NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wiara.
Autor Wiadomość
Estamos 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 6 razy
Wiek: 38
Dołączył: 07 Kwi 2010
Posty: 426
Skąd: provincie Utrecht...
Wysłany: Pon Lis 22, 2010 8:14 pm   Wiara.

Kto wierzy w Boga i dlaczego?
Autor tematu jest człowiekiem głęboko niewierzącym.
Dlaczego?
Bo skoro Bóg kocha wszystkie swoje dzieci, dlaczego niektórym pozwala cierpieć?
Jeśli ojciec sprawia ból swoim dzieciom w większości krajów jest karany. Nikt go nie czci.
 
 
mlubinski 
Super gaduła

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Kwi 2009
Posty: 314
Wysłany: Pon Lis 22, 2010 8:46 pm   

dokonales aktu apostazji?
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Pon Lis 22, 2010 10:41 pm   

A czemