej dwa.


ok. podatek zapłacę z czasem gdy będę się chciał pozbyć auta. jednak myślę że najrozsądniej będzie zarejestrować tą firmę, bo bus w dieslu na osobę prywatną wychodzi 330,- kwartalnie podatku, a na firmę zaledwie 90,-

to chyba będzie jeden z głównych powodów by się zarejestrować w kvk.

Mam jeszcze dwa pytania,
1. czy muszę spełnić jakieś specjalne warunki by płacić te 90,- kwartalnie, wiadomo ze trzy zlecenia rocznie na papierze będę wykazywał..

2. rozumiem, że później sprzedając auto zapłacę ten podatek odzyskany z powrotem i co jeszcze oprócz tego? czy poniosę jeszcze jakieś koszty?
 
 
 
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Nie Mar 28, 2010 9:59 pm   

Jeśli chodzi o samochód to chyba nie,ale koszty prowadzenia firmy.Po jakimś czasie jak będziesz owy samochód sprzedawał (wycofywał) z firmy będzie on mniej wart,tak więc zapłacisz mniejszy BTW.Ale dla mnie to jakieś za bardzo skomplikowane.Firma w NL i w PL.A nie byłoby lepiej otworzyć tutaj filii polskiej firmy.Wtedy tutaj płacisz (jako firma) Btw, a podatek dochodowy tylko w PL.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group