NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pytanie do wszystkich ZZP
Autor Wiadomość
Magda W 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 3 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 09 Lut 2007
Posty: 553
Skąd: Zoetermeer / Gdynia
Wysłany: Czw Lip 12, 2007 9:11 am   Pytanie do wszystkich ZZP

Witam



Mam pytanko do ludzi ktorzy maja wlasna dzialalnosc gospodarcza a mianowicie czy ktorys z was orientuje sie co mozna odliczyc od podatku. Ciekawa jestem czy mozna odliczyc np: paliwo z auta ktore nie jest zarejestrowane na firme ale trzeba dojechac do pracy itp . Jesli jest ktos doswiadczony w tych odliczeniach i z dluzsza bytnoscia na rynku to bardzo prosze o podpowiedz co sie odlicza .


Z gory dziekuje :) i pozdrawiam
_________________
Życie jest za krótkie żeby pić marne wino
Życie jest za krótkie by miłości dać zginąć
Życie jest za krótkie żeby się nie spieszyć
Życie jest za krótkie by się nim nie cieszyć
 
 
pawel1979 
Mega gaduła

Wiek: 45
Dołączył: 08 Lis 2006
Posty: 1346
Skąd: NL
Wysłany: Czw Lip 12, 2007 10:59 am   

był juz podobny temat:
:arrow: http://www.niedziela.nl/f...t=odliczyc#3452
 
 
Magda W 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 3 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 09 Lut 2007
Posty: 553
Skąd: Zoetermeer / Gdynia
Wysłany: Czw Lip 12, 2007 6:26 pm   

Pawel moze i temat sie powtorzyl ale mi nie chodzi tylko o paliwo z auta tylko o kazda jedna rzecz ,sprzet itp do odliczenia auto bylo pierwsze co mi sie nasunelo na mysl :wink: ale jesli ci to przeszkadza to usun ten temat
_________________
Życie jest za krótkie żeby pić marne wino
Życie jest za krótkie by miłości dać zginąć
Życie jest za krótkie żeby się nie spieszyć
Życie jest za krótkie by się nim nie cieszyć
 
 
agata 
PRZYJACIEL FORUM


Pomogła: 33 razy
Dołączyła: 08 Paź 2006
Posty: 905
Skąd: kraj tulipanow
Wysłany: Czw Lip 12, 2007 7:01 pm   paliwo

jesli chodzi o paliwo- to wyglada to tak mozesz zbierac paragony za paliwo, naprawe samochodu, oleje itp. i na koniec roku odliczy ci sie 75% kwoty BTW na tych rachunkach. pozatym rozpisujesz kilometry ktore zrobilas w celach sluzbowych i za kazdy kilometr otrzymujesz 0.19 centow do odliczenia z dochodu na koniec roku. musisz zrobic sobie druki miesieczne do rozliczania i rozpisywania kilometrow i na koniec roku dajesz to ksiegowemu to tyle jesli chodzi o koszty samochodu
 
 
Magda W 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 3 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 09 Lut 2007
Posty: 553
Skąd: Zoetermeer / Gdynia
Wysłany: Nie Lip 15, 2007 9:51 am   

Wiecie ze jak sie ma wieksze mieszkanie to mozna jeden pokoj odliczyc od podatku dzielisz cene mieszkania na ilosc pokoi i odliczasz jednak pokoj ten musi byc wykorzystany na "biuro " tzn w razie jakiejs tam kontroli musza byc papiery waszej firmy .Pozdrawiam i czekam dalej na podpowiedzi co mozna co jeszcze odliczacie z podatku :wink:
_________________
Życie jest za krótkie żeby pić marne wino
Życie jest za krótkie by miłości dać zginąć
Życie jest za krótkie żeby się nie spieszyć
Życie jest za krótkie by się nim nie cieszyć
 
 
kluxklux
Poczatkujacy

Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 45
Skąd: boxtel
Wysłany: Nie Lip 15, 2007 1:49 pm   

ja jak na razie nie prowadze takiej firmy ale przymierzam sie juz jakis czas do otwarcia. prawie cale grono kolegow z ktorymi pracuje to zzp. informacje ktore tu podaje nie pochodza wiec z wlasnego doswiadczenia. zakladajac firme potrzebujesz oczywiscie komputer,mozesz tez odliczyc go sobie z podatku,akcesoria biurowe np:drukarka,papier,tusz,kalkulator,dlugopisy, notesy,fotel, biurko, i wszystko co z tym zwiazane. nie wiem jaka prowadzisz firme , i w zaleznosci jakie chcesz wykonywac uslugi potrzebujesz oczywiscie sprzet. wszystkie narzedzia ktore mozesz uzyc np. narzedzia elektryczne, reczne, drabina , srodki czystosci, buty i ubranie robocze, pedzle, rolki. liny, praktycznie wszystko co z dana firma jest zwiazane, nie wiem dokladnie ale aparat fotograficzny chyba tez. raz badz dwa razy w roku mozesz isc do restauracji na koszt firmy,. jak cos mi sie przypomni to jeszcze napisze. ps. zakladam ze moglem sie w czyms pomylic. wiec jesli ktos ma wieksze doswiadzczenie to prosze o potwierdzenie i ewentualna korekte. z gory dzieki
 
 
kluxklux
Poczatkujacy

Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 45
Skąd: boxtel
Wysłany: Pon Lip 16, 2007 7:31 pm   

pytanie do Magdy W
mieszkam w wynajetym standardowym domku ze spoldzielni. 4 "sypialnie" (dwie male i dwie duze) duzy pokoj goscinny i strych. zakladam ze w malym pokoju chce miec biuro, jaki jest wiec stosunek cenowy co do tego pomieszczenia? place 450 excl gws miesiecznie. czy za wiekszy pokoj moge odliczyc wieksza sume? dzieki i pozdrawiam
 
