NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Śro Wrz 08, 2010 6:12 pm
zasilek chorobowy w ciazy a pracodawca
Autor Wiadomość
gigi 
Poczatkujacy

Dołączyła: 08 Wrz 2009
Posty: 4
Wysłany: Wto Wrz 07, 2010 10:34 am   zasilek chorobowy w ciazy a pracodawca

Witam
Przeczytalam wiekszosc tematow i nigdzie nie znalazlam nic na temat co zrobic jak pracodawca zwleka z wyplaceniem zasilku chorobowego a mam aktualnie taka sytuacje. Od 3 lat pracuje w jednym biurze u jednego pracodawcy dodam ze to holenderskie firmy,gdy poinformowalam pracodawce o ciazy wszystko przebiegalo dalej normalnie czyli gratulacje zmienienie czasu pracy z 3 zmian na 1 ale nie wykonywana praca przez co zaczely mi sie komplikacje i 13.08 poszlam na zwolnienie lekarskie i jestem pod opieka ginekologa.Pracodawca zglosil chorobe do UWV i po tel kontrolach,rozmowach itd,30.08 dostalam pismo ze moj pracodawca musi wyplacac mi chorobowe dodam ze mam kontrakt fazaB,ktory konczy mi sie 09.09.
Zadzwonilam wczoraj do mojego biura (ktore tez otrzymalo kopie listu) z zapytaniem kiedy maja zamiar mi wyplacic pieniadze gdyz juz 3 tyg nie mam wplywow. Uslyszalam ze oddzwonią do mnie.Po braku wczoraj odpowiedzi zadzw dzis ponownie powiedziano mi ze juz dla nich nie pracuje mimo ze do konca tyg mam umowe i niezostanie mi przedluzona (czego sie spodziewalam)a pieniadze prawdopodobnie zostana mi wyplacone w przyszlym tyg ale to tez nie wiadomo i rzucona sluchawka.I tu moje zapytanie co moge zrobic by miec pewnosc ze pieniadze zostana mi wyplacone moze zadzw do UWV albo do innej instytucji?
Ostatnio zmieniony przez gigi Wto Wrz 07, 2010 10:38 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Miep 
Super gaduła

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 311
Skąd: z domu
Wysłany: Wto Wrz 07, 2010 11:34 am   

napewno zadzwon do UWV i zglos fakt ze nie zostal ci przedluzony kontrakt ktory sie konczy 09.09.2010 i ze jestes ziek uit dienst .
Od 09.09 dostaniesz zasilek chorobowy od UWV .
Nie wiem jaki system wyplat mialas do tej pory . Miesieczny, tygodniowy 4-ro tygodniowy ? pponiewarz twoje chorobowe powinno byc wyplacone w tym samym czasie jak i twoja wyplata.
Tak na marginesie kazda firma po zakonczeniu kontraktu ma 6 tyg na wyplacenie podumowania . Czyli wszystkie zalegle vakantiegeld , vakantiedagen ATV itd .
Ja bym poczekala do 20.09.2010 i jezeli nadal do tej daty ci nie wyplaca wyslala bym betaalherinnering.
_________________
Zyj!- powiedziala nadzieja - Bez ciebie nie moge - odparlo zycie .......
 
 
gigi 
Poczatkujacy

Dołączyła: 08 Wrz 2009
Posty: 4
Wysłany: Wto Wrz 07, 2010 1:32 pm   

dziekuje ci bardzo za podpowiedz co mam dalej robic w związku z koncem umowy,wyplaty mialam cotygodniowe dlatego tez myslalam ze i tak bedzie wyplacane chorobowe.
 
 
anna1988 
Poczatkujacy

Wiek: 35
Dołączyła: 26 Maj 2010
Posty: 31
Wysłany: Śro Wrz 08, 2010 6:07 pm   

Mialam bardzo podobna sytuacje,ja poprostu poszlam do UWV i powiedzialam o co chodzi,oni odrazu zadzwonili do biura pracy i w ciagu 5 dni mialam pieniadze na koncie.
 
 
gigi 
Poczatkujacy

Dołączyła: 08 Wrz 2009
Posty: 4
Wysłany: Pią Wrz 10, 2010 10:08 am   

To gratuluje ja bylam i dzwonilam na infolinie z UWV. Uslyszalam ze oni przelali moje pieniadze do pracodawcy i wiecej ich to nie interesuje co sie z nimi dzieje,a oni nie sa zobowiazani do udzielania mi informacji gdzie mam isc i co zrobic,a o koncu kontraktu ma ich poinformowac moj pracodawca nie ja . Cala rozmowa bylam zdziwiona i zszokowana bo wiem ze w przypadku holenderki rozmowa bylaby inna.
Ostatnio zmieniony przez gigi Pią Wrz 10, 2010 10:14 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Miep 
Super gaduła

