NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Partner fiskalny
Autor Wiadomość
tila2 
Poczatkujacy
tika

Wiek: 40
Dołączyła: 07 Mar 2010
Posty: 28
Skąd: Voorburg
Wysłany: Pią Lip 16, 2010 5:27 pm   

Tak czytam i czytam i wszystko wydaje się klarowac..

1. Oboje z polskim narzeczonym jestesmy zameldowani RAZEM od kilku dni w NL

-ja przygotowuje się do emigracji, chwilowo przebywam jeszcze w PL, pracuje na okresie
wypowiedzenia
-On zarabia 40tys na rok w NL i pewnie dostalby dodatek w związku z tym , ze nie mam narazie dochodów .. dopytamy o te kwoty jeszcze w Belasting, czy jest w ogole podstawa aby o to wnioskowac.. CHYBA ZE ktorys z szanownych forumowiczow wyjasnin nieco nasze watpliwosci.. :)


2. Jeszcze nie rejestrowalismy sie nigdzie jako PARTNERZY, rozumiem ze w Belsting trzeba to jak najszybciej uczynic?


3. Aha, moze moja rejestracja w holenderskim urzedzie pracy jest tutaj rowniez wymagana? aby móc sie potem starac o dodatek? Nigdy nie pracowalam w NL ... nie chce żadnego zasilku dla bezrobotnych oczywiscie.


4. Zapiszę sie na płatny kurs Dutcha od wrzesnia,
dowiedziałam się, że gdybym juz pracowala w NL moglabym sie potem starac o zwrot połowy kosztow za ten KURS w Belasting, ehh... szkoda by bylo :) z różnych względów nie wiem czy do rozpoczęcia kursu będe w stanie podjąc prace w NL, ponieważ jak juz pisalam jeszcze pracuje w PL do sierpnia na okresie wypowiedzenia..
moze zatem moj przyszły PARTNER bedzie mogl sobie odliczyc ten kurs?? w koncu i tak on za to będzie placic... szkola moze to poswiadczyc :)


Z niecierpliwoscia czekam na odp lub ewentualne linki odnoszace sie do naszych pytan na FORUM, bede wdzieczna :039:

[ Dodano: Pią Lip 16, 2010 5:29 pm ]
P.S mozliwe ze do jesieni nie podejme pracy w NL.....

[ Dodano: Pią Lip 16, 2010 5:50 pm ]
no właśnie, a pomijajac kwestie dodatków na osobe niepracujaca .. :083:

czy mogę się od razu zarejestrowac w holenderskim urzedzie pracy? jako poszukujaca? czy musze tu troszke pomieszkac? i tak chcialam to robic na wlasna reke , jednak moze warto sie zarejestrowac
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pią Lip 16, 2010 6:43 pm   

tila2,

poszukaj nie mieszaj w tym topicku
na forum jest masa tematow , ktore naprawde daja wyczerpujace odpowiedzi
na zadane przez ciebie pytania
nie czekaj na linki i odnosniki do tych tematow,o ktore pytasz bo zrobimy w jednym temacie piec roznych....

:074:
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
tila2 
Poczatkujacy
tika

Wiek: 40
Dołączyła: 07 Mar 2010
Posty: 28
Skąd: Voorburg
Wysłany: Pią Lip 16, 2010 7:24 pm   

ojj.. póki co znalazłam kilka wersji odpowiedzi. To nie na moje nerwy:)

Odpowiedzi na to czy mój partner dostałby zwrot za mój kurs Dutcha nie ma. Nie pozostaje nic innego jak tylko pytać u źródła. Pa i dziękuje
_________________
tjonge jonge!
 
 
myholland 
Nieśmiały użytkownik
myholland

Dołączyła: 17 Sie 2010
Posty: 52
Wysłany: Sob Lip 23, 2011 10:54 am   

1 stycznia 2011 roku weszły w życie przepisy , które mówią, że mama, wnuki, dziadkowie nie mogą być partnerem fiskalnym.
Ja w tym roku chciałam się rozliczyć za 2009 i 2010 rok, a prawo nie może działać wstecz a jednak przyszło mi pismo, że mama nie otrzyma sofi numeru bo weszły w życie te właśnie przepisy.
Jak to możliwe skoro ja nie chcę pieniędzy za 2011 rok, czy jest sens pisanie odwołania?
 
 
sylwia_lelystad 
Gaduła nad gadułami :-)
zajeta..xD


Pomogła: 13 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 10 Wrz 2009
Posty: 826
Skąd: Lelystad schiphol
Wysłany: Sob Lip 23, 2011 12:14 pm   

a bylo to jasno podane w liscie ?

:039:
_________________
...stoję, nic więcej i nic mniej niż człowiek
z każdą wadą i zaletą gotowa konsekwencje ponieść...
 
