NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Sob Mar 15, 2014 5:08 pm
KRADZIONE ZDJECIA
Autor Wiadomość
Dorisben 
Super gaduła

Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 13 Cze 2007
Posty: 209
Skąd: Rotterdam
  Wysłany: Wto Mar 30, 2010 2:25 am   KRADZIONE ZDJECIA

Kopiowanie zdjec bez zgody ich wlasciciela jest karalne, prawda?? Nie powiem co mnie trafia jak ogladam zdjecia w dziale Uroda gdzie nagminnie wklejane sa skrdzione zdjecia od innych stylistek paznokci. Slow mi brakuje. Mam nadzieje, ze tygodnik niedziela cos z tym zrobi... Nie dosc, ze to jest pseudo konkurencja dla osob, ktore prowadza salon, bo takie zanizaja ceny ale na dodatek osoba, nie potrafi zrobic nic porzadnego skoro nie wstawia zdjec swoich prac. Moze doprowadzic to do zniszczenia plytki jak i wielu chorob paznokci. Wszelkie info co do osob, ktore wstawily takowe zdjecia na PW.
 
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Wto Mar 30, 2010 8:52 am   

warto jest oznaczac zdjecia swoim logo, nickiem albo np. emailem. Najlepiej w jakims miejscu, z ktorego nie bedzie sie dalo go wyciac. Niestety kradzieze zdjec to dosc popularna sprawa, zwlaszcza w internecie.
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
lusia0101 
Gaduła nad gadułami :-)
UWAGA! Dyslektyk!


Pomogła: 6 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 17 Lut 2009
Posty: 500
Skąd: Drenthe
Wysłany: Wto Mar 30, 2010 9:51 am   

Ale czy nie jest tak ze nie wolno uzywac tylko zdjec objetych prawem autorskim? ale zag ma racje na swoich pracach ustanowic znak wodny i po sprawie! Ja swojego czasu wykorzystywalam zdjecia (profesionalne) producentow, ALE TYLKO ZA ICH ZGODA! Bo jesli sprzedaje ich towary to moge uzywac ich zdjec (w moim przypadku chodzilo o odziez),
przeciez co za problem samemu wykonac zdjecia swoich produktow? chociazby paznokci?

[ Dodano: Wto Mar 30, 2010 9:52 am ]
pozatym popatrzalambym na zdjecia firm transportowych ;) niedlugo do polski pojedziez w hamerze z laska w bikini :030:
_________________
Pomagam w miare mozliwosci :)
 
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Wto Mar 30, 2010 9:56 am   

ale kazde zdjecie jest objete prawem autorskim :) jezeli zrobisz zdjecie to jest ono twoja wlasnoscia i jezeli ktos chce je opublikowac, to musi miec twoja zgode.

[ Dodano: Wto Mar 30, 2010 10:04 am ]
tu mozesz sobie poczytac o zabezpieczaniu zdjec przed kradzieza
http://www.fotografuj.pl/...ny/id/18/page/1
i darmowy programik do pomocy: http://www.bbproject.net/...mage-signature/
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
Ostatnio zmieniony przez zaq Wto Mar 30, 2010 10:07 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
lusia0101 
Gaduła nad gadułami :-)
UWAGA! Dyslektyk!


Pomogła: 6 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 17 Lut 2009
Posty: 500
Skąd: Drenthe
Wysłany: Wto Mar 30, 2010 11:40 am   

no w sumie masz racje. tylko trzeba udowodnic ze te zdjecia sa twoje. tylko chyba kolezanka temat zaczela w zlym dziale zaraz polecimy... do innego mam nadzieje.
_________________
Pomagam w miare mozliwosci :)
 
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Wto Mar 30, 2010 11:42 am   Re: KRADZIONE ZDJECIA

Dorisben napisał/a:
...Mam nadzieje, ze tygodnik niedziela cos z tym zrobi...

mysle, ze jej nie chodzilo o pomoc w zabezpieczeniu zdjec, ale zeby niedziela tego pilnowala. a to raczej bedzie ciezkie do wykonania.
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
Dorisben 
Super gaduła

Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 13 Cze 2007
Posty: 209
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Wto Mar 30, 2010 12:03 pm   

tak dokladnie, chce zeby tygodnik Niedziela cos z tym zrobil... Np jedna kolezanka z Rotterdamu wstawila PODPISANE kradzione zdjecie... Poniewaz znam i uczestnicze w zyciu kilku forum paznokciowych znam nazwiska i imion, czesto znam zdjecia. Wiec kolezanka bodajze Gwiazdka wkleila zdjecia Eweliny Roli... Napislalam do niej smsa, poniewz pod ogloszeniem nic nie moge napisac... No i panna wstawia juz bez logo... Wczoraj natknelam sie na nastepna artystke... Szkoda slow... To jest karalne wiec moze ku przestrodze wstawiajcie swoje prace ...Do do pseudo-stylistek...
 
