NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Opony zimowe
Autor Wiadomość
ustuna 
Poczatkujacy
Ustuna

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 07 Sie 2007
Posty: 17
Wysłany: Pią Paź 22, 2010 7:07 pm   Opony zimowe

zastanawiam sie czy zalozyc juz opony zimowe.temp w ciagu dnia sa/beda powyzej 7 stopnii.zmieniliscie juz opony?
Ostatnio zmieniony przez ustuna Pią Paź 22, 2010 7:18 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Pią Paź 22, 2010 8:31 pm   

temperatura w okolicach 7 stopni to dobry moment na zmiane opon. ale ja zmieniam jutro z powodu wyjazdu do pl. na poludniu ostatnio popadal snieg :)
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Sob Paź 23, 2010 12:27 am   

Nie wiadomo, czy znow pogoda nie zglupieje i nie walnie +15 a wtedy jazda na zimowkach jest srednia przyjemnoscia.
Ja bede zmieniac w drugiej polowie listopada
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Sob Paź 23, 2010 10:49 am   

Ja mam już zmienione ...

Ale wolałbym śmigać na alumkach ... :011: ale cóż Życie ... :036:
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Sob Paź 23, 2010 11:34 am   

a co za roznica? :) ja mam zimowki na alusach
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
dunczyk 
Poczatkujacy
dunczyk

Wiek: 53
Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 8
Skąd: polska
Wysłany: Sob Paź 23, 2010 2:28 pm   

Pewno zimówki ma na blaszakach a tak na marginesie pracuje obecnie w serwisie mercedesa Wensink w Emmeloord i zimówki zakładają tylko do busów i ML-i a do C E S klasy po zweryfikowaniu bieżnika przed APK zakładamy normalne oponki też jestem :119: , ale jak prawdziwi GÓRALE mawiają , jak Holendrzy zimówek nie zakładają to w tym roku zimy nie mają HA HA HA :026: . Pozdrawiam
 
 
ustuna 
Poczatkujacy
Ustuna

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 07 Sie 2007
Posty: 17
Wysłany: Sob Paź 23, 2010 6:58 pm   

hahaha Gorale sie moge pomylic.Zakladam co roku zimowe opony i nigdy nie wiem kiedy jest odpowiednia pora.Po ostatniej zimie Holendrzy tez zaczna zmieniac opony :)
 
 
.:Paco:. 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 8 razy
Wiek: 42
Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 583
Wysłany: Nie Paź 24, 2010 1:07 pm   

ustuna napisał/a:
hahaha Gorale sie moge pomylic.Zakladam co roku zimowe opony i nigdy nie wiem kiedy jest odpowiednia pora.Po ostatniej zimie Holendrzy tez zaczna zmieniac opony :)


Pora aby zmienic zimowki to jak srednia temperatura jest ok 5 C (niektorzy mowia 5-7C) co nie robi duzej roznicy. Powodem stanu jest taki,ze od 5 do 0C i ponizej juz niedaleko a co najwazniejsze normalna opona jest wykonana z innej mieszanki gumy niz zimowka i granica 5C wlasnie wyznacza kiedy gumy sie powinno zmienic. POnizej tej temperatury gumy letnie sztywnieja a zimowe dopiero zaczynaja osiagac swoje wlasciwosci. Ja jeszcze w Holandii ani razu nie mialem zimowek..bo:
1. Tutaj nigdy nie ma sniegu moze pare dni?
2. Jesli snieg spadnie zawsze jade pociagiem dlatego,ze Holendrzy nie umieja jezdzic na sniegu i jest wiele stluczek - no ale czego wymagac od nich jak maja lekki zimy;)
3. Jesli nie ma sniegu tylko ujemna temperatura to obydwie beda sie dobrze sprawowac jesli chodzi o hamowanie tylko letnie moga sie szybciej zuzywac. Natomiast jak jest lod to nie ma znaczenia jakie ma sie gumy - i tak sie jedzie i tak;).
 
 
kurczak19 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 79
Skąd: NB
Wysłany: Nie Paź 24, 2010 2:43 pm   

Fajny post Paco, ja tez nie zmieniam opon. W PL z racji studenckiego okresu nie mialem $$$ na zimowki i przejezdzalem zimy szczesliwie na letnich. Pamietajmy tez ze w PL sa gorki i goreczki wiec to strasznie przeszkadza w zlych warunkach i letnich oponach.

