NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak najlepiej ubezpieczyc auto?
Autor Wiadomość
kpereszczak 
Poczatkujacy

Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 23
Wysłany: Czw Cze 17, 2010 11:00 am   Jak najlepiej ubezpieczyc auto?

Czesc wszystkim
Moze mi ktos podpowiedziec jaka jest najlepsza opcja ubezpieczenia auta z rejstracjami pl ale jezdzacy w nl. jakis asistance czy cos takiego wykupywac? jak tak to gdzie co i jak.
pozdrawiam
Kamil
 
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Czw Cze 17, 2010 3:00 pm   

kpereszczak, wszelakie ubezpieczenia na polskie auto musisz wykupic w
PL .Tu nikt ci nie ubezpiezy polskiego auta.

[ Dodano: Czw Cze 17, 2010 3:01 pm ]
jedyne co mozesz prubowac ( nie wiem czy sie uda ) to cos w rodzaju pomocy drogowej . Tu nazywaja sie ta firma ANWB .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
kpereszczak 
Poczatkujacy

Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 23
Wysłany: Czw Cze 17, 2010 4:13 pm   

baileys napisał/a:
kpereszczak, wszelakie ubezpieczenia na polskie auto musisz wykupic w
PL .Tu nikt ci nie ubezpiezy polskiego auta.

[ Dodano: Czw Cze 17, 2010 3:01 pm ]
jedyne co mozesz prubowac ( nie wiem czy sie uda ) to cos w rodzaju pomocy drogowej . Tu nazywaja sie ta firma ANWB .

sorki ze za slabo wytlumaczylem cala moja sytuacje :/
samochod ma byc ubezpieczony w pl. bedzie to pewnie pzu bo tata mam tam znizki...ale co oprocz tego wykupywac...slyszalem ze jest cos takiego ze jak ci samochod gdzies pdnie tro przsyjezdzaja po ciebie jakis specjalny serwis i cie holuja naprawiaja a wszystko za free bo wczesniej sie za to placi, za wykupienie tego ubezpiecznia :)
jest jeszcze autokasko, ale to chyba co innego.
jak wy macie swoje autka poubezpieczane? ma ktos to co napisalem wiecej?
pozdr
Kamil
 
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Czw Cze 17, 2010 4:22 pm   

kpereszczak,
Cytat:
samochod ma byc ubezpieczony w pl.



polskie auto ,ubezpieczone w Polsce ...to co chcesz jeszcze ubezpieczac?
w Holandii nic nie ubezpieczysz ...
masz zamiar jezdzic nim po holenderskich drogach jako wspolwlasciciel?
radze poczytac na ten temat, na forum znajdziesz odpowiedni watek
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
stroopwafel 
Mega gaduła
Debesciak

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 1162
Skąd: Noord Holland
Wysłany: Czw Cze 17, 2010 4:32 pm   

W ogole mi sie to nie podoba ze jest tyle aut na polskich tablicach, powinni cos w koncu z tym zrobic no chyba ze jestescie turystami. Dlaczego ja mam placic holenderski podatek za jazde po holenderskich drogach a wy nie bo macie pl tablice? I co z tego , tak samo tu mieszkacie i pracujecie. Mam tylko nadzieje ze ktos (Belastingdienst, Douane, RDW) sie za to wezmie i to szybko .
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Czw Cze 17, 2010 4:57 pm   

To cos nazywa sie Kilometerheffing. Bedize kazdy placic za kazdy kilometr przejechany.

W ANWB powiedzieli, ze nie mozna wykupic czlonkostwa jak sie ma auto zarejestrowane poza NL. Chwilowo jezdze zastepczym autem na PL numerach i sam jestem ciekaw jak sie ANWB zachowa jak np. zlapie gume.
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
Ostatnio zmieniony przez m4rcin Czw Cze 17, 2010 4:58 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Czw Cze 17, 2010 6:14 pm   

kpereszczak, tak jak poprzednicy juz wsppomnieli w NL mozesz 14 dni jezdzic bezproblemowo na
PL tablicach. W NL nie znaja wspolwlascicielstwa wiec z tego tytulu beda mogli robic problemy.
A najwazniejsz jesli ciebie duabne zlapia dostaniesz kare i nakaz wywozu auta do pl . Kara bedzie naliczana od dnia meldunku lub podjecia pracy.
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
guust 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Cze 2009
Posty: 546
Wysłany: Czw Cze 17, 2010 6:17 pm   

m4rcin napisał/a:
W ANWB powiedzieli, ze nie mozna wykupic czlonkostwa jak sie ma auto zarejestrowane poza NL


a to nie jest przypadkiem na osobe a nie na samochod??

