NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Śro Sie 18, 2010 9:55 pm
Ubezpieczenie społeczne volksverzekering
Autor Wiadomość
tomasgti 
Poczatkujacy

Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 15
Wysłany: Śro Sie 18, 2010 9:31 pm   Ubezpieczenie społeczne volksverzekering

Witam serdecznie,

otóż bardzo rozczarowałem się wypłatami wpływającymi na moje konto, które otrzymuje od pośrednika. Pomijając fakt, że zabierane są pieniądze za dojazd (15e), mieszkanie (72,50e) oraz ubezpieczenie zdrowotne (21e) - jest również odprowadzane ubezpieczenie społeczne, które na wydruku wynosi około 53e, co stanowi bardzo dużą kwotę. W związku z tym, pytanie mam, czy jest to dobrowolne, czy wymagane? Po przepracowaniu 37,5h otrzymałem zaledwie 171e wypłaty, co dla mnie jest zupełnie śmieszną kwotą i zupełnie niespodziewaną.

Pozdrawiam, tomasgti.
 
 
EdysiaK 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 24 Lip 2009
Posty: 565
Wysłany: Czw Sie 19, 2010 7:14 am   

ubezpieczenie zdrowotne mozesz placic sobie sam, biuro nie musi Cie ubezpieczac, ale w sumie podobna kwote wydasz miesiecznie na nie, z tym, ze dostaniesz dofinansowanie. Nie wiem czy jak biuro ubezpiecza, to tez mozna dostac dofinansowanie, hm... masz chociaz nr polisy w domu? Dali Ci jakas karte i list z tej ubezpieczalni??
 
 
tomasgti 
Poczatkujacy

Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 15
Wysłany: Czw Sie 19, 2010 8:48 am   

nic mi nie dali, czy mogę ich o to poprosić?
 
 
EdysiaK 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 24 Lip 2009
Posty: 565
Wysłany: Czw Sie 19, 2010 9:03 am   

czy mozesz?? musisz!! i to jak najszybciej. jesli Ci tego nie dadza, zglos to do odpowiednich organizacji, ze pobierana jest z Twojej wyplaty kwota na ubezpieczenie, ktorego w ogole nie posiadasz.
a najlepiej bedzie, jesli pojdziesz osobiscie do biura i zarzadasz, zeby zaprzestali pobierania z Twojej wyplaty pieniedzy na ubezpieczenie, bo chcesz sie sam ubezpieczyc, bo chcesz miec polise przy sobie i dostawac dodatek do ubezpieczenia.
Pozatym, wedlug mnie to biuro sciemnia, wcale Cie nie ubezpiecza, tylko ciagnie pieniazki jak tylko moze. A z czasem Ty mozesz miec problemy, bo jesli jakas ubezpieczalnia sie w jakis sposob dopatrzy tego, ze pracowales, a nie byles ubezpieczony, to zaplacisz kare.
 
 
jso 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 963
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Czw Sie 19, 2010 10:05 am   

Tu chyba chodzi o toi, że oprócz zdrowotnego 21e pobierane jest jeszcze dodatkowo 53e na ubezpieczenie społeczne.

Wg informacji stąd: http://zwroty-podatkow.eu...kowe-w-holandii ubezpieczenie społeczne stanowi 31.15% zarobków (brutto).
_________________
Dumny Polak
 
 
EdysiaK 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 24 Lip 2009
Posty: 565
Wysłany: Czw Sie 19, 2010 10:21 am   

jsobanski, nie wypowiedzialam sie o ubezpieczeniu spolecznym, poniewaz nie mam o tym pojecia. Ustosunkowalam sie tylko do zdrowotnego, bo na ten temat akurat troche wiem i napewno nie powinno byc tak, ze czlowiekowi zabieraja na ubezpieczenie, a nie dali mu polisy.Czyli jakby mniej wiecej 80e miesiecznie wydawal na dofinansowanie biura ze swojej kieszeni.
 
 
jso 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 963
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Czw Sie 19, 2010 10:25 am   

No to też racja, dowód posiadania polisy też warto mieć.
_________________
Dumny Polak
 
 
calendargirl288 
Super gaduła

Pomogła: 7 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 314
Skąd: Amsterdam / Gliwice
Wysłany: Czw Sie 19, 2010 10:39 am   

przede wszystkim, żeby móc udać się do lekarza i z tego ubezpieczenia korzystać TRZEBA mieć kartę ubezpieczeniową, a kolega nie dostał ani polisy ani karty.
 
