NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
praca nocna
Autor Wiadomość
tomasz1410 
Poczatkujacy

Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 23
Wysłany: Wto Lut 23, 2010 6:31 pm   praca nocna

witam mam pytanie ile wynosi stawka godzinowa na reka przy pracy w nocy?


a. dla polaka

b. dla holendra

Praca w hotelu na recepcji.




Pozdrawiam
 
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Wto Lut 23, 2010 7:06 pm   

tomasz1410, zalezy jak kto sie umowil w z szefostwem . Tzn na jaka stawke godzinowa .
do tego zalezy jaki wiek ma dana osoba . i na nos masz dodatki % od stawki godzinowej .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
tomasz1410 
Poczatkujacy

Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 23
Wysłany: Wto Lut 23, 2010 7:24 pm   

osoba ma wiecej niz 23 lata i porosze o wypowiedz osoby ktore wiedza ile to jest a nie spekuluja

dziekuje
Ostatnio zmieniony przez tomasz1410 Wto Lut 23, 2010 7:39 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
stroopwafel 
Mega gaduła
Debesciak

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 1162
Skąd: Noord Holland
Wysłany: Wto Lut 23, 2010 7:57 pm   

W Holandii nie ma czegos takiego jak dodatek nocny. Moze byc , ja kiedys np.mialem 10% dodatku ale wcale nie musza nic placic wiecej niz za prace w dzien.
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Wto Lut 23, 2010 8:04 pm   

nie spekuluje . A odpowiedz jest prosta .Jesli z szefem sie umowisz np na 15 na godzie to masz 15 a kolega moze miec inna stawke bo na inna sie umowil .
Za prace w nocy masz masz dodatki za prace w nocy. A roz nicy nie ma miedzy
Holendrem i Polakiem.
ponizej masz link do CAO w twoim sectorze

http://www.bbhoreca.nl/ho...atie/horeca-cao

http://www.horeca.org/smartsite.dws?id=4044


milej lektury
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Wto Lut 23, 2010 8:05 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
tomasz1410 
Poczatkujacy

Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 23
Wysłany: Wto Lut 23, 2010 10:39 pm   

roznica jest bo holendrzy nie chca pracowac w nocy
 
 
 
lusia0101 
Gaduła nad gadułami :-)
UWAGA! Dyslektyk!


Pomogła: 6 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 17 Lut 2009
Posty: 500
Skąd: Drenthe
Wysłany: Wto Lut 23, 2010 10:43 pm   

holandia to wolny kraj, jak ktos nie chce nie pracuje w nocy.
_________________
Pomagam w miare mozliwosci :)
 
 
 
tomasz1410 
Poczatkujacy

Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 23
Wysłany: Wto Lut 23, 2010 10:58 pm   

dlatego zapraszaja obcokrajowcow, zeby pracowali gdy im sie nie chce ...
 
 
 
lusia0101 
Gaduła nad gadułami :-)
UWAGA! Dyslektyk!


Pomogła: 6 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 17 Lut 2009
Posty: 500
Skąd: Drenthe
Wysłany: Śro Lut 24, 2010 10:51 am   

ej dobra dostałes konkretna odpowiedz powyzej, użalac sie mozesz w innym działe.nara.
_________________
Pomagam w miare mozliwosci :)
 
 
 
MAARIT 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 9 razy
Wiek: 55
Dołączyła: 13 Cze 2007
Posty: 479
Wysłany: Śro Lut 24, 2010 12:51 pm   

lusia0101 napisał/a:
ej dobra dostałes konkretna odpowiedz powyzej, użalac sie mozesz w innym działe.nara.

dogadal kociol garnkowi ,samotna pani
_________________
Leven is.
Geven en Nemen.
Meestal nemen we te veel!
 
 
 
Waleczne serce 
Super gaduła

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 216
Wysłany: Śro Lut 24, 2010 2:49 pm   

tomasz1410 napisał/a:
roznica jest bo holendrzy nie chca pracowac w nocy


Czlowiek jest stworzeniem dziennym wiec nie ma znaczenia narodowosc,woli pracowac w dzien;). Holendrzy maja jedynie taka przewage nad nami,ze znaja holenderski i tyle. Stereotypy typu; stawki dla Polakow i wyzsze dla Holendrow nalezy wsadzic miedzy bajki. Jak sobie poscielisz tak sie wyspisz. Pierwsze slysze,ze praca w nocy zalezy od narodowosci:D.Pewnie zalezy to od osobistych preferencji.
Stawki za prace w nocy zaleza od pracodawcy. Zatem sam sie musisz spytac swojego, to chyba oczywiste.


