NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Pią Sty 18, 2013 11:58 pm
Wypadek samochodowy - odszkodowanie
Autor Wiadomość
kolofm 
Poczatkujacy

Dołączył: 22 Paź 2007
Posty: 10
Skąd: Groningen
Wysłany: Nie Paź 17, 2010 4:35 pm   Wypadek samochodowy - odszkodowanie

Witam! Mam problem. W piatek mialem stluczke w Holandii nie z mojej winy. Holenderka wjechala we mnie, zniszczeniu ulegl zderzak i tylna klapa. Spisalismy aanrijdingsformulier. Holenderka przyznala sie do winy. Zostalo to podbite przez policje na posterunku.
Mam wiec takie pytanie: jak to zalatwic zeby uzyskac odszkodowanie w holandii. W piatek wyjezdzam na urlop do Polski na 2 tygodnie wtedy chcialbym autko naprawic ale wydaje mi sie ze wczesniej ktos to auto powinien w holandii obejrzec i wycenic straty. Moze najpierw powinienem skontaktowac sie z ubezpieczalnia? Prosze o pomoc, bo na prawde nie mam zielonego pojecia jak takie sprawy sie zalatwia. Aha dodam, ze kobieta ma ubezpieczenie w firmie London. Bardzo zalezy mi na czasie. Z gory dziekuje za pomoc!
 
 
 
mario007 
Super gaduła

Pomógł: 11 razy
Dołączył: 18 Lip 2009
Posty: 338
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Nie Paź 17, 2010 5:09 pm   Re: Wypadek samochodowy - odszkodowanie

kolofm napisał/a:
Witam! Mam problem. W piatek mialem stluczke w Holandii nie z mojej winy. Holenderka wjechala we mnie, zniszczeniu ulegl zderzak i tylna klapa. Spisalismy aanrijdingsformulier. Holenderka przyznala sie do winy. Zostalo to podbite przez policje na posterunku.
Mam wiec takie pytanie: jak to zalatwic zeby uzyskac odszkodowanie w holandii. W piatek wyjezdzam na urlop do Polski na 2 tygodnie wtedy chcialbym autko naprawic ale wydaje mi sie ze wczesniej ktos to auto powinien w holandii obejrzec i wycenic straty. Moze najpierw powinienem skontaktowac sie z ubezpieczalnia? Prosze o pomoc, bo na prawde nie mam zielonego pojecia jak takie sprawy sie zalatwia. Aha dodam, ze kobieta ma ubezpieczenie w firmie London. Bardzo zalezy mi na czasie. Z gory dziekuje za pomoc!

To zalezy od wielu czynnikow, jakie tablice jaka forma ubezpieczenia a to ze ona przyznala sie do winy to nic nie znaczy ubezpieczalnie i tak ustalaja miedzy soba kto jest winien i kto poniesie koszty naprawy. Z tego co wiem to do 1000 euro nikt tego nie oglada jezeli jest zgoda ubezpieczalni NA PAPIERZE to mozesz naprawiac szkode we wlasnym zakresie gdzie chcesz musisz tylko najpierw we wlasnym zakresie wycenic szkode i wyslac im oferte naprawy z jakiegos garazu. Oni przeleja pieniazki i po klopocie. Pamietaj kazda zgode na reperacje musisz miec na papierze. Tak w skrocie jezeli masz tablice NL. Jezeli polskie to najlepiej sam zadzwon do ubezpieczalni swojej. Ale takie sprawy trwaja do 3-ech miesiecy zanim zobaczysz pieniadze jezeli w wypadku biora udzial auta z zagranicznymi numerami.
Mariusz.
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Nie Paź 17, 2010 5:26 pm   

kolofm,

http://forum.niedziela.nl/viewtopic.php?t=74549

http://forum.niedziela.nl/viewtopic.php?t=27171

http://forum.niedziela.nl...f041f0b6651ae36
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
kolofm 
Poczatkujacy

Dołączył: 22 Paź 2007
Posty: 10
Skąd: Groningen
Wysłany: Nie Paź 17, 2010 5:29 pm   

Mam tablice PL. Rozmawialem teraz ze znajomym holendrem i powiedzial mi, ze mam zadzwonic do tej kobiety i jej firma ubezpieczniowa powinna przyslac rzeczoznawce do wyceny szkody. Inna droga podobno jest samodzielna wycena szkody w jakims warsztacie, w moim przypadku chyba najlepiej forda.

[ Dodano: Nie Paź 17, 2010 6:37 pm ]
Gochna H napisał/a:
kolofm,

http://forum.niedziela.nl/viewtopic.php?t=74549

http://forum.niedziela.nl/viewtopic.php?t=27171

http://forum.niedziela.nl...f041f0b6651ae36


Pierwszy temat Ok, drugi i trzeci mnie nie dotyczy, bo auto nie zostalo skasowane ani wypadek nie byl z mojej winy. Ale dzieki za pomoc! Szukalem wczesniej ale powyzsze tematy nie wyczerpywaly problemu.
 