stroopwafel, fair to by bylo jakby wprowadzili Kilometerheffing, dlaczego jak ktos malo jezdzi ma placic jak ten co placi dziennie 150km....

czy jak jezdze po NL drogach ok 3-4 kkm rocznie mam placic tyle samo co osoba co robi 40-50 kkm?? jak dla mnie to moga to wlozyc w paliwo i nawet niech diesel 2E kosztuje... a Euro po 3E, jak dla mnie to jest rozwiazanie sprawiedliwsze...
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Czw Cze 17, 2010 6:59 pm   

guust, nie masz pojecia co sie wtedy stanie z cenami innych produktow.
Wszystko przy twoich cenah paliw podrozejje conamniej o 50 % .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
kpereszczak 
Poczatkujacy

Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 23
Wysłany: Czw Cze 17, 2010 7:38 pm   

Widze ze temat ogolnie poszedl nie w ta strone co trzeba...ale informacje i tak sie przydadza, dzieki :)
jeszcze raz sie pytam, jak ubezpieczyc auto najlepiej?
pozdr
Kamil

[ Dodano: Czw Cze 17, 2010 7:44 pm ]
moze zapytam troche z innej strony. jezdzi ktos po europie samochodem czasami?jak wam sie rozkraczy samochod np w belgii, francji czy holandii to co robicie? przyjezdza ktos z ubezpieczalni czy dzwonicie po pomoc i placicie pare stowek za podwiezienie do watrsztatu i naprawy drobnej usterki?
pozdr
Kamil
 
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Czw Cze 17, 2010 7:47 pm   

guust napisał/a:
m4rcin napisał/a:
W ANWB powiedzieli, ze nie mozna wykupic czlonkostwa jak sie ma auto zarejestrowane poza NL


a to nie jest przypadkiem na osobe a nie na samochod??


Niby jest, ale w dwoch roznych oddzialach ANWB powiedzieli mi, ze musze miec auto zarejestrowane w NL. Dodatkowo w ANWB na callcenter pytaja o nr rejestracyjny auta.

Za tydzien mam nadzieje, ze odzyskam moje holenderskie auto i pozbede sie polskiego wiec mam nadzeije, ze nie bede musial korzystac z ANWB

guust napisał/a:
czy jak jezdze po NL drogach ok 3-4 kkm rocznie mam placic tyle samo co osoba co robi 40-50 kkm?? jak dla mnie to moga to wlozyc w paliwo i nawet niech diesel 2E kosztuje... a Euro po 3E, jak dla mnie to jest rozwiazanie sprawiedliwsze...


teraz diesel dobija do 1.5e... Pozatym to co baileys pisze - auta ciezarowe maja obnizony podatek drogowy i nie byloby jak tego rozliczac
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
Ostatnio zmieniony przez m4rcin Czw Cze 17, 2010 7:49 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
hoolio 
Gaduła
FSW ZACHÓD

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lut 2008
Posty: 116
Skąd: Świebodzin FSW
Wysłany: Czw Cze 17, 2010 7:58 pm   

stroopwafel napisał/a:
W ogole mi sie to nie podoba ze jest tyle aut na polskich tablicach, powinni cos w koncu z tym zrobic no chyba ze jestescie turystami. Dlaczego ja mam placic holenderski podatek za jazde po holenderskich drogach a wy nie bo macie pl tablice? I co z tego , tak samo tu mieszkacie i pracujecie. Mam tylko nadzieje ze ktos (Belastingdienst, Douane, RDW) sie za to wezmie i to szybko .


