NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Gochna H
Czw Wrz 02, 2010 12:11 am
kradzieze - tez was to spotyka
Autor Wiadomość
Guiscard 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 21 Maj 2010
Posty: 74
Wysłany: Wto Sie 31, 2010 8:35 pm   

mirek555 napisał/a:
ale w Anglii kiedy nie ma policji skręć tylko pod prąd w jedno kierunkową zaraz są . tylko nie wiem jak oni to robią psia mać. mam przed nimi respekt i ogromny szacunek. to dopiero profesjonalizm . duchy czy co ?. ale Niemcy ich przebujają o głowę. :079:


No nie duchy a kamery. Po cos je w koncu instaluja.
 
 
jagodka 
Gaduła nad gadułami :-)
zona udomowiona


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 06 Kwi 2010
Posty: 601
Skąd: HAGA
Wysłany: Wto Sie 31, 2010 11:31 pm   

Kasiucha napisał/a:
można dostać rower z gemmente płaci się 100 euro (to ubezpieczenie) i za to wypożycza sie rower (za 100 euro mozna 2 rowery wypozyczyć). napisze wiecej w poniedzialek bo wtedy ide do szkoły i dokladnie sie dowiem gdzie w hadze wydaja rowery.


Czekam na wiecej info a w miedzyczasie mam pytanie: czy to jest rower ze tak powiem na zawsze? Czy to tylko pozyczenie na czas okreslony? I czy jednakowa stawka ta stowa dla gemmente i mozna wziasc pare rowerow?
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Śro Wrz 01, 2010 12:28 am   

Kasiucha
Cytat:
A teraz zdecyduje sie chyba na rower z gemmente przynajmniej żal nie będzie jak ukradną.



Zaintrygowana tym, co napisala nam tu kolezanka Kasiucha
przekopalam wszelkie dostepne wiadomosci ze strony urzedowej swojej gemeente, oczywiscie online

niestety moja gmina /urzad i urzednicy tam pracujacy ,nie oferuje takiej uslugi nawet za pieniadze mozna znalezc tylko informacje o tym ze:

jesli nie posiadam roweru,to moge go sobie wypozyczyc u fietsenmaker/w sklepie z rowerami do sprzedazy /naprawy (tak tez czesto robia turysci tu przyjezdzajacy )

mozna u nich wypozyczyc rower: na dzien, tydzien, czasem dluzej ...

z zamieszczonych w ponizszym linku informacji wynika ze wypozyczalnia rowerow w Den Haag dziala na podobnej zasadzie ....na stronie gemente nie ma najmniejszej wzmianki o tym
ze urzad wypozycza rowery :033:


http://www.denhaag.nl/hom...in-Den-Haag.htm
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Śro Wrz 01, 2010 12:58 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jagodka 
Gaduła nad gadułami :-)
zona udomowiona


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 06 Kwi 2010
Posty: 601
Skąd: HAGA
Wysłany: Śro Wrz 01, 2010 12:58 am   

Gochna przeczytalam ale czy to jest to o czym Kasiucha pisze? To co napisala na forum zainteresowalo mnie bo wydalo sie ze jest dobra i niedroga opcja- placisz jakies 100euro i masz dobry rowerek ktory gdy ktos ukradnie nie ma co zalowac ;)

Wiem ze mozna wypozyczyc rower ale to jednak drogo jest i jedynie sie oplaca na jeden dzien bo to co zaplacisz za 2-3 to mozna sobei uzywany kupic (cena za jeden dzien zaczyna sie od 7.50 do 35 euro)
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Śro Wrz 01, 2010 1:15 am   

jagodka,




mam nadzieje ze Kasiucha nam to wyjasni ,
pierwszy raz o takiej mozliwosci slysze ,a mieszkam tu juz, sporo lat i nigdy o tym nie slyszalam
sama z checia wypozycze dodatkowo, rower albo i dwa ,po co przeplacac u fietsenmaker:a ?
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Czw Wrz 02, 2010 12:07 am, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Bronka 
Mega gaduła


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 27 Maj 2010
Posty: 1086
Wysłany: Śro Wrz 01, 2010 8:32 am   

Gmina rozdaje rowery - rewelacja! Przez 20 lat zylam w niewiedzy az mnie Kasiucha oswiecila !

Kasiucha napisał/a:

A teraz zdecyduje sie chyba na rower z gemmente przynajmniej żal nie będzie jak ukradną.


