NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Czw Cze 17, 2010 5:24 pm
Pytanie o kontrakt
Autor Wiadomość
basia//// 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 09 Lut 2008
Posty: 57
Wysłany: Śro Cze 16, 2010 6:58 pm   Pytanie o kontrakt

Mam pytanie w zwiazku z kontraktem.Jeżeli kontrakt jest na 3 lata i kończy się ostatniego lipca tego roku ,to czy pracodawca moze wystawić taki sam kontrakt na nastepne 3 lata czy to już musi być kontrakt na stałe?Jakie są przepisy w holandii dotyczace kontraktów(zawierania).Czy mozna np.zerwać z kimś umowę o pracy jeżeli się kontrakt skonczy i nie przedłuzyć już chociaż się obiecywało ustnie że się przedluzy?.Niewiem na jakiej zasadzie te umowy o pracę(kontrakty)działają w nl.Wkurzona jestem na te wszystkie przepisy bo się pogłubiłam.
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Czw Cze 17, 2010 3:59 pm   

Bylo tak, ze trzeci kontrakt musial juz byc bezterminowy. Teraz "antykryzysowo" cos sie w tej materii pozmienialo bo ja lece na trzecim terminowym
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Czw Cze 17, 2010 5:08 pm   

m4rcin, ty mlody to ty nastepny bedziesz mial na fast . :P
Tu bylo i nadal jest tak :
3 kontrakty maczac sie ze soba . Kazdy nastepny kontrakt nie moze byc krodszy jak popszedni. Czyli np.: 6 m-cy nastepny 6 m-cy i trzeci 1.5 roku . W tej sytuacji 4 kontrakt moze byc na czas nieokreslony . Moga tez dac 1 x 3 lata , kazdy nastepny kontrakt powinni ci dac na stale.
Tu jest mowa o kontraktach bezporednich i nie w b.pracy.
basia//// napisał/a:
Czy mozna np.zerwać z kimś umowę o pracy jeżeli się kontrakt skonczy i nie przedłuzyć już chociaż się obiecywało ustnie że się przedluzy?.

Tak mozna mimo ze w wiekszosci przypadkow umowa ustna jest tak samo wiazaca to w tym wypadku moga ci podziekowac za prace nawet w ostatniej minucie twojego terazniejszego kontraktu i nie maja obowiazku podania powodu.

[ Dodano: Czw Cze 17, 2010 6:10 pm ]
https://www.werk.nl/werk_...nonbepaaldetijd
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Czw Cze 17, 2010 6:50 pm   

Moje pierwsze dwa kontrakty byly na rok, trzeci na pol roku... Teraz mi sie konczy za 1.5 miesiaca i ma juz byc bezterminowy.
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
karolek85 
Nieśmiały użytkownik


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 83
Wysłany: Pon Cze 21, 2010 9:17 am   

ja tak samo mialem dostac staly kontrakt... ale mila pani powiedziala ze teraz maja prawo dac mi 3 razy czasowy kontrakt...i powiedziala ze zamierza z tego skorzystac:) CZekamy do kwietnia ;d
 
 
 
basia//// 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 09 Lut 2008
Posty: 57
Wysłany: Śro Cze 23, 2010 2:38 pm   baileys Mega gaduła

Najbardziej ty mi wyjaśniłeś sytuacje.Mąż miał na 3 lata stały kontrakt i szef obiecał że będzie miał u niego pracę na stałę ,ale ze względu iż firma jest w bardzo złej kondycji finansowej musi wszystkich polaków zwolnić.Mąż się z tym pogodził ,podziękował i znalazł gdzieś indziej pracę ale za mniejsze pieniądze.Jestem zła na tego holendra bo nie wypłacił 500 euro męzowi i nie oddał papierów jego tylko się na tyle >>>cenzura<<< zrobił że powiedział że się zastanowi czy mu odda i jak do niego przyjedzie to wezwie na niego policję że go neka.Czy on chory jest?Jak tak można postepować z ludzmi.Co wy zrobilibyście na miejscu mego męża?Ja powiedziałam mężowi żeby już sobie dał spokój z tym czlowiekiem bo on chyba w jakieś poważne tarapaty wpadł i szczerze powiedziawszy boję się o meża bo niewiadomo co takiemu strzeli go glowy jak nie ma kasy
 
