NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Gochna H
Nie Wrz 05, 2010 4:25 pm
Poszukiwania godnej pracy
Autor Wiadomość
tomasgti 
Poczatkujacy

Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 15
Wysłany: Pią Wrz 03, 2010 11:22 pm   Poszukiwania godnej pracy

Witam serdecznie ponownie...

Chciałbym się zwrócić do Was z zapytaniem, czy w tej całej Holandii możliwe jest uzyskanie normalnej pracy, bez pośrednictwa tych wszystkich agencji?

Mam wrażenie, że pracuję z samymi przygłupami dookoła(mowa o polakach).. Ludźmi, którzy nic nie potrafią.. Niestety taka jest prawda.. Większość z nich to naprawdę życiowi nieudacznicy.. Nawet mój koordynator jest tak głupi, że wciąż się dziwię, jak on dostał tą pracę.. Aktualnie pracuję w piekarni. Praca jest w porządku, ale to przecież nie ja.. Za takie marne pieniądze to nawet mi się w Polsce nie chciało pracować, bo co to jest 200 euro na tydzień? Bo dla mnie to są śmieszne pieniądze. Mieszkam w domku z dwudziestoma innymi ludźmi, dookoła same ćpuny, to ma być życie? To jakaś jedna wielka paranoja.. Zupełnie tu nie pasuję.. Jestem informatykiem z bardzo dużym doświadczeniem. Dwa lata prowadziłem firmę informatyczną, zakres wiedzy informatycznej jest naprawdę bardzo wielki, około 11 lat zawodowo. Również programowanie od 6 lat zawodowo.. Zapytacie, co ja tu robię? Szczerze sam się dziwię.. Po prostu nie mam domu..

Piszę biegle i rozmawiam w języku angielskim, mam świetny kontakt z każdym. Sumiennie wykonuję swoją pracę.. Jestem uczciwy, nie palę, nie piję.. Czy dla takiego kogoś jak ja są szanse powodzenia, w normalnej pracy w kraju tulipanów? Jak tu cokolwiek zacząć, by być człowiekiem, a nie białym murzynem..

Z pozdrowieniami, tomasgti.

PS. Możecie mi jechać..
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Pią Wrz 03, 2010 11:39 pm   

Solicytowac, solicytowac, solicytowac? Bo mam wrazenie, ze mimo iz wieszasz wszelkie psy na agencjach posrednictwa pracy, to najlepiej by bylo gdby ktos Ci ta prace znalazl za Ciebie...
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
tomasgti 
Poczatkujacy

Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 15
Wysłany: Pią Wrz 03, 2010 11:56 pm   

Sam pracuję przez złodziejską agencję, słyszę co inni mówią o innych agencjach.. Zresztą, agencja ma w domenie zapisane, oszukiwać i wyzyskiwać, więc to nie moja wina, że tak już jest.. pracę jak najbardziej chciałbym sam znaleźć, lecz pytam ludzi,którzy siedzą tu troszkę dłużej, czy w ogóle jest taka szansa?
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Sob Wrz 04, 2010 12:03 am   

tomasgti napisał/a:
Sam pracuję przez złodziejską agencję

Kto Cie zmusza? Temat walkowany tyle razy- poki beda ludzie, ktorzy na takie warunki beda sie godzic, beda wyzyskiwacze. Zgaduje, ze nikt nie zabral Ci paszportu i nie ubezwlasnowolnil wiec nie wiem na co jeszcze czekasz.

tomasgti napisał/a:
Zresztą, agencja ma w domenie zapisane, oszukiwać i wyzyskiwać, więc to nie moja wina, że tak już jest

Chetnie dowiem sie gdzie maja cos takiego zapisane, bo szczerze? Bzdury opowiadasz. Jak juz mowilam, nie pasuje Ci fakt, ze ktos za Ciebie wykonuje najtrudniejsza prace w formie znalezienia Ci zatrudnienia? Zatrudnij sie gdzies sam a nie marudzisz.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Sob Wrz 04, 2010 12:04 am   

zgadzam sie z suska. Probowales znalezc prace w zawodzie, a moze poszedles na latwizne i wyjechales z agencja?
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
tomasgti 
Poczatkujacy

Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 15
Wysłany: Sob Wrz 04, 2010 12:25 am   

Kochana, kiedys będziesz starsza to pojmiesz, czym jest agencja.. fundacja.. jeden pies, ale pamiętaj, nie od pomocy. Nie próbowałem znaleźć pracy tu w zawodzie, bo nawet nie mam pojęcia od czego zacząc, skoro wszyscy mówia, że cała holandia opanowana przez te biura. Nawet holendrzy pracują przez agencje..
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Sob Wrz 04, 2010 12:57 am   

pojechales po bandzie. Akurat suska doswiadczenie ma wieksze od twojego*. Natomiast ty z twoim zdaniem jestes d__a wolowa. A z twoim podejsciem do tematu, to obawiam sie, ze raczej pracy w it tu nie znajdziesz... Chyba, ze "wszyscy" ci powiedza, ze jest inaczej...
*Nie bronie suski, ale troche sie tu dziewczyna napisala, a twoje 6 postow wskazuje, ze malo wiesz...
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
Ostatnio zmieniony przez zaq Sob Wrz 04, 2010 1:31 am, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
guust 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Cze 2009
Posty: 546
Wysłany: Sob Wrz 04, 2010 7:55 am   

tomasgti napisał/a:
Większość z nich to naprawdę życiowi nieudacznicy..


tomasgti napisał/a:
Aktualnie pracuję w piekarni. Praca jest w porządku, ale to przecież nie ja.. Za takie marne pieniądze to nawet mi się w Polsce nie chciało pracować, bo co to jest 200 euro na tydzień? Bo dla mnie to są śmieszne pieniądze. Mieszkam w domku z dwudziestoma innymi ludźmi, dookoła same ćpuny, to ma być życie? To jakaś jedna wielka paranoja.. Zupełnie tu nie pasuję.. Jestem informatykiem z bardzo dużym doświadczeniem. Dwa lata prowadziłem firmę informatyczną, zakres wiedzy informatycznej jest naprawdę bardzo wielki, około 11 lat zawodowo. Również programowanie od 6 lat zawodowo.. Zapytacie, co ja tu robię?


czyli ktos kto nie ma wyksztalcenia i doswiadczenia i wyjezdza do pracy za 'marne grosze' to dla Ciebie nieudacznik - ja to widze inaczej.

Dla mnie nieudacznikiem sa osoby co potrafia sie sami zdegradowac do poziomu jaki opisales powyzej.

zaq napisał/a:
Natomiast ty z twoim zdaniem jestes d__a wolowa. A z twoim podejsciem do tematu, to obawiam sie, ze raczej pracy w it tu nie znajdziesz...


zgadzam sie.... jak gadasz biegle angileskim to wpisz sobie biegle w googla oferty pracy w NL, a jak kraj nie stanowi problemu to lepiej w UK, jezyk nie bedzie bariera....
 
 
Miep 
Super gaduła

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 311
Skąd: z domu
Wysłany: Sob Wrz 04, 2010 8:12 am   

tomasgti napisał/a:
.. Jestem informatykiem z bardzo dużym doświadczeniem. Dwa lata prowadziłem firmę informatyczną, zakres wiedzy informatycznej jest naprawdę bardzo wielki, około 11 lat zawodowo. Również programowanie od 6 lat zawodowo..
tomasgti napisał/a:
Piszę biegle i rozmawiam w języku angielskim, mam świetny kontakt z każdym. Sumiennie wykonuję swoją pracę.. Jestem uczciwy, nie palę, nie piję..
dla mnie to wyglada na otwarta solicytacje . A moze sie myle ???
tomasgti napisał/a:
Większość z nich to naprawdę życiowi nieudacznicy.. Nawet mój koordynator jest tak głupi, że wciąż się dziwię, jak on dostał tą pracę..

