NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ekspres do kawy.
Autor Wiadomość
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Nie Paź 03, 2010 11:12 am   

Ja od prawie dwóch lat używam DeLonghi Nespresso i jestem naprawdę zadowolona. Oprócz kilku rodzjów kaw ze spienionym mlekiem, można przygotować też wrzątek. Na obecną chwilę jest do wyboru 16 rodzjów kaw w kapsułkach. Kapsułki zamawiam bezpośrednio u producenta, (120 kapsułek z przesyłką to ok. 45 e). Przy zamówieniu zawsze jakiś bonus przysyłają.
http://www.nespresso.com/...sso/grands_crus
stronka Nespresso do poczytania info nt. ekspresów i kaw :039:
_________________
Umiesz liczyć? Licz na siebie ;-)
 
 
rybcia13 
Gaduła

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 25 Kwi 2010
Posty: 115
Wysłany: Śro Sie 28, 2013 4:52 pm   Gdzie naprawic ekspres w miare tanio?

Witam! Zepsul mi sie ekspres do kawy/ cisnieniowy firmy Siemens /, ktory zakupilam 3 lata temu. Gdzie mozna naprawic taka maszyne? Kolega powiedzial, zeby zadzwonic do serwisu, ale oni tam sobie slono licza. Czy ktos juz mial taki problem?
 
 
mavd 
Mega gaduła

Pomogła: 45 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1134
Skąd: Hilversum
Wysłany: Śro Sie 28, 2013 5:54 pm   

Moj Simens tez padl w zeszlym tygodniu po 6 latach urzytkowania
 
 
michalinka_zet 
Poczatkujacy

Wiek: 43
Dołączyła: 23 Sie 2013
Posty: 1
Skąd: Gdynia
Wysłany: Wto Wrz 17, 2013 10:08 am   

spam
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pią Lis 29, 2013 5:14 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Mathnl 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 23 razy
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 906
Wysłany: Wto Wrz 17, 2013 6:03 pm   

ks
Ostatnio zmieniony przez Mathnl Wto Wrz 17, 2013 6:09 pm, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Wto Wrz 17, 2013 6:06 pm   

michalinka_zet napisał/a:
Kiedyś można było kupić bardzo tanio drukarkę, ale potem się okazywało, że tusze do niej są masakryczne drogie i to jest totalny fail z punktu widzenia ekonomii. Czy tak czasem nie jest w przypadku takiego ekspresu?
dokladnie tak samo
https://www.dolce-gusto.n...CFYVV3godeCoAFg tu wychodzi za kasulke 0,50€
http://www.ah.nl/appie/pr...fie/koffie-cups tu juz od 0.33
No ale jak komus smakuje i ktos jest samkoszem / milosnikiem takiej kawy to polecam jak najbardziej. Sama mam DeLonghi Espresso (ESAM4500 ) na koffiebonen i jestem bardzo zadowolona .Kawa kychodzi taniej jak na kapsulki ale drozej jak mielona . Ale nie zamienila bym smakiem na zadna inna , jestem kawoszem -smakoszem :-)
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Wto Wrz 17, 2013 6:11 pm   

michalinka_zet,

czy te '' kapsuki '' w Polsce sa do kupienia ? sprawdzalas ? jesli sa w sprzedazy to sprawdz w jakiej cenie

bo moze byc jak z ta drukarka :082:
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Wto Wrz 17, 2013 10:12 pm   

Gochna H, mozna w PL kupic te kapsulki, np. besposrednio w sklepie nespresso
https://secure1.nespresso.com/shops/capsules.php
cena 1,56 zl-1,76 zl za kapsulke
Ja tez mam ekspres DeLonghi Espresso juz czwarty rok i jestem baaardzo zadowolona. Jak baileys mozna powiedzic, ze lubie smakowac ta kawe a nie tylko sie napic i bardzo sobie chwale te kawki, mam swoje ulubione smaki i tylko te zamawiam. A zamawiam na stronie wlasnie nespresso, z dostawa do domku tu w Holandii. Za 150 kapsulek z dostawa do domu place ok. 65 euro. :039:
_________________
Umiesz liczyć? Licz na siebie ;-)
 
