NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Debet na koncie w ING
Autor Wiadomość
Paulinka86 
Poczatkujacy

Wiek: 37
Dołączyła: 01 Lut 2010
Posty: 19
Skąd: Lelystad
Wysłany: Pią Lut 05, 2010 11:26 am   Debet na koncie w ING

Witam.
Nie znalazłam na forum takiego tematu, a sprawa jest dla mnie dość ważna zrobić. Mam konto w ING i chciałabym "uruchomić" debet. Ponoć jest to możliwe przez internet, ale za nic nie mam pojęcia jak to zrobić...Czy ktoś już to może robił? Ktoś wie jak???
Pomocy!
Z góry dziękuję.
 
 
mikka 
Gaduła
Fire, walk with me!

Pomógł: 5 razy
Wiek: 40
Dołączył: 02 Lis 2009
Posty: 173
Skąd: Tilburg
Wysłany: Pią Lut 05, 2010 12:28 pm   

Zamówiłaś wcześniej Kwartaallimiet?
_________________
BICheck - weryfikacja kont bankowych [nowa wersja]
 
 
 
Paulinka86 
Poczatkujacy

Wiek: 37
Dołączyła: 01 Lut 2010
Posty: 19
Skąd: Lelystad
Wysłany: Pią Lut 05, 2010 12:35 pm   

mikka napisał/a:
Zamówiłaś wcześniej Kwartaallimiet?



Nieee...właśnie widziałam to na ich stronie ale nie wiedziałam za bardzo co to więc wolałam nie ryzykować..Na czym to polega??
 
 
mikka 
Gaduła
Fire, walk with me!

Pomógł: 5 razy
Wiek: 40
Dołączył: 02 Lis 2009
Posty: 173
Skąd: Tilburg
Wysłany: Pią Lut 05, 2010 12:46 pm   

Jeśli wejdziesz na minus, to w przeciągu 3 następnych miesięcy przynajmniej jeden dzień musisz mieć na koncie plus. Twój debet jest zależny od zarobków, chociaż można się starać o zwiększenie limitu zadłużenia.

http://www.ing.nl/particu...miet/index.aspx
_________________
BICheck - weryfikacja kont bankowych [nowa wersja]
 
 
 
Paulinka86 
Poczatkujacy

Wiek: 37
Dołączyła: 01 Lut 2010
Posty: 19
Skąd: Lelystad
Wysłany: Pią Lut 05, 2010 12:52 pm   

mikka napisał/a:
Jeśli wejdziesz na minus, to w przeciągu 3 następnych miesięcy przynajmniej jeden dzień musisz mieć na koncie plus. Twój debet jest zależny od zarobków, chociaż można się starać o zwiększenie limitu zadłużenia.

http://www.ing.nl/particu...miet/index.aspx



W każdej chwili mogę to zrobić?W sensie zamówić ten Kwartaallimiet??I powiedzmy jeśli regularnie, co miesiąc na moje konto wpływa 1300 euro to tyle samo mogę zrobić na minus?? A powiedzmy, że zrobię debet w wysokości 300 euro i w następnym miesiącu znów wpłynie 1300 euro to automatycznie "debet" będzie spłacony a do wybrania będę miała 1000 euro?To coś takiego jak kredyt odnawialny w Polsce??
 
 
mikka 
Gaduła
Fire, walk with me!

Pomógł: 5 razy
Wiek: 40
Dołączył: 02 Lis 2009
Posty: 173
Skąd: Tilburg
Wysłany: Pią Lut 05, 2010 1:16 pm   

Mniej więcej. Możesz złożyć wniosek, następnie ING sprawdza czy jesteś zarejestrowana w Bureau Krediet Registratie. Jak wszystko jest w porządku to otrzymujesz Kwartaallimiet. Oczywiście od wartości zadłużenia naliczane są opłaty (14,7% w skali rocznej), więc w perspektywie długoterminowej się nie opłaca.
_________________
BICheck - weryfikacja kont bankowych [nowa wersja]
 
 
 
Paulinka86 
Poczatkujacy

Wiek: 37
Dołączyła: 01 Lut 2010
Posty: 19
Skąd: Lelystad
Wysłany: Pią Lut 05, 2010 1:24 pm   

Czyli to działa tylko przez 3 miesiące?Później jest automatyczne wyłączane czy trzeba samemu z tego zrezygnować?
 
 
aymar 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 508
Wysłany: Pią Lut 05, 2010 1:29 pm   

Spłacic i zamknąć linię debetową
_________________
Bóg często nas odwiedza,ale przeważnie nie ma nas w domu...
 