tacy sami jak ty bo pracujecie w tym samym miescu i robicie to samo
tomasgti napisał/a:
Nie próbowałem znaleźć pracy tu w zawodzie, bo nawet nie mam pojęcia od czego zacząc
a skoros taki dobry i madry , inteligentny i uczciwy to powinienies dawno miec godna posade i godne wynagrodzenie .
Wiesz nawet mlodzi ludzie duzo mlodsi od ciebie pracuja w swim fachu za dobre pieniadze ( informatyk , it)
na poczatek zapytaj naszego moderatora Marcina jaka prace wykonuje i ile ma wiosenek .
Ostatnio zmieniony przez Miep Sob Wrz 04, 2010 8:13 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
rybcia13 
Gaduła

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 25 Kwi 2010
Posty: 115
Wysłany: Sob Wrz 04, 2010 10:11 am   

tomasgti, Uzyskanie normalnej pracy bez posrednictwa jest mozliwe.
Zobacz na stronach www.vacaturesbank.nl albo www.werk.nl mozesz umiescic tam swoje CV. Glowa do gory, nie ma co sie zalamywac, poczatki w innym kraju zawsze sa trudne, wiem to z wlasnego doswiadczenia.
 
 
Athlon 
Gaduła

Dołączył: 19 Sie 2010
Posty: 113
Wysłany: Sob Wrz 04, 2010 11:17 am   

zaq napisał/a:
Nie bronie suski, ale troche sie tu dziewczyna napisala, a twoje 6 postow wskazuje, ze malo wiesz...
_________________


Ha ha dobre sobie, oceniac kogos po ilosci postow! A wiec szesc postow to idiota, powyzej tysiaca to geniusz i wyrocznia, no i jaki autorytet......zalosne i jakie "polskie", znow sa lepsi i gorsi, ci co bronia krzyza i ci drudzy...
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Sob Wrz 04, 2010 11:23 am   

Ze sie wtrace- podejrzewam, ze zaq'owi chodzilo raczej o tresc danych postow a nie ich ilosc.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
rybcia13 
Gaduła

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 25 Kwi 2010
Posty: 115
Wysłany: Sob Wrz 04, 2010 12:31 pm   

suska napisał/a:
Ze sie wtrace- podejrzewam, ze zaq'owi chodzilo raczej o tresc danych postow a nie ich ilosc.


Suska uwielbia dawac porady, jestem ciekawa tylko czy wszystko co tutaj osiagnela zawdziecza sobie i tylko sobie? Nawet jak nie znalas jezyka, to tez taka madra bylas, a moze Twoj facet "przecieral Ci szlaki".
 
 
alfa 
Super gaduła

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 25 Sty 2008
Posty: 275
Wysłany: Sob Wrz 04, 2010 12:40 pm   

tomasgti wpiszw w google "vacatures", przygotuj list motywacyjny i CV i wysylaj do tych firm co poszukuja pracownikow, a do tych co nie poszukuja tez mozesz tylko z dopiskiem open sollicitatie, kup kilkaset znaczkow pocztowych i uzbroj sie w cierpliwosc.
Wczesniej czy pozniej na pewno cos znajdziesz. Powodzenia.
No i zacznij sie uczyc holenderskiego, to jest bardzo dobrze widziane.




nie umieszczaj na forum podpisu reklamujacego wlasna dzialalnosc
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Czw Wrz 16, 2010 9:29 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Sob Wrz 04, 2010 2:26 pm   

Cytat:
Suska uwielbia dawac porady, jestem ciekawa tylko czy wszystko co tutaj osiagnela zawdziecza sobie i tylko sobie? Nawet jak nie znalas jezyka, to tez taka madra bylas, a moze Twoj facet "przecieral Ci szlaki".


A co ma piernik do wiatraka? Ja ludzi od nieudacznikow nie wyzywam. Kolega opowiada bzdury i widac, ze ma jakies spaczona opinie na temat biur pracy, ja wyrazilam swoja opinie na ten temat a Ty mi tu z jakimis dziwnymi zarzutami wyskakujesz? Co moj facet ma do tego i przede wszystkim- co Ty o nim wiesz?
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
Ostatnio zmieniony przez suska Sob Wrz 04, 2010 2:26 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group