NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Gochna H
Nie Paź 10, 2010 10:01 pm
Zasiłek rodzinny w Holandii...
Autor Wiadomość
Marco8207 
Poczatkujacy
Marco

Dołączył: 11 Lut 2008
Posty: 2
  Wysłany: Pon Lut 11, 2008 2:46 pm   Zasiłek rodzinny w Holandii...

Witam serdecznie!!! Mam pytanie odnośnie holenderskich zasiłków na dzieci. Jakie muszę spełnić warunki? Prawo ciągle się zmienia. Mogę prosić o pomoc...[/b]
_________________
marco8207
 
 
ikke 
Gaduła

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 31 Sty 2008
Posty: 116
Wysłany: Pon Lut 11, 2008 3:38 pm   

z tego co wiem kazdy, kto tu pracuje lub mieszka ma prawo do zasilku rodzinnego. Jest to okolo 270 euro kwartalnie http://www.svb.nl/interne...ragen/index.jsp
na tej stronie mozna zlozyc wniosek, z tym ze trzeba miec podpis elektroniczny digiD
do zdobycia na stronie https://applicaties.digid.nl/aanvragen


pozdrawiam ;]
 
 
Magda W 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 3 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 09 Lut 2007
Posty: 553
Skąd: Zoetermeer / Gdynia
Wysłany: Pon Lut 11, 2008 8:30 pm   

witam

Jak dla mnie to najlepiej jest zadzwonic do SVB i poprosic o przeslanie formularza na dany adres , ja tak zrobilam i teraz otrzymuje na dziecko 180 euro na kwartal (na dziecko 3 letnie). Pozdrawiam i powodzenia dluga droga przed toba :083:
_________________
Życie jest za krótkie żeby pić marne wino
Życie jest za krótkie by miłości dać zginąć
Życie jest za krótkie żeby się nie spieszyć
Życie jest za krótkie by się nim nie cieszyć
 
 
baba jaga 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 03 Gru 2007
Posty: 466
Skąd: Z klanu Nosferatu
Wysłany: Pon Lut 11, 2008 8:43 pm   

ikke napisał/a:
z tego co wiem kazdy, kto tu pracuje lub mieszka ma prawo do zasilku rodzinnego. Jest to okolo 270 euro kwartalnie http://www.svb.nl/interne...ragen/index.jsp
na tej stronie mozna zlozyc wniosek, z tym ze trzeba miec podpis elektroniczny digiD
do zdobycia na stronie https://applicaties.digid.nl/aanvragen


pozdrawiam ;]

Kwota zalezy od wieku dziecka,i nie jest to 270 euro standartowo!!! :018:
dziecko od 0 do 5 lat = 190,19
6-11 lat = 230,95
12-13 lat = 271,70

Tu wszystko ile i kiedy jest wyplacane:
http://www.svb.nl/interne...dagen/index.jsp

A tu jak ubiegac sie o zasilek :

http://kadry.infor.pl/zas...w-Holandii.html
Ostatnio zmieniony przez baba jaga Pon Lut 11, 2008 8:50 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
dorota w
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 306
Wysłany: Pon Lut 11, 2008 10:56 pm   

Magda W napisał/a:
witam

Jak dla mnie to najlepiej jest zadzwonic do SVB i poprosic o przeslanie formularza na dany adres , ja tak zrobilam i teraz otrzymuje na dziecko 180 euro na kwartal (na dziecko 3 letnie). Pozdrawiam i powodzenia dluga droga przed toba :083:


Oj,droga może czasem okazać się baaaaardzo długa...Mąż złożył wniosek na koniec 2005 roku,na koniec 2007(listopad) przyszła informacja,że ma przyznany zasiłek od I-ego kwartału 2005 i do dziś nie zobaczyliśmy ani centa zasiłku :088: Pomału zaczyna mnie trafiać... :013:
 
 
nollewska 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 24 Sie 2006
Posty: 547
Skąd: Veghel/Torrevieja
Wysłany: Pon Lut 11, 2008 11:53 pm   

Wydaje mi sie dorota w, ze Twoj maz powinien zlozyc reklamacje odnosnie zasilku rodzinnego. Jezeli dokumenty byly zlozone na koniec roku 2005 - to zasilek powinien byc wyrownany rok do tylu, pod warunkiem iz Twoj maz pracowal przez caly rok w Holandii lub tez pracowal ile kwartalow w 2005 r.
Na kazdej decyzji o przyznaniu zasilku rodzinnego jest podany rowniez termin do ewentualnej reklamacji danej decyzji. W urzedach tez pracuja ludzie, ktorzy moga sie pomylic i nalezy szybko odwolac sie. Jezeli nawet minal termin tego odwolania, to sprobuj jeszcze sie odwolac.
_________________
Nollewska
www.kancelariabean.com
Kancelaria Podatkowa On-line
 
 
 
dorota w
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 306
Wysłany: Wto Lut 12, 2008 10:53 am   

Nolcia-mąż ma przyznany zasiłek od I-ego kwartału 2005(a pracuje w Holandii od października 2004) ale jeszcze nam nie wypłacili-decyzję dostał w listopadzie 2007-jeszcze dosyłaliśmy(drugi raz) wypełnione druki E-401 i E-411,bo Holendrzy gdzieś przesiali...Szkoda na nich słów-tak jak napisałam-zaczyna mnie trafiać.Albo my mamy takiego pecha do urzędników(przez te dwa lata dostarczaliśmy "tysiąc" różnych zaświadczeń-nawet takie,że dzieci żyją-i cały czas czegoś jeszcze chcieli-a jak już mieli komplet,to pogubili i zaś to samo.Mówię Wam-wrażenia bezcenne...Czekamy na wypłatę zasiłku z przyznanym wyrównaniem,ale czy znowu im czegoś nie będzie brakowało?-tego chyba nie wie nikt. :011: Czasem odnoszę wrażenie,że polityka zasiłków rodzinnych w Holandii dla obcokrajowców,to polityka pod hasłem "położymy im tyle kłód pod nogi,że odechce im się naszych zasiłków".Wielu z współpracowników męża porezygnowało,bo stwierdzili,że za dużo zachodu.Ciekawa jestem,jak długo zasiłek załatwiali inni Polacy w Holandii-może ktoś napisze ile trwało-od złożenia wniosku do wypłaty?
 
 
Pawel_Krak 
Poczatkujacy


Wiek: 50
Dołączył: 28 Maj 2007
Posty: 17
Skąd: Krakow/Amsterdam
Wysłany: Wto Lut 12, 2008 12:38 pm   Okres wyplat zasilkow

Dorota a mialas kiedys doczynienie z dziecmi specjalnej troski ? Praca z nimi to naprawde ciezkie wyzwanie ale jak juz zacznie dawac efekty to nic tak nie cieszy jak efekt. Proponuje ci potraktuj urzedy panstwowe w NL i samych holendrow z lekkim przymrozeniem oka. Ja osobiscie wiem ze holenderscy urzednicy bardzo dobrze wiedza co robia i poco to robia ale mam zasade jak mnie wywala drzwiami :) wlaze oknem i tak do zaj.... . Przyjolem ta zasade i narazie daje jakies efekty, a to ze holendrzy zachowuja sie jak ............. ( i tu kazdy wstawia co chce ) to normalne w ich zachowaniu odkad poznalem holandie, :) pozdrawiam i nie poddawaj sie walczymy do konca naszego lub ich :) ........ ( a poziom wody sie powolutku podnosi ) :043:
_________________
I tak ich woda zaleje....
 
 
 
Admarco 
Poczatkujacy

Dołączył: 12 Sty 2007
Posty: 24
Skąd: Utrecht
Wysłany: Śro Lut 13, 2008 2:44 pm   

Dorota,
Dokladnie tak, wyglada to na metode zniechecania delikwenta.
Mnie to zajelo ponad 1,5 roku. Przyjalem metode "na spokuj" i cierpliwie wypelnialem to co mi przyslali. Po roku zadzwonilem do urzednika prowadzacego i zlozylem mu zyczenia z okazji rocznicy, a po 1,5 wyslalem mu pocztowke z zyczeniami. Po jakims czasie wyplacili wreszcie kase za caly okres.
 
 
dorota w
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 306
Wysłany: Śro Lut 13, 2008 6:53 pm   

Admarco,Ty załatwiałeś 1,5 roku-my już 2,5-uwierz mi-może człowieka trafić... :074: :013:

[ Dodano: Sro Lut 20, 2008 11:11 pm ]
Uroczyście oświadczam,że dnia 19.02.2008 roku,po wielu bojach z SVB został nam wreszcie wypłacony zasiłek rodzinny z wyrównaniem za lata poprzednie :041: .Duża w tym zasługa pana Bernasa ze związków zawodowych - bardzo dziękujemy za interwencję.Pozdrawiamy-Dorota i Franciszek W. :039:
 
 
Admarco 
Poczatkujacy

Dołączył: 12 Sty 2007
Posty: 24
Skąd: Utrecht
Wysłany: Pon Lut 25, 2008 3:50 pm   

Gratulacje!
Mala rzecz a jak cieszy.
 