 
 
janosik 
PRZYJACIEL FORUM


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 759
Wysłany: Czw Paź 21, 2010 11:20 am   

Jak wyglada standardowa procedura bedac poszkodowanym:
1.Zawsze wezwac Policje na miejsce wypadku aby okreslili sprawce (nie wymagane jedynie jezeli sprawcy zalezy na nie powiadamianiu ww. organu i placi gotowka na miejscu z duza "gorka", o ile oczywiscie nie ma zadnych rannych w wypadku).
2.Wypelnic dokumenty (formularz z ubezpieczenia sprawcy, wymienic sie "namiarami" - nie zapomnij sprawdzic)
3.Odholowac auto do garazu/mechanika.
4.Nic nie robic przy aucie do przyjazdu rzeczoznawcy.
5.Zadzwonic do ubezpieczalni sprawcy wypadku w celu umowienia spotkania z rzeczoznawca (osobista obecnosc obowiazkowa - osobiscie dogladasz ogledzin przez rzeczoznawce i wskazujesz ewentualne przeoczenia - pozwoli to pominac tzw. "second opinion". Jesli to mozliwe popros mechanika aby Ci asystowal i ewentualnie sprawdzal z Wami)
6.Po ustaleniu kwoty odszkodowania przez rzeczoznawce ustalasz z mechanikiem co ma byc zrobione/naprawione, w jakim terminie zostanie to zrobione i koncowy koszt uslugi (nie zapomnij, iz to Ty bedziesz musial najpierw sam zaplacic za naprawe a dopiero potem otrzymasz ustalona kwote przez rzeczoznawce)
7.W ciagu krotkiego okresu powinienes wyslac wypelniony wczesniej formularz do ubezpieczalni sprawcy. Moga przyslac kolejny formularz w celu opisania sytuacji, w ktorej mial miejsce wypadek, dolaczyc faktury, podac dane swojego rachunku bankowego i etc. Wypelnic to i odeslac.
8.Oplata i odbior auta z garazu/mechanika
9.Czekanie na przelew z ubezpieczalni sprawcy wypadku.

Bedac w Holandii przechodzilem przez to juz bodajze trzykrotnie (za kazdym razem jako poszkodowany). W dwoch przypadkach nie bylo zadnych problemow lecz ostatnim razem napotkalem na calkiem silny opor ze strony holenderskiej firmy ubezpieczeniowej sprawcy wypadku. Mianowicie ubezpieczalnia nie chciala przyslac rzeczoznawcy :119:
Po kilkukrotnych telefonach i dlugich rozmowach byli na tyle bezczelni, ze jak tylko sie przedstawialem od razu odkladano sluchawke :119:
Wtedy zadzwonilem do mojego ubezpieczyciela.Podali mi nr tel. do ich dealera na terenie Holandii.Przedstawilem jak wyglada sytuacja. Dealer zapewnil mnie, ze w ciagu godziny ktos z ubezpieczalni sprawcy skontaktuje sie ze mna. Nie minelo 20 minut a po "drugiej stronie sluchawki" uslyszalem jakze mily glos informujacy mnie o dacie przyjazdu (nastepny dzien) rzeczoznawcy i przeprosiny za wczesniejsze niestosowne zachowanie. Ze swojej strony podalem tylko adres garazu i poinformowalem, ze po takim potraktowaniu zamierzam wypozyczyc inne auto na czas naprawy a koszt dolaczyc do rachunku. W ciagu miesiaca czasu pieniazki byly na koncie (kwota ustalona przez rzeczoznawce + koszty za wypozyczenie auta).

Powodzenia,

pozdrawiam.
_________________
IT IS BETTER TO FIGHT FOR SOMETHING THAN LIVE FOR NOTHING - GEN.PATTON

www.polstore.nl - strona poświęcona wspaniałej rasie jaką jest Długowłosy Owczarek Niemiecki
 
 
stroopwafel 
Mega gaduła
Debesciak

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 1162
Skąd: Noord Holland
Wysłany: Pią Lut 17, 2012 1:55 pm   

mialem bliskie spotkanie z rowerzystka i pekl zderzak. Niedlugo APK a wiec musze wymienic. Ile moze mnie to kosztowac?
 
 
Mucha_75 
Gaduła nad gadułami :-)
Mucha

Pomógł: 13 razy
Wiek: 48
Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 624
Skąd: Schiedam, GA
Wysłany: Pią Lut 17, 2012 2:30 pm   

BMW X7 czy Volkswagen Polo rocznik 1993??
 
 
stroopwafel 
Mega gaduła
Debesciak

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 1162
Skąd: Noord Holland
Wysłany: Pią Lut 17, 2012 2:36 pm   

Zderzak juz mam. Chodzi tylko o wymiane w mondeo 3
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Pią Lut 17, 2012 2:44 pm   

Jak masz, to tyl wyglada do zrobienia samemu w max 30min http://focus.korona-pl.co...deo/G37867.html
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
Bombarka 
Poczatkujacy

Pomogła: 1 raz
Wiek: 62
Dołączyła: 08 Lut 2009
Posty: 26
Wysłany: Pon Lut 20, 2012 9:25 am   

kto to jest dealer w ubezpieczalni jak pisze <janosik>
_________________
Tam gdzie sila nie potrzeba prawa bo prawo jest bezsilne.
 