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 311
Skąd: z domu
Wysłany: Pią Wrz 10, 2010 11:33 am   

gigi, ty musisz sie zarejestrowac w UWV najpudzniej kilka dni po zakonczeniu kontraktu. Mowisz ze wyplaty mialas co tydzien to juz teraz mozesz wyslac list do ex-pracodawcy o wyplate zaleglych ci pieniazkow oraz twojego chorobowego.
Takie listy mozna znalesc na necie tylko trzeba swoje dane powstawiac i dane praodawcy.
Pozatym zadzwon do UWV i zapytaj czy pracodawca ciebie juz zglosil jako
ziek uit dienst . Jak tego nie zrobil musisz to sama zrobic bo nie dostaniesz zadnych pieniazkow .Moj maz mial taki sam problem . byly pracodawca go nie zglosil do UWV i ciagle tylko sciagal ze juz to zrobil ze juz wyslal papiery . po 6 tyg moj maz sam wyslal list do UWV z wyjasnienie czemu to sam robi a drogi list wyslal ze skarga na ex pracodawce ze tego zaniechal .
Chcesz wiecej info to odezwij sie na priv
_________________
Zyj!- powiedziala nadzieja - Bez ciebie nie moge - odparlo zycie .......
 
 
gigi 
Poczatkujacy

Dołączyła: 08 Wrz 2009
Posty: 4
Wysłany: Pią Wrz 10, 2010 9:24 pm   

dziekuje wam bardzo za rady ale dzwonilam dzis do pracodawcy i uslyszalam ze pieniadze moze za tydz moze za dwa mi wyplaca a jedna z kilku osob z ktorymi rozmawialam smiala mi sie centralnie do sluchawki ze nigdy nic nie wiadomo.Zdenerwowalam sie bardzo cala nonsensowna sytuacja i sprawe od poniedzialku zacznie zalatwiac w moim imieniu zwiazek zawodowy do ktorego jestem zapisana i adwokat.
 
 
BElla89 
Poczatkujacy
BElla

Wiek: 34
Dołączyła: 01 Sty 2015
Posty: 8
Wysłany: Nie Sty 11, 2015 6:33 pm   

post edytowany w calosci

dlaczego spamujesz forum jednym postem


[ Dodano: Pon Sty 26, 2015 2:58 pm ]
Witam wszystkich, Ponad tydzień temu z powodu ciaży nie dałam juz rady chodzić dalej do pracy dokładnie 16.01.2015 moja menadżerka zadzwoniła do mnie ze zrywa ze mna kontrakt i zgłasza mnie do uwv. Mija juz ponad tydzień a ja nie mam zadnej informacji od uwv ani nikt do mnie nie zadzwonił ani nic do mnie nie przyszło. Jak czeka się długo na reakcje? co powinam zrobić w takiej sytuacji? prosze o pomoc
_________________
BElla
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Nie Sty 11, 2015 7:16 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Fundacja
Poczatkujacy

Dołączył: 22 Lut 2015
Posty: 7
Wysłany: Śro Lut 25, 2015 4:32 am   

spam
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Śro Lut 25, 2015 12:08 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
JoannaKle9
Poczatkujacy

