NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Praca bezposrednio na kontrakcie ( nie przez biuro )
Autor Wiadomość
lukasrap 
Gaduła

Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 115
Wysłany: Pią Lis 12, 2010 9:11 pm   Praca bezposrednio na kontrakcie ( nie przez biuro )

Witam. Mam takie pytanie. Chodzi o to, ze mieszkam juz w Holandii 4 lata i caly czas pracuje przez biuro pracy. Mam swoje mieszkanie, samochod, konto, jezyk angielski, kursy pokonczone i chcialbym znalesc prace bezposrednio u pracodawcy. Dosyc mam pracy przez biura. Dzisiaj pracujesz, a jutro nie wiadomo.
Moze doradzicie w jaki sposob szukac takiej pracy? Czy wysylac na adres danej firmy CV w jezyku angielskim, czy moze dzwonic? Czy wogole to cos da? Jak myslicie? Prosze o porady.
 
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Pią Lis 12, 2010 9:41 pm   

Witam,

Z własnego doświadczenia wiem że cieżko jest znaleść prace bezpośrednio u pracodawcy ...

Sam spr ogłoszenia i czasem wysyłam zapytania o ofertę ale jak na razie bez konkretów ( może dlatego że tyram od 7,8 do 17-18 i nie mam czasu wsiąść w auto i pojeździć i popytać oraz mieszkam na chacie od szefa - pracuje przez hol pośrednika)

Z pracą przez biuro jest tak że nie ważne czy robisz 1 czy 2,3 lata bo jak będą chcieli zwolnic to zwolnia z dnia na dzień ... :013:

Ja polecam wysyłać cv a potem dzwonić i pytać o daną ofertę pracy ...;)

Życzę powodzenia i szczęścia
Pozdrawiam Serdecznie
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Sob Lis 13, 2010 12:09 pm   

Albo szukaj ofert biur, w ktorych jest napisane, ze otrzymaniestalego kontraktu na podstawie Twoich osiagniec jest mozliwe.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
AdG 
Nieśmiały użytkownik


Pomogła: 10 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 04 Paź 2009
Posty: 85
Wysłany: Sob Lis 13, 2010 1:08 pm   Re: Praca bezposrednio na kontrakcie ( nie przez biuro )

lukasrap napisał/a:
Witam. Mam takie pytanie. Chodzi o to, ze mieszkam juz w Holandii 4 lata i caly czas pracuje przez biuro pracy. Mam swoje mieszkanie, samochod, konto, jezyk angielski, kursy pokonczone i chcialbym znalesc prace bezposrednio u pracodawcy. Dosyc mam pracy przez biura. Dzisiaj pracujesz, a jutro nie wiadomo.
Moze doradzicie w jaki sposob szukac takiej pracy? Czy wysylac na adres danej firmy CV w jezyku angielskim, czy moze dzwonic? Czy wogole to cos da? Jak myslicie? Prosze o porady.


Mieszkasz 4 lata i ani slowa po Niderlandzku?
Polecam wyszukac firmy w twojej okolicyw branzy ktora cie interesuje i wyslij tzw "open sollicitatie" ... powodzenia
_________________
don't hate me because you ain't me
 
 
lukasrap 
Gaduła

Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 115
Wysłany: Sob Lis 13, 2010 2:03 pm   

To ze ani slowa to nie wiem.. Ale nie kazdemu dane bylo uczyc sie tego jezyka. Ja ten czas poswiecilem na jezyk angielski, ktorego nie znalem przyjezdzajac tutaj.. Teraz z jezykiem angielskim moge isc dalej sie uczyc...
Dzieki za podpowiedzi. Mam juz znalezione firmy, poszukam kontaktow, meili i bede wysylal CV. Dzieki i pozdrawiam.
 
 
 
stroopwafel 
Mega gaduła
Debesciak

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 1162
Skąd: Noord Holland
Wysłany: Sob Lis 13, 2010 2:19 pm   

Jestesmy w Holandii i tutejszy jezyk to niderlandzki a nie angielski i nie ma czegos takiego ze to 2 tutaj jezyk. Jedyne co to to ze bardzo lubia mowic po ang. Wiec trzeba bylo uczyc sie nid. a nie ang.
 
 
lukasrap 
Gaduła

Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 115
Wysłany: Sob Lis 13, 2010 3:04 pm   

Jak juz powiedzialem, nie kazdemu jest dane uczyc sie tego jezyka. Jak Tobie sie udalo, to gratuluje, ale nie zazdroszcze. Bo nie mam czego. Z czasem do wszystkiego sam dojde. Zreszta temat nie dotyczyl jezyka czy tego jaka szkole skonczylem, lecz pracy na konkrakcie. Zatem dziekuje za wypowiedzi. Pozdrawiam.
 
