NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
ile sie czeka na kontrakt holenderki
Autor Wiadomość
dekanator 
Poczatkujacy

Wiek: 41
Dołączył: 13 Sie 2009
Posty: 3
Skąd: Olszyna Lubańska
Wysłany: Śro Cze 09, 2010 9:12 am   ile sie czeka na kontrakt holenderki

witam mam jechac przez polskie biuro do pracy do holandii i pani mi napisała ze jak przyjade tam na miejscu podpisze dokumenty wszystkie i kontrakt dostane po 2 tygodniach to normalne ??czy tyle sie czeka??troche jestem przesadny moze ale nie chce wpasc na mine,myslalem ze dokumenty dostane od reki z tego wyglada ze bede pracował 2 tygodnie pod znakiem zapytania prosze o wasze opinie na ten temat pozdrawiam
 
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Śro Cze 09, 2010 9:12 am   

Kontrakt powinno sie podpisac przed podjeciem pracy, zreszta co to za problem wydrukowac i podpisac kontrakt? Cos to smierdzi walem.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Śro Cze 09, 2010 9:54 am   

dekanator napisał/a:
kontrakt dostane po 2 tygodniach to normalne ??

Oficjalnie przy podpisywaniu powinny byc obydwie strony upowaznione do zlozenia podpisu niestety nie zawsze tak bywa . w sumie to zalezy od wielkosci firmy i administracji. Ale tak czesto praktykowane jest ze kontrakt sie dostaje po kiku dniach.
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
bobikpl 
Super gaduła
:)


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 352
Skąd: Friesland
Wysłany: Śro Cze 09, 2010 5:39 pm   

Ja dodam jako ciekawostkę,żona pracowala przez 2 biura nie bedąc ani razu w siedzibie.
Kontrakt przysłano pocztą i poczta został odesłany.Żadnych problemów z czymkolwiek.

Oczywiście przy wyjeżdzie z Polski należy zachować daleko posuniętą ostrozność.Wrzuć na forum nazwę biura,miejscowość i nazwę firmy w której będziesz pracował-moźe ktoś będzie mial informacje.
Jak jedziesz pierwszy raz to możesz rzucić okiem na
http://www.niedziela.nl/f...55145bcbeda3f20

Darz bór
 
 
goorn 
Gaduła
Zimny jak głaz.


Wiek: 40
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 182
Skąd: Nijmegen
Wysłany: Śro Cze 09, 2010 8:25 pm   

Rok pracowałem dla jednej firmu bez żadnego kontraktu ani niczego innego i wszystko było legal. mam na to komplet kwitów. wątpie żeby jakikolwiek posrednik ryzykował zatrudnianie kogokolwiek na czarno.wręcz wkurza mnie że jakiś posrednik wymaga podpisania czegokolwiek przed wyjazdem. nie martw się na zapas bo nie warto tylko regularnie pytaj się o ten kontrakt. powodzenia.
_________________
Pozdrawiam.
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Śro Cze 09, 2010 10:45 pm   

Tak, tylko pytanie czym bys sie podpieral, jakby nagle zaczely sie problemy. Nie masz kontraktu= nie masz zadnych praw.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Śro Cze 09, 2010 11:45 pm   

suska napisał/a:
Nie masz kontraktu= nie masz zadnych praw

to nie calkiem prawda.
Jesli nie masz kontraktu w reku podchodzisz w tym ukladzie pod algemene voorwaarden / CAO dla danego sektoru.
Nie pamietam po jakim czasie pracy bez podpisanego kontraktu automatycznie zazyna sie kontrakt na czas nie okreslony. Cos jak sie nie myle 3 m-ce lub 6 mcy . Pozatym poswiadczenia kolegów sa wystarczajae dal sedziego a jeszcze lapiej jak masz wyciagi z wyplat lub przelewy na konto na twoje nazwisko.
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Śro Cze 09, 2010 11:47 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Czw Cze 10, 2010 8:40 am   