Dołączył: 04 Mar 2015
Posty: 1
Wysłany: Śro Mar 04, 2015 6:05 pm   

Witam szukam pomocy w roszczeniu swoich praw u pracodawcy. Od 8 czerwca 2012 roku pracowalam w flex firmie w grudniu 2012 musialam zjechac na 7 tygodniowy urlop z powodu braku pracy po powroc 2 stycznia 2013 podpisalam nowa umowe. W maju 2013 zaszlam w ciaze. Ciaza byla zagrozona wiec od 17.09.2015 moj lekarz wystawil mi zakaz pracy. Domniemanym powodem problemow w ciazy bylo podnoszenie 20kg skrzynek(firma widziala o mojej ciazy) cala sytuacja zostala zgloszona przez lekarza zakladowego do arbopolska i na tym sie skonczylo. flexfirma wyplacal mi chorobowe do konca umowy czyli 24 grudnia 2013. nastepnie zostalam przekierowana do uwv i to oni wyplacali mi chorobowe do 17.01.2014.
Musze dodac ze na stale zamieszkuje w niemczech.
Przez caly ten okres nie otrzymalam fazy B. jedynie umowe odnawialna co 3 miesiace bez koniecznosci podpisywania zadnego aneksu.
Moje pytania sa nastepujace.
Czy pomimo choroby i ciazy firma powinna przedluzyc umowe i czy miala prawo przekierowac mnie do uwv
Czy pracodawca powinien wystawic kundigung-zaswiadczenie o braku pracy, czasie w jakim pracowalam oraz miejscach pracy.
i co wogole mi sie nalezy poniewasz z powodu braku kiundigungu nie moge zalatwi elterngeltu, zasilku dla bezrobotnych a z powodu nie przedluzenia umowy nie otrzymuje mutterschaftgeld.
Niewiem czy przedstawilam sytuacje przejrzysc gdyz jest ona troce skomplikowana z powodu zamieszkiwania w niemczech apracy w holandii. Wrazie jakich kolwiek pytan prosze pisac.
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Śro Mar 04, 2015 6:47 pm   

JoannaKle9 napisał/a:
Czy pomimo choroby i ciazy firma powinna przedluzyc umowe
nie miala obowiazku .
JoannaKle9 napisał/a:
czy miala prawo przekierowac mnie do uwv

tak jak najbardziej .
JoannaKle9 napisał/a:
Czy pracodawca powinien wystawic kundigung-zaswiadczenie o braku pracy
jezeli wyjde z zalozenia znaczenia slowa kündigung czyli wypowiedzenie to odpowiedz jest nie nie ma obowiazku ten obowiazek istnieje na fazie B z gwarantowanymi godz.lub jezeli masz faze C
JoannaKle9 napisał/a:
czasie w jakim pracowalam oraz miejscach pracy

jezeli o to poprosisz musi ci to wydac w razie jak by nie bardzo chcieli mozesz wystapic do UWV o formularz E301( PD U1) .
JoannaKle9 napisał/a:
i co wogole mi sie nalezy
Podstawowe pytanie/stwierdzenie . Jezeli pracujesz/masz dochody ( lub ojciec dziecka ) z NL to mozesz wystapic do SVB o rodzinne i dodatek do rodzinnego . Jezeli jednak nie masz dochodow z NL nie dostaniesz nic . Dalej nawet zasilku juz nie dostaniesz poniewaz maciezynski ci sie skonczyl gdzies w maju 2014 a o zasilek wystepujesz 2 dni po utracie pracy ( w twoim wypadku ) po zakonczeniu maciezynskiego .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Śro Mar 04, 2015 6:51 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
pejs
Poczatkujacy

Dołączył: 20 Mar 2015
Posty: 3
Wysłany: Pią Mar 20, 2015 1:13 am   

Również mam problem z powodu ciąży. Proszę o rady.

Od początku lutego pracowałam przez pewną agencję pośrednictwa na magazynie sklepu internetowego przy wykładaniu towarów. Praca na 2 zmiany: rano i popołudnie.
W 3 tygodniu pracy dowiedziałam się, że jestem w ciąży. Pracując na ranną zmianę często byłam w toalecie, gdyż wymiotowałam, spadła mi norma i pracodawca kazał mi iść na chorobowe do końca tygodnia. Na zmianie popołudniowej pracowałam normalnie, lecz potem na rano sytuacja z chorobowym się powtórzyła. Poprosiłam o przeniesienie na zmiany popołudniowe na jakiś czas, lecz dowiedziałam się, że w tej firmie to nie możliwe i zostałam zwolniona. Agencja zapewniała mnie, że znajdzie mi inna dostosowaną pracę. Czekałam, więc już bez chorobowego i pracy na jakiś odzew. Chciałam szukać czegoś na własną rękę, ale szanse, ze ktoś zatrudni kobietę w ciąży raczej znikome. Niestety pracy nie mam do tej pory, a w 11 tygodniu ciąży poroniłam.
Do tej pory nie dostałam karty ubezpieczeniowej ( mam tylko nr polisy), ani wypłaty za chorobowe z przed prawie miesiąca. Co mogę w tej sytuacji zrobić? Myślicie, że jest sens zostać dalej w tej agencji czy szukać pracy przez inną? Po jakim czasie powinnam się spodziewać wypłaty chorobowego?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group