NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
zmiana ubezpieczyciela
Autor Wiadomość
piotrunia 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 08 Wrz 2009
Posty: 55
Wysłany: Sob Wrz 25, 2010 10:54 pm   zmiana ubezpieczyciela

mam pytanie-co musze zrobic aby zmienić ubezpieczyciela? jak dlugo to trwa?pierwszy raz kupowalem w holandii samochod , dalem sie namowic na ubezpieczeie, jak sie okazalo place za duzo miesiecznie. w internecie znalazlem konkurencyjne oferty wiele tansze.Samochod jest ubezpieczony od tygodnia, co zrobic aby sie wycofac z umowy?prosze o pomoc
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Nie Wrz 26, 2010 3:08 pm   

sprzedac auto znajomemu i je odkupic...
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Nie Wrz 26, 2010 4:27 pm   

piotrunia,
Cytat:
mam pytanie-co musze zrobic aby zmienić ubezpieczyciela




mozesz zmienic autoverzekering najwczesniej po roku ,od daty ubezpieczenia
trzy miesiace przed koncem kontraktu/ubezpieczenia, ktory znimi zawarles
powiadamiasz ich o tym, najlepiej listownie
wysylasz do nich tzw opzegbrief jesli tego nie zrobisz uznaja ,ze pozostajesz .



albo posluchac Marcina :035:
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
piotrunia 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 08 Wrz 2009
Posty: 55
Wysłany: Nie Wrz 26, 2010 8:07 pm   

myslalem ze tak jak w polsce w kazdej chwili moge zmienic ubezpieczyciela. Troche szkoda poniewaz miesiecznie przeplacam 15 euro w skali roku troche to jest.
 
 
malgosia
Super gaduła

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Lis 2006
Posty: 296
Wysłany: Pon Paź 18, 2010 4:30 pm   

sprzedac auto i je odkupic,kosztuje 2 x 9.25 wiec 18,50 euro jednorazowa inwestycja :)
a potem tanio ubezp, polecam ohre
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Pon Paź 18, 2010 9:43 pm   

piotrunia napisał/a:
myslalem ze tak jak w polsce w kazdej chwili moge zmienic ubezpieczyciela.


w Polsce tez raz do roku....
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
piotrunia 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 08 Wrz 2009
Posty: 55
Wysłany: Śro Paź 20, 2010 9:03 pm   

juz teraz wszystko wiem w sprawie ubezpieczenia, nie ma problemu z jego wypowiedzeniem, po prostu musze to zrobic miesiac wczesniej.dzwonilem dzis do firmy ubezpieczeniowej i przyslali formularz, w Polsce rowniez bez problemu mozna zmienic ubezpieczyciela
Ostatnio zmieniony przez piotrunia Śro Paź 20, 2010 9:06 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Mucha_75 
Gaduła nad gadułami :-)
Mucha

Pomógł: 13 razy
Wiek: 48
Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 624
Skąd: Schiedam, GA
Wysłany: Śro Paź 20, 2010 9:32 pm   

Dziwne rzeczy tu mówisz, w Polsce ubezpieczyciela można zmienić w określonych przypadkach, jak np zbycie samochodu, i parę innych przypadków, tutaj możesz o tym poczytać: http://serwisfinansowy.ne...zenia&Itemid=52

Generalnie na pewno nie można sobie zmienić ot tak, bo mi się podoba, umowę podpisujesz na rok i musisz ją wypełnić.
 
 
piotrunia 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 08 Wrz 2009
Posty: 55
Wysłany: Śro Paź 20, 2010 10:35 pm   

to nie prawda ostatnio zmienialam w polsce ubezpieczyciela rezygnowalem z compensy i telefonicznie zawarlem umowe z generali.WPolsce bylo bezproblemowo.w Holandii nie wiedzialem dlatego zadalem na forum pytanie.A dzis sam zadzwonilem do ubezpieczalni i powiedzieli ze nie ma problemu.mojej siostrze razem z polisa przyslali potrzebny formularz
Ostatnio zmieniony przez piotrunia Śro Paź 20, 2010 10:39 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Czw Paź 21, 2010 4:03 pm   

http://www.antyubezpieczalnia.pl/86008484_no.html

"Termin wypowiedzenia
Ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych (22.05.2003r.) w artykule 28, stwierdza że "jeżeli posiadacz pojazdu mechanicznego nie później niż na jeden dzień przed upływem okresu 12 miesięcy, (?) nie powiadomi na piśmie zakładu ubezpieczeń o jej wypowiedzeniu, uważa się, że została zawarta następna umowa na kolejne 12 miesięcy, (?)"

wiec ubezpiecznie mozna zmienic tylko na koniec polisy.
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
Ostatnio zmieniony przez m4rcin Czw Paź 21, 2010 4:04 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
piotrunia 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 08 Wrz 2009
Posty: 55
Wysłany: Czw Paź 21, 2010 8:09 pm   

dzis dzwonilem do mojego holenderskiego ubezpieczyciela i 2 razy pytalem czy moge wypowiedziec umowe, odpowiedzial ze nie ma problemu tylko musze to zrobic miesiac przed terminem w ktorym chce zakonczyc umowe.nie wiem dlaczego wszyscy sie tak upieraja, moze ja cos zle zrozumialem ale przeciez pytalem 2 razy.musze tylko wyslac opzegbrief
Ostatnio zmieniony przez piotrunia Czw Paź 21, 2010 8:10 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Czw Paź 21, 2010 8:26 pm   

piotrunia,

mozesz wypowiedziec umowe na miesiac przed jej koncem, ale nie na miesiac przed terminem w ktorym to ty chcesz zakonczyc umowe,
albo nadal nie rozumiesz ,albo ten kto cie o tym informowal wprowadzil cie w blad


wierz mi nawet jak dzis wyslesz opzegbrief to i tak poczekaja ,do wlasciwego terminu czyli do konca zawartej umowy... tak to dziala w Holandii
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Czw Paź 21, 2010 8:46 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Mathnl 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 23 razy
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 906
Wysłany: Czw Paź 21, 2010 9:11 pm   

Zalezy od ubezpieczalni.Przewaznie podpisujesz umowe na 1 rok.Potem opzegtermijn jest 1 miesiac.Ale sa ubezpieczalnie gdzie wypowiedzenie jest op ieder moment.
Ostatnio zmieniony przez Mathnl Czw Paź 21, 2010 9:12 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
piotrunia 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 08 Wrz 2009
Posty: 55
Wysłany: Czw Paź 21, 2010 10:09 pm   

ok w takim razie dlaczego kazali mi wpisac date od ktorej chce zakonczyc ubezpieczenie i odeslac opzegbrief miesiac przed ta data? tez tego nie rozumiem, przyznam nie mowie super po holendersku ale na tyle potrafie sie dogadac
 
 
Mathnl 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 23 razy
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 906
Wysłany: Pią Paź 22, 2010 5:49 am   

piotrunia napisał/a:
dlaczego kazali mi wpisac date od ktorej chce zakonczyc ubezpieczenie i odeslac opzegbrief miesiac przed ta data?
Bo w Twojej ubezpieczalni obowiazuje okres wypowiedzenia 1 miesiac.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group