 
Pawel_Krak 
Poczatkujacy


Wiek: 50
Dołączył: 28 Maj 2007
Posty: 17
Skąd: Krakow/Amsterdam
Wysłany: Śro Lut 27, 2008 5:55 pm   Gratulacje !!

dorota w napisał/a:
Admarco,Ty załatwiałeś 1,5 roku-my już 2,5-uwierz mi-może człowieka trafić... :074: :013:

[ Dodano: Sro Lut 20, 2008 11:11 pm ]
Uroczyście oświadczam,że dnia 19.02.2008 roku,po wielu bojach z SVB został nam wreszcie wypłacony zasiłek rodzinny z wyrównaniem za lata poprzednie :041: .Duża w tym zasługa pana Bernasa ze związków zawodowych - bardzo dziękujemy za interwencję.Pozdrawiamy-Dorota i Franciszek W. :039:


A nie mowilem ze warto popracowac nad urzednikami holenderskimi :) , powolutku powolutku i tak zaplaca co maja zaplacic. Gratuluje wytrwalosci :) ............ a za kare ze zwlekali i zwodzili i tak ich woda zaleje, powolutku powolutku poczekamy......... :036:
_________________
I tak ich woda zaleje....
 
 
 
aniahaven 
Poczatkujacy
aniahaven

Wiek: 44
Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 10
Skąd: Breda
Wysłany: Śro Lut 27, 2008 11:00 pm   

Witam wszystkich!!!

Wiem, że ten temat jest trochę może dla Was nie "świeży" ale ja też mam pytanko...
Może ktoś umie mi na nie odpowiedzieć zanim przejdę do wypełniania papierków bez przyszłości. :072:
Mam dwójkę dzieci w wieku 8msc i 3latka, pracuję legalnie -12 godz tygodniowo opiekując sie chora osobą(płaci mi ta sama organizacja, która powinna przyznać mi pieniążki na dzieci).
Sęk jednak w tym, że mój mąż nie ma legalnej pracy :088: tutaj ani nie jest zameldowany (mieszkamy w zbyt małym mieszkaniu i nie mogę go zameldować).
Czy jeśli wyśle tam papiery to mam jakieś szanse?
Proszę o szybką odpowiedź.
Pozdrawiam
 
 
Admarco 
Poczatkujacy

Dołączył: 12 Sty 2007
Posty: 24
Skąd: Utrecht
Wysłany: Czw Lut 28, 2008 3:24 pm   

Jasne ze skladaj.
Wazne ze tu przebywasz i pracujesz legalnie. Dodatek Ci sie nalezy jak ... siano.

Twoj maz nie ma legalnej pracy, bo nie moze znalezc, czy jest to jego wybor?
Dziwie sie co do meldunku. Skoro jestescie rodzina, to co ma do tego wielkosc mieszkania? Zwlaszcza jesli ma to zasadniczy wplyw na legalnosc pobytu meza w NL.
Jesli urzedas twierdzi, ze jest za male, to niech da Ci/ wam wieksze.
A macie w paszportach te nieszczesne wklejki z IND?
 
 
Evcia1711 
Poczatkujacy

Wiek: 39
Dołączyła: 10 Wrz 2008
Posty: 14
Skąd: Opmeer
Wysłany: Czw Wrz 11, 2008 4:09 pm   Pomozcie!!!

A ja mam troszke inne pytanie!otóż urodziłam w lipcu dwie blizniaczki,dzieci do niedawna nosiły moje nazwisko ponieważ mój partner nie uznał dzieci przed porodem!otrzymałam wniosek Kinderbijslag w którym w rubryce rodzice widnieje tylko ja! nigdy nie pracowałam w NL i nie pracuje do dzis jestem tutaj od maja tego roku! mój partner ojciec dzieci pracuje legalnie w Holandii i tydzien temu uznalismy dzieci! jak mam wypełnic ten wniosek,na kogo na mnie czy na partnera.czy moge dopisać ojca dzieci w tym wniosku,poniewaz wniosek przyszedł jakis czas temu kiedy dzieci nie były jeszcze uznane teraz juz sa???/czy moge wypelnic wniosek na siebie??lecz ja nie pracuje i nie odprowadzam podatkow w Nl!pomozcie mi bo nie wiedziałam ze wynikna z tego takie problemy a pieniążki chciałabym otrzymac juz w pazdzierniku:(
Ostatnio zmieniony przez Evcia1711 Czw Wrz 11, 2008 4:11 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group