NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Biblia
Autor Wiadomość
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Nie Maj 16, 2010 11:47 pm   

Czytalam. Tez warto przeczytac, chociazby zeby zobaczyc, ze satanisci to nie koniecznie dziewice i czarne msze, palenie oltarzy i picie krwi kozla ; ]
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
Illumini 
Nieśmiały użytkownik

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Kwi 2010
Posty: 83
Wysłany: Wto Maj 18, 2010 11:15 am   

Apokalipsa wedlug Jana, chyba najbardziej popularna znacie moze jakies ciekawe cytaty na ten temat?
 
 
Bombarka 
Poczatkujacy

Pomogła: 1 raz
Wiek: 62
Dołączyła: 08 Lut 2009
Posty: 26
Wysłany: Pią Cze 04, 2010 3:06 pm   


post edytowany

zrobilas taki metlik w swoim poscie ze nie wiadomo naprawde o co ci w nim chodzi
do przytaczania cytatow uzywaj opcji Quote
_________________
Tam gdzie sila nie potrzeba prawa bo prawo jest bezsilne.
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pią Cze 04, 2010 3:25 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kasia28888 
Poczatkujacy

Dołączyła: 15 Mar 2010
Posty: 39
Wysłany: Sob Cze 05, 2010 4:43 pm   

Wg mnie biblia to jedna wielka bajeczka dobra dla uspraiwedliwienia swoich najgorszych pobudek które w pismie zawsze znajda jakies usprawiedliwienie.Tyle przemocy,zawisci,zla,msciwosci ile jest w biblii nie ma chyba w innej ksiazce.Za wyjatkiem Koranu oczywiscie.
Interpretacja..no cóż...ta ksiazka jest tak dwuznaczna,ze nie rozumiem jak mozna traktowac ja z tak wielka powaga.
Mozna brac rozwód,nie mozna brac rozwodu,oko za oko ale nie czyn drugiemu co tobie niemile...przykladów setki.
Niewierzaca jestem od czasów kiedy zaczelam czytac biblie.Potem pamietam moje rozmowy z fanatycznym klerykiem który gubil sie jak dziecko w markecie.Myslal moze ze nic nie wiem a tu zonk.Wtedy jeszcze potrafilam podawac mu wersety i ewangelie badz bardzo szybko potrafilam je znalezc,dzis juz jest nieco inaczej:)

Arka Noego...no nie ma sily zbudowac statek który pomiescilby miliony gatunków zwierzat w tym miesozernych no i jedzenie dla nich.Niektóre zwierzeta zyja tylko np w Australii lub Ameryce poludniowej.A dinozaury?A Bóg wszechwiedzacy ?Wszechwiedzacy powinien wiedziec,ze potop nie przyniesie zamierzonego skutku.

No i Jezus jako Jego syn i on sam w jednej osobie.Czyli wyslal Jezusa (swojego umilowanego syna którym sam byl) na ziemie by zaplacil za grzechy by uniknac wlasnego gniewu przed samym soba?Mozna udawac ze sie to rozumie:)

Po smierci jest raj dla dobrych a dla zlych jezioro wiecznego ognia.Jak zatem dobry czlowiek bedzie mógl sie cieszyc w tym raju i zyc pelnia szczescia wiedzac,ze np jego mama ,syn lub przyjaciel pala sie w wiecznych meczarniach?

Jesli nienarodzone dziecko idzie prosto do nieba jak mawia kk to dlaczego zabraniac aborcji?Czyz to nie bylaby najpewniejsza droga dotarcia do Boga?bez ogromnego ryzyka...

Jesli w dniu ostatecznym mamy zobaczyc Jezusa na wielkim tronie w chmurach to jak Go zobacza ludzie po innych stronach globu?bedzie kilku Jezusów?

czy Bóg potrafi myslec?Jesli tak to jak moze byc wszechwiedzacym...?

Skoro Jezus byl wszechwiedzacym Bogiem to czy umierajac na krzyzu nie wiedzial,ze za niespelna 3 dni bedzie w niebie i bedzie rzadzil swiatem?Jesli teraz jest w niebie i rzadzi wszystkim to co Jezus tak naprawde poswiecil?

Jesli Bóg jest wszechwiedzacy to jak moze byc rozczarowany swoim stworzeniem?

Moze jest tam gdzies jakis Bóg jakies Jestestwo...ale nie jest to na pewno Jahwe ,Allah czy inni znani ludzkosci bogowie.
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Sob Cze 05, 2010 9:21 pm   

kasia28888 napisał/a:
Interpretacja..no cóż...ta ksiazka jest tak dwuznaczna,ze nie rozumiem jak mozna traktowac ja z tak wielka powaga.

Sama najpierw piszesz, zeby nie brac Biblii az tak doslownie po czym:
kasia28888 napisał/a:
Arka Noego...no nie ma sily zbudowac statek który pomiescilby miliony gatunków zwierzat w tym miesozernych no i jedzenie dla nich.Niektóre zwierzeta zyja tylko np w Australii lub Ameryce poludniowej.A dinozaury?A Bóg wszechwiedzacy ?Wszechwiedzacy powinien wiedziec,ze potop nie przyniesie zamierzonego skutku.

Sama to robisz.

Tez sie troche pogubilas.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
kasia28888 
Poczatkujacy

Dołączyła: 15 Mar 2010
Posty: 39
Wysłany: Sob Cze 05, 2010 9:47 pm   

Nie napisalam nigdy bo tez tak nie uwazam,ze biblie trzeba czytac i rozumiec doslownie.
Nie napisalam -bo równiez tak nie uwazam,ze trzeba ja brac niedoslownie.
Napisalam tylko,ze dziwi mnie ze mimo tylu dwuznacznosci jest traktowana tak powaznie.Mialam na mysli np przysiege na biblie.
Nie wiem gdzie Ty sie dopatrzylas w cytowanym zdaniu,zeby brac pismo doslownie;)

A w ogóle to chyba nie napisalam zbyt wiele o interpretacji...Mysle,ze kazdy osobiscie lub grupowo-spolecznie interpretuje ja jak wygodnie.Ksiadz opowiada rzeczy i popiera to cytatami,swiadek Jehowy ma calkiem inna interpretacje oparta równiez na bibli,wiele odlamów chrzescijanizmu równiez inna i co ciekawe tez poparte pismem sw.
No...wytlumaczylam jak malemu dziecku,mam nadzieje,ze teraz nie bedzie juz watpliwosci dotyczacej co autor mial na mysli.:)

Suska...slowo "dwuznaczny " z definicji znaczy tyle samo co interpretowac na dwa rózne sposoby.Nie myl tego z wyrazeniem "rozumiec doslownie" bo to zupelnie cos innego.
:026:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group