 
Magda W 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 3 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 09 Lut 2007
Posty: 553
Skąd: Zoetermeer / Gdynia
Wysłany: Śro Lip 18, 2007 9:07 am   

kluxklux napisał/a:
pytanie do Magdy W
mieszkam w wynajetym standardowym domku ze spoldzielni. 4 "sypialnie" (dwie male i dwie duze) duzy pokoj goscinny i strych. zakladam ze w malym pokoju chce miec biuro, jaki jest wiec stosunek cenowy co do tego pomieszczenia? place 450 excl gws miesiecznie. czy za wiekszy pokoj moge odliczyc wieksza sume? dzieki i pozdrawiam





Witam sluchaj nie wiem jak to odnosi sie do powierzchni mieszkania poniewaz wiem to od ksiegowej ze mozna oliczyc pokoj na biuro jednak narazie jeszcze nie mam czego odliczac wiec sie dokladnie niedowiadywalam. Musialbys sie dowiedziec tego u swojej ksiegowej powinna wiedziec . pozdrawiam
_________________
Życie jest za krótkie żeby pić marne wino
Życie jest za krótkie by miłości dać zginąć
Życie jest za krótkie żeby się nie spieszyć
Życie jest za krótkie by się nim nie cieszyć
 
 
kluxklux
Poczatkujacy

Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 45
Skąd: boxtel
Wysłany: Śro Lip 18, 2007 10:00 pm   

ok.dzieki magda.
 
 
Baska
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 28 Wrz 2007
Posty: 68
Wysłany: Sob Wrz 29, 2007 9:32 pm   

z odliczaniem pokoju to bym byla ostrozna, moja ksiegowa powiedziala, ze pokoj mozna odliczyc jak ma osobne wejscie itd, czyli stanowi odrebna czesc mieszkania, tak tez mi na szkoleniu w kamer van koophandel mowili, a wlasnie, kvk organizuje co jakis czas tanie kursy dla firm jednoosobowych, tylko ze trzeba znac holenderski, wszystko mowia, co mozna odliczyc, co nie itd, ucza nawet podstaw ksiegowosci, polecam!
_________________
pozdrawiam :)
 
 
agata 
PRZYJACIEL FORUM


Pomogła: 33 razy
Dołączyła: 08 Paź 2006
Posty: 905
Skąd: kraj tulipanow
Wysłany: Nie Wrz 30, 2007 6:50 pm   

Zgadzam sie z Basia - od 2006 roku zmienily sie zasady i zeby odliczyc jeden pokoj musi on miec osobne wejscie.
_________________
Bo w miłości silni
mamy siebie nawzajem!
 
 
aga* 
Poczatkujacy

Wiek: 42
Dołączyła: 04 Lip 2007
Posty: 43
Wysłany: Pią Lis 23, 2007 12:17 pm   

A co z prezentami np.gwiazdkowymi?Slyszlalam ze mozemy zbierac rachunki za pzezenty ktore kupujemy rodzinie,znajomym i odliczac je.
Co z rachunkami za ciuchy prywatne?Np.garnitur,kurtka zimowa,buty?Czy proszki do domu tez mozna?A kanapki,napoje,kawa kupowane w ciagu dnia na stacjach benzynowych czy w marketach?A odkurzacz?
 
 
agata 
PRZYJACIEL FORUM


Pomogła: 33 razy
Dołączyła: 08 Paź 2006
Posty: 905
Skąd: kraj tulipanow
Wysłany: Pią Lis 23, 2007 9:31 pm   

no oczywiscie , ze mozesz to wszystko odliczyc nie zapomnij jeszcze o wczasach na wyspach Bali no i koli z diamentow.
_________________
Bo w miłości silni
mamy siebie nawzajem!
 
 
aga* 
Poczatkujacy

Wiek: 42
Dołączyła: 04 Lip 2007
Posty: 43
Wysłany: Pią Lis 23, 2007 10:28 pm   

Te...Z ta kolia to nie zartuj bo znajomy odliczyl pierscionek,ktory kupil na zareczyny!!! I co?
Mi tez sie to dziwne wydaje ze wszystko ludzie odliczaja,ale ja sie nie znam,wiec pytam forum!!!
 
 
agata 
PRZYJACIEL FORUM


Pomogła: 33 razy
Dołączyła: 08 Paź 2006
Posty: 905
Skąd: kraj tulipanow
Wysłany: Sob Lis 24, 2007 2:40 pm   rachunki

nie wiem skad sie biora takie informacje- ale powodzenia do pierwszej kontroli, owszem mozesz odliczyc rachunki z restauracj, zakupy alkoholu - nie za czesto sa to koszty traktowane jako reprezentacyjne - ale co ma pierscionek zareczynowy to kosztow firmy? nie bardzo rozumiem a ksiegowosc nie jest mi obca.
_________________
Bo w miłości silni
mamy siebie nawzajem!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group