Kto to są ,,Wy,, masz na mysli Polaków? A ty kto jestes? I co to w ogole za bzdury? Ja akurat mam dwa samochody. Jeden na NL a drugi na PL. I do jest moj wybor jak i gdzie zarejestruje. Jedze Dieslem 3litry i akurat złodzieje z belastingu dowalili mi ponad 2000€ samgo podatku. Mieszkam równiez w Berlinie gdzie podatek za takiego diesla wynosi 4 razy mniej. JAk Holandia zrobi normalne podatki dla zwyklych ludzi to wtedy przerejestruje auto na żółte. Nie zapominaj o tym ze polacy nie zarabiają tyle co przeciętny Holender a za auta musieli by płacic tyle co w/w holender ;-) tak? Pozwol ze to My Polacy bedziemy decydowac kiedy i gdzie oplacamy auta a nie ,,Wy,, hehe.
Ps: dodam ze mam małego ,,pier do lota,, Twingo i to auto moglem zarejestrowac w NL bo mnie bylo stac na 60€/miesiac i 60€btw/3miesiace. To nie jest tak ze nie chcemy zyc jak Holendrzy i jezdzic na żółtych blachach tylko po prostu czasem to za duzy wydatek. A jestesmy w EU i raczej Belastingdienst, Douane, RDW itd mogą nam naskoczyc.
(a jesli spisza autko na PL to zawsze mozna pojechac do Polski na weekend i kupic nowe blachy za 250zl :039:
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Czw Cze 17, 2010 8:10 pm   

Za pociagi tez nie placisz bo malo zarabiasz?
W sklepie tez wychodzisz bez placenia za zakupy jak nikt nie patrzy bo malo zarabiasz?

Czemu bogaty ma placic wiecej od biednego?
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Czw Cze 17, 2010 8:26 pm   

hoolio napisał/a:
Nie zapominaj o tym ze polacy nie zarabiają tyle co przeciętny Holender
chyba nie jest tak zle jak kupiles takie auto.
hoolio napisał/a:
Jedze Dieslem 3litry i akurat złodzieje z belastingu dowalili mi ponad 2000€ samgo podatku
A pozatym Holendrzy tez zarabiaja te same € co i ty i kazdy inny. A z tymi zarobkami to nie jest tak az wybitnie jak ty czy ci podobni mowia. A jak patrze na polakow to nawet nie mam wspolczucia jak ich duani zlapia czy podatkowy. Kase maja na takie auta ale oplacic podatek to nie bo my biedni polacy.............. zenada.
hoolio napisał/a:
Pozwol ze to My Polacy bedziemy decydowac kiedy i gdzie oplacamy auta a nie ,,Wy,, hehe.
wybacz ale niestety ty tu nie masz nic do decydowania. Mieszkasz tu i tu dsa takie a nie inne prawa i niestety masz prawo tylko 14 dni twoim 3-litrowym dieslem jezdzic na polskich blachach . Nie podoba sie to wroc do polski tam poszukaj pracy i utrzymaj twoje wspaniale 3-litrowe auto.
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
hoolio 
Gaduła
FSW ZACHÓD

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lut 2008
Posty: 116
Skąd: Świebodzin FSW
Wysłany: Czw Cze 17, 2010 8:39 pm   

baileys napisał/a:
wybacz ale niestety ty tu nie masz nic do decydowania. Mieszkasz tu i tu dsa takie a nie inne prawa i niestety masz prawo tylko 14 dni twoim 3-litrowym dieslem jezdzic na polskich blachach . Nie podoba sie to wroc do polski tam poszukaj pracy i utrzymaj twoje wspaniale 3-litrowe auto.


Pisząc 3litrowe nie mialem na celu sie chwalic wiec sie nie wysilaj. Chodzilo mi o oplaty za takie auta. A mozesz napisac ile placisz za swoje auto na holenderskich tablicach? Te 14 dni to sama wymyśliłaś?
A jak tak cie boli jak patrzysz na piekne auta Polakow to zastanow sie czy te auta sa brane za gotówke. Niektórzy (lub wiekszosc) ciezko pracuje zeby splacic te piekne auta. Nie oceniaj poziomu materialnego ludzi po ich autach. Mieszkam tez Berlinie i wiem ze nawet niemcy jezdzą np. nowymi Mercedesami ale ciezko ryją zeby je splacic a dopóki im sie to udaje i nie sa zadłużeni to w czym problem? Ale to nie znaczy ze mają duzo pieniedzy lub ze kupują te auta za ,,cash,,

Dlaczego piszesz ze jak mi sie nie podoba to ,,wracaj do Polski,, ja wyczuwam ze jedyną osobą mającą problem to TY. I nie bądz bardziej Holenderska od Holedrów phiii
_________________
-------------------------------------------
Dzięki :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group