NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Czw Sie 26, 2010 10:39 pm
Opinie o SBA EURO-a dokładnie zbiory jabłek i gruszek.
Autor Wiadomość
artur2000 
Poczatkujacy

Dołączył: 28 Lut 2010
Posty: 2
Wysłany: Czw Sie 26, 2010 8:53 pm   Opinie o SBA EURO-a dokładnie zbiory jabłek i gruszek.

[b]Witam chciałbym się dowiedzieć czegoś na temat firmy SBA EURO a dokładnie chodzi o wyjazd na dwa tygodnie na zbiory jabłek i gruszek.
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Czw Sie 26, 2010 9:52 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
krzysiek17ogl 
Poczatkujacy


Wiek: 31
Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 5
Skąd: Kietrz/ Racibórz
Wysłany: Sob Sie 28, 2010 1:54 am   

Witam, Także jadę na zbiory do Tilburga na 2 tygodnie. Umowe mam już podpisaną. 5.09 wyjazd.
Też chciałbym się dowiedzieć choć odrobinę nt. właśnie tej pracy. W internecie pełno wiadomości dotyczących biura SBA część negatywna a część pozytywna. Ktoś może był w Tilburgu na zbiorach jabłek i gruszek? Proszę o sprawdzone informacje.

?

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Sob Sie 28, 2010 2:57 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
aniuta 
Poczatkujacy
aniuta

Wiek: 60
Dołączyła: 22 Kwi 2009
Posty: 7
Skąd: den haag
Wysłany: Sob Sie 28, 2010 4:58 pm   

Jeżeli chcesz umieścić ogłoszenie to zrób to w Serwisie Ogłoszeniowym na http://ogloszenia.niedziela.nl
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Sob Sie 28, 2010 10:25 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Estamos 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 6 razy
Wiek: 38
Dołączył: 07 Kwi 2010
Posty: 426
Skąd: provincie Utrecht...
Wysłany: Sob Sie 28, 2010 6:15 pm   

O biurze to wam niewiele powiem, ale o zbiorze jabłek czy gruszek mogę wam kilka typów podsunąc. Jeśli chcecie wiecej wiedziec napiszcie to wiecej naskrobie:)
 
 
krzysiek17ogl 
Poczatkujacy


Wiek: 31
Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 5
Skąd: Kietrz/ Racibórz
Wysłany: Sob Sie 28, 2010 7:54 pm   

byłbym wdzięczny za każde informacje,
pozdrawiam
 
 
 
syrakius 
Poczatkujacy

Dołączył: 24 Sie 2010
Posty: 3
Skąd: hiszpania
Wysłany: Sob Sie 28, 2010 8:08 pm   

ogloszenie edytowane

Jeżeli chcesz umieścić ogłoszenie to zrób to w Serwisie Ogłoszeniowym na http://ogloszenia.niedziela.nl
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Sob Sie 28, 2010 10:24 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
krzysiek17ogl 
Poczatkujacy


Wiek: 31
Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 5
Skąd: Kietrz/ Racibórz
Wysłany: Pon Sie 30, 2010 4:19 pm   

ktoś coś wie? ktoś był na zbiorach jabłek/ gruszek? jakieś doświadczenia związane z tą pracą, niekoniecznie przez SBA?

Krzysiek

[ Dodano: Pon Sie 30, 2010 11:04 pm ]
"Praca? Heh banalna.
Powiem tak, pracowałem, z ekipą holenderksich pensjonariuszy domów starców.
Najstarszy miał 83 lata, dawał radę.
Wszystko robisz z ziemi, nie usisz się "naciągać" żeby zdejmować najwyższ jabłka bo to ktoś z maszyny zrobi.
Ogólnie rzecz biorąc, jeśli nie masz 50 kilo nadwagi, lubisz przebywać na powietrzu to jest coś dla Ciebie.
Zrywasz wkładassz do skrzynki pijesz kofi zrywasz jesz obiad zrywasz do 2 kofi i wracasz do domu.
Jak nie pada to super praca, jak pada to zimno tylko na przerwie bo ruszasz sie gora-dół.
Pozdrawiam"

Informacja od jednego z użytkowników forum. :038:

[ Dodano: Nie Paź 03, 2010 10:02 pm ]
No to wujek Krzysztof wrócił ze zbiorów.
To zacznę od początku jak to wyglądało z SBA.
Pierwsze co to strach i przerażenie na widok tego co sie działo przed samym wyjazdem. Czad na PKS nikt nic nie wie, 2 autokary i 3 busy przewoźnika, gdzie z tego nikt nie wie którym mam jechać, nikt nic nie kuma, nic nie wie, kierowcy mają listy pasażerów, na których oczywiście mnie nie ma. No i znów szał, bieganina, w końcu jeden z kierowców dodzwonił się do biura i mówi dojedzie 4 bus... ciśnienie opada.
Trasa Racibórz - Opole. W Opolu jakieś 1,5godziny czekania na AUTOKAR. I bujanie "dupci" tym wielbłądem na Tilburg. I tu się dopiero cyrki rozpoczęły. W biurze wszyscy mają czas, jak zawsze, a ludzie czekają i siwieją. Pare godzin na torbach, korzenie zapuszczone aż tu nagle wyłania się poczciwa klientka i wywołuje mnie. Gut! wujek wbija niczym ninja :027: , kukam na prawo i lewo, klienta z biura wyciąga plik umów i innych badziew... samo podpisywanie zajęło mi 10 minut w trybie natychmiastowym.. "bo czasu nie ma".. do dziś nie wiem o czym te umowy mówią, no nic zaufałem SBA :083: i dziubię podpisy lewym okiem starając się kukać częściowo chociaż na tą umowę. i znów czekanie pod biurem. ludzie jadą busy się rozjeżdżają, a ja dalej czekam. Ostatnim rzutem pojechałem. Cyrk niezły.