 
 
lusia0101 
Gaduła nad gadułami :-)
UWAGA! Dyslektyk!


Pomogła: 6 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 17 Lut 2009
Posty: 500
Skąd: Drenthe
Wysłany: Wto Mar 30, 2010 2:02 pm   stop oszustom

administrator pisal ze staraja sie ulepszac forum i wierze ze zajma sie ta opcja tez.
_________________
Pomagam w miare mozliwosci :)
 
 
 
Administrator2 
Nieśmiały użytkownik

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 77
Skąd: Nederland / Holandia
Wysłany: Nie Kwi 04, 2010 2:57 am   

Sprawdzenie czy używane ilustracje/fotografie należą do osoby umieszczającej je jest niemożliwe do wykonania.

Planujemy dodać informacje na temat używania (najlepiej swoich) ilustracji w ogłoszeniach podczas procesu zamieszczania ogłoszenia.

Jeśli ktoś wie, że ilustracje używane są nielegalnie, to powinien powiadomić administratora poprzez kliknięcie na ikonce z czerwonym krzyżykiem (zgłoś naruszenie) na ogłoszeniu z nielegalną ilustracją. Administrator zapyta 'ogłoszeniodawcę' o potwierdzenie legalności użytku danej ilustracji.
_________________
Administrator
[email protected]
 
 
Dorisben 
Super gaduła

Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 13 Cze 2007
Posty: 209
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Nie Kwi 04, 2010 3:48 pm   

Dziekuje... Wiec zaczynam klikanie...
 
 
 
p_v_r 
Poczatkujacy

Dołączył: 10 Mar 2009
Posty: 10
Wysłany: Pią Cze 25, 2010 10:17 pm   Re: KRADZIONE ZDJECIA

Dorisben napisał/a:
Kopiowanie zdjec bez zgody ich wlasciciela jest karalne, prawda?? Nie powiem co mnie trafia jak ogladam zdjecia w dziale Uroda gdzie nagminnie wklejane sa skrdzione zdjecia od innych stylistek paznokci. Slow mi brakuje. Mam nadzieje, ze tygodnik niedziela cos z tym zrobi... Nie dosc, ze to jest pseudo konkurencja dla osob, ktore prowadza salon, bo takie zanizaja ceny ale na dodatek osoba, nie potrafi zrobic nic porzadnego skoro nie wstawia zdjec swoich prac. Moze doprowadzic to do zniszczenia plytki jak i wielu chorob paznokci. Wszelkie info co do osob, ktore wstawily takowe zdjecia na PW.


A kopiowanie wzorów katalogowych karalne nie jest ?
Słów Ci brakuje, to widać dosyć wyraźnie...
Szkoda mi Twojego skradzionego doktoratu z...paznokci... :119: ' jak również znaków interpunkcyjnych [ to są takie małe, cieniowane plamki na tipsach, stawiane w odpowiednim miejscu ].
Zniszczyłaś mi płytkę.

Wybacz.
 
 
Mariola101 
Super gaduła
Strasznie uparta...


Pomogła: 7 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 08 Lip 2009
Posty: 343
Skąd: Nl
Wysłany: Pią Cze 25, 2010 11:53 pm   

p_v_r napisał/a:
Słów Ci brakuje, to widać dosyć wyraźnie...
Szkoda mi Twojego skradzionego doktoratu z...paznokci... :119: ' jak również znaków interpunkcyjnych [ to są takie małe, cieniowane plamki na tipsach, stawiane w odpowiednim miejscu ].
Zniszczyłaś mi płytkę.

:038: Bardzo dobrze , że się mówi głośno o tym . Ja np. nie pomyślała bym , że zdjęcia nie są autorki (stylistki ) . Poszłabym z myślą , że jest profesjonalna , a tu lipa .... wyleciały mi paznokcie . Więc nie rozumiem tej flustracji z Twojej strony .

Dziękuję za ostrzeżenie bo wybieram się właśnie , pierwszy raz w swoim życiu , na takową usługę !
_________________
Im kto wyższy, tym łatwiej i niżej spaść może.

— Adam Mickiewicz
 
 
Bronka 
Mega gaduła


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 27 Maj 2010
Posty: 1086
Wysłany: Sob Cze 26, 2010 9:08 am   

Nie ma takiego slowa flustracja, jest tylko frustracja :061:
Ostatnio zmieniony przez Bronka Sob Cze 26, 2010 11:07 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Mariola101 
Super gaduła
Strasznie uparta...


Pomogła: 7 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 08 Lip 2009
Posty: 343
Skąd: Nl
Wysłany: Sob Cze 26, 2010 3:46 pm   

Sorki :) Puzno już było :)
_________________
Im kto wyższy, tym łatwiej i niżej spaść może.

— Adam Mickiewicz
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Sob Cze 26, 2010 3:56 pm   

Zmiluj sie... pÓźno...
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group