Jasne, co tam... ukradna to gmina da nastepny :027:
 
 
jagodka 
Gaduła nad gadułami :-)
zona udomowiona


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 06 Kwi 2010
Posty: 601
Skąd: HAGA
Wysłany: Śro Wrz 01, 2010 2:13 pm   

No to o co tu chodzi?
To w koncu daje ta gmina jakies super oferty czy to najzwyklejsze w swiecie system wypozyczalni rowerow u siebie maja?
zapewne tyle pozuconych rowerow zbieraja ze cos z nimi pozniej robia ;)
 
 
Kasiucha 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 14 Paź 2008
Posty: 51
Skąd: den haag
Wysłany: Śro Wrz 01, 2010 3:20 pm   

juz wszystko wiem dokladnie
rowery wypożycza się z Vader- en Moedercentrum Zuidwest. można zapytać w najbliższym punkcie Mooi.
rowery mogą otrzymać wszystkie osoby chodzące na inburgering oraz mające niskie dochody.
rower się wypożycza, umowę podpisałam na 12 miesięcy, wpłaca się kaucję w wysokości 50 euro za 1 rower. kaucja zwrotna przy oddaniu rowera.
przepraszam że wprowadziłam w błąd piszac że rower otrzymuje się z gemeente, lecz tak mi powiedzieli w szkole.
maksymalnie można pożyczyc 2 rowery
Ostatnio zmieniony przez Kasiucha Śro Wrz 01, 2010 3:22 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jagodka 
Gaduła nad gadułami :-)
zona udomowiona


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 06 Kwi 2010
Posty: 601
Skąd: HAGA
Wysłany: Śro Wrz 01, 2010 3:52 pm   

Kasiucha napisał/a:
juz wszystko wiem dokladnie
rowery wypożycza się z Vader- en Moedercentrum Zuidwest. można zapytać w najbliższym punkcie Mooi.
rowery mogą otrzymać wszystkie osoby chodzące na inburgering oraz mające niskie dochody.
rower się wypożycza, umowę podpisałam na 12 miesięcy, wpłaca się kaucję w wysokości 50 euro za 1 rower. kaucja zwrotna przy oddaniu rowera.
przepraszam że wprowadziłam w błąd piszac że rower otrzymuje się z gemeente, lecz tak mi powiedzieli w szkole.
maksymalnie można pożyczyc 2 rowery


Dzieki za info :)

Czy Ty wypozyczylas rower?
Czy trzeba oddac a co w przypadku kradziezy, zniszczenia roweru?Czy oprocz kaucji sa jeszcze jakies inne oplaty?
Jakie rowery sa do wybrania, czy sa tez rodzinne te takie bakfiets?



ide googlowac :)



ale nic nie potrafie tam znalesc o wypozyczalni rowerow.. Kasia wiec czekac na Twoja odpowiedz :)
Ostatnio zmieniony przez jagodka Śro Wrz 01, 2010 3:58 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Kasiucha 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 14 Paź 2008
Posty: 51
Skąd: den haag
Wysłany: Śro Wrz 01, 2010 4:25 pm   

tak ja wypożyczylam rower, poszłam troszke na łatwizne i wszystkie formalności załatwiła mi moja "nauczycielka" w szkole.
Rowery są ubezpieczone, jak ukradną trzeba zgłaszac na policję, wtedy nie ponosi się żadnych kosztów, ale nie dostanie sie zwrotu kaucji. jeśli policja udowodni że rower został skradziony z twojej winy np. nie został przypiety to wtedy musisz zapłacic jak za nowy.
widziałam normalne rowery, damskie i męskie kilka dziecięcych.
Ostatnio zmieniony przez Kasiucha Śro Wrz 01, 2010 4:28 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jagodka 
Gaduła nad gadułami :-)
zona udomowiona


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 06 Kwi 2010
Posty: 601
Skąd: HAGA
Wysłany: Śro Wrz 01, 2010 5:11 pm   

ciekawe jak udowodnia jezlei zlodziej przetnie lancuch i zabierze rower plus przeciety lancuch?
Dzieki kasiucha :039:
 
 
Jagoda97 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 04 Gru 2008
Posty: 802
Wysłany: Śro Wrz 01, 2010 5:45 pm   

jagodka napisał/a:
ciekawe jak udowodnia jezlei zlodziej przetnie lancuch i zabierze rower plus przeciety lancuch?
Dzieki kasiucha :039:

Chyba podobnie jak z samochodem, musisz miec komplet kluczy od zabezpieczenia.
Bratowej skradli rower z przed domu. Rower byl ubezpieczony, niestety z ubezpieczenia nic nie dostala bo klucze do zabezpieczenia rowery byly przy rowerze i tez zostaly skradzione.
Ostatnio zmieniony przez Jagoda97 Śro Wrz 01, 2010 5:46 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
waliza 
Poczatkujacy


Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 16
Wysłany: Czw Wrz 02, 2010 11:49 am   

wierzcie że nawet najgrubsza linka zabezpieczająca rower to dla złodzieja śmiech na sali. dobry sekator przetnie :027: ją w niecałe 5 s.
_________________
Balcerewicz musi odejść
 
 
Amissa 
Gaduła

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Lip 2010
Posty: 195
Wysłany: Czw Wrz 02, 2010 11:53 am   

Dla dobrego zlodzieja nie ma rzeczy niemozliwych a co to dla nich lancuch przy rowerze- bulka z maslem. Chyba jedyne wyjscie- jezdzic najbrzydszym rowerem zeby nie wpadl zlodziejowi w oko :119:
_________________
Jadąc za morze klimat zmieniamy, nie siebie. Horacy
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group