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Sob Lip 23, 2011 1:24 pm   

sylwia_lelystad,

w jednym z tematow, kolezanka umiescila tekst do tlumaczenia ,zdaje sie iz bylo podane w liscie...
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Sob Lip 23, 2011 1:24 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Sob Lip 23, 2011 1:33 pm   

myholland napisał/a:
1 stycznia 2011 roku weszły w życie przepisy , które mówią, że mama, wnuki, dziadkowie nie mogą być partnerem fiskalnym.
Ja w tym roku chciałam się rozliczyć za 2009 i 2010 rok, a prawo nie może działać wstecz a jednak przyszło mi pismo, że mama nie otrzyma sofi numeru bo weszły w życie te właśnie przepisy.
Jak to możliwe skoro ja nie chcę pieniędzy za 2011 rok, czy jest sens pisanie odwołania?



czegos tu nie rozumiem, piszesz ze mama nie otrzyma sofi numeru ...? to znaczy ,ze wogole go do tej pory nie posiadala

a Ty chcesz teraz zrobic rozliczenie podatkowe za poprzednie lata ? nie wierze ze to przejdzie ...
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
bejupi 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Gru 2010
Posty: 670
Wysłany: Sob Lip 23, 2011 6:50 pm   

teoretycznie z punktu widzenia technicznego nei powinni jej odrzucic wniopsku o BSN matki bo jak napisala to prawo nie dziala wstecz... naprawde dziwne sa te decyzje belastingu czasami... moim zdaniem nei maja racji przeciez matka autorki postu moze sobie wystapic o BSN w kazdej chwili tak jak kazdy inny

oni po prostu nie chca byc do tylu o 4 k euro za te dwa lata wstecz ;) przy tej dziurze budzetowej co maja to musza patzrec na wydatki z shatkist :P
 
 
myholland 
Nieśmiały użytkownik
myholland

Dołączyła: 17 Sie 2010
Posty: 52
Wysłany: Sob Lip 23, 2011 11:46 pm   

tak, moja mama nie miała sofi nr, ponieważ nigdy nie robiłam "rozłąkowego", ponieważ wiek mi na to nie pozwalał (tak jest w przepisach)i dokumentów nie miałam uzbieranych więc skoro można to chcę dwa lata wstecz.
Tak jak wspomniałam prawo nie może działać wstecz także ich decyzja nie powinna mieć dla mnie większego znaczenia bo ja nie chcę kaski za 2011 rok.
I będę się odwoływać -tak zrobię:)dzięki .
Belasting widać wziął się za to...
Ostatnio zmieniony przez myholland Sob Lip 23, 2011 11:48 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Nie Lip 24, 2011 11:25 am   

myholland napisał/a:
tak, moja mama nie miała sofi nr, ponieważ nigdy nie robiłam "rozłąkowego", ponieważ wiek mi na to nie pozwalał (tak jest w przepisach)i dokumentów nie miałam uzbieranych więc skoro można to chcę dwa lata wstecz.


mowisz, ze wiek ci na to nie pozwalal... jak mam to rozumiec??... byc moze odmowili ci, poniewaz za rok 2009 i 2010 nie mialas odpowiedniego wieku aby rozliczac sie razem z mama??
 
 
sylwia_lelystad 
Gaduła nad gadułami :-)
zajeta..xD


Pomogła: 13 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 10 Wrz 2009
Posty: 826
Skąd: Lelystad schiphol
Wysłany: Nie Lip 24, 2011 4:59 pm   

to nie tak ze zeby rozliczyc sie z mama w 2009 musisz miec 27 lat...to myslisz sobie ok 27 lat skoncze w 2011 to wtedy sie rozlicze.....

Jesli nie mialas w 2007 27 lat to nie mozesz sie rozliczyc za ten rok z mama...

:039:
_________________
...stoję, nic więcej i nic mniej niż człowiek
z każdą wadą i zaletą gotowa konsekwencje ponieść...
 
 
 
myholland 
Nieśmiały użytkownik
myholland

Dołączyła: 17 Sie 2010
Posty: 52
Wysłany: Pon Lip 25, 2011 11:42 am   

za wcześniejsze lata(2004,2005,2006,2007,2008) nie mogę się rozliczyć(wiek) i za te lata się nie rozliczam, ponieważ nie miałam odpowiedniego wieku.
Jeżeli chodzi o te lata, za które teraz próbuję się rozliczyć to spełniam wszystkie wymagane warunki i teraz akurat w tym roku wszystko załatwiłam i rozliczam się za rok 2009 i 2010.
 
 
korski8 
Poczatkujacy

Dołączył: 06 Maj 2008
Posty: 7
Wysłany: Śro Wrz 07, 2011 12:16 pm   

hej.Mam 25 lat, jestem zameldowany z matką i rodzeństwem, pod tym samym adresem dłużej niż pół roku.Pracowałem w 2010 razem z moją 21letnią siostrą w Nl.Czy możemy z siostrą być partnerami fiskalnymi i ubiegać się o "rozłąkowe". dzwoniłem do polskich biur rozliczeniowych i powiedziano mi, że w tym przypadku nie ponieważ zameldowana jest z nami także nasza matka. proszę o opinie.
Ostatnio zmieniony przez korski8 Śro Wrz 07, 2011 12:21 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Czw Wrz 08, 2011 12:03 am   

korski8 napisał/a:
hej.Mam 25 lat, jestem zameldowany z matką i rodzeństwem, pod tym samym adresem dłużej niż pół roku.Pracowałem w 2010 razem z moją 21letnią siostrą w Nl.Czy możemy z siostrą być partnerami fiskalnymi i ubiegać się o "rozłąkowe". dzwoniłem do polskich biur rozliczeniowych i powiedziano mi, że w tym przypadku nie ponieważ zameldowana jest z nami także nasza matka. proszę o opinie.


a nie powinienes miec skonczone 27 lat??
 
 
korski8 
Poczatkujacy

Dołączył: 06 Maj 2008
Posty: 7
Wysłany: Nie Wrz 11, 2011 1:58 pm   

Powinienem mieć skończone 27 lat jeśli chcę się rozliczać z matką. A właśnie chcę się rozliczyć z siostrą.Czy to,że jest zameldowana z nami matka wymusza w tej sytuacji brania jej za partnera fiskalnego,a nie któregoś z rodzeństwa?
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group