P.S Oczywiscie kazdy kraj ma swoja LPR i Rydzyka.Ale ona/on jest zawsze w mniejszosci;)
Ostatnio zmieniony przez Waleczne serce Śro Lut 24, 2010 2:52 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
lusia0101 
Gaduła nad gadułami :-)
UWAGA! Dyslektyk!


Pomogła: 6 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 17 Lut 2009
Posty: 500
Skąd: Drenthe
Wysłany: Śro Lut 24, 2010 3:45 pm   

droga maarit jak szwagier? widze z jestes jedyna ktora sie tu nie zali.

gosia ma racje czasem niegrzecznie dobieram słowa, no coz taka jestem. w tym co napisałam do tomasza, bardziej chodziło mi o to zeby załozył temat na na pogaduchach typu: dlaczego holendrzy nie lubia pracy (w nocy). Grzeczniej?
wtedy mozna by bylo dluzej podyskutowac, a tak zaraz nas adm zamknie.[quote="tomasz1410"]witam mam pytanie ile wynosi stawka godzinowa na reka przy pracy w nocy?


a. dla polaka

b. dla holendra

Tyle razy w tym dziale werk jest jednai ta sama kaszana czasami rece opadaja. Czy kazdy tu czuje sie az tak nisko? Jak sobie poscielisz tak sie wyspisz. ile załatwisz tyle bedziesz mial. pozatym jesli liczysz na to ze ktos z pracujacych ci powie ile ma na reke za nocke to sie przeliczysz.
_________________
Pomagam w miare mozliwosci :)
Ostatnio zmieniony przez lusia0101 Śro Lut 24, 2010 3:46 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
tomasz1410 
Poczatkujacy

Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 23
Wysłany: Śro Lut 24, 2010 4:40 pm   

Lusia jestes niemila, jak bym chcial zalozyc temat w sensie pogaduchy, to bym sobie na czata wszedl, staram sie otrzymac od was, czyli ludzi, ktorzy maja konkretne doswiadczenia z praca noca iformacji ile sie zarabia, a opinie typu, ze holendrzy maja taka sama stawke jak polacy, mozna wlozyc miedzy bajki, gdyz mimo tego, ze jestes tutaj dlugo i znasz jezyk,
nigdy, nie bedziesz traktowany do konca jak czlowiek, ktory ma blond wlosy i sie tutaj urodzil.
Moja wypowiedz jest szowinistyczna, ale taka prawada jest wedlug mnie. Jesli ktos proboje sobie to inaczej wytlumaczyc to gratuluje wyobrazni i szczescia, ze jeszcze nie mialo sie zlych doswiadczej pozwalajacych wyrobic sobie taka opinie jaka mam ja.

Pozdrawiam
 
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Śro Lut 24, 2010 6:30 pm   

tomasz1410,
Cytat:
Lusia jestes niemila,


ale Lusia przeciez prawde napisala...


i jeszcze cos z zgadzam sie z ponizszym zdaniem

Cytat:
jesli liczysz na to ze ktos z pracujacych ci powie ile ma na reke za nocke to sie przeliczysz.


:039:
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Waleczne serce 
Super gaduła

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 216
Wysłany: Śro Lut 24, 2010 7:07 pm   

tomasz1410 napisał/a:
Lusia jestes niemila, jak bym chcial zalozyc temat w sensie pogaduchy, to bym sobie na czata wszedl, staram sie otrzymac od was, czyli ludzi, ktorzy maja konkretne doswiadczenia z praca noca iformacji ile sie zarabia, a opinie typu, ze holendrzy maja taka sama stawke jak polacy, mozna wlozyc miedzy bajki, gdyz mimo tego, ze jestes tutaj dlugo i znasz jezyk,
nigdy, nie bedziesz traktowany do konca jak czlowiek, ktory ma blond wlosy i sie tutaj urodzil.
Moja wypowiedz jest szowinistyczna, ale taka prawada jest wedlug mnie. Jesli ktos proboje sobie to inaczej wytlumaczyc to gratuluje wyobrazni i szczescia, ze jeszcze nie mialo sie zlych doswiadczej pozwalajacych wyrobic sobie taka opinie jaka mam ja.

Pozdrawiam



No ja ci wspolczuje jezeli miales pecha co do pracodawcy itp.Ale przeciez to nie oznacza,ze twoje subiektywne doswiadczenia/wrazenia odzwierciedlaja obiektywnie rzeczywistosc. Bo ja np nie mialem tego typu doswiadczen w Hol i mam pozytywne wrazenia stad. I nie uwazam,ze mialem szczescie. Za to moim zdaniem ty miales po prostu pecha.

P.S I sie nie doluj tylko glowa do gory i atak. Pokaz kto tu jest krolem:D (moze nie na forum, a np w pracy)
Ostatnio zmieniony przez Waleczne serce Śro Lut 24, 2010 7:09 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group