 
 
Mariusz2
Poczatkujacy

Dołączył: 17 Cze 2007
Posty: 12
Wysłany: Nie Lis 14, 2010 1:45 pm   

a ja jestem zmuszony muwic 2 jezykami angielski to podstawa a puzniej dopiero jest hollenderski wiec nie wiem....
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Nie Lis 14, 2010 1:54 pm   

Moze zacznij od nauczenia sie jezyka ojczystego, bo cos kiepsko Ci idzie... Wstyd.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Nie Lis 14, 2010 1:57 pm   

suska,
to jest post prowokacja

kolega dosc dobrze posluguje sie pisanym jezykiem polskim, wystarczy poczytac jego posty :029:
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
doronio 
Super gaduła
->OPOLE.ZWM<-


Pomógł: 10 razy
Wiek: 38
Dołączył: 04 Wrz 2007
Posty: 347
Skąd: Amsterdam/Opole
Wysłany: Pon Lis 15, 2010 12:19 am   

suska napisał/a:
Albo szukaj ofert biur, w ktorych jest napisane, ze otrzymaniestalego kontraktu na podstawie Twoich osiagniec jest mozliwe.

Wszystkie biura tak mają w ofertach :) )))
Zresztą wystarczy zobaczyć tu:
http://kopen.marktplaats....ctie/c1155.html
"Dienstverband
Vast contract (221)
Tijdelijk contract (9)
Freelance of Uitzendbasis (2)
Stage (0)
Overige vormen (1) "
Nagle wszysco chcą od razu vasta dawać :P
Pamiętam, jak pracowałem przez biuro w firmie X która miała iść do zamknięcia za 3 miesiące.. Dużo Vastowców wzieło sobie wolne, więc potrzebowali ludzi...
No i zobaczyłem ogłoszenie w gazecie - oferta biura pracy w tym zakładzie.. oczywiście z dopiskiem "możliwy vast".
_________________
Pomóż
http://www.poomoc.pl
Ostatnio zmieniony przez doronio Pon Lis 15, 2010 12:28 am, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 
lukasrap 
Gaduła

Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 115
Wysłany: Pon Lis 15, 2010 11:26 am   

Tu nie chodzi o to, ze ja chce vasta czy cos tam. Chodzi mi o stala prace. Zeby tu normalnie mieszkac, pracowac itp. Rowniez dlatego nie znam jezyka i nie moge isc do szkoly, poniewaz pracuje przez biuro i nie mam godzin tak ustawionych zeby moc sobie jakos dzien zaplanowac. Zalezy mi na tym, zeby sie nie martwic co bedzie jutro, zeby miec stale godziny, normalne traktowanie i odpowiednia place za moja prace.. To wszystko. Od czasu kiedy przyjechalem do NL, dwa razy zmienialem biuro, poniewaz miedzy innymi firma zbankrutowala. I nie wiadomo co bedzie dalej. A z praca? Czasami w ciagu tygodnia, 2-5 prac... Na tym polega praca przez biuro. Chce cos zmienic, dlatego chce poszukac pracy bezposrednio.
Pozdrawiam.
 
 
 
bobikpl 
Super gaduła
:)


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 352
Skąd: Friesland
Wysłany: Pon Lis 15, 2010 4:58 pm   

Ja polecam Targi pracy ,parę razy do roku się wszędzie odbywają,bywa że przedstawiciele zakładów sami zagadują odwiedzających."Vasta" nikt od razu nie da,ale na terminowy kontrakt jak najbardziej.Masz mieszkanie,auto.
Tylko...język holenderski jest najważniejszy,mieszkamy w Holandii więc koniecznie trzeba się go nauczyć jeśli planujemy tu się osiedlić,niestety.Prozaiczne-jak się dowiesz o targach
jeśli nie przeglądasz holenderskich gazet?Nawet tych darmowych?
Ale język zostawmy...
Jak zdobyć pracę?
Tak jak w Polsce,setki e-maili i listów z CV w odpowiedzi na ogloszenia,odwiedzin w firmach,przez znajomych.Oczywiście rejestracja w wszystkich "uitzendbiurach" w okolicy !!!
Nie bać się pracy przez biura!Nie wiem czy pracujesz przez "polskie" biuro-wtedy to kicha,wiadomo.

