NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Wto Maj 25, 2010 7:14 pm
Pilne-mandat
Autor Wiadomość
kaszel 
Poczatkujacy

Wiek: 40
Dołączył: 24 Sty 2010
Posty: 17
  Wysłany: Wto Maj 25, 2010 6:07 pm   Pilne-mandat

Witam,potrzebuję POMOCY z MANDATEM.
Dzisiaj jak wracałem z pracy to zatrzymała mię policja na radar.Ograniczenie było do 80 km/h a ja jechałem 122 km/h.
Nie musiałem płacić tego mandatu na miejscu,tylko wypisali mi taki żółty kwitek na którym są dane gdzie co i jak,i moje dane.W Holandii nie jestem zameldowany,i słyszałem od kolegi że to moje szczęście że tego nie sprawdzili bo bym musiał zapłacić ten mandat na miejscu.
Pytanie mam takie czy orięntuje się ktoś jaka kwota może być do zapłacenia za taki mandat?,i czy jak nie jestem zameldowany w NL to czy jest szansa że uniknę płacenia tego mandatu? :011:
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Wto Maj 25, 2010 6:17 pm   

Od jakiegos czasu zaczeli wysylac mandaty do PL wiec nie sadze, zeby odpuscili... Szczegolnie ze wisisz im okolo €270
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
kaszel 
Poczatkujacy

Wiek: 40
Dołączył: 24 Sty 2010
Posty: 17
Wysłany: Wto Maj 25, 2010 6:32 pm   

O Kurde :021:
to ładnie zaszalałem :074:
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Wto Maj 25, 2010 6:38 pm   

W Holandii trzeba byc bardzo bogatym zeby przekraczac predkosc... Za przekroczoenie o 65km/h kolega dostal niecale €600
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
kaszel 
Poczatkujacy

Wiek: 40
Dołączył: 24 Sty 2010
Posty: 17
Wysłany: Wto Maj 25, 2010 6:51 pm   

masakra
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Wto Maj 25, 2010 6:53 pm   

No to teraz juz wiesz, czemu jak jest 80 to 99% aut jedzie 80, jak 120 to 120...
Kolezanka kiedys zlapala w ciagu tygodnia na "trajekt-controle" ponad €600 mandatow... Takie cos uczy jezdzic przepisowo jak musisz oddac praiwe pol pensji na mandaty...
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Wto Maj 25, 2010 7:17 pm   

kaszel, patrz wyglada na to ze mandat przekroczy sume 200 euro

http://autotelegraaf.nl/a...e/bekeuringen/?
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Wto Maj 25, 2010 7:18 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MAARIT 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 9 razy
Wiek: 55
Dołączyła: 13 Cze 2007
Posty: 479
Wysłany: Wto Maj 25, 2010 9:00 pm   

ja dostalam mandat 370 euro za przekroczenie szybkosci 41 km :074:
_________________
Leven is.
Geven en Nemen.
Meestal nemen we te veel!
 
 
 
Mucha_75 
Gaduła nad gadułami :-)
Mucha

Pomógł: 13 razy
Wiek: 48
Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 624
Skąd: Schiedam, GA
Wysłany: Wto Maj 25, 2010 9:09 pm   

m4rcin napisał/a:
No to teraz juz wiesz, czemu jak jest 80 to 99% aut jedzie 80, jak 120 to 120...


Autostradami którymi ja jeżdżę do pracy, jest raczej odwrotna proporcja:) Fakt, że nie ma radarów, czasami zdarzy im się rozstawić jakiś lotny znienacka, ale jeżdżę już tą trasą półtora roku, i widziałem to dopiero raz. Za to na A20 bodajże, ostatnio mnie łapnęło, przekroczyłem prędkość o 3 całe kilometry, i 24 euro do płacenia;) Na trasie z Rotterdamu do Hagi, też radzę się pilnować, bo radary co kawałek, i nie mierzą prędkości przejazdu pod nim, a czas przejazdu między jednym i drugim, i na tej podstawie obliczają prędkość. Także można się nieźle zdziwić, zwłaszcza jak ktoś jeździ na polskich tablicach, z przeświadczeniem, że jego ograniczenie nie dotyczy, i zaczną mandaty przychodzić do Polski :)
Ostatnio zmieniony przez Mucha_75 Wto Maj 25, 2010 9:10 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Wto Maj 25, 2010 9:57 pm   

