NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Gochna H
Wto Sie 13, 2013 3:21 pm
Chyba o mnie zapomnieli.
Autor Wiadomość
anna1988 
Poczatkujacy

Wiek: 35
Dołączyła: 26 Maj 2010
Posty: 31
Wysłany: Pon Sie 16, 2010 1:06 pm   Chyba o mnie zapomnieli.

witam,pisze ponownie bo zaczynam juz miec dosyc tego UWV.W kwietniu składałam wniosek o chorobowe,bo nie byłam w stanie pracować bedąc w ciąży,oczywiscie przyznali mi,cieszyłam sie bardzo.Ale gdy przyszła mi decyzja w jakiej kwocie to euforia szybko znikła,odwołałam sie od tej decyzji bo kwota jaka powinnam dostać była znacznie wieksza,zeby było śmieszniej na poczatku lipca wyzłałam do WAZO zaswiadczenie od lekarza z prawdopodobna data porodu,zaznaczyłam ze 4 tyg.przed porodem chcę dostawać macierzyńskie.Teraz mamy połowe sierpnia...a ja nie dostałam ani chorobowego i zadnego odzewu na temat macierzynskiego a termin porodu mam za 2 tyg.


Telefony do UWV nie daja zadnego skutku.prosze o pomoc,moze ktos z was ma jakies doswiadczenia ktore pomogły by mi rozwiazac ten problem.Będe bardzo wdzieczna.
 
 
Mariola101 
Super gaduła
Strasznie uparta...


Pomogła: 7 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 08 Lip 2009
Posty: 343
Skąd: Nl
Wysłany: Pon Sie 16, 2010 6:54 pm   

To może zamiast telefonować , by tam pójść osobiście , czasami to daje skutek .
_________________
Im kto wyższy, tym łatwiej i niżej spaść może.

— Adam Mickiewicz
 
 
hania109 
Poczatkujacy

Wiek: 37
Dołączyła: 22 Mar 2009
Posty: 27
Wysłany: Pon Sie 16, 2010 7:28 pm   

Samo zaświadczenie od lekarza? Nie znam szczegółów, ale ja urodziłam niedawno drugie dziecko tutaj i z tego co wiem to datę terminu wypisywała mi położna na ich formularzach z UWV, które sami mi przysłali. A co do chorobowego to jest obliczane na podstawie ostatnich zarobków. Jeśli przed chorobowy pracowałaś to do UWV powinien zgłosić Cię pracodawca, tak właśnie było u mnie i wszystko szło automatycznie. Życzę powodzenia :039:
_________________
Munia
 
 
aymar 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 508
Wysłany: Wto Sie 17, 2010 1:32 pm   

osobista wizyta w oddziale uwv
_________________
Bóg często nas odwiedza,ale przeważnie nie ma nas w domu...
 
 
Amissa 
Gaduła

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Lip 2010
Posty: 195
Wysłany: Wto Sie 17, 2010 2:28 pm   

Tez mi sie wydaje , ze najlepiej pojsc i osobiscie zalatwic sprawe skoro telefony nie skutkuja. Powodzenia- w swoim stanie nie powinnas sie denerwowac.
_________________
Jadąc za morze klimat zmieniamy, nie siebie. Horacy
 
 
grizzly86 
Nieśmiały użytkownik

Wiek: 37
Dołączył: 12 Mar 2009
Posty: 63
Skąd: Venray
Wysłany: Pon Sie 12, 2013 12:02 pm   

spamujesz niepotrzebnie tematy tym samym pytaniem

przenioslam do odpowiedniego watku
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Wto Sie 13, 2013 3:22 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pon Sie 12, 2013 12:49 pm   

przenioslam do tego watku http://www.niedziela.nl/f...p=293106#293106
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Wto Sie 13, 2013 3:21 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
krysta55 
Nieśmiały użytkownik

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 25 Maj 2011
Posty: 55
Wysłany: Wto Sie 13, 2013 12:13 pm   

Anna1988,
Witam, pierwsze zadzwoń do uwv z zapytaniem czy otrzymali twoje odwołanie w sprawie przyznanej kwoty chorobowego, być może odwołanie nie dotarło lub się zgubiło. Jeżeli się dowiesz że go nie otrzymali, cała procedurę musisz rozpocząć od początku.
Znowu napisać odwołanie od decyzji z chorobowego, podkreślić że już raz się odwoływałaś i do tej pory nie otrzymałaś odpowiedzi a bez tej decyzji nie otrzymałaś do tej pory chorobowego ani nie masz możliwości ubiegania się o zasiłek macierzyński.
Jeżeli wyślesz na nowo odwołanie max po 5 dniach zadzwoń zapytać czy ono dotarło.
Wszystko niestety trwa. Biurokracja jest wszędzie.
Dopiero po otrzymaniu decyzji z kwotą chorobowego i na jak długo zostal przyznany możesz stara c się o macierzyński.

Ps nie wiem czy cię to pocieszy, w lutym 2007 pracodawca zgłosił mnie do uwv, w kwietniu urodziłam ( po terminie), w połowie maja Uwv wysłało mi pismo że oni nie mają mojej narodowości więc musiałam dosyłać kopie paszportu. Decyzję otrzymałam w czerwcu. A za cały okres macierzyńskiego otrzymałam jednorazową kwotę w lipcu.
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Wto Sie 13, 2013 3:21 pm   

krysta55,


to jest stary watek z 2010 roku zapewne jest juz po sprawie

temat zamykam
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group