NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Czw Cze 17, 2010 8:31 pm
Zarobki
Autor Wiadomość
anje 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 28 Wrz 2008
Posty: 61
Wysłany: Pią Cze 18, 2010 12:08 am   

za 1261.50 netto w holandi to jest wegetacja, a nie normalne życie
przez rok odłożysz na dziesięcioletniego grata produkcji niemieckiej;
ale spoko, stać Ciebie będzie na mydło i pomarańcze;
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pią Cze 18, 2010 9:32 am   

anje, Skoro uwazasz ze tu za normalna wuplate wegatujesz to wrodz do polski i pujdz tam za zwykla polska wyplate pracowac . Zobaczymy czy uzbierasz na
anje napisał/a:
dziesięcioletniego grata produkcji niemieckiej;
ale spoko, stać Ciebie będzie na mydło i pomarańcze;
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Pią Cze 18, 2010 9:32 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
anje 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 28 Wrz 2008
Posty: 61
Wysłany: Pią Cze 18, 2010 10:03 am   

nie mów mi co mam robić.

[ Dodano: Pią Cze 18, 2010 10:14 am ]
1261.50 netto w holandi to jest ochłap,a nie normalna wypłata;
spoko, mają fajne drogi, wygodnie i przyjemnie się tam się tam żyje,
i tym nas czarują;
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pią Cze 18, 2010 10:15 am   

baileys, anje,

dajcie sobie na wstrzymanie a uwagi skierowane bezposrednio do siebie
umieszczac na priv

jazda z tym z forum ..... :074:
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
anje 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 28 Wrz 2008
Posty: 61
Wysłany: Pią Cze 18, 2010 10:36 am   

post edytowany

widze ze idziesz na calosc, nic sobie nie robisz z tego co wyzej napisalam
tego typu docinki to zachowaj dla siebie ewentualnie sypnij tym swojemu koledze o ile na to sobie pozwoli


[ Dodano: Pią Cze 18, 2010 6:46 pm ]
zażartowałem tylko, że moderator czuwa
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pią Cze 18, 2010 3:10 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Sob Cze 19, 2010 5:33 pm   

Witam,

Jak czytam co tu piszecie to nie wiem nawet czy to komentować ;O

Napisze na swoim przykładzie wiek 21 lat ( przy 40 godz srednio mam 245 euro na tydz netto : 245 - 50 euro za chate więc zostaje ok 195 - ok 40-50 euro wydatki : jedzenie , karta itp : tyg odkładam jakieś 140-150 euro na tydz

Od stycznia w biurze gdzie pracuje wprowadzili stawke wiekową i osoby zatrudnione po 01.2010 nie mające 23 lat maja ok 6 euro brutto :

( przy 40 godz srednio mają 195 euro na tydz netto : 195 - 50 euro za chate więc zostaje ok 145 - ok 40 : zostaje im jakieś 100 euro na tydz )


A przykład dotyczy osob pracujących przez Nl biuro pracy w sektorze rolniczym ...

Jestem ciekaw przy jakiej stawce Ludki zaczną sie buntować albo nie pracować wcale ... :119:

Pozdrawiam Serdecznie
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
anje 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 28 Wrz 2008
Posty: 61
Wysłany: Sob Cze 19, 2010 7:32 pm   

... w imię ojca i syna..., czytając to uświadomiłem sobie, że jestem świetnie zarabiającym człowiekiem..., jak zaczynałem pracować w holandi pięć lat temu też tyrałem na czarno za 5 euro, ale robiliśmy tych godzin ponad 300 w miesiącu;
około 1000 euro na miesiąc z czego musisz sam opłacić mieszkanie, jestem w szoku!!!
zmień branżę !!!
 
 
andar 
Poczatkujacy

Dołączyła: 07 Sty 2010
Posty: 19
Wysłany: Nie Cze 20, 2010 1:48 am   

anje napisał/a:
około 1000 euro na miesiąc z czego musisz sam opłacić mieszkanie, jestem w szoku!!!
zmień branżę !!!


ta sama osoba w tej samej branzy w polsce zarobilaby by tyle, ze nie stac jej by bylo na oplacenie mieszkania. wez pod uwage ze ta osoba zyje w holandii za taka stawke i jest w stanie zaoszczedzic, wiec zamiast komentowac radze ja podziwiac
 
 
anje 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 28 Wrz 2008
Posty: 61
Wysłany: Nie Cze 20, 2010 3:08 am   

pocieszam się myślą, że wyjechał na sezon letni dorobić na tornister i kredki, a we wrześniu wróci do szkoły, bo tam jego miejsce, sądząc po wieku;
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Pią Cze 25, 2010 8:09 pm   

Witam,

Widzę że temat sie rozkręcił - moje pytanie do anje jest takie piszesz do mnie swoje posty ???

