NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
NAP - wiarygodność przebiegu auta - opinie , pytania itp
Autor Wiadomość
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Sob Wrz 25, 2010 12:54 pm   NAP - wiarygodność przebiegu auta - opinie , pytania itp

Witam,
Od jakiegoś czasu poszukuje auta dla siebie i większość ofert znajduje na :
www.auto.marktplaats.nl

Zauważyłem że jest tam taka opcja jak ;

Occasion Check geeft u 100% garantie op haar onafhankelijke rapportage

Tzn przy przebiegu jest napis NAP i zielona V

Chciałbym sie dowiedzieć jak to wygląda w praktyce ten cały NAP jest 100% wiarygodny i jak Oni sprawdzają ten przebieg (wpisywany jest przy przeglądach )

Chciałbym aby osoby które mają jakaś wiedzę/doświadczenie na ten temat - wypowiedziały sie ...

Nie wiem czy wybrałem dobry dział tzn Motoryzacja czy może miało być w dziale Zakupy - jeśli popełniłem błąd prosze o korekte

Pozdrawiam Serdeecznie
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Sob Wrz 25, 2010 1:04 pm   

Przebiegi do NAP wpisuja przy kazdym APK, warsztaty ktore sa w sieci NAP wpisuje rowniez przebieg przy naprawach u nich realizowanych
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Sob Wrz 25, 2010 1:18 pm   

Marcin APK to odpowiednik polskiego przeglądu technicznego pojazdu ???
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
Miep 
Super gaduła

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 311
Skąd: z domu
Wysłany: Sob Wrz 25, 2010 1:42 pm   

Beny.rac, tak.to odpowiednik polskiego przegladu.
kots koto chce sprawdzic moze o to poprosic ( o NAP ) ja naprzyklad jak i wielu wlascicieli aut nie mam zadnej ksiazki ale dane mojego auta sa w komputerze . Te dane ida do glownego komputera ( nie pytaj mnie gdzie bo nie wiem ) i z glownego komputera mozna zawsze i wszedzie dostac dane o danym aucie.
Opcja 2) podlaczasz auto przy kupnie do komputera i oni potrafia wszystko wyczytac nawet z jaka predkoscia ostatnio jechales , o ile za pudzno byl przeglad itd .
Oczywiscie mozesz toche sam pozagladac tu i tam pod maska i posprawdzac dane .
powiem przykladowo masz gdzies nakleje ze byl olej wymieniony przy 120 k km . a na liczniku jest 90 k.
_________________
Zyj!- powiedziala nadzieja - Bez ciebie nie moge - odparlo zycie .......
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Sob Wrz 25, 2010 2:05 pm   

Miep

Ostatnio szukam tylko aut z opcja NAP ...

Przy zakupie masz na myśli podłączenie za pomocą lapka i specjalnego kabla ???

Co to za nakleje(gdzie ich szukać ,gdzie można znaleźć ich znaczenie )???
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
Miep 
Super gaduła

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 311
Skąd: z domu
Wysłany: Sob Wrz 25, 2010 2:21 pm   

Beny.rac, tak kazdy salon ma swoje software i potrafia naprawde prawie wszystko wyczytac , nie koniecznie za pomoca lapka oni maja tez specjalne male poreczne kompyterki.
naklejek mozesz szukac /patrzec pod maska i w drzwiach czasem tez wieszaja na kierownicy.
Ale uwiez mi pod maska to meeka wiedzy o aucie.
NP przy wymianie paska pisza jakims jasnym jub czerwonym ( specjanlym) mazakiem stan licznika i date gdzies na obudowie . Przy wielu wymianach takie daty i cyferki mozna znalesc na czesciach wymienionych tylko trzeba sie dobrze przyjzec. Pozatym jak kupujesz z drugiej reki zajedz do jablizszego salonu danej marki i popros o sprawdzenie , to kosztuje moze pare euro ale przy wyzszej wartosci auta to naprawde sie zwraca.

[ Dodano: Sob Wrz 25, 2010 2:22 pm ]
a co do naklejek to sa ruzne w zaleznosci od oleju i czy dany warsztat nie nakleja swoich .
_________________
Zyj!- powiedziala nadzieja - Bez ciebie nie moge - odparlo zycie .......
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Sob Wrz 25, 2010 2:28 pm   

Miep - ciekaw jestem ile kosztuje takie sprawdzenie auta z 2 ręki np w Salonie Fiata ...

Poszukuje auta( a dokładniej Fiat Stilo 1.9JTD 3D ) w przedziale 4-5 tys euro ...