Przypomniało mi się...
Ponieważ trzeba wszystkie możliwości wykorzystać zarejestruj się na www.marktplaats.nl i w rubryce
http://kopen.marktplaats.nl/vacatures/c167.html PLAATS ADVERTENTIE czyli zamieścić ogłoszenie nawet po angielsku,napisz jakie masz kursy
To jest dobre,sprawdzone osobiście-działa.
Oraz https://www.werk.nl/werk_...acatures_zoeken
też sprawdzone,dla żony z tej strony "załatwiłem" pracę (obecnie kontrakt bezpośredni :) )
Można tam też umieścić swoje CV
Ale do tego niestety podstawowy choć holenderski jest niezbędny...
Ostatnio zmieniony przez bobikpl Pon Lis 15, 2010 6:41 pm, w całości zmieniany 8 razy  
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Pon Lis 15, 2010 9:21 pm   

lukasrap napisał/a:
Tu nie chodzi o to, ze ja chce vasta czy cos tam. Chodzi mi o stala prace. Zeby tu normalnie mieszkac, pracowac itp. Rowniez dlatego nie znam jezyka i nie moge isc do szkoly, poniewaz pracuje przez biuro i nie mam godzin tak ustawionych zeby moc sobie jakos dzien zaplanowac. Zalezy mi na tym, zeby sie nie martwic co bedzie jutro, zeby miec stale godziny, normalne traktowanie i odpowiednia place za moja prace.. To wszystko. Od czasu kiedy przyjechalem do NL, dwa razy zmienialem biuro, poniewaz miedzy innymi firma zbankrutowala. I nie wiadomo co bedzie dalej. A z praca? Czasami w ciagu tygodnia, 2-5 prac... Na tym polega praca przez biuro. Chce cos zmienic, dlatego chce poszukac pracy bezposrednio.
Pozdrawiam.


Witam,
Wiem jak to jest bo mam podobnie ...
U mnie jest tak że pracuje przez jedno biuro pracy i u jednego pracodawcy ( już ponad 1.5 roku ) ale wiem ze jako POLAK nie mam szans na żaden awans ani na kontrakt bezpośredni (bo po prostu Polacy w tej firmie sa od czarnej roboty a jak sie komuś nie podoba to na Nasze miejsce jest 10 chętnych ...)

Ciekaw jestem czy można gdzieś znaleźć ogloszenia z ofertami pracy na bezpośredni kontrakt do szklarni z papryką ( zbieranie , likwidacja , sortownia itp ) czemu własnie z papryką bo mam doświadczenie w tej branży ... albo gdzie znaleść info o targach pracy z tej branży ...

Pozdrawiam Serdecznie i głowa do góry " będzie kiedys lepiej " :036:
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
Estamos 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 6 razy
Wiek: 38
Dołączył: 07 Kwi 2010
Posty: 426
Skąd: provincie Utrecht...
Wysłany: Wto Lis 16, 2010 6:35 am   

Benny znalezienie stalej pracy nie jest takie trudne. Zwlaszcza jesli chodzi o sektor, w którym pracujesz czyli rolnictwo. Ja od roku mam szanse ma staly kontrakt tez w rolnictwie, jednak póki co wolę inne rozwiązania. Z prostego powodu, dostaje wiekszy zwrot podatku a ze pracuje z narzeczona to naprawde sa wieksze pieniadze. Kilka moichrad.
1) Nie majac stalego kotraktu podpatruj co robia Ci ktorzy maja, staraj sie zdobywac w swojej pracy doswiadczenie
2 Język, prosze nie mow ze angielski wystarczy. Solidne podstawy holenderskiego lepsze jak angielski.
3) No i kursy, pryskacie ta papryke, rozjerzyj sie zakurdemjak ja opryskiwac. Moze wozek widlowy jesli niemasz takowego certyfikatu?
Musisz byc wszechstronny i pokazac jak siebie widzisz w firmie.
A poszukaj innych paprika telers pojezdziji popytaj.
Powodzenia!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group