NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Rozliczenie jarografu a watpliwosci co do rzetelnosci
Autor Wiadomość
henry 
Poczatkujacy

Dołączył: 12 Sie 2009
Posty: 35
Wysłany: Nie Sie 15, 2010 3:17 pm   Rozliczenie jarografu a watpliwosci co do rzetelnosci

witam
nurtuje mnie taka sprawa
znalazlem firme ktora mnie tutaj w NL rozliczy na miejscu
wlascicielem firmy jest polak
sprawa wyglada tak ze firma mnie rozlicza, podpisuje oczywiscie upowaznienie
dla tej firmy zeby poslugiwali sie w moim imieniu i co mnie
zdziwilo ze zwrot pieniazkow jest na konto tejze firmy ktora mnie rozlicza
a dopiero pozniej z konta tej firmy ida pieniazki na moje konto
czy to sa normalne procedury?
poprosze o pomoc w tej sprawie
pozdrawiam
 
 
alfa 
Super gaduła

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 25 Sty 2008
Posty: 275
Wysłany: Nie Sie 15, 2010 5:51 pm   

To nie jest prawnie ustalona procedura. W tym wzgledzie panuje calkowita dowolnosc. Firmy gdzie zwrot z podatku idzie wpierw na konto firmy w ten sposob zapewniaja sobie swoja prowizje a nastepnie przetrzymujac pieniadze na swoim koncie, czesto nawet przez kilka miesiecy korzystaja z odsetek bankowych.

nie umieszczaj na forum podpisu reklamujacego wlasna dzialalnosc
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pią Wrz 17, 2010 12:13 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
henry 
Poczatkujacy

Dołączył: 12 Sie 2009
Posty: 35
Wysłany: Nie Sie 15, 2010 6:23 pm   

z tego co wiem, szybko zwrot idzie poprzez ta firme i maja oplate z dolu
wiec tyle ile trzeba,ale zastanawialo mnie wlasnie ta droga ktora przechodzi przelew
 
 
anetapajak2 
Poczatkujacy

Dołączyła: 29 Lip 2010
Posty: 3
Wysłany: Nie Sie 15, 2010 6:44 pm   

Witam! Jeśli mogę coś podpowiedzieć, sama też korzystałam z usług firmy, która opłatę pobierała z dołu, czyli po wykonaniu usługi, zwrot podatku miał też iść na ich konto, dopiero później na nasze. Co się okazuje? Zwrot przyszedł wcześniej, nas nikt o tym nie informował, dopiero upominanie się poskutkowało przelaniem pieniędzy dla nas. Gdyby nie decyzja z Belastingu nigdy byśmy się nie dowiedzieli kiedy przyszedł zwrot.
Jeśli możesz wybierać, wybierz kogoś, kto zrobi Ci rozliczenie tak aby pieniądze szły od razu do Ciebie. Pozdrawiam!
 
 
jso 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 963
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Pon Sie 16, 2010 7:56 am   

Też nie polecam rozliczania w taki sposób z trzech powodów:
1) Bywały osoby oszukane przy rozliczaniu w taki sposób. Jeśli biuro jest nieuczciwe to pozostaje Ci niewiele narzędzi do dochodzenia swoich praw, bo z punktu widzenia holenderskiego urzędu skarbowego rozliczyli Cię zgodnie z Twoim życzeniem i sprawa jest dla nich zamknięta.
2) Otrzymasz swoje pieniądze później, tak jak to opisali przedmówcy.
3) Skoro płacisz "z dołu" to pewnie dlatego, że koszt usługi nie jest ustalony, a więc pewnie płacisz procent od uzyskanego zwrotu. Z jednej strony w interesie biura jest rozliczenie jak najbardziej korzystne, ale z drugiej mogą nawet rozliczyć Cię źle po to tylko, abyś dostał większy zwrot (a oni prowizję). Skarbówka może najpierw przelać Ci żądaną kwotę, a po kolejnych miesiącach zweryfikować Twoje rozliczenie i zażądać zwrotu z odsetkami (ja tak miałem - tylko na szczęście rozliczałem się na swoje konto. Przez błąd biura dostałem kilkakrotnie więcej niż powinienem, a samych odsetek naliczyli mi 400e). Wtedy będziesz musiał sam zwrócić, a następnie bujać się z biurem, aby zwrócili Ci część kasy za usługę (bo jak płacisz procent od zwrotu to zapłacona wcześniej kwota była nieprawidłowa).
_________________
Dumny Polak
 
 
grzesbrody 
Poczatkujacy

Dołączył: 16 Sty 2010
Posty: 34
Wysłany: Pon Sie 16, 2010 3:44 pm   

Sa firmy co rozliczaja i maja jedna stawke ustalona a nie procent od zwrotu podatku.
 
 
jso 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 963
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Pon Sie 16, 2010 4:41 pm   

Te firmy chyba zawsze biorą zapłatę od razu, nie czekając na zwrot ze skarbówki.
_________________
Dumny Polak
 
 
grzesbrody 
Poczatkujacy

Dołączył: 16 Sty 2010
Posty: 34
Wysłany: Pon Sie 16, 2010 4:50 pm   

od razu biora ale uwazam ze jest to jasna sytuacja ceny jasno napisane ja sie rozliczam przez klosowska.Kiedys rozliczalem sie przez EDAXS z lublina nie dosc ze procent od zwroconego podatku to jeszcze wat22%
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group