NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Praca bezposrednio na kontrakcie ( nie przez biuro )
Autor Wiadomość
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Wto Lis 16, 2010 10:39 am   

Estamos napisał/a:
Z prostego powodu, dostaje wiekszy zwrot podatku a ze pracuje z narzeczona to naprawde sa wieksze pieniadze.


a to jakas nowosc...
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
Ostatnio zmieniony przez m4rcin Wto Lis 16, 2010 10:39 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Estamos 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 6 razy
Wiek: 38
Dołączył: 07 Kwi 2010
Posty: 426
Skąd: provincie Utrecht...
Wysłany: Wto Lis 16, 2010 12:04 pm   

m4rcin napisał/a:
Estamos napisał/a:
Z prostego powodu, dostaje wiekszy zwrot podatku a ze pracuje z narzeczona to naprawde sa wieksze pieniadze.


a to jakas nowosc...

Nowość, nie nowość.
Jednak 1200eu extra na osobę, a 400 to chyba znaczna różnica.
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Wto Lis 16, 2010 12:38 pm   

Ciagle jakas nowosc... Bo skala podtakowa jest jedna - nie wazne czy pracujesz na kontrakt czy przez biuro czy jescze inaczej...
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
Ostatnio zmieniony przez m4rcin Wto Lis 16, 2010 12:38 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Śro Lis 17, 2010 9:36 pm   

Estamos napisał/a:
Benny znalezienie stalej pracy nie jest takie trudne. Zwlaszcza jesli chodzi o sektor, w którym pracujesz czyli rolnictwo. Ja od roku mam szanse ma staly kontrakt tez w rolnictwie, jednak póki co wolę inne rozwiązania. Z prostego powodu, dostaje wiekszy zwrot podatku a ze pracuje z narzeczona to naprawde sa wieksze pieniadze. Kilka moichrad.
1) Nie majac stalego kotraktu podpatruj co robia Ci ktorzy maja, staraj sie zdobywac w swojej pracy doswiadczenie
2 Język, prosze nie mow ze angielski wystarczy. Solidne podstawy holenderskiego lepsze jak angielski.
3) No i kursy, pryskacie ta papryke, rozjerzyj sie zakurdemjak ja opryskiwac. Moze wozek widlowy jesli niemasz takowego certyfikatu?
Musisz byc wszechstronny i pokazac jak siebie widzisz w firmie.
A poszukaj innych paprika telers pojezdziji popytaj.
Powodzenia!


Witam,
Kolego tylko w miejscu którym pracuje robi ok 12-15 polaków z tego 3( ja i kolega z żoną ) pracuje dłużej niż 1.5 roku - reszta to nowa Ekipa która zmienia sie prawie co roku ( albo sami dochodzą do wniosku że praca za ciężka da nich - normy itp albo są zwalniani ) i nikt w histori tej firmy nie dostał kontraktu z Polaków ...

Na kontraktach są tylko Holendrzy ... :072:

Co do twoich rad :
1 - od dłuższego czasu podpatruje co robią Wiatraki (pryskanie , info na temat robaków na szklarni , obsługa wozków do scinania papryki do topowania , do wiązania sznurków itp )
2 - prawda jest taka że rozmawiam w pracy po angielsku ale wiedzę ze przyjemność sprawia wiatrakom jak mowie do nich po angolu a oni odp po hol i zastanawiają sie z uśmiechem na twarzy czy wiem co do mnie mówią ( a już powolutku powolutku pojedyncze słowa rozumiem ... :082: )
3- myślę nad kursem na wózek widłowy ale wiem ze u mnie w firmie - wózkami śmigają Holendrzy ...

Jak sie nic nie zmieni to w okresie kiedy będę bez pracy(przymusowy urlop) ok lutego marca chce spróbować znaleść innego pracodawce który doceni moje doświadczenie i chęć do pracy i rozwoju ...

Pozdrawiam serdecznie
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
guust 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Cze 2009
Posty: 546
Wysłany: Śro Lis 17, 2010 10:53 pm   

Beny.rac napisał/a:
Jak sie nic nie zmieni to w okresie kiedy będę bez pracy(przymusowy urlop) ok lutego marca chce spróbować znaleść innego pracodawce który doceni moje doświadczenie i chęć do pracy i rozwoju ...



ciezko bedzie, zebys dostal kontrakt od razu... w sumie watpie zebys dostal bezposrednio u pracodawcy nawet na czas okreslony...

brak jezyka, doswiadczenie - wielu jest z doswiadczeniem i z jezykiem...
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Czw Lis 18, 2010 9:57 pm   

guust napisał/a:
Beny.rac napisał/a:
Jak sie nic nie zmieni to w okresie kiedy będę bez pracy(przymusowy urlop) ok lutego marca chce spróbować znaleść innego pracodawce który doceni moje doświadczenie i chęć do pracy i rozwoju ...



ciezko bedzie, zebys dostal kontrakt od razu... w sumie watpie zebys dostal bezposrednio u pracodawcy nawet na czas okreslony...

brak jezyka, doswiadczenie - wielu jest z doswiadczeniem i z jezykiem...


Nie będę miał nic do stracenia ponieważ i tak będę w Nl w okresie kiedy będę na zasiłku wiec spr można ( a kontraktu od razu nie musze dostać i na 100% nie dostane - jest coś takiego jak okres próbny z tego co wiem ...)

Czas pokaże jak będzie ...
Pozdrawiam ;)
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group