Widzę że posiadam sporą wiedzę na ten temat ... :038:
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
Miep 
Super gaduła

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 311
Skąd: z domu
Wysłany: Sob Wrz 25, 2010 3:15 pm   

Beny.rac, hmm szkoda ze tak daleko odemnie mieszkasz . wiem gdzie taki stoji ( o ile kolor nie robi ci roznicy ) a i sprawdzenie by dalo sie zalatwic za mala kawe :) A do ceny to zawsze mozna cos z nia "zrobic "

[ Dodano: Sob Wrz 25, 2010 3:17 pm ]
a znasz takie stronki do wyszukiwania ? te pierwsza stronka przeszukuje rozne wyszukiwarki na raz a droga przeszukuje wszystki zalaczonych dilerow i salony
www.advertentiezoeker.nl

www.autorunner.nl
_________________
Zyj!- powiedziala nadzieja - Bez ciebie nie moge - odparlo zycie .......
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Sob Wrz 25, 2010 3:34 pm   

Miep - takich stron właśnie szukałem - dzięki Wielkie... :038:

Psss
Chyba masz PW ... :035:
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
bobikpl 
Super gaduła
:)


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 352
Skąd: Friesland
Wysłany: Sob Wrz 25, 2010 5:18 pm   

http://www.autopas.nl/page.ocl?pageid=30

za parę euro sprawdzisz przebieg i historię,trzeba płacić z hol. konta

Kiedys byłem zainteresowany autem z marktplaats.nl z tym V NAP.Auto w rzeczywistości mialo inny przebieg.Może to było edytowane ogłoszenie i wstawione inne auto,nie wiem

Albo pisze "bovenstande gegevens kloppen niet"-oznacza to że ktoś,najczęściej handlarz sprzedaje inne auto na to samo ogłoszenie,nie ma w tym nic złego,nie chce płacić za ogłoszenie (min cena 15 euro za ogłoszenie +opłaty gdy ktoś chce utrzymać ogłoszenie "wysoko")
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Sob Wrz 25, 2010 10:18 pm   

Miep napisał/a:
Opcja 2) podlaczasz auto przy kupnie do komputera i oni potrafia wszystko wyczytac nawet z jaka predkoscia ostatnio jechales , o ile za pudzno byl przeglad itd .


Z ta predkoscia to Cie troche ponioslo - bo pokazuje predkosc i przebieg przy jakiej wywalilo blad :)
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
Miep 
Super gaduła

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 311
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Wrz 26, 2010 1:30 am   

m4rcin, A jednak nie przesadzilam.
JA mam prawdziwe auto i umnie sie da .
;)
_________________
Zyj!- powiedziala nadzieja - Bez ciebie nie moge - odparlo zycie .......
 
 
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Nie Wrz 26, 2010 11:57 am   

Co do wiarygodności NAP to nalezy podchodzić do tego ostrożnie,bo niedawno oglądałem 5-cio letnie auto które w czterech latach miało przejechane ok.160 tys.(czyli 40tys rocznie) i na to było zaswiadczenie NAP.Natomiast w ostatnim (piątym) roku tylko 3,6 tys km.Jako że NAP podaje dane z ostatniego przeglądu który odbył się rok wcześniej to mogę wnioskować że albo auto stało cały rok,albo ten ostatni roczny przebieg został skasowany przez sprzedajacego.
 
 
Miep 
Super gaduła

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 311
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Wrz 26, 2010 12:42 pm   

mozesz tez sprawdzis troche danych tu :
http://publiek.vwe.nl/
wystarczy wpisac numer rejestracyjny auta a dowiesz sie jak dlugo jest on u ostatniego wlasciciela , dane techniczne i wiele innych ciekawych rzeczy
_________________
Zyj!- powiedziala nadzieja - Bez ciebie nie moge - odparlo zycie .......
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Nie Wrz 26, 2010 3:04 pm   

jedrzej2225 napisał/a:
Co do wiarygodności NAP to nalezy podchodzić do tego ostrożnie,bo niedawno oglądałem 5-cio letnie auto które w czterech latach miało przejechane ok.160 tys.(czyli 40tys rocznie) i na to było zaswiadczenie NAP.Natomiast w ostatnim (piątym) roku tylko 3,6 tys km.Jako że NAP podaje dane z ostatniego przeglądu który odbył się rok wcześniej to mogę wnioskować że albo auto stało cały rok,albo ten ostatni roczny przebieg został skasowany przez sprzedajacego.


NAP nie tylko podaje z APK, jesli auto odwiedzilo warsztat ktorzy nalezy do NAP to przebiegi tez tam sa dodawane (np. Peugeot wpisuje wszystkie wizyty serwisowe do NAP)

A auto moglo stac.
W PL sprzedalem w zeszlym tygodniu auto z 2003 roku, do listopada 2008 roku przejechalo 205tys km, a w ostanie 2 lata tylko 7tys...
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group