NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Sob Gru 07, 2013 10:43 pm
Jak sie starac o bijstand?
Autor Wiadomość
martin77 
Poczatkujacy

Wiek: 46
Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 31
Wysłany: Śro Mar 31, 2010 7:32 pm   Jak sie starac o bijstand?

witam w marcu stracilem prace,jestem teraz na zasilku i w pierwszym miesiacu dostane kwote okolo 700 euro,wiem ze mozna starac sie o dodatek zeby osiagac minimum socjalne ktore na ta chwile wynosi jakes 1240 euro.Czy ktos wie jak mozna to zalatwic.dzis dzwonilem do gminy kazali mi sciagnac formularz z internetu tylko niewiem z jakiej strony.Moze ktos jest w stanie mi pomoc!Prosba do moderatora o nie przenoszenie tego watku byle gdzie,mysle ze teraz w dobie kryzysu wielu osobom na w/w pytania,odpowiedzi moga przyniesc wiele korzysci.
Ostatnio zmieniony przez martin77 Śro Mar 31, 2010 7:37 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Śro Mar 31, 2010 8:02 pm   

A masz juz prawa socjalne? Bo bijstand nalezy do dodatkow socjalnych. Tzn ze musisz mieszkac na terenie Holandii nieprzerwanie 5 lat.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
martin77 
Poczatkujacy

Wiek: 46
Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 31
Wysłany: Śro Mar 31, 2010 8:10 pm   

z tego co wiem to te 5 lat nie jest wymagane,mam pieczatke w paszporcie IND!Pracowalem tu trzy lata nie przerwanie zasilek dla bezrobotnych otrzymalem bez problemu,i dzis dzwonilem do gminy nikt mnie sie nie pytal czy jestem juz 5 lat w Holandii,tylko jak jest moja sytuacja materialna!
 
 
 
ZuziaZ 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 10 Lis 2007
Posty: 52
Wysłany: Śro Mar 31, 2010 8:15 pm   

Nie wiem, kazali Ci przez internet pobrac formularz? W mojej gminie jest to niemozliwe, trzeba osobiscie udac sie do SVB kantoor lub do gemeente.

Ps. 1240 euro minimum socjalne ale to na osobe z dzieckiem/dziecmi
Ostatnio zmieniony przez ZuziaZ Śro Mar 31, 2010 8:23 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Jagoda97 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 04 Gru 2008
Posty: 802
Wysłany: Śro Mar 31, 2010 8:27 pm   

Jezeli ktos ma zasilek ww i bylo zaznaczone, ze mieszka sam, to do zasiku ww powinien dostac toeslag, ktory uzupelnia zasilek do kwoty 880 euro.
Dopiero jak konczy sie ww nalezy wystapic o przyznanie bijstand.
Kwota ponad 1200 euro nalezy sie rodzinie a nie samotnej osobie.

http://www.rechtopbijstand.nl/inhoud/home
Ostatnio zmieniony przez Jagoda97 Śro Mar 31, 2010 8:31 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
martin77 
Poczatkujacy

Wiek: 46
Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 31
Wysłany: Śro Mar 31, 2010 8:33 pm   

ja mam tu rodzine mieszkam z zona nie pracujaca i synkiem ktory urodzil sie w holandii
 
 
 
Jagoda97 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 04 Gru 2008
Posty: 802
Wysłany: Śro Mar 31, 2010 8:38 pm   

martin77 napisał/a:
ja mam tu rodzine mieszkam z zona nie pracujaca i synkiem ktory urodzil sie w holandii

Wykazales to wszystko we wniosku o ww?
Zona tez musie zarejstrowac sie w CWI jako osoba poszukujaca pracy, jezeli jest male dziecko, to sa jakies inne zasady.
Wszystkiego dowiesz sie w CWI lub UWV, to oni przyjmuja wnioski i dalej wysylaja do gemeente.

https://www.werk.nl/werk_...ragen_uitkering
Ostatnio zmieniony przez Jagoda97 Śro Mar 31, 2010 8:56 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
martin77 
Poczatkujacy

Wiek: 46
Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 31
Wysłany: Śro Mar 31, 2010 9:01 pm   

teraz nie jestem pewien czy wykazalem w wniosku to o czym piszesz,jezeli nei to co moge teraz zrobic?
 
 
 
ZuziaZ 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 10 Lis 2007
Posty: 52
Wysłany: Śro Mar 31, 2010 9:07 pm   

Jagoda97 napisał/a:
Jezeli ktos ma zasilek ww i bylo zaznaczone, ze mieszka sam, to do zasiku ww powinien dostac toeslag, ktory uzupelnia zasilek do kwoty 880 euro.
Dopiero jak konczy sie ww nalezy wystapic o przyznanie bijstand.