 
bati3 
Gaduła

Dołączyła: 12 Lip 2009
Posty: 130
Wysłany: Śro Cze 23, 2010 4:11 pm   Re: baileys Mega gaduła

basia//// napisał/a:
Najbardziej ty mi wyjaśniłeś sytuacje.Mąż miał na 3 lata stały kontrakt i szef obiecał że będzie miał u niego pracę na stałę ,ale ze względu iż firma jest w bardzo złej kondycji finansowej musi wszystkich polaków zwolnić.Mąż się z tym pogodził ,podziękował i znalazł gdzieś indziej pracę ale za mniejsze pieniądze.Jestem zła na tego holendra bo nie wypłacił 500 euro męzowi i nie oddał papierów jego tylko się na tyle >>>cenzura zrobił że powiedział że się zastanowi czy mu odda i jak do niego przyjedzie to wezwie na niego policję że go neka.Czy on chory jest?Jak tak można postepować z ludzmi.Co wy zrobilibyście na miejscu mego męża?Ja powiedziałam mężowi żeby już sobie dał spokój z tym czlowiekiem bo on chyba w jakieś poważne tarapaty wpadł i szczerze powiedziawszy boję się o meża bo niewiadomo co takiemu strzeli go glowy jak nie ma kasy


1. zacznijmy od tego ze jak maz 3 lata byl vaste baan to mu sie nalezy w kontrakcie opisane wypowiedzenie i przy zwolnieniu za kazdy rok pracy miesieczne wynagrodzenie

2. o jakich papierach mowa?
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Śro Cze 23, 2010 4:36 pm   

basia////, po jakim czasie od podpisania kontraktu maz zakonczyl kontrakt ??
Jak dawno to bylo , bo pracodawca ma tez maxymalny czas na wyplacenie rozliczenia po zakonczeniu pracy.
W jakis sposob zostal kontrakt zakonczony ?? przez pracodawce czy przez meza ?
dostal maz jakies wypowiedzenie czy to stalo sie w inny sposob ??

[ Dodano: Sro Cze 23, 2010 5:39 pm ]
Chcesz to wysle ci na priva przykladowy list jaki mozesz wyslac do ex pracodwacy z ponagleniem do zaplaty .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
basia//// 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 09 Lut 2008
Posty: 57
Wysłany: Śro Cze 23, 2010 8:39 pm   

Dzięki wszystkim za odpowiedz ale już wszystko się dowiedziałam.Z dnia na dzień był zerwany kontrakt bez zadnych wypowiedzeń nic.
 
 
bati3 
Gaduła

Dołączyła: 12 Lip 2009
Posty: 130
Wysłany: Czw Cze 24, 2010 5:14 pm   

basia//// napisał/a:
Dzięki wszystkim za odpowiedz ale już wszystko się dowiedziałam.Z dnia na dzień był zerwany kontrakt bez zadnych wypowiedzeń nic.


przy vaste baan tak nie moze pracodawca zrobic
 
 
marta_st1 
Nieśmiały użytkownik


Wiek: 37
Dołączyła: 26 Sty 2011
Posty: 51
Skąd: Zandvoort
Wysłany: Pią Maj 23, 2014 8:20 pm   

Nie mogłam znaleźć odpowiedniego wątku.
Zatem zapytam tutaj:
Pracuję w firmie dokładnie rok i w przyszłym tygodniu zostałam zaproszona przez swojego szefa na rozmowę w sprawie kontraktu.
O co powinnam zapytać przed podpisaniem umowy?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group