NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Uwaga na firmę ZON z Asten
Autor Wiadomość
chemikx3 
Poczatkujacy

Dołączył: 09 Lis 2010
Posty: 4
Wysłany: Wto Lis 09, 2010 10:52 pm   Uwaga na firmę ZON z Asten

Witam forumowiczów.
Zakładam ten temat aby zwrócić uwagę na istotny problem.
W roku 2009 przez 3 miesiące pracowałem w szklarni z ogórkami i pomidorami w Asten.Pracę oferuje firma ZON z siedzibą w Asten.Zatrudnione są tam dwie polki z których wszelkie rekordy arogancji i bezczelności bije niejaka pani Ela.
Wszystko zaczęło się od listu z Belastingu z decyzją o przyznaniu mi świadczenia zorgtoeslag za 2009 rok.Jakież było moje zdziwienie, gdyż nigdy nie występowałem o ten dodatek.Po wizycie w Belastingu okazało się, że owszem zorgtoeslag został przelany na kont bankowe mające należeć do mnie.I tu znowu zdziwienie bo nigdy nie byłem posiadaczem konta o takim numerze.To jeszcze nie koniec.Na początku 2010 roku otrzymałem kolejne pismo w którym belasting, po ponownym przeliczeniu moich dochodów, nakazuje mi zwrócić część otrzymanego świadczenia w kwocie 271 euro.Mało tego, Belasting nie upominał się o pieniądze od właściciela konta, na które przelał świadczenie, ale ode mnie.W ostateczności musiałem wpłacić w/w kwotę na konto Belastingu.
Wniosek o zorgtoeslag został złożony drogą elektroniczną.Do tego celu potrzebny jest kod DIGID, którego poza mną nie znał nikt.Ciekawe jest zatem, kto i w jaki sposób wystąpił o zorgtoeslag w moim imieniu.
Podejrzewam, że wiele osób jest w taki sam sposób okradane i nawet nie ma świadomości tego faktu.
Piszę ten tekst z pełną odpowiedzialnością, nie jest to bezpodstawne oczernianie gdyż otrzymałem oficjalnie dane właściciela konta na które został przelany zorgtoeslag.Dane te mam prawo legalnie rozpowszechniać.Właścicielem wspomnianego wyżej konta jest właśnie firma ZON z Asten.
Finał sprawy najprawdopodobniej będzie w sądzie.
P.S.Wszystkie osoby zainteresowane tematem proszę o wpisy lub kontakt na priv.
 
 
AGW 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 20 Wrz 2010
Posty: 72
Wysłany: Wto Lis 09, 2010 11:15 pm   

chemix3 Firama ZON od dawna w ten sposob okrada swoich pracownikow. Po mojej intewencji i grozbie zlozenia doniesienia na policji zmienili taktyke: skopiowali logo Holland Zorg i daja ludziom do podpisu druk upowazniajacy ZON do wystapienia o zorgtoeslag w ich imieniu, czyli prawnie sa kryci a potem upominaj sie czlowieku o swoje pieniadze a my bedziemy cie tak dlugo zwodzic az ci sie znudzi lub wyjedziesz. Innym zagraniem ZON bylo wyslanie do ludzi wynajmujacych domki od ZONu pisma ze na polecenie belastingu malzenstwa musza placic za domek podwojnie; gdy udalem sie z tym pismem do belastingu tam oczywiscie o niczym takim nie slyszeli.
 
 
chemikx3 
Poczatkujacy

Dołączył: 09 Lis 2010
Posty: 4
Wysłany: Wto Lis 09, 2010 11:38 pm   

W moim przypadku nie podpisywałem tego druku bo miałem własne indywidualne ubezpieczenie medyczne i wiedziałem o tych praktykach wcześniej.Poza tym Belasting zbadał sprawę i otrzymałem informację, że mam podstawy do wszczęcia postępowania cywilnego.Z tego wniosek, że ZON idzie na całość i przestał się liczyć z czymkolwiek.
 
 
jagodka 
Gaduła nad gadułami :-)
zona udomowiona


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 06 Kwi 2010
Posty: 601
Skąd: HAGA
Wysłany: Śro Lis 10, 2010 10:45 am   

Kurcze az nie chce sie wierzyc... To jest przestepstwo i ci co tak kradna pieniadze powinni poniesc za to odpowiedzialnosc. Mam nadziejej ze nie zostawicie tej sprawy tak i osoby winne zostaba ukarane i zwroca pieniadze
 
 
chemikx3 
Poczatkujacy

Dołączył: 09 Lis 2010
Posty: 4
Wysłany: Śro Lis 10, 2010 4:21 pm   

Na pewno tego nie zostawię.