Jeśli tak to soorki ale nie odkładam na kredki tylko na mieszkanie i jakiś start w pl(tzn studia ) ...

Psss
Znam osoby(poniżej 23 roku zycia) które mają takie same pieniądze na nl kontraktach bez pośredników ...

Pozdrooo
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
makGrej 
Poczatkujacy

Dołączył: 07 Lut 2008
Posty: 18
Wysłany: Pią Cze 25, 2010 8:22 pm   

Beny.rac napisał/a:
Znam osoby(poniżej 23 roku zycia) które mają takie same pieniądze na nl kontraktach bez pośredników ...


Oczywista sprawa.Uitzendbureau`s czy kontrakt bezposredni..W obu przypadkach stosowane sa stawki wiekowe.
 
 
Hera 
MODERATOR
Hera


Pomogła: 8 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 11 Maj 2007
Posty: 952
Wysłany: Pią Cze 25, 2010 10:03 pm   

Nie bardzo rozumiem o co się kłócicie.
Jeden przepracuje 50h tygodniowo i zarobi 400e, inny 35h/tydz i zarobi 250. I każdy z nich będzie zadowolony.
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Ktoś kto w Polsce miał ciężko i dwa razy obracał każdy grosz zanim go wydal powie ze tutaj da się przeżyć za 1000e. Ktoś kto nigdy nie pracował w PL będzie narzekał na wypłatę 1600e ze to marny grosz.
Wiadomo ze jak się wynajmie dom i sprowadzi rodzinę to i 2000e może zabraknąć.
Trzeba nauczyć się oszczędności :043:

Ja jestem tu 3 lata, zaczynałam od stawki 7.76 BRUTTO i mieszkania "firmowego" czyli z Covebo. Po 3 miesiącach dołączył do mnie mąż - ta sama firma, ta sama stawka.
Po następnych 4 miesiącach wynajęliśmy dom (strasznie drogi szczerze mówiąc) i przywieźliśmy tutaj dzieci. Wydatki wzrosły drastycznie - wynagrodzenia niestety nie.
Z musu zmieniliśmy prace - 10,55 brutto to już było coś, zmieniliśmy samochód, dostaliśmy mieszkanie socjalne.
Potem krach - wypadek w pracy i tp. Obecnie pracuje tylko mąż - za 9,27 brutto. Ja dostaje chorobowe, nie mogę pracować. Nie powiem ze mnie na wszystko stać, ale tez nie wegetujemy. Rachunki opłacone na bieżąco, nowszy samochód.
Po prostu nauczyłam się planować wydatki, robić zakupy na cały tydzień, korzystać z promocji, akcji, wyprzedaży.

Myślę ze to sprawa organizacji własnych wydatków. No ale apetyt rośnie w miarę jedzenia :081:
_________________
Nigdy nie poddawaj się kiedy zgaśnie światło
Gdy cię walnie życia pięść
Nigdy nie poddawaj się dzisiaj nie jest łatwo
Jutro będzie lepszy dzień
 
 
MidasAG 
Poczatkujacy
wrwe

Wiek: 35
Dołączył: 25 Cze 2010
Posty: 23
Wysłany: Pią Cze 25, 2010 10:31 pm   

Brednie, z tymi zarobkami Holendrów jest jak z nami w Polsce, przykładowo pracowałem ostatnio na kontrakcie bezpośrednim i zarabiałem 2.200 brutto - około 500e(++) podatku, co dawało około 1660 netto, sęk w tym że była massa Holendrów tam co robiła za 900 e - 1200 e, może prace mieli lżejszą ale niewiele, bo nadrabiali tempem (etykietowali) strasznie szybko potrafili to robić. Holendrzy zarabiają dużo ale w gdy mają jakiś fach taki jak rzeźnik, elektryk etc. Zwykli ludzie bez typowych kierunków nie mają kokosów :) :119:
 
 
anje 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 28 Wrz 2008
Posty: 61
Wysłany: Sob Cze 26, 2010 4:50 pm   

tu się nikt nie kłóci
 
 
Hera 
MODERATOR
Hera


Pomogła: 8 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 11 Maj 2007
Posty: 952
Wysłany: Sob Cze 26, 2010 4:59 pm   

Odniosłam inne wrażenie, ale cóż - wrażenie nie paczka nie trzeba odnosić :081:
_________________
Nigdy nie poddawaj się kiedy zgaśnie światło
Gdy cię walnie życia pięść
Nigdy nie poddawaj się dzisiaj nie jest łatwo
Jutro będzie lepszy dzień
Ostatnio zmieniony przez Hera Sob Cze 26, 2010 5:00 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group