NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak uzyskac dokumenty potwierdzajace legalna prace w NL?
Autor Wiadomość
ogrodnik31 
Poczatkujacy

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Gru 2010
Posty: 13
Wysłany: Śro Sty 12, 2011 9:18 am   

Temat wyglądał następująco.Menager Japp przyjechał na budowę na której pracowałem.Przywiózł busem 8 panów-też Polaków.Zamontował gps,wklepał adres i powiedział,że mam zawiezć tą wycieczkę ponad 100 km dalej do Belastingdienst.Ponieważ mówię trochę po angielsku to miałem robić jeszcze za tłumacza.Ja nawet nie pamiętam nazwy tego miasta.Miałem takiego cykora-nie mam uprawnień na wożenie takich wycieczek,byłem 5 dni w Holandii,pierwszy raz jechałem prawie autobusem,koncentrowałem się na gps żeby trafić tam i z powrotem no i załatwić sprawę dla całej wycieczki.Japp się mną wyręczył.Wiedział,że nie mam uprawnień do przewozu tylu osób.Temat załatwiłem.Wszystko przyszło pózniej na adres Holland Worx-Stolwijk.To taka przybudówka WVS consulting zatrudniająca samych Polaków.Pisałem do Mokrzana żeby podał chociaż nazwę tej miejscowości.Echo.Nie zaśmiecałbym forum moim problemem ale chcę znowu wyjechać i co mam pisać w cv?Mam numer sofi ale nie mam?Przecież pomyślą,że jestem kompletnym debilem.Dziękuję Duuvelke za zainteresowanie tym tematem.Jak to załatwić?Pozdrawiam Bogdan.
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Śro Sty 12, 2011 11:45 am   

ogrodnik31,

Cytat:
.Miałem nr sofi i wszystkie solaris.



ten numer jest rowniez wpisany na twoim loonstrok - salarisspecificatie tzw.pasek wyplaty

jesli jakis posiadasz to poszukaj na nim
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Śro Sty 12, 2011 11:49 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ogrodnik31 
Poczatkujacy

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Gru 2010
Posty: 13
Wysłany: Śro Sty 12, 2011 4:38 pm   

święte słowa Gochna.zwróć jednak uwagę,że napisałem w czasie przeszłym.miałem też zwrot podatku.myślisz,że nie mam co robić?dlatego wypisuję bzdury?została mi tylko holenderska karta ING.Przekopałem już wszystkie papiery zanim zacząłem pisać.mogę co prawda napisać w cv,że nie mam tego sofi.co będzie jak pracodawca pojedzie mi to wyrabiać?pomyśli,że robię z niego durnia lub narobiłem jakichś przekrętów.Ta przeprowadzka Gochna to mój rozwód.za długo pracowałem za granicą.kara musi być.

[ Dodano: Sro Sty 12, 2011 4:42 pm ]
a te paski wypłaty były prawie formatu A-5.
 
 
sylwia_lelystad 
Gaduła nad gadułami :-)
zajeta..xD


Pomogła: 13 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 10 Wrz 2009
Posty: 826
Skąd: Lelystad schiphol
Wysłany: Śro Sty 12, 2011 6:39 pm   

w dziale sofi nummer na stronie belastingu pisze ze mozesz go odebrac u nich po prostu. Wiec chyba wystarczy zadzwonic wytlumaczyc sytuacje i mozliwe ze beda mogli Ci jakos pomoc przez tel ? A jesli nie to wtedy sie umowic na rozmowe.

:039:
_________________
...stoję, nic więcej i nic mniej niż człowiek
z każdą wadą i zaletą gotowa konsekwencje ponieść...
 
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Śro Sty 12, 2011 8:14 pm   

sylwia_lelystad napisał/a:
w dziale sofi nummer na stronie belastingu pisze ze mozesz go odebrac u nich po prostu. Wiec chyba wystarczy zadzwonic wytlumaczyc sytuacje i mozliwe ze beda mogli Ci jakos pomoc przez tel ? A jesli nie to wtedy sie umowic na rozmowe.


w taki sposob jak Sylwia opisuje... dzwonisz do Belastingdienst i przedstawiasz sytuacje...

jesli sie nie myle, to wystarczy podjechac do najblizszego Belastingdienst, czyli nie koniecznie do tego gdzie wyrabiales sofi...
 
 
ogrodnik31 
Poczatkujacy

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Gru 2010
Posty: 13
Wysłany: Śro Sty 12, 2011 9:35 pm   

to już jest cenna uwaga.zadzwonię do Belastingdienst w promieniu 100 km od Goudy i przedstawię temat.dzięki za wskazówkę.pozdrawiam Bogdan. :039:
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Śro Sty 12, 2011 10:12 pm   

a tu temat ''Zagubione SoFi- jak odzyskać numer? ''



http://forum.niedziela.nl...ec75e3f4546ff17
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
ogrodnik31 
Poczatkujacy

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Gru 2010
Posty: 13
Wysłany: Czw Sty 13, 2011 1:52 pm   

dzięki Gochna.Już mi troszkę lepiej-poczytałem.teraz mogę pisać i mówić,że mam ten nr.Cenne informacje.Jak będę w Holandii to to załatwię problem w Belastingdienst.Myślę,że mają jakąś bazę danych. :039: :035:
 
 
piotrektalma 
Poczatkujacy

Wiek: 102
Dołączył: 13 Sie 2010
Posty: 7
Wysłany: Wto Sty 25, 2011 8:12 pm   

Sprawami pracownikow miedzy innymi z Polski zajmuje sie belasting z Heerlen.
 