Ale przeciez nie kazdy jest zrzeszony w CAO? Sama to chyba kiedys pisalas...
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Czw Cze 10, 2010 9:01 am   

suska,
Kod:
pod algemene voorwaarden / CAO dla danego sektoru. 

ta kreska / oznacza innymi slowami LUB , ewentualnie.
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Czw Cze 10, 2010 9:08 am   

A sory, nie zauwazylam. Ale skad wziac algemene voorwaarden?
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
kolba0020 
Poczatkujacy
kaziczka

Dołączył: 15 Kwi 2010
Posty: 8
Wysłany: Czw Cze 10, 2010 9:15 am   

suska to niedowidzi a sie wpier.... :072:
_________________
9999
 
 
 
jso 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 963
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Czw Cze 10, 2010 9:22 am   

dekanator, jest duza szansa, ze przyjedziesz i dostaniesz umowe do podpisania po holendersku. Nie dosc, ze pewnie nic z niej nie zrozumiesz, to bedzie miala niedogodne dla Ciebie paragrafy, a Ty bedziesz pod sciana, bo jak nie podpiszesz to zostaniesz na lodzie ze straconymi pieniedzmi za transport, wiec pewnie podpiszesz w dobrej wierze "a podpisze, chyba mnie nie oszukaja". Zazadaj kopii umowy bedac jeszcze w Polsce, zebys mogl sie z trescia zapoznac. Jak nie beda Ci chcieli dac wczesniej kopii, to zapytaj o 2 rzeczy:
- czy umowa na miejscu bedzie sporzadzona w dogodnym dla Ciebie jezyku (nie wierz w cos takiego, ze ktos Ci tam objasni, bo moze i to zrobi, ale objasni Ci tylko standardowe punkty, pomijajac te niedogodne jako "niewazne")
- co sie stanie jesli na miejscu sie zdecydujesz nie podpisac
_________________
Dumny Polak
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Czw Cze 10, 2010 9:29 am   

kolba0020 napisał/a:
suska to niedowidzi a sie wpier....

Masz cos konkretnego do powiedzenia w tamcie, madralo? To sluchamy. Nie, to zamilcz.

Jeszcze dodam do tego co napisal jsobanski, ze jesli beda robli jakiej problemy z kapia umowy, nie beda Ci chcieli odpowiedziec na te pytania przed wyjazdem, to masz jasnosc, ze prawdopodobnie cos kreca i z takimi biurami zazwyczaj nie ma co ryzykowac. Uczciwy pracodawca nie mialby nic do ukrycia, prawda?
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
dekanator 
Poczatkujacy

Wiek: 41
Dołączył: 13 Sie 2009
Posty: 3
Skąd: Olszyna Lubańska
Wysłany: Czw Cze 10, 2010 10:03 am   ile sie czeka na kontrakt holenderki

dziekuje wam za pomoc,juz raz pracowałem w holandii bez kontraktu to wiem ze człowiek nie ma motywacji do pracy.a pracował ktos dla tej firmy http://www.criensblueberries.nl/pl/ pozdrawiam
 
 
 
lusia0101 
Gaduła nad gadułami :-)
UWAGA! Dyslektyk!


Pomogła: 6 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 17 Lut 2009
Posty: 500
Skąd: Drenthe
Wysłany: Czw Cze 10, 2010 1:32 pm   

Ja takze pracowalam bez kontaktu, inaczej - kontrakt zostal mi przeslany poczta po 2 tygodniach od rozpoczecia pracy. nigdy nawet w biurze nie bylam, bo nie mam po co isc. spozniony przelew? telefon/mail i wszytko wyjasnione.
Motywacja bez kontaktu? przeciez pojdziesz do pracy (napewno u holenderskiego pracodawcy-uzytkownika), firmy ktorzy biora do siebie do pracy najczesciej prosza o ID wiec tak czy siak bedziesz ,,gdzies zarejestrowany" gdzie pracowales.
zycze ci powodzenia w przyszlej pracy. :039:
_________________
Pomagam w miare mozliwosci :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group