Pozdro
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Nie Paź 24, 2010 4:40 pm   

jak mieszkam tu prawie 20 lat nigdy nie zmienialam opon na zimowki
(auto ma naped na tyl )
do Polski tez na letnich smigam nawet w grudniu i nie bylo jak do tej pory wiekszych problemow
nie zdarzylo mi sie tez przez te lata miec problemy na drodze ani w Polsce ani tez
w Niemczech
zawsze odsniezone ,( a moze po prostu mialam szczescie?)
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Nie Paź 24, 2010 6:25 pm   

Gochna H napisał/a:
(...)nie zdarzylo mi sie tez przez te lata miec problemy na drodze ani w Polsce ani tez w Niemczech zawsze odsniezone ,( a moze po prostu mialam szczescie?)
mialas szczescie:) jak wracalem po swietach to droga byla biala od polski, az do holandii.
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
Ostatnio zmieniony przez zaq Nie Paź 24, 2010 6:26 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Hera 
MODERATOR
Hera


Pomogła: 8 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 11 Maj 2007
Posty: 952
Wysłany: Nie Paź 24, 2010 6:56 pm   

Ja w styczniu wracałam z Polski tylko 20 godzin. Śnieg zaczął się we Wrocławiu, pomiędzy Berlinem a Osnabruck na drodze była jedna pokrywa lodowa, jechaliśmy 20km/h, co chwila ktoś lądował w rowie, prawie co stacja benzynowa stawałam żeby dać odpocząć dłoniom kurczowo zaciśniętym na kierownicy i nogom które na przemian wciskały sprzęgło-gaz, sprzęgło-gaz. Oczywiście jechałam na letnich oponach. Obyło się bez lądowania w rowie :D

Gdy już szczęśliwa wjechałam na teren Holandii i do domu pozostały mi dwie godziny jazdy i nadzieja na czarne, pozbawione lodu i śniegu drogi, na wysokości Apeldoorn trafiłam na piękny korek, na którego czele wolniutko sunęły cztery piaskarki - aż do samego Amersfoort :043:
_________________
Nigdy nie poddawaj się kiedy zgaśnie światło
Gdy cię walnie życia pięść
Nigdy nie poddawaj się dzisiaj nie jest łatwo
Jutro będzie lepszy dzień
 
 
mario007 
Super gaduła

Pomógł: 11 razy
Dołączył: 18 Lip 2009
Posty: 338
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Nie Paź 24, 2010 8:59 pm   

Hera napisał/a:
Ja w styczniu wracałam z Polski tylko 20 godzin. Śnieg zaczął się we Wrocławiu, pomiędzy Berlinem a Osnabruck na drodze była jedna pokrywa lodowa, jechaliśmy 20km/h, co chwila ktoś lądował w rowie, prawie co stacja benzynowa stawałam żeby dać odpocząć dłoniom kurczowo zaciśniętym na kierownicy i nogom które na przemian wciskały sprzęgło-gaz, sprzęgło-gaz. Oczywiście jechałam na letnich oponach. Obyło się bez lądowania w rowie :D

Gdy już szczęśliwa wjechałam na teren Holandii i do domu pozostały mi dwie godziny jazdy i nadzieja na czarne, pozbawione lodu i śniegu drogi, na wysokości Apeldoorn trafiłam na piękny korek, na którego czele wolniutko sunęły cztery piaskarki - aż do samego Amersfoort :043:

To masz duzo szczescia po pierwsze ze nie wpadlas do rowu a po drugie ze nie spotkala cie policja bo opony zimowe sa w niemczech wymagane kiedy lezy snieg na drodze.
_________________
Mariusz
Ostatnio zmieniony przez mario007 Nie Paź 24, 2010 9:08 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Nie Paź 24, 2010 10:35 pm   

mario007,
Cytat:
bo opony zimowe sa w niemczech wymagane kiedy lezy snieg na drodze.


topick akurat odnosnie powyzszego http://forum.niedziela.nl/viewtopic.php?t=74872
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Hera 
MODERATOR
Hera


Pomogła: 8 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 11 Maj 2007
Posty: 952
Wysłany: Nie Paź 24, 2010 10:56 pm   

Wiesz, akurat policji to było dużo na drodze. Ale zajmowali się głównie tymi co siedzieli po dach w śniegu:)
Co to tematu wklejonego przez Gochnę - osobiście uważam ze obojętnie czy na letnich czy na zimowych oponach trzeba wiedzieć jak jeździć.
Ja swego czasu, jeszcze w Polsce miałam cinqueciento na zimowych oponach. Wystarczył dosłownie kawałek oblodzonego pasa i chwila nieuwagi żebym z cinqueciento zrobiłam smarta :043: Na szczęście dla mnie skończyło się tylko na potłuczeniach. Ale samochód do kasacji.
Tamta sytuacja trochę uzmysłowiła mi jak jeździć po lodzie i śniegu niezależnie od opon.
A co do ostatniej zimy - prawo jazdy mam prawie 15 lat, ale to byla dla mnie prawdziwa szkoła jazdy :081:
_________________
Nigdy nie poddawaj się kiedy zgaśnie światło
Gdy cię walnie życia pięść
Nigdy nie poddawaj się dzisiaj nie jest łatwo
Jutro będzie lepszy dzień
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group