Jagoda97 napisał/a:

Wszystkiego dowiesz sie w CWI lub UWV, to oni przyjmuja wnioski i dalej wysylaja do gemeente.



Czegos nie rozumiem, po co wysylaja wnioski do gemeente, skoro wedlug Ciebie to UWV doplaca do minimum (toeslag)?
 
 
Jagoda97 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 04 Gru 2008
Posty: 802
Wysłany: Śro Mar 31, 2010 9:16 pm   

ZuziaZ napisał/a:
Jagoda97 napisał/a:
Jezeli ktos ma zasilek ww i bylo zaznaczone, ze mieszka sam, to do zasiku ww powinien dostac toeslag, ktory uzupelnia zasilek do kwoty 880 euro.
Dopiero jak konczy sie ww nalezy wystapic o przyznanie bijstand.




Jagoda97 napisał/a:

Wszystkiego dowiesz sie w CWI lub UWV, to oni przyjmuja wnioski i dalej wysylaja do gemeente.



Czegos nie rozumiem, po co wysylaja wnioski do gemeente, skoro wedlug Ciebie to UWV doplaca do minimum (toeslag)?

Do ww jest doplata toeslag przez UWV a o przyznaniu bijstand decyduje gemeente.

[ Dodano: Sro Mar 31, 2010 10:20 pm ]
martin77 napisał/a:
teraz nie jestem pewien czy wykazalem w wniosku to o czym piszesz,jezeli nei to co moge teraz zrobic?


Mozesz to zrobic w kazdej chwili ale najlepiej jak naszybciej.
 
 
ZuziaZ 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 10 Lis 2007
Posty: 52
Wysłany: Śro Mar 31, 2010 9:22 pm   

Jagoda97 napisał/a:

Do ww jest doplata toeslag przez UWV a o przyznaniu bijstand decyduje gemeente.


Ale ja to wiem! Chodzi mi o to, ze najpierw piszesz, ze nie ma sie prawa do bijstand dopoki sie jest na zasilku WW a za chwile stwierdzasz, ze jego papiery zostana odeslane do gemeente w celu uzyskania bijstand . Wiec jak w koncu jest?
 
 
Jagoda97 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 04 Gru 2008
Posty: 802
Wysłany: Śro Mar 31, 2010 9:32 pm   

ZuziaZ.
Najpierw skladasz papiery o przyznanie WW. WW zostaje przyznane na czas okreslony np 3 mce (w zaleznosci od lat pracy). Przed uplywem okresu wyplaty WW otrzymujesz zawiadomienie z UWV, ze w dniu XX mija ci okres zasilku. Nastepnie wystepujesz tez do UWV o przyznanie bijstand.
Po zgromadzeniu dokumentow UWV wysyla papiery do gminy, jezeli gmina zaakceptuje wniosek dalej odsyla do UWV.
Jeden i drugi zasilek wyplaca UWV.
Wyjasnilam czy nie? Jak nie to pytaj dalej.
 
 
ZuziaZ 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 10 Lis 2007
Posty: 52
Wysłany: Śro Mar 31, 2010 9:37 pm   

No nie zgadzam sie, mozna miec w jednym czasie WW uitkiering i bijstand:
Cytat:
U kunt recht hebben op een inkomensaanvulling door een toeslag of een kopje van het UWV. Als u geen recht heeft op een toeslag en/of kopje of uw inkomen is met de verhoging nog altijd lager dan het voor u geldende minimum, dan kunt u recht hebben op (aanvullende) bijstand. Het voor u geldende sociaal minimum is gelijk aan de hoogte van de bijstandsuitkering waar u in uw situatie recht op zou kunnen hebben.


http://www.rechtopbijstand.nl/?pid=4#tijdens
Ostatnio zmieniony przez ZuziaZ Śro Mar 31, 2010 9:37 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Czw Kwi 01, 2010 6:49 am   

martin77 napisał/a:
z tego co wiem to te 5 lat nie jest wymagane,mam pieczatke w paszporcie IND!Pracowalem tu trzy lata nie przerwanie zasilek dla bezrobotnych otrzymalem bez problemu,i dzis dzwonilem do gminy nikt mnie sie nie pytal czy jestem juz 5 lat w Holandii,tylko jak jest moja sytuacja materialna!


Hmm... Jak ja bylem w IND to w stercie papierow do wypelnienia/podpisania byla oswiadczenie/informacja (nie wiem jak sie do tego odniesc) ze przez pierwsze 5 lat nie bede korzystal z socjali. Zasilek dla bezrobotnych jest to cos innego
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Czw Kwi 01, 2010 8:12 am   

No ja wlasnie tez taka informacje dostalam w IND ale na stronie nie moge sie tego doszukac. Moze cos sie zmienilo?
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group