NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
samolotem do polski
Autor Wiadomość
Ainka 
Super gaduła
Princess of the Sun


Pomogła: 4 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 08 Maj 2009
Posty: 239
Skąd: Lodz
Wysłany: Sob Maj 15, 2010 9:45 pm   

siula napisał/a:
Ja wczoraj rezerwowalam na wizzair na sobote za tydzien,lecimy w dwie osoby z Eindhoven do Warszawy,za bilety w dwie strony zaplacialam 170e.Uwazam,ze to tanio!


No niestety jak sie rezerwuje na ostatnia chwile to moze byc drogo wszedzie. To samo na swieta. Ja zaplacilam 140 w obie strony.
_________________
...And I am filled
With the sweetest devotion
As I, I look into your perfect face...
 
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Sob Maj 15, 2010 11:03 pm   

Niestety? 170 euro na 2 osoby to ledwo 85 euro na osobe za 2 godzinna podroz. Za busa (12-20h) zaplacisz 50 euro w JEDNA strone. Chyba nie ma czego porownywac.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
siula 
Nieśmiały użytkownik

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 16 Sty 2009
Posty: 53
Wysłany: Nie Maj 16, 2010 1:32 pm   

Ale ja nie napisalam,ze to drogo! Wrecz przeciwnie,uwazam ze to tanio tym bardziej,ze tak pozno rezerwowane,a przede wszystkim wygodnie.Ja autem musze jechac 13-14 godzin wiec chyba nie ma czego prownywac!
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Nie Maj 16, 2010 4:13 pm   

Ainka napisał/a:
Nie narzekaj, bo bagaz 15 euro za 32 kg. czesto wiecej niz w regularnych liniach.

Ja np. do Eindhoven mam pol drogi co do Amsterdamu. I jak mam zaplacic 70 euro w obie strony a 200 to sorry, ale nawet z dojazdem do Eindhoven wychodzi mi taniej. Sprawdzalam kilka razy ceny polaczen LOTu czy KLM. Po prostu mnie nie stac.


Ostanio lecialem na weekend do Wroclawia.
Lufthansa ze Schipholu wylot w sobote rano, powrot wieczor w niedziele.
Bagaz w cenie: 2x35kg
Koszty- 170euro, dojazd 2x50km

Wizzair z Eindhoven: wylot w piatek, powrot poniedzialek.
Bagaz w cenie: 0kg
Koszty: 40euro, dojazd 2x150km, 2x dni wolnego.

W tym wypadku wizzair wszedl duzo, duzo drozej niz Lufthansa (mimo samego biletu 4x tanszego)
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
Ostatnio zmieniony przez m4rcin Nie Maj 16, 2010 4:14 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
guust 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Cze 2009
Posty: 546
Wysłany: Nie Maj 16, 2010 9:20 pm   

m4rcin, :038: ktos mnie wreszcie rozumie...

wlasnie chodzi o to ze trzeba brac dodatkowy dzien urlopu na wylot i powrot... wiec 2 dniowki leca.... i dlatego mi sie to nie oplaca... przyjmujac minimalna chyba 8E/h (nie jestem pewien) to ok 110 E za 2 dni + bilet... wiadomo ze niektorym sie oplaca, ale jak dla mnie to sie nie oplaca, szczegolnie godziny lotow sa bardzo niekorzystne....

Ainka, a moze z drugiej strony ktos ma pol drogi do amsterdamu niz do eindhoven, i jeszcze te parkometry w eindhoven pod lotniskiem :072:
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Nie Maj 16, 2010 10:00 pm   

guust napisał/a:
Ainka, a moze z drugiej strony ktos ma pol drogi do amsterdamu niz do eindhoven, i jeszcze te parkometry w eindhoven pod lotniskiem :072:


