NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Biblia
Autor Wiadomość
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Sob Maj 15, 2010 12:33 am   

Estamos napisał/a:
Od Biblii gorsza jest chyba tylko Lalka.
Uważam, że każdy kto chce się wypowiadać o Biblii musi miec jakiś odnośnik nie chrześcjański. Koran, Tora...
Biblia to dobry sposób na oszczędność na bajkach dla malucha :026:


Chyba nigdy nie czytales co?
Z Lalka nie doszlam dalej niz 11 strona, ale np Apokalispa sw Jana wciagnela mnie po calosci. Chyba troche przesadzasz. Zwolennikiem KK nie jestem, ale Biblia swoja wartosc ma. Przeczytac polecam.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
Illumini 
Nieśmiały użytkownik

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Kwi 2010
Posty: 83
Wysłany: Sob Maj 15, 2010 8:15 am   

Zgadzam sie z Twoja wypowiedzia, biblia moze byc poradnikiem dla ludzi sa nawet w niej zapisane porady zdrotwotne ktore nie zmienily sie do dzisiejszych czasow. Lecz takze bez nauk bibli mozna byc dobrym czlowiekiem, opierajac sie na zasadzie; nie czyn blizniemu swemu co tobie nie mile.

[ Dodano: Sob Maj 15, 2010 9:22 am ]
Biblia posiada tez mega absurdy np " szesc dni bedziesz wykonywal prace, ale w dzien siodmy bedzie dla was swietym szabatem odpoczynku dla pana, ktokolwiek zas pracowalby w tym dniu ma byc ukarany smiercia" hmm... Jeszcze jest arka Noego tu autora poniosla wodza fantazji:)

[ Dodano: Sob Maj 15, 2010 9:29 am ]
Polecam tez: Mk12,38-40. 2tm4,1-8. 1tm4,3-5. Mk10,21-22. Lk4,1-13. 1tm6,6-7
 
 
Estamos 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 6 razy
Wiek: 38
Dołączył: 07 Kwi 2010
Posty: 426
Skąd: provincie Utrecht...
Wysłany: Sob Maj 15, 2010 11:27 am   

W 100% zgadzam się ze Snoeperem.
Mnie jako nośniki wskazówek jak żyć, bardziej przekonują azjatyckie dzieła, np. Pańczatantra.
Może dlatego, że uważam że błędy popełniamy wszyscy należy je rozumieć itd ale gorzej u mnie z miłosierdziem.
Suska czy Ty uważasz, że zabrałbym głos gdybym nie miał porównania? Czasem Wydaje mi się, że tytuł super gaduły jest Ci jak najbardziej należny. Bardzo często mimo chęci niesienia pomocy Twoje słowa są szybsze od myśli.
Apokalipsa lepsza od 2012!
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Sob Maj 15, 2010 2:08 pm   

Chyba ludziom zal zaczyna *** sciskac, bo suska ma 1500 postow O_o. I co? Gdziekolwiek sie nie odezwe tam od razu cieta riposta i zarzuty, ze moje posty nic nie wnosza do tematu. Czy pisze o byle czym, czy tez wypowiadam sie na temat? Staram sie zawsze trzymac tematu, wiec od moich postow prosze sie odstosunkowac. Nie wiem jaka to roznice robi, kto ile postow ma, na pewno nie mnie.

Podobnie tu- wypowiedzialam sie na temat, to, ze nie zgadzam sie z Toba, ze Biblia jest nudna nie znaczy, ze nabijam posty. Milo, ze przeczytales i milo, ze masz swoje zdanie. Ja mam swoje i uszanuj to, ze chcialam je wyrazic. Basta.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
nuta 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 17 Cze 2009
Posty: 469
Wysłany: Sob Maj 15, 2010 2:18 pm   

Suska czemu tak nerwowo reagujesz na krytyke? przeciez krytyka innych tak latwo ci przychodzi. a te 1500 postow to taki powod do dumy? ot poporstu akord!

[ Dodano: Sob Maj 15, 2010 2:22 pm ]
"Podobnie tu- wypowiedzialam sie na temat, to, ze nie zgadzam sie z Toba, ze Biblia jest nudna nie znaczy, ze nabijam posty. Milo, ze przeczytales i milo, ze masz swoje zdanie. Ja mam swoje i uszanuj to, ze chcialam je wyrazic. Basta."

szkoda ze w innych dyskusjach nie dochodzisz do takich wnioskow, tylko sypiesz zarzutami ten tak tamten owaki, ble wywolac poklask, co jednak ci nie wychodzi.
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Sob Maj 15, 2010 2:31 pm   

Gdzie ja napisalam, ze moja ilosc postow to jakikolwiek powod do dumy O_o? Wrecz przeciwnie, nie ma sie czym podniecac.
Cytat:
szkoda ze w innych dyskusjach nie dochodzisz do takich wnioskow, tylko sypiesz zarzutami ten tak tamten owaki, ble wywolac poklask, co jednak ci nie wychodzi.

Chetnie zobacze jakis przyklad, bo bredzisz. Chcesz mnie krytykowac- nie ma problemu. Ale nie latwo jest krytyke uargumentowac.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
Estamos 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 6 razy
Wiek: 38
Dołączył: 07 Kwi 2010
Posty: 426
Skąd: provincie Utrecht...
Wysłany: Sob Maj 15, 2010 2:47 pm   

suska napisał/a:
Chyba ludziom zal zaczyna *** sciskac, bo suska ma 1500 postow O_o. I co? Gdziekolwiek sie nie odezwe tam od razu cieta riposta i zarzuty, ze moje posty nic nie wnosza do tematu. Czy pisze o byle czym, czy tez wypowiadam sie na temat? Staram sie zawsze trzymac tematu, wiec od moich postow prosze sie odstosunkowac. Nie wiem jaka to roznice robi, kto ile postow ma, na pewno nie mnie.

