NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Partner fiskalny
Autor Wiadomość
myholland 
Nieśmiały użytkownik
myholland

Dołączyła: 17 Sie 2010
Posty: 52
Wysłany: Pią Sty 06, 2012 4:33 pm   

Witajcie.

W mojej sprawie ruszyło się coś i przyszło mi pismo z belastingu treści:

Ik heb uw formulier inkomstenbelasting/premie volksverzekeringen,inkomensafhankelijke bijdrage Zvw 2009 onvengen. Dit formulier is echter niet volledig ingevuld, omdat u uw (nederlandse)bank-of gironummer voor teruggaaf niet of niet juist heeft ingevuld.

Dit kan vertraging veroorzaken bij de uitbetaling van een eventuele teeruggaaf ik verzoek u dan ook om het juiste (nederlandse rekeningnummer in het vakje hieronder te vermelden.Vul geen spaarrekeningnummer in.


na samym dole jest rubryka na podpis mojej mamy "handtekening a obok rubryka na numer konta rekeningnummer i problem polega na tym,że moja mam nie ma konta w nl .Czy ktoś miał taką sytuację?co w takim wypadku się robi.Ja chciałabym podać swój numer konta ale tutaj jest 10 okienek na nr konta, także nawet nie ma mozliwości tego wpisać, co im sie odsyła?

a druga sprawa, to czy jeżeli się rozliczam za 2009 i 2010 rok , to oni to robia razem czy po kolei każdy rok, bo to pismo z tego co wnioskuje odnosi się do roku 2009..
 
 
pikacz
Poczatkujacy

Dołączył: 04 Sty 2014
Posty: 1
Wysłany: Sob Sty 04, 2014 9:49 pm   Partner fiskalny

post w calosci edytowany

nie umieszczaj na forum linkow reklamujacych dzialanosc
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Nie Sty 05, 2014 5:10 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mavd 
Mega gaduła

Pomogła: 45 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1134
Skąd: Hilversum
Wysłany: Nie Sty 05, 2014 4:29 pm   

Pikacz , co ty za bzdury opowiadasz , nie kazdy kto jest zameldowany pod tym samym adresem jest partnerem fiscalnym , zasady zmienily sie jakies dwa lata temu

A i na rekleme jest inne miejsce a nie forum
 
 
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Nie Sty 05, 2014 4:59 pm   

Pikacz, nie mieszaj ludziom w głowach nieprawdziwymi informacjami.
 
 
thargood 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 74
Skąd: Spijkenisse
Wysłany: Pon Sty 20, 2014 9:13 pm   

Witam
Wiem, że na ten temat było już 1000000 postów. Nie mogę jednak znaleźć pewnej informacji. Chcę się starać o Heffingskorting razem z żoną, mieszkamy ponad pół roku pod tym samym adresem(żona przebywa w kraju)
Żona mając bardzo niskie dochody musi składać zeznanie PIT normalnie w kraju.
Pytanie : Czy musi coś dodatkowo podawać w US w Polsce, że jest partnerem fiskalnym ? Czy zwyczajnie rozlicza się ze skarbówką jak co roku?
Ostatnio zmieniony przez thargood Pon Sty 20, 2014 9:33 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pon Sty 20, 2014 11:05 pm   

thargood,

a zona posiada BSN numer ?

http://forum.niedziela.nl/viewtopic.php?p=284520
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
thargood 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 74
Skąd: Spijkenisse
Wysłany: Pon Sty 20, 2014 11:22 pm   

Gocha ..jeśli można
Nie posiada numeru. Przynajmniej jeszcze. Moje pytanie dotyczyło czegoś innego :)
 
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pon Sty 20, 2014 11:42 pm   

thargood,


Cytat:
Chcę się starać o Heffingskorting razem z żoną,


tak mi sie wydawalo

sorry ...chyba nie doczytalam pytania ... juz sie zamykam .
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pon Sty 20, 2014 11:53 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
thargood 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 74
Skąd: Spijkenisse
Wysłany: Wto Sty 21, 2014 8:57 am   

Nie musisz się od razu zamykać. Ja nie znam holenderskiego, a z tego co wyczytałem to "Heffingskorting" jest ulgą podatkową z tytułu partnera fiskalnego. Chcę wiedzieć czy osoba wskazana jako partner fiskalny, stale zamieszkująca w Polsce musi jakoś inaczej rozliczać się z fiskusem w Polsce ?
 
 
 
dorota w
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 306
Wysłany: Wto Sty 21, 2014 10:02 am   

thargood napisał/a:
Nie musisz się od razu zamykać. Ja nie znam holenderskiego, a z tego co wyczytałem to "Heffingskorting" jest ulgą podatkową z tytułu partnera fiskalnego. Chcę wiedzieć czy osoba wskazana jako partner fiskalny, stale zamieszkująca w Polsce musi jakoś inaczej rozliczać się z fiskusem w Polsce ?


Odpowiem Ci na moim przykładzie - ja rozliczam się w Polsce normalnie nie podając , że jestem partnerem fiskalnym męża w Holandii - nikt mnie o to nie pytał , choć co roku rozliczam dochody holenderskie mojego męża w Polsce . A do rozliczenia w Holandii , jako partner fiskalny podaję moje dochody w Polsce za dany rok rozliczeniowy .
 
 
thargood 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 74
Skąd: Spijkenisse
Wysłany: Wto Sty 21, 2014 10:43 am   

Dzięki Dorota za odpowiedź....wolałbym jednak wiedzieć jak to jest rzeczywiście. To, że się Ciebie nie pytają nie jest jednoznaczne z tym, że wszystko jest prawidłowo. Jak to mówią "nieznajomość prawa nie upoważnia do jego nie przestrzegania". Mówimy o podatkach, gdzie rząd ściga i karze gorzej niż za poważne przestępstwa :(
 
 
 
mavd 
Mega gaduła

Pomogła: 45 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1134
Skąd: Hilversum
Wysłany: Wto Sty 21, 2014 2:04 pm   

partner musi miec sofi nr zeby go rozliczyc jako partnera fiscalnego
 
 
thargood 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 74
Skąd: Spijkenisse
Wysłany: Wto Sty 21, 2014 5:12 pm   

Czy ja się pytam o warunki jakie muszę spełnić aby się rozliczyć z partnerem fiskalnym?
 
 
 
trojka
Poczatkujacy

Dołączył: 22 Cze 2013
Posty: 44
Wysłany: Wto Sty 21, 2014 6:05 pm   

Zwrot podatku to przecież coś innego niż dochód, czyli Twoja żona podaje tylko Wasze (jeśli rozliczacie się razem) albo swoje (jeśli rozlicza się sama) zarobki.
Przecież jeśli z polskiego US otrzymuje jakiś zwrot, to nie podaje go sobie w kolejnym roku rozliczeniowym jako dochód.
 
 
thargood 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 74
Skąd: Spijkenisse
Wysłany: Śro Sty 22, 2014 1:51 pm   

Kto pyta nie błądzi :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group