Tak, a 100 metrow dalej sa bezplatne parkingi (tam na lewo od lotniska sa biurowce i zwyczajnie mozna zaparkowac). Jak sie komus nie chce walizki tachac to moze bulic :P
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
guust 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Cze 2009
Posty: 546
Wysłany: Nie Maj 16, 2010 10:05 pm   

suska napisał/a:
Tak, a 100 metrow dalej sa bezplatne parkingi (tam na lewo od lotniska sa biurowce i zwyczajnie mozna zaparkowac). Jak sie komus nie chce walizki tachac to moze bulic


owszem mozna, mozne nawet nie odholuja.... hehe ja proponuje zaparkowac w miescie pod eindhoven i podjechac autobusem.... moze troche dluzej ale pewniej....

pod tymi biurowcami na kilka dni mozna, ale potem moga sie przyczepic do auta....
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Nie Maj 16, 2010 10:22 pm   

e tam, 2 tygodnie mi tam stal i bylo bez probleu.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Pon Maj 17, 2010 1:45 pm   

Do czasu az ktos sie wkurzy i bedzie zonk :-) Za tydzien na P5 przy lotnisku placilem kolo €40
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
Mucha_75 
Gaduła nad gadułami :-)
Mucha

Pomógł: 13 razy
Wiek: 48
Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 624
Skąd: Schiedam, GA
Wysłany: Pon Maj 17, 2010 2:08 pm   

Czy te ceny za parking są faktycznie aż tak powalające? W Dortmundzie za 21 dni od 55 euro, do 112 euro, zależnie od rodzaju parkingu, i co najważniejsze pewność, że z autem nie będą działy mi się cuda, bo przez przypadek pod biurowcem, zaparkowałem na ulubionym miejscu sekretarki jakiegoś prezesa.
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Pon Maj 17, 2010 3:34 pm   

http://www.eindhovenairpo...t/parking-rates tu masz ceny parkingow w Eindhoven.
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
Ainka 
Super gaduła
Princess of the Sun


Pomogła: 4 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 08 Maj 2009
Posty: 239
Skąd: Lodz
Wysłany: Pon Maj 17, 2010 10:31 pm   

guust napisał/a:
Ainka, a moze z drugiej strony ktos ma pol drogi do amsterdamu niz do eindhoven, i jeszcze te parkometry w eindhoven pod lotniskiem :072:


Nie wiem, ja jezdze pociagiem.
_________________
...And I am filled
With the sweetest devotion
As I, I look into your perfect face...
 
 
 
mlodziak!! 
Poczatkujacy

Dołączył: 14 Maj 2010
Posty: 1
Wysłany: Wto Maj 18, 2010 11:08 am   

wizzer ma tańsze loty niż ta lufthansa:):) :026:
 
 
henry 
Poczatkujacy

Dołączył: 12 Sie 2009
Posty: 35
Wysłany: Śro Maj 19, 2010 10:44 pm   

Ainka napisał/a:
Nie narzekaj, bo bagaz 15 euro za 32 kg. czesto wiecej niz w regularnych liniach.

Ja np. do Eindhoven mam pol drogi co do Amsterdamu. I jak mam zaplacic 70 euro w obie strony a 200 to sorry, ale nawet z dojazdem do Eindhoven wychodzi mi taniej. Sprawdzalam kilka razy ceny polaczen LOTu czy KLM. Po prostu mnie nie stac.


nie wiem skad masz takie dane bo sa nieprawdziwe niby 15 euro za bagaz rejestrowany, ale na koncu przy podliczeniach wychodzi 136zl ,nie wiem dlaczego sie tak dzieje ale tak jest
zrobilo sie 100% drozej od kiedy podobno zlikwidowali jeden z terminali w wwarszawie

lecialem w marcu, i bylo 61 euro w obie strony
teraz takze wczesniejsza rezerwacja 120 euro
i co mi z tego ze wczesniej byl bagaz rejestrowany 15 a teraz 32(wiadomo troche lepiej) ale ceny z kosmosu sie robia,podochodzilo takze jak pamietam odprawa na lotniku juz sie oplaca, a wczesniej nie bylo, ubezpieczenie tez, wczesniej byo wliczone,
generlanie i tak i tak sie oplaci, ale miesiac roznicy i cena podwojna (nie mowie o miesiecznej rezerwacji )

