NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
uwaga na ksiegowa!!
Autor Wiadomość
kikker 
Poczatkujacy

Dołączyła: 25 Paź 2008
Posty: 8
  Wysłany: Pon Sty 17, 2011 7:09 pm   uwaga na ksiegowa!!

Chcialabym sie dowiedziec czy sa tutaj na forum ludzie ktorzy maja ''dziwne problemy ''z Belastindienst tzn.caly czas otrzymyjemy pismo ze ktos zmienil nam numer konta bankowego i co lepsze Belastingdienst wysyla pieniazki na inne konto niz nase.Ta Pani jest z Dordrechtu ma na imie Anna -nazwiska nie podam,ale uwazajcie,bo ja teraz mam spore problemy przez ta Pania
P.s.jesli zdublowalam temat przepraszam
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Pon Sty 17, 2011 7:34 pm   

Witam,
Nie chce tutaj nikogo atakować ani bronić ale jak ktoś wyraża zgodę aby zwrot podatku był przelany na dane konto ( np nie swoje a osoby która go rozliczyła ) to niech potem nie płacze i nie szuka winnych ...

Czytać to co sie podpisuje ... :039:
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
kikker 
Poczatkujacy

Dołączyła: 25 Paź 2008
Posty: 8
Wysłany: Pon Sty 17, 2011 8:29 pm   

konto bylo prawidlowe tylko ze ona miala moj podpis i potem mogla robic co chciala,ja siebie nie bronie tylko pisze to po to aby inni nie popelnili tego bledu u tej osoby co ja pozdrawiam :039:
 
 
kgy 
Poczatkujacy

Dołączył: 27 Paź 2009
Posty: 33
Wysłany: Pon Sty 17, 2011 11:07 pm   

kikker napisał/a:
konto bylo prawidlowe tylko ze ona miala moj podpis i potem mogla robic co chciala,ja siebie nie bronie tylko pisze to po to aby inni nie popelnili tego bledu u tej osoby co ja pozdrawiam :039:


Tak na marginesie - dlaczego wszyscy tak uporczywie chcą się rozliczać u Polaków? Rozumiem polski dentysta, psycholog itd... ale wystarczy wpisać w google "belastingadviseurs [moje miasto]" i znaleźć coś w okolicy - jest ich jak psów, znalazłem jednego 500m od domu. Pełen profesjonalizm, €50. Jeszcze nie słyszałem o aferze, żeby któryś podmieniał konto i potem kisił zwrot podatku miesiącami, w odróżnieniu od naszych rodzimych specjalistów ;)
 
 
AGW 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 20 Wrz 2010
Posty: 72
Wysłany: Śro Sty 19, 2011 12:16 pm   

Dlatego ze w wiekszosci przypadkow nie potrafia sie dogadac z holenderskim ksiegowym, wyjasnic mu swoja sytuacje, poprosic o wspolne rozliczenie z partnerem czy uzyskac ulge podatkowa z powodu alimentow lub opieka nad dziecmi i czesto spore sumy przechodza im kolo nosa.A czy zawsze polski ksiegowy to oszust i zlodziej a holenderski czysty jak krysztal?
 
 
amelika75 
Poczatkujacy

Wiek: 49
Dołączyła: 08 Lut 2010
Posty: 3
Wysłany: Śro Sty 19, 2011 1:40 pm   falszywe numery kont