 
miniion 
Poczatkujacy

Dołączył: 04 Maj 2009
Posty: 6
Skąd: grójec
Wysłany: Pon Lut 20, 2012 2:47 pm   

Siema,
Miałem stłuczkę jakieś 2 miesiące temu identyczna sytuacje. Auto oddałem do holender4skiego garażu na wycene uszkodzeń, oni wysłali papiery do ubezpieczalni i praktycznie wszystko załatwili na mnie, tylko ten świstek podbity przez policję musisz wysłać do ubezpieczalni w której miała auto ubezpieczone. Po mniej więcej miesiącu miałem kase na koncie 1700 euro za tylni zderzak i klape mi naliczyli. Pozdro!
 
 
aga2
Poczatkujacy

Dołączył: 16 Sty 2012
Posty: 4
Wysłany: Sob Mar 31, 2012 11:43 am   

ogloszen nie umieszczamy na forum
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Sob Mar 31, 2012 12:29 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
miecio376
Poczatkujacy

Dołączył: 14 Sty 2013
Posty: 1
Wysłany: Pon Sty 14, 2013 10:39 am   Re: Wypadek samochodowy - odszkodowanie

kolofm napisał/a:
Witam! Mam problem. W piatek mialem stluczke w Holandii nie z mojej winy. Holenderka wjechala we mnie, zniszczeniu ulegl zderzak i tylna klapa. Spisalismy aanrijdingsformulier. Holenderka przyznala sie do winy. Zostalo to podbite przez policje na posterunku.
Mam wiec takie pytanie: jak to zalatwic zeby uzyskac odszkodowanie w holandii. W piatek wyjezdzam na urlop do Polski na 2 tygodnie wtedy chcialbym autko naprawic ale wydaje mi sie ze wczesniej ktos to auto powinien w holandii obejrzec i wycenic straty. Moze najpierw powinienem skontaktowac sie z ubezpieczalnia? Prosze o pomoc, bo na prawde nie mam zielonego pojecia jak takie sprawy sie zalatwia. Aha dodam, ze kobieta ma ubezpieczenie w firmie London. Bardzo zalezy mi na czasie. Z gory dziekuje za pomoc!


Ja miałem podobne zdarzenie również na terenie Holandii. Skorzystałem z usług firmy odszkodowawczej. Poprowadzili moją sprawę przez polskiego odpowiednika firmy ubezpieczeniowej holenderskiego sprawcy. Tylko ważne jest czy twoje auto jest na polskich rejestracjach? Jeśli skontaktowałbyś się z taką firmą oni na pewno powiedzieliby co masz z tym zrobić. Firma z którą współpracowałem to Campter.
 
 
albax 
Poczatkujacy
Valdi

Wiek: 60
Dołączył: 04 Mar 2011
Posty: 9
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Pią Sty 18, 2013 12:37 am   

Witami ja miałem podobny przypadek.Nie wzywałem policji.
Wszystko odbyło się bez problemu,choć cztery tygodnie byłem uziemiony.Rzeczoznawca był już na następny dzień.Wypełnił papiery i w ciągu trzech tygodni kasa znalazła się na koncie.
_________________
Czerpać z życia garściami...wycisnąć co się da,jak z cytryny...
 
 
jkaw
Poczatkujacy

Dołączył: 07 Lut 2013
Posty: 1
Wysłany: Czw Lut 07, 2013 9:00 am   Re: Wypadek samochodowy - odszkodowanie

kolofm napisał/a:
Witam! Mam problem. W piatek mialem stluczke w Holandii nie z mojej winy. Holenderka wjechala we mnie, zniszczeniu ulegl zderzak i tylna klapa. Spisalismy aanrijdingsformulier. Holenderka przyznala sie do winy. Zostalo to podbite przez policje na posterunku.
Mam wiec takie pytanie: jak to zalatwic zeby uzyskac odszkodowanie w holandii. W piatek wyjezdzam na urlop do Polski na 2 tygodnie wtedy chcialbym autko naprawic ale wydaje mi sie ze wczesniej ktos to auto powinien w holandii obejrzec i wycenic straty. Moze najpierw powinienem skontaktowac sie z ubezpieczalnia? Prosze o pomoc, bo na prawde nie mam zielonego pojecia jak takie sprawy sie zalatwia. Aha dodam, ze kobieta ma ubezpieczenie w firmie London. Bardzo zalezy mi na czasie. Z gory dziekuje za pomoc!


Jeśli masz samochód na polskich rejestracjach to możesz starać się o odszkodowanie przez polskiego odpowiednika ubezpieczalni Holenderki. Taką sprawę najlepiej jednak zlecić firmie zajmującej się odszkodowaniami bo samemu to trochę ciężko. Ja miałem bardzo podobno sytuację ale na terenie Polski. Holender walnął w bok mojego auta. Miałem nie tylko uszkodzony samochód ale też skręcony odcinek szyjny kręgosłupa. Firma bardzo fajna wszystko załatwili za mnie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group