 
myholland 
Nieśmiały użytkownik
myholland

Dołączyła: 17 Sie 2010
Posty: 52
Wysłany: Nie Cze 19, 2011 6:16 pm   

Pracowałam w Holandii przez agencję pracy tymczasowej 3 lata.
Umowa została rozwiązana i teraz zaczyna się problem z otrzymaniem świadectwa pracy (dokumentu dla urzędu w Polsce i dla innych pracodawców do działu kadr).
Mija czwarty tydzień od rozwiązania umowy, tzn po prostu przestałam pracować, ale nic nie podpisywałam ponieważ ciągle miałam od 3 lat przedłużenie umowy.
W każdym bądź razie, oczywiście mam wszystkie solarisy, wpływy w banku na konto również są.
Zwróciłam się słownie do szefa w NL mojej agencji i on podobno wysłał takie pismo o to "moje świadectwo" do firmy która wystawiała mi solarisy, ponieważ oni byli moim pracodawcom (tak mam w umowie).
No cóż, mija 4 tydzień i po moim telefonie szef agencji w Nl ponownie wysłał ponaglenie do tej firmy co mnie rozliczała.
Pytanie.
Czy ma może ktoś doświadczenie ile się czeka na ten dokument, czy firma , która mi rozliczała tygodniowo i odprowadzała składki może mi wystawić dokument , który będą honorować w Urzędzie Pracy w Polsce i w innych instytucjach?
Gdzie najlepiej się zwrócić tak bym miała pewność , że to jest ten właśnie dokument, czy po prostu czekać.
Nie chcę by się okazało po dwóch miesiącach jak dostanę jakiś papierek, że to nie było to i, że muszę sama na własną rękę starać sie o coś co będzie honorowane wszędzie.
I takie pytanie na koniec:
Ile czasu ma mój pracodawca na wystawienie takiego dokumentu, bo w Polsce pracodawca ma obowiązek w terminie 7 dni.

z góry dziękuję za wszystkie pomocne odpowiedzi.
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Nie Cze 19, 2011 6:23 pm   

myholland,


swiadectwo pracy / referencje, biuro powinno ci wydac, bez zadnej laski

( po holendersku to "Getuigschrift")
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
myholland 
Nieśmiały użytkownik
myholland

Dołączyła: 17 Sie 2010
Posty: 52
Wysłany: Nie Cze 19, 2011 6:31 pm   

Gochna H napisał/a:
myholland,


swiadectwo pracy / referencje, biuro powinno ci wydac, bez zadnej laski

( po holendersku to "Getuigschrift")


i to "Getuigschrift" jest honorowane w Urzędzie Pracy i ewentualnie dla przyszłych pracodawców(dział kadr)?
Chciałabym się zarejestrować i otrzymać zasiłek i oczywiście zaliczyć ten okres do moim lat emerytalnych stąd pytanie czy to jest odpowiedni dokument dla naszych polskich instytucji?

Pytam..ponieważ czytam tutaj , ze niektórzy piszą do UWV o jakiś druk 301..nie za bardzo się w tym orientuję więc proszę o "chłopskie" wytłumaczenie :)
 
 
meetdziura 
Poczatkujacy

Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 17
Skąd: Utrecht
Wysłany: Nie Cze 19, 2011 7:34 pm   

myholland napisał/a:
Gochna H napisał/a:
myholland,


swiadectwo pracy / referencje, biuro powinno ci wydac, bez zadnej laski

( po holendersku to "Getuigschrift")


i to "Getuigschrift" jest honorowane w Urzędzie Pracy i ewentualnie dla przyszłych pracodawców(dział kadr)?
Chciałabym się zarejestrować i otrzymać zasiłek i oczywiście zaliczyć ten okres do moim lat emerytalnych stąd pytanie czy to jest odpowiedni dokument dla naszych polskich instytucji?

Pytam..ponieważ czytam tutaj , ze niektórzy piszą do UWV o jakiś druk 301..nie za bardzo się w tym orientuję więc proszę o "chłopskie" wytłumaczenie :)


http://www.uwv.nl/Interna...E301/index.aspx

Musisz wypełnić formularz U1 (dawniej e301) dostępny na powyższej stronie również w języku polskim (formularz na samym dole, nie strona) i wysłać go na email UWV [email protected]

Link do formularzu http://www.uwv.nl/Internationaal/zagranica.aspx
Po 4 tygodniach otrzymasz potwierdzenie przepracowanych lat w Holandii i z tym idziesz do Urzędu Pracy.

Możesz też wypełnić formularz E104 i wysłać na ten email, nie zaszkodzi.
Polecam stronę www.powroty.gov.pl
Ostatnio zmieniony przez meetdziura Nie Cze 19, 2011 7:54 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
myholland 
Nieśmiały użytkownik
myholland

Dołączyła: 17 Sie 2010
Posty: 52
Wysłany: Nie Cze 19, 2011 7:44 pm   

Cytat:
http://www.uwv.nl/Interna...E301/index.aspx

Musisz wypełnić formularz U1 (dawniej e301) dostępny na powyższej stronie w również języku polskim i wysłać go na email UWV [email protected]
Po 4 tygodniach otrzymasz potwierdzenie przepracowanych lat w Holandii i z tym idziesz do Urzędu Pracy.

Możesz też wypełnić formularz E104 i wysłać na ten email, nie zaszkodzi.
Polecam stronę www.powroty.gov.pl




Pięknie, pięknie Ci dziękuję :)
pozdrawiam
 
 
bejupi 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Gru 2010
Posty: 670
Wysłany: Nie Cze 19, 2011 8:01 pm   

widze ze ci pomogli z rozwiazaniem problemu a tak dla dopelnienia i na przyszlosc to jesli pracowalas/es przez uitzendbiuro to wszystko rozlicza ono wiec nie mozliwe ze twierdza ze ktos inny cos rozliczal to tylko taka gra na zwloke z ich strony
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group