Podobnie tu- wypowiedzialam sie na temat, to, ze nie zgadzam sie z Toba, ze Biblia jest nudna nie znaczy, ze nabijam posty. Milo, ze przeczytales i milo, ze masz swoje zdanie. Ja mam swoje i uszanuj to, ze chcialam je wyrazic. Basta.

Zasugerowałaś, że nie przeczytałem. Tu powinienem rzec basta.
Nie będę Cię pouczał jak formułować wypowiedzi, ale wyrażanie własnego nie polega na kierowaniu się swoimi domysłami.
Nie wciskaj kitu o postach etc. Z Twoich wypowiedzi jasno wynika, że jesteś dorosłą osobą. Więc jeśli się za taką uważasz, rozmawiaj o tym co w temacie. Jak dla mnie możesz mieć nawet 9999999999 postów. Tylko pisząc "trzymam się tematu" trzymaj się go a nie zaczynaj się wić bo ktoś Ci zwrócił uwagę o błahostkę.
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Sob Maj 15, 2010 2:51 pm   

Estamos napisał/a:
Czasem Wydaje mi się, że tytuł super gaduły jest Ci jak najbardziej należny. Bardzo często mimo chęci niesienia pomocy Twoje słowa są szybsze od myśli.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
Estamos 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 6 razy
Wiek: 38
Dołączył: 07 Kwi 2010
Posty: 426
Skąd: provincie Utrecht...
Wysłany: Sob Maj 15, 2010 2:52 pm   

suska napisał/a:
Gdzie ja napisalam, ze moja ilosc postow to jakikolwiek powod do dumy O_o? Wrecz przeciwnie, nie ma sie czym podniecac.
Cytat:
szkoda ze w innych dyskusjach nie dochodzisz do takich wnioskow, tylko sypiesz zarzutami ten tak tamten owaki, ble wywolac poklask, co jednak ci nie wychodzi.

Chetnie zobacze jakis przyklad, bo bredzisz. Chcesz mnie krytykowac- nie ma problemu. Ale nie latwo jest krytyke uargumentowac.

Temat o zwroie podatku za 2009. Daty na listach o zwrocie, powiedziałaś że są datowane do przodu. Skąd te informacje? Jak to datowane do przodu? Ustosunkuj się do wypowiedzi kogoś kto tam pod Tobą napsał, że te daty do przodu to czas w jakim powinno się otrzymać pieniądze.
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Sob Maj 15, 2010 3:49 pm   



za bardzo odbiegliscie od tematu!
po co umieszczacie posty ktore nie maja nic wsplnego
z tematem w tym topicku
na priv z tym!


:074:
 
 
Illumini 
Nieśmiały użytkownik

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Kwi 2010
Posty: 83
Wysłany: Sob Maj 15, 2010 4:37 pm   

Zgadza sie! Zalozcie sobie temat "klotnie"
 
 
robertjonson 
Poczatkujacy
robertjonson


Wiek: 55
Dołączył: 18 Kwi 2010
Posty: 11
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Sob Maj 15, 2010 6:48 pm   

Moje zdanie na temat bibli ,jest takie ze dawno,dawno temu to moze i miala wartosc[sredniowiecze] lecz w dzisiejszym swiecie powoli przechodzi w strone bajki-to tylko moje skromne zdanie.
_________________
W zyciu niema Game Over jest tylko Next Level....
 
 
Estamos 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 6 razy
Wiek: 38
Dołączył: 07 Kwi 2010
Posty: 426
Skąd: provincie Utrecht...
Wysłany: Sob Maj 15, 2010 8:50 pm   

post edytowany nie na temat
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Sob Maj 15, 2010 11:08 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ginger 
Nieśmiały użytkownik


Pomogła: 1 raz
Wiek: 46
Dołączyła: 28 Wrz 2008
Posty: 79
Skąd: Noorden
Wysłany: Nie Maj 16, 2010 10:16 pm   

Jeśli po przeczytaniu biblii nurtują was pytania typu: Czy Jezus nie mógł umrzeć ze starości? lub "A jeśli UFO to nie katolicy?" polecam książkę Szymona Hołowni "Tabletki z krzyżykiem" :026:
_________________
Kobiety są największa mniejszością
 
 
guust 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Cze 2009
Posty: 546
Wysłany: Nie Maj 16, 2010 10:39 pm   

jest to na pewno ksiazka z przeslaniem! warta przeczytania i zastanowienia sie nad jej sensem...

z drugiej strony powiem Wam to, co uslyszalem od jednego z ksiezy...

"nie trzeba byc katolikiem by być dobrym czlowiekiem"

z jakich ksiazek buduje sie swoj kregoslup moralny jest malo wazne, najwazniejsze, zeby byl prosty! i dlatego mimo ze srednio czuje sie katolikiem to dzieci swoje bede zachecal do tej ksiazki, bo ma prawdy uniwersalne wpisane i stosuja sie do nich na 100% sie nie straci, a mozna zyskac...

a jestem ciekaw czy czytaliscie antyksiazke do tej, czyli biblia satanistyczna de la weja... oj przypominaja mi sie czasy mlodosci i buntu :027:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group