 
alfa 
Super gaduła

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 25 Sty 2008
Posty: 275
Wysłany: Czw Sie 19, 2010 10:50 am   

Pytanie bylo o ubezpieczenie spoleczne, jest obowiazkowe. Kazdy kto pracuje musi placic podatki i skladki na ubezpieczenie spoleczne, tak jak ZUS w Polsce
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pią Wrz 17, 2010 12:12 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
siemej 
Gaduła

Dołączyła: 02 Sty 2009
Posty: 158
Wysłany: Czw Sie 19, 2010 12:03 pm   

EdysiaK napisał/a:
bezpieczenie zdrowotne mozesz placic sobie sam, biuro nie musi Cie ubezpieczac, ale w sumie podobna kwote wydasz miesiecznie na nie, z tym, ze dostaniesz dofinansowanie. Nie wiem czy jak biuro ubezpiecza, to tez mozna dostac dofinansowanie, hm...


Edysia jak najbardziej pracujac przez posrednika mozesz starac sie o dodatek do ubezpieczenia. Dlaczego mialoby tak nie byc? W takiej sytuacji nie ma roznicy czy biuro czy bezposredni pracodawca, jezeli nie przekraczasz pewnego progu rocznych zarobkow. Jedynie co to kolega tomasgti moze zadzwonic do belastingdienst i dowiedziec sie czy czasem biuro juz za niego tego dodatku nie pobiera, a pracownik nie ma o niczym zielonego pojecia. Niestety takie przypadki tez sie zdarzaja.
_________________
niewazne ile mamy....zawsze chcemy wiecej....
 
 
 
EdysiaK 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 24 Lip 2009
Posty: 565
Wysłany: Czw Sie 19, 2010 12:15 pm   

siemej, dzieki za odpowiedz. Tylko teraz jest w tym problem, ze autor tematu nie moze starac sie o dofinansowanie, bo nie ma karty ani polisy ubezpieczeniowej, co za tym idzie - nawet nie wie, czy jest ubezpieczony. Dlatego powinien to jak najszybciej wyjasnic, bo to wszystko jest na jego niekorzysc.
Nie daj Boze ktos mysli, ze biuro go ubezpiecza (a tak nie jest przypuscmy) i pojdzie do lekarza ze zlamana noga.. Ciekawe kto za niego zaplaci, bo watpie zeby biuro.
 
 
alfa 
Super gaduła

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 25 Sty 2008
Posty: 275
Wysłany: Czw Sie 19, 2010 1:18 pm   

Aby starac sie o zorgtoeslag nie trzeba miec nr polisy ani karty, jesli oczywiscie biuro odprowadza skladki do ubezpieczyciela a nie do wlasnej kieszeni.
 
 
EdysiaK 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 24 Lip 2009
Posty: 565
Wysłany: Czw Sie 19, 2010 1:37 pm   

alfa, ale taka karta czy polisa jest wlasnie dowodem, ze biuro nam te skladki oplaca.
A pozatym idac do lekarza napewno potrzebujesz karte, nie powiesz mi, ze nie, bo za kazdym razem jak ide do lekarza, to babka z rejestracji kaze mi pokazywac karte i spisuje numerek.
 
 
jso 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 963
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Czw Sie 19, 2010 2:27 pm   

Ktoś tu kiedyś opisywał sytuację, w której biuro odciągało kwote na ubezpieczenie, ale jak w efekcie zachorował to biuro kazało mu siedzieć w domu i unikało jak mogło posłania do lekarza. Także dowód ubezpieczenia przyda się conajmniej po to, aby wiedzieć, że się ma to za co się płaci.
_________________
Dumny Polak
 
 
alfa 
Super gaduła

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 25 Sty 2008
Posty: 275
Wysłany: Czw Sie 19, 2010 2:33 pm   

Zgadza sie. Napisalem tylko ze aby starac sie o zorgteoslag nie trzeba znac nr swojej polisy ani posiadac karty - ale trzeba byc ubezpieczonym!!. Nic nie wspominalem o wizycie u lekarza

nie umieszczaj na forum podpisu reklamujacego wlasna dzialalnosc
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pią Wrz 17, 2010 12:12 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group