biuro ksiegowe w Hadze, co roku rozlicza Polakow (i nie tylko) z podatkow dochodowych, zarowno firmy jak i osoby prywatne. Uwazam, ze nie ma znaczenia, czy osoby rozliczaja sie w biurach ksiegowych prowadzonych przez Polakow czy przez Holendrow. Problem "falszywych" numerow kont dotyczy wielu tzw. buitenlanders czyli osob zagranicznych rozliczajacych sie z podatkowch holenderskich. Podmiana numeru konta w belastingu jest tak prosta, ze prawie kazdy moze tego dokonac, kto ma choc troche pojecia o rozliczeniach i systemie podatkowym w Holandii. Jest to bardzo szeroki temat, bardzo trudny do wyjasnienia i nawet wielokrotne zgloszenia do belastingu do dzialu defraudacji nie spacjalnie pomagaja. Oczywiscie sa to ewidentne oszustwa i kazda osoba, ktora miala osobiscie przypadek takiej podmiany konta, powinna przede wszystkim zglosic to na policje. To jest oficjalna wersja belastingu.
BARDZO WAZNA SPRAWA!!!! JESLI KIEDYKOLWIEK ZDARZY SIE KOMUKOLWIEK, ZE OTRZYMA PISMO Z NIE SWOIM NUMEREM KONTA, POWINIEN PRZEDE WSZYSTKIM:
1. JAK NAJSZYBCIEJ ZLOZYC "OPGAAF REKENINGNUMMER" (FORMULARZ DO BELASTINGU Z PODANIEM WLASCIWEGO NUMERU KONTA),
2. OSOBISCIE W BELASTINGDIENST ZGLOSIC PONOWNIE SWOJ NUMER KONTA
3. ZGLOSIC NA POLICJI "AANGIFTE" (OSWIADCZENIË) O WYSTAPIENIU TAKIEJ SYTUACJI.



post czesciowo edytowany
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Śro Sty 19, 2011 5:01 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mavd 
Mega gaduła

Pomogła: 45 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1134
Skąd: Hilversum
Wysłany: Śro Sty 19, 2011 2:13 pm   

co najwazniejsze zeby powierzac swoje finanse biurom ktore sa oficjalnie zarejstrowane w KvK a nie osobom ktore sie tym zajmoja na czarno , bo jak cos to potem nie wiadomo gdzie szukac takiej odoby i swoich pieniedzy

monika
 
 
zzielono 
Poczatkujacy

Dołączyła: 23 Maj 2009
Posty: 17
Wysłany: Pon Sty 31, 2011 10:22 am   Re: uwaga na ksiegowa!!

kikker napisał/a:
Chcialabym sie dowiedziec czy sa tutaj na forum ludzie ktorzy maja ''dziwne problemy ''z Belastindienst tzn.caly czas otrzymyjemy pismo ze ktos zmienil nam numer konta bankowego i co lepsze Belastingdienst wysyla pieniazki na inne konto niz nase.Ta Pani jest z Dordrechtu ma na imie Anna -nazwiska nie podam,ale uwazajcie,bo ja teraz mam spore problemy przez ta Pania


moj mąż mam podobny 'problem' i wcale to nie bylo z winy czy zamierzenia ksiegowej(tez ksiegowej z Dordrechtu).
podstawowe pytanie... czy wczesniej rozliczalas sie z podatku w Holandii? piszesz ze ksiegowa miala twoj podpis... domyslam sie ze podpis elektroniczny, wiec nie jestes tutaj zameldowana, tak?
 
 
mavd 
Mega gaduła

Pomogła: 45 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1134
Skąd: Hilversum
Wysłany: Pon Sty 31, 2011 2:28 pm   

kgy, niestety wsrod holenderskich ksiegowych tez sa oszusci , poczytaj forum na www.trosradar.nl
i troche gazet to zobaczysz ze nie sa wcale lepsi od polakow

tylko ze holendrzy jak oszukuja to juz w milionach euro

monika
 
 
justynkaaa889
Poczatkujacy

Dołączył: 01 Sie 2012
Posty: 1
  Wysłany: Śro Sie 01, 2012 9:18 pm   Dziwny przypadek