 
Paulinka86 
Poczatkujacy

Wiek: 37
Dołączyła: 01 Lut 2010
Posty: 19
Skąd: Lelystad
Wysłany: Pią Lut 05, 2010 1:43 pm   

Dzięki wielkie:)Na pewno skorzystam:)
 
 
mikka 
Gaduła
Fire, walk with me!

Pomógł: 5 razy
Wiek: 40
Dołączył: 02 Lis 2009
Posty: 173
Skąd: Tilburg
Wysłany: Pią Lut 05, 2010 1:45 pm   

Działa dłuzej niż 3 miesiące, jedynie warunkiem jest aby w przeciągu 3 kolejnych miesięcy od wejścia na minus, przynajmniej jeden dzień był na plusie (jak się uprzesz to możesz np. niecałe 3 miesiące być na minusie, potem jeden dzień na plusie, kolejne 3 miesiące na minusie, jeden na plusie i tak w kółko). Co do zamknięcia to tak jak aymar pisze.

Tylko pamiętaj że jak zamkniesz i będziesz w przyszłości znowu potrzebować, to po raz kolejny będziesz przechodzić procedurę zakładania (nie mam pojęcia ile to trwa, ale nie sądzę aby założyli 'od ręki'). Jeśli nie jesteś na minusie, to odsetki nie są naliczane, więc praktycznie jedynym plusem zamknięcia tego debetu jest to, że w przypadku np. kradzieży Twojej karty złodziej (oprócz wybrania wszystkich Twoich pieniędzy z konta) może jeszcze nabić całkiem sporo debetu.
_________________
BICheck - weryfikacja kont bankowych [nowa wersja]
 
 
 
Paulinka86 
Poczatkujacy

Wiek: 37
Dołączyła: 01 Lut 2010
Posty: 19
Skąd: Lelystad
Wysłany: Pon Lut 15, 2010 8:00 am   

Przyznano nam limit kwartalny:)
Wniosek wysłałam przez internet w poniedziałek a w sobotę przyszedł list, że mamy go!:)Miejmy nadzieję, że nie będziemy musieli z niego korzystać, ale dobrze, że jest.
Co do procedury zakładania...jak widać trwa krótko, ale nie każdy go może dostać. Nasz znajomy już 3 razy się starał i za każdym razem mu odmawiają.
 
 
lena4 
Poczatkujacy

Dołączyła: 24 Lut 2010
Posty: 1
Wysłany: Śro Lut 24, 2010 2:47 pm   

ja to by chciała zamknoci konto bankowe w ING w holandi ale niewiem jak bo jestem w polsce a nie baedzo mi sie opłaca jechaci specjalnie zamknoci konto cxzy jest inny sosub z gury dziekuje :039:
 
 
anetka789 
Poczatkujacy

Dołączyła: 14 Wrz 2009
Posty: 25
Wysłany: Pon Mar 01, 2010 7:33 pm   

Mam debet w ing i potrzebowałam go wybrac w przeciagu 1 miesiaca oddałam go .W sobote wpłacilam na kato i dzisiaj sprawdzałam i tak jakbym nie miała debetu i nie mogła z niego dalej korzystac.Mam pytanie czy bank mógł zamknac ,zablokowac mi debet czy poprostu trzeba odczekac jakis czas od wpłacenia.
 
 
amika 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 05 Lut 2010
Posty: 77
Wysłany: Pon Mar 01, 2010 11:12 pm   

lena4 napisał/a:
ja to by chciała zamknoci konto bankowe w ING w holandi ale niewiem jak bo jestem w polsce a nie baedzo mi sie opłaca jechaci specjalnie zamknoci konto cxzy jest inny sosub z gury dziekuje :039:


a jakie konto posiadasz w ING?
 
 
Mathnl 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 23 razy
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 906
Wysłany: Pon Mar 01, 2010 11:21 pm   

Wejdz w zakładkę Af- en beschrijvingen i zobacz czy i jaki masz kredietlimiet. To jest właśnie Twój debet.Raczej nie sądzę żeby Ci go anulowali.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group