 
ewcia.pol 
Mega gaduła

Pomogła: 15 razy
Dołączyła: 20 Maj 2008
Posty: 1071
Skąd: GLD
Wysłany: Wto Wrz 17, 2013 10:21 pm   

ja mam ekspresu dolce gusto na kapsuly.
ja pije kawke ale max 1 dziennie i to nie co dziennie i dla mnie zakup ekspresu np na kawe ziarnista jest nieoplacalny. Kwestia tego ile ktos pije kaw dziennie i jakie preferuje.
Wczesniej mialam senseo, w pl mam senseo z mlekiem, na pewno jest to tansza opcja przeliczajac na koszt 1 kawki,ale smak-rzecz gustu :)
Ja kapsuly kupuje w Nettoramie, sa najtansze 3,69 za opakowania, jesli kupuje sie od razu 3szt to jest dodatkowo 10%rabatu,wiec wychodzi nawet 0,70 taniej za opakowanie niz w innych sklepach.
Ostatnio zmieniony przez ewcia.pol Wto Wrz 17, 2013 10:23 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
zocha

Dołączył: 24 Wrz 2013
Posty: 0
Wysłany: Wto Wrz 24, 2013 1:51 pm   

Ja polecam ekspres na kapsuły Tchibo Caffisimo, bardzo dobrze sprawuje się u mnie już od roku.
 
 
mlubinski 
Super gaduła

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Kwi 2009
Posty: 314
Wysłany: Czw Wrz 26, 2013 9:23 am   

no a gumy Turbo i Hubba Bubba powodowaly raka. woda tez zatruta, wiec lepiej w ogole nie uzywac.
 
 
michalinka_zet 
Poczatkujacy

Wiek: 43
Dołączyła: 23 Sie 2013
Posty: 1
Skąd: Gdynia
Wysłany: Czw Wrz 26, 2013 12:31 pm   

spam
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pią Lis 29, 2013 5:13 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mlubinski 
Super gaduła

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Kwi 2009
Posty: 314
Wysłany: Czw Wrz 26, 2013 1:12 pm   

Gochna, bo taka jest prawda. Ludzie przerażeni takimi bzdetami jakby mieli zaraz umierać. A jakos nie mają problemów, żeby podczas np imprezy firmowej, czy w barze zajadać orzeszki ze wspólnej misy, gdzie masa osób już tam łapska wkładała (nierzadko zaraz po wyjsciu z WC bez umycia rąk ;) ) ale kapsułki to inna sprawa ;-)

No i jeszcze komentarz odnosnie wody. Czy ty myslisz ze tylko w Holandii jest czysta woda? Ja zawsze piłem z kranu nie ważne czy w NL, czy w Polsce więc nie wiem w czym problem.
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Czw Wrz 26, 2013 1:41 pm   

mlubinski,

Cytat:
Czy ty myslisz ze tylko w Holandii jest czysta woda?


Wcale tak nie mysle ale nie bede chyba wyjatkiem kiedy napisze , ze jak jestem w Polsce niestety nie pije wody prosto z kranu ,chocby dlatego ,ze czuc ja chlorem i tym samym smakuje nawet po przegotowaniu.

Niestety nie potrafie napisac od czego to zalezy, od wojewodztwa ?
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
mlubinski 
Super gaduła

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Kwi 2009
Posty: 314
Wysłany: Czw Wrz 26, 2013 1:47 pm   

pewnie zalezy to od lokalizacji, chociaz nie wiem. w niektorych miejscach faktycznie czuc jakosc wody (ja to zauwazylem zwlaszcza w mniejszych miejscowosciach/wsiach) ale z mojej perspektywy to rzadkosc.
Na pewno swoje robi dystans, bo jednak Polska jest 8x wieksza niz NL przy zaledwie 2x wiekszej ludnosci, wiec dystanse zapewne tez maja wplyw na stosowane technologie oczyszczania wody.

PS. nigdy w zyciu sie nie spotkalem z sytuacja w ktorej po przegotowaniu woda smakowala/pachniala chlorem.
Ostatnio zmieniony przez mlubinski Czw Wrz 26, 2013 1:48 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group