Ja takze mam problem z belastingiem. Moje 900e poszlo na jakies konto które belasting mialo zapisane jako moje, tylko ze to nie jest moje konto na 100% !! Pieniadze poszly na konto 654393311 jesli ktos mial podobny przypadek i pieniadze poszly na ten sam numer konta prosze o kontakt na maila : [email protected]
 
 
ewcia.pol 
Mega gaduła

Pomogła: 15 razy
Dołączyła: 20 Maj 2008
Posty: 1071
Skąd: GLD
Wysłany: Śro Sie 01, 2012 10:24 pm   Re: Dziwny przypadek

justynkaaa889 napisał/a:
Ja takze mam problem z belastingiem. Moje 900e poszlo na jakies konto które belasting mialo zapisane jako moje, tylko ze to nie jest moje konto na 100% !! Pieniadze poszly na konto 654393311 jesli ktos mial podobny przypadek i pieniadze poszly na ten sam numer konta prosze o kontakt na maila : [email protected]


niestety to nic dziwnego, to znane metody biur odzyskujacych podatek i niestety robi sie to coraz to powszechniejsze.
Wpisalam w googlach,widze,ze inni tez poszukuja tej wiedzy czyj to nr konta.
 
 
mlubinski 
Super gaduła

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Kwi 2009
Posty: 314
Wysłany: Czw Sie 02, 2012 1:00 pm   

najczesciej to jest tak, ze na poczatku ktos nie orientuje sie, daje firmie rozliczeniowej zadanie rozliczenia podatku, wtedy zwrot wplywa na konto tej firmy (za pozwoleniem danego klienta), a potem po prostu osoba nie dokonuje zmiany konta w urzedzie podatkowym (wiec dalej widnieje im konto poprzedniej firmy) i potem ludki wlasnie maja z tym problem.
Nalezy zglosic do urzedu podatkowego swoj numer konta bankowego, zeby przysylali na dobre konto.
a odnosnie konta, to mozesz w urzedzie podatkowym sie dowiedziec do kogo nalezy to konto.
przeanalizowalbym wszystkich poprzednich posrednikow finansowych ktorzy robili ci rozliczenia - to musi byc ktoras z tych firm.

aha i nie ma tu mowy o zadnym przekrecie, bo bez numeru DigiD nikt nie moze do urzedu podatkowego ustawic "swojego" konta bankowego.

aha i jeszcze jedno - musisz razem z urzedem podatkowym (ja to zalatwialem przez mojego doradce finansowego) zazadac oficjalnie zwrotu poprzednio wplaconych pieniedzy (na nie poprawne konto), wtedy urzad wysyla pismo do biura odnosnie zwrotu pieniedzy, a potem przelewa tobie na dobre konto.
 
 
lee
Poczatkujacy

Dołączył: 09 Sie 2012
Posty: 4
Wysłany: Czw Sie 09, 2012 1:06 pm   

a czy ktoś zna nr konta 659149605. Myślę, że jest ono związane z Kadrami TAX.
 
 
Kacha14 
Poczatkujacy
Holandia podatki

Dołączyła: 29 Cze 2012
Posty: 4
Skąd: Polska
Wysłany: Pią Sie 10, 2012 1:50 pm   

Witam
Niestety masz racje jest to nr konta ( 659149605 )
dawne Kadry Polskie
Ostatnio zmieniony przez Kacha14 Pią Sie 10, 2012 1:50 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
niti 
Poczatkujacy

Dołączyła: 12 Sie 2012
Posty: 1
Wysłany: Nie Sie 12, 2012 10:03 pm   

Witam.
Chciałabym poznać Waszą opinie. Złożyłam u księgowej w Holandii dokumenty potrzebne do otrzymania zwrotu podatku (nie osobiście, tylko przez znajomą). Na tą chwile jestem na etapie oczekiwania od Balastingu pisma dot. mojego rachunku, bo taką informacje otrzymałam. Tylko że na to pismo czekam już od 8 miesięcy!!!!! Wydaje mi się bardzo długo wiec zaczynam się martwić. Czy miał ktoś podobną sytuacje? Co mogę zrobić by się dowiedzieć co się dzieje z moją sprawa? Proszę pomóżcie!!!
Pocieszam się jeszcze tym że być może B. nie zajął się moją osoba bo do US nie wpłynęła jeszcze informacja o moich dochodach, bo zaraz by mnie ścigneli ze się nie rozliczyłam.

Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group