[ Dodano: Nie Lis 14, 2010 12:30 pm ]
Ciąg dalszy sprawy.
Po publikacji na stronie Niedzieli i przesłaniu danych firmy przez Belasting w piątek otrzymałem przelew części ukradzionych mi przez firmę ZON pieniędzy. Jest to tylko część kwoty więc w poniedziałek będzie moja dalsza interwencja. Z powyższego wniosek, że jednak są narzędzia prawne w Holandii na takich złodziei jak ZON z Asten.
Mój apel do wszystkich oszukanych przez w/w firmę:nie bójcie się aroganckiej pani Eli i dochodźcie swoich praw, zwłaszcza teraz, kiedy sprawa jest "ciepła".
 
 
elmaslako 
Poczatkujacy

Dołączył: 30 Cze 2011
Posty: 4
Wysłany: Pon Lip 11, 2011 3:06 pm   

Pracowałem prze agencję i przyznaje że zawsze pieniądze na czas + wakacyjne + urlopowe i niedrogie zakwaterowanie a co do ZOERTOESLAg to zalatwili pieniadze niby w trosce o pracowników ja całość dostałem.
Ostatnio zmieniony przez elmaslako Pon Lip 11, 2011 3:07 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
NinaK 
Poczatkujacy

Dołączyła: 14 Lis 2012
Posty: 1
Wysłany: Śro Lis 14, 2012 11:32 am   

Arogancka pani Ela, okradzanie... to sa teksty godne podania pana do sadu za oczernianie. Pracowalam przez ZON. I pana teksty sa smieszne, zamiast pisac na takim forum i oczerniac niech pan sie lepiej wglebi w prawo hollenderskie i w prawo podatkowe owego czasu. Bo wszystko co bylo robione w sprawie tej, bylo LEGALNIE robione wedle instrukcji prawnych.

Problem polega na tym ze firma ZON jako jedna z niewielu jest przezroczysta finansowo i nie jak to pan nieslusznie ocenil okrada ludzi, nalezy do najwiekszej korporacji szklarniowej. Jest to firma ktora nie zarabia na pracownikach tylko na udzielaniu uslug administracyjnych pracodawcom i nie sa agencja pracy, pieniadze jednego pikusia jak pana sa dla nich smieszne. Znam dokladnie ich sposob pracowania, i moge powiedziec ze pana nazywanie pani Eli aroganckiej jest obrazajace, znam ja osobiscie. Ona robi wiecej dla polskich pracownikow niz ktokolwiek i NIE MUSI, wszystko to co jest zalatwiane przez nia przez ZON robi po to by ludziom pomoc choc nie jest do tego zobowiazana. Nie zna pan jej osobiscie wiec niech pan sie nie wypowiada, a to ze pan najprawdopobniej zachowywal sie chamsko i bezczelnie powoduje jej "arogancje". W ZONie nie toleruja chamstwa, i slusznie niech tak powiem. Sama doswiadczylam takie zachowania polakow zagranica ze nie dowierzalam.

Najlepiej mi sie podoba jak polacy groza policja, sadem albo publikacja. Jeszcze zeby to bylo sluzne, to bym zrozumiala... Naprawde myslicie ze to rusza kogokolwiek w Holandii albo jakakolwiek firme? Jest pan smieszny.
I jezeli chodzi o Belastingdienst, jest bardzo niewydajny... nigdy nic nie wiedza.
Ostatnio zmieniony przez NinaK Śro Lis 14, 2012 11:53 am, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Śro Lis 14, 2012 7:18 pm   

NinaK,

Cytat:
zamiast pisac na takim forum i oczerniac niech pan sie lepiej wglebi



Nie dosc ze ostro pojechalas i na dodatek proponujesz sie ''wglebiac'' .... zdaje sie ze zapomnialas jednak o najwazniejszym ,
pytam wiec do kogo jest skierowana ta tyrada ?

aaaa... watek jest nieco ''zmurszaly ''
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Śro Lis 14, 2012 7:22 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Darekm902 
Poczatkujacy

Wiek: 52
Dołączył: 08 Lut 2014
Posty: 1
Wysłany: Czw Wrz 18, 2014 5:22 pm   

nadal stosują podobne praktyki
wróciłem już do polski ale nie odpuszczę tej firmie
czy ktoś był by mi w stanie podpowiedzieć jak walczyć z tą firmą
z góry dziękuję Darek
 
 
Lastrada
Poczatkujacy

Dołączył: 13 Lis 2014
Posty: 3
Wysłany: Czw Lis 13, 2014 4:55 pm   



TUTAJ NIE UMIESZCZAMY OGŁOSZEŃ. Jeżeli chcesz umieścić ogłoszenie to zrób to w Serwisie Ogłoszeniowym na http://ogloszenia.niedziela.nl
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Czw Lis 13, 2014 6:48 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group