a i jeszcze dodam ze chodiz o lot z eidhoven do w-wy

[ Dodano: Sro Maj 19, 2010 10:48 pm ]
suska napisał/a:
guust napisał/a:
Ainka, a moze z drugiej strony ktos ma pol drogi do amsterdamu niz do eindhoven, i jeszcze te parkometry w eindhoven pod lotniskiem :072:


Tak, a 100 metrow dalej sa bezplatne parkingi (tam na lewo od lotniska sa biurowce i zwyczajnie mozna zaparkowac). Jak sie komus nie chce walizki tachac to moze bulic :P

nie wiem ale przeciez sa tzw "krotkie parkingi) i za nie sie nie placi, wiec w czym problem
 
 
Ainka 
Super gaduła
Princess of the Sun


Pomogła: 4 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 08 Maj 2009
Posty: 239
Skąd: Lodz
Wysłany: Czw Maj 20, 2010 1:07 pm   

henry napisał/a:
Ainka napisał/a:
Nie narzekaj, bo bagaz 15 euro za 32 kg. czesto wiecej niz w regularnych liniach.

Ja np. do Eindhoven mam pol drogi co do Amsterdamu. I jak mam zaplacic 70 euro w obie strony a 200 to sorry, ale nawet z dojazdem do Eindhoven wychodzi mi taniej. Sprawdzalam kilka razy ceny polaczen LOTu czy KLM. Po prostu mnie nie stac.


nie wiem skad masz takie dane bo sa nieprawdziwe niby 15 euro za bagaz rejestrowany, ale na koncu przy podliczeniach wychodzi 136zl ,nie wiem dlaczego sie tak dzieje ale tak jest zrobilo sie 100% drozej od kiedy podobno zlikwidowali jeden z terminali w wwarszawie


Bo to zalezy jaki jest przelicznik. Na stronie jest podane 15 Euro/ 13 gdp /68 zl. Ja place w euro, dopiero moj bank mi przelicza, nie Wizzair.

henry napisał/a:
lecialem w marcu, i bylo 61 euro w obie strony
teraz takze wczesniejsza rezerwacja 120 euro
i co mi z tego ze czesniej byl bagaz rejestrowany 15 a teraz 32(wiadomo troche lepiej) ale ceny z kosmosu sie robia,podochodzilo takze jak pamietam odprawa na lotniku juz sie oplaca, a wczesniej nie bylo, ubezpieczenie tez, wczesniej byo wliczone, generlanie i tak i tak sie oplaci, ale miesiac roznicy i cena podwojna (nie mowie o miesiecznej rezerwacji)

a i jeszcze dodam ze chodiz o lot z eidhoven do w-wy


A ceny to wiadomo. Raz sie trafi tak, raz tak. Moje kolezanki zaplacily po 20 euro kazda za powrotny lot w pierwszej polowie wrzesnia, reerwacja robiona w polowie sierpnia. Ja za lot kupowany na poczatku lipca na koncowke sierpnia zaplacilam 50 euro. (to bylo wtedy akt-eind). Wszystko zalezy od sezonu, w ktorym leciesz. Wiadomo ze popularne terminy beda mialy drozsze bilety.

A co odprawy, to ja odprawiam sie online. Wydrukowanie kartki papieru wychodzi taniej niz 5 euro za odprawe :) Rynair juz dawno wprowadzil odprawy online i oplaty za nie (tak! tam nawet jak sie odprawiasz online to za to placisz!) Tanie linie tna koszty gdzie sie da.

Zreszta nikt cie nie zmusza do latania z nimi. Wolny wybor.
_________________
...And I am filled
With the sweetest devotion
As I, I look into your perfect face...
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group