ja jezdze A4 i 99% aut jedzie przepisowo lub niewiele ponad.
Ja jezdze na 120 jakies 127 licznikowe, licznik ma przeklamanie +2km/h wiec tak naprawde 125 i przez 2 lata i jakies 90kkm po tutejszych drogach 0 mandatow
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
hoolio 
Gaduła
FSW ZACHÓD

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lut 2008
Posty: 116
Skąd: Świebodzin FSW
Wysłany: Śro Maj 26, 2010 11:52 am   

moj mandat 60 euro za parkowanie przyszedl do Polski wraz z oplata +20 euro dla firmy windykacyjnej/ hehe
 
 
guust 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Cze 2009
Posty: 546
Wysłany: Czw Maj 27, 2010 7:33 pm   

hoolio napisał/a:
moj mandat 60 euro za parkowanie przyszedl do Polski wraz z oplata +20 euro dla firmy windykacyjnej/ hehe


tak dzisiaj sie zastanawialem, ja kto jest z tymi firmami windykacyjnymi, bo rozumiem ze musza dochodzic swoich praw przed sadem w PL a nie w NL... (czy sie myle?)
zalozmy ze w PL - jesli kierowca jest nie do rozpoznania (zdjecie z tylu) to wg polskiego prawa to sprawa dla nich przegrana...
zalozmy w NL - jak to wyglada w przypadku 2 wlascicieli pojazdu, lub 3 osoba jezdzila autem, co na to sad holenderski? przeciez musi dojsc sprawcy a nie arbitralnie rozstrzygnac ze wlasciciel pojazdu placi, bo od tego mozna sie do strasburga odwolac (jak sie ma dobre alibi, a nie pamietalo kto jezdzil, jak kilka osob jedzilo autem....)

cos mi sie wydaje ze auta na PL blachach, sa ciezkim tematem dla holendrow, a wysylanie wynika raczej ze straszenia reszty ludzi zeby placili....

czy ktos z Was nie przyjal mandatu i poszedl z tym do sadu?
 
 
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Czw Maj 27, 2010 8:19 pm   

Guust to z takiego powodu chciałbyś iść do sądu?? Jeśli przegrasz,a to raczej przesądzone to koszty rosną kilkukrotnie. Przewinienie miało miejsce w Holandii to odpowiadasz wg przepisów holendwerskich.Obojętnie kto zawinił,płaci własciciel pojazdu.Potem może dochodzić zwrotu od kierowcy.
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Czw Maj 27, 2010 8:30 pm   

@guust - pamietaj, ze przekraczajac predkosc tutaj podlegasz pod tutejsze prawo a tutaj wsio jedno czy widac kierowce czy nie placisz.
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
guust 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Cze 2009
Posty: 546
Wysłany: Czw Maj 27, 2010 8:52 pm   

no ok, ale jak sprzedaja firmie windykacyjnej - to co sprzedaja i jakiej firmie, w PL czy w NL, ona bedzie roszczyc prawa wg prawa w PL czy w NL i chyba jak ktos w PL siedzi to firma windykacyjna z NL niewiele moze na terytorium PL... szybciej policja ich przegoni z naszej posesji niz pomoze... tak cos mi sie wydaje.... (jak nie maja wyroku polskiego sadu - a wyroku bez naszego udzialu w sprawie jest ciezko....)
natomiast co do prawa holenderskiego to kto placi mandat jak jest 2 wlascicieli (co w PL jest mozliwe) ??

ps. ja zakladam sytuacje czysto hipotetyczne, bo w zyciu nie chcialoby mi sie chodzic za nawet kilkaset euro - tylko ze chyba na to licza wladze holandii....
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group