Plusem było mieszkanie, praca i ludzie - pokoje dwuosobowe po 8 osób na mieszkanie z full opcją (sauna, solarium w domkach, a w weekendy basen otwarty za free :033: )

teraz o samej pracy:
praca to jak było już wspomniane wyżej - GIT MAJONEZ,
od 8.00 do 17.00 czyli 8,5h dniówki, soboty 150% płacone o ile szef sie zgodzi. Niedziele wolne.
Praca wymagająco - nieprzemęczająca :)
Jeśli chodzi o SBA wpłaty OK, żadnych problemów,
pracy na 5-6 tygodni jest więc można posiedzieć, kasiorkę przywieźć, i być szczęśliwym.

Jak by ktoś miał jakieś pytania to pisać :)
 
 
 
HaNsiN 
Poczatkujacy

Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 1
Wysłany: Czw Paź 27, 2011 8:49 pm   

odgrzeje temat, ale opinia się z pewnością przyda. Byłem na zbiorach w tym roku. Tak jak kolega wspomniał po dojechaniu do Tilburga zaczyna się bałagan, ponieważ przyjeżdża na raz bardzo dużo ludzi <około 200 osób!>, każdy jest zmęczony podróżą i chciałby już odpocząć, ale niestety ludzie w biurze muszą wszystkich obsłużyć z osobna i trochę to trwa. Jak wszystko w biurze załatwione dostałem klucze od pokoju w domku - pierwsze wrażenie nie było najlepsze, ale posprzątałem i ogólnie było w miarę ok. Ludzie z domku bardzo w porządku :) Praca - to najważniejsze. Zbiory 6 dni w tygodniu od 7:30 do 17:30 zazwyczaj. Pracodawca super - naprawdę ;) chyba lepiej nie można było trafić. Minusem pracy był dojazd bo około 100 km w jedną stronę. Rano jeszcze było ok, ale popołudniami, a szczególnie w piątki autostrady były przepełnione i czasami korki. Jakby nie było godzina drogi do pracy. A teraz podsumowanie:


Co na PLUS odnośnie SBA Euro:
-jak najbardziej wypłacalni
-wszystko zgodne z umową

Co na minus:
-mieszkanie <był syf jak dotarłem do domku, ale inne mieszkania były ok...zależy jak się trafi>
-bałagan po przyjeździe, zła organizacja

A co na plus odnośnie pracy przy zbiorach tam gdzie byłem? Uwierzcie cieszę się, że tam przyjechałem. Szef - Holender , załatwiał wszystko, od kwater <zmiany na lepsze> po lekarzy jak ktoś był chory. Codziennie gorące/zimne napoje. Ogólnie miła atmosfera.

POLECAM! ;)
 
 
elkabiaka 
Poczatkujacy

Dołączył: 25 Paź 2011
Posty: 3
Wysłany: Pią Paź 28, 2011 9:38 am   

Witam, Sba euro w miare szybko zalatwia numer sofii/BSN ? wiecie cos na ten temat ?
Chciałbym wyjechac ale nie posiadam sofi/bsn ;/
 
 
kaczmar9820
Poczatkujacy

Dołączył: 11 Paź 2012
Posty: 1
Wysłany: Czw Paź 11, 2012 6:42 am   

Witam wszystkich, ja raz pojechalem przez sba do holandi wszystko ladnie opowiadaja w polsce zapewniaja wszysztko gdy tylko pojawilem sie pod biurem w holandi czekalem tam od 8.30 do 15 az podpiszemy tam umowy i jak sie okazalo na poczatku wiele zeczy jest inaczej jak w rzeczywistosci mowiono nam w polsce, przez 2 tygodnie siedzielismy z znajomymi bez pieniedzy czekajac na prace gdy juz pracowalismy okazalo sie, ze nawet wyplata nie osiaga 150 euro jak miala wynosic ponad 200 na naszej stawce wiekowej oczywiscie, tak wiedz zjechalismy spowrotem do polski aktualnie czekam juz miesiadz na zwrot z domq, wakacyjne itp. i co tydzien ma przyjsc za tydzien a dzisiaj to juz nawet nie odbieraja moich telefonow jak dzwonie, stanowczo ODRADZAM to biuro !
 
 
Cezar007 
Poczatkujacy
Opinie

Wiek: 40
Dołączył: 03 Gru 2012
Posty: 1
Wysłany: Pon Gru 03, 2012 4:33 pm   opinia sba

Opinia na temat sba!!! -> P i l n e !

Witam wszystkich tych którzy pracowali lub pracują w sba i nie boja się ryzyka oraz warunków extremalnych.

Ludzie którzy przyjezdzają do Sba flex, nie zdaja sobie sprawy, podejmując pracę w tej firmie niewiedzą co ich naprawdę czeka...

Przyjezdzając do holandi (siedziba - tilburg) są pięknie i mile przywitani. Przy spisaniu umowy o pracę i warunków pracy, wszystko jest pięknie opisane drukiem holenderskim (niezrozumiałym dla polaka który nie zna języka)! Panie które przyjmują nowych pracowników (a są bardzo miłe) nie zdają sobie sprawy co szefostwo tej firmy potrafi zrobić z człowiekiem który ma rodzinę w polsce!

Ludzie którzy maja rodziny w polsce decydują się na pracę w tej firmie muszą się liczyć z tym ze ta firma traktuje ludzi jak bezmózgowców.
Do wszystkich tych którzy chcieliby podjąć prace w Sba apeluję... ! Nie róbcie tego !!!

PRACUJĄC TAM MUSICIE SIĘ LICZYĆ Z TYM ZE TA FIRMA TO ZŁODZIEJE I BANDA DEBILI!!! OKRADAJĄ LUDZI NA KAŻDYM KROKU, JEŚLI NIE PRZYPILNUJE WYDRUKÓW (CETEL) TO MOŻNA MIEĆ PORAŻKĘ PRZY TYGODNIÓWCE (WYPŁACIE) BO ADMINISTRACJA BARDZO LUBI ROBIĆ BŁĘDY NA SWOJA KORZYŚĆ!...
LUDZIE KTÓRZY TAM SĄ BEZ PRACY A FIRMA MIAŁA IM ZAGWARANTOWAĆ W 100% PRACĘ SĄ PO PROSTU OKŁAMYWANI! PRZEPRACOWYWUJĄ TYDZIEŃ LUB DWA A PÓŹNIEJ ZOSTAJĄ BEZ PRACY NIE PRZEZ SWOJĄ WINĘ.
LUDZIE SIEDZĄ NA DOMKACH (TYDZIEŃ, DWA, TRZY A NAWET 4 TYGODNIE !!!) A FIRMA NADAL ŚCIĄGA NOWYCH PRACOWNIKÓW KTÓRZY RÓWNIEŻ PRZEPRACUJĄ TYDZIEŃ I SIEDZĄ NA DOMKU BEZ PIENIĘDZY I PRACY. PYTAJĄC O PRACE W BIURZE HOLENDERSKIM ODPOWIADAJĄ - ZE NIE MA PRACY !!!


W ŻADNYM WYPADKU NIE POLECAM SBA FLEX!!! TO BANDA ZŁODZIEJI , KŁAMCÓW ITP...
ZASTANÓWCIE SIĘ DOBRZE CO ROBICIE PODEJMUJĄC TAM PRACĘ!

POZDRAWIAM.
 
 
Widz 
Poczatkujacy

Dołączył: 01 Lip 2013
Posty: 2
Wysłany: Pon Lip 01, 2013 8:39 pm   

Ode mnie również przestroga dla tych, którzy planują "związać się" z firmą SBA i wybrać się z nią do Holandii.
Nie dajcie się nabrać i nie podpisujcie z tą firmą żadnych umów. W Polsce obiecują na 100% pracę ("jak nie tu to tam", po wizycie w biurze praca dla mnie pojawiła się niemal z dnia na dzień). Natomiast po przyjeździe do Holandii okazuje się, że żadnej pracy nie ma (ludzie czekają po nawet kilka tygodni...). A jak jest praca, to góra dwa razy w tygodniu - co po opłaceniu mieszkania, ubezpieczenia etc.. - wychodzi się najczęściej na DUŻY minus...
Nie wspominając już o odbiegających od zapowiedzi w Polsce warunkach mieszkaniowych dla roboli w Holandii...
Uciekajcie od SBA!
 
 
darecka
Poczatkujacy

Dołączył: 24 Sie 2013
Posty: 7
Wysłany: Sob Sie 24, 2013 11:03 am   .

Witam! Czy ktos wybiera sie 30 sierpnia lub 6 wrzesnia na te zbiory?
 
 
Marta2211
Poczatkujacy

Dołączył: 29 Sie 2013
Posty: 5
Wysłany: Czw Sie 29, 2013 8:43 pm   

Prawdopodobnie ja bede jechala w przyszlym tygodniu
 
 
jagody007 
Poczatkujacy
zwariowana

Dołączyła: 31 Sie 2013
Posty: 7
Wysłany: Nie Wrz 01, 2013 5:01 pm   

ja też a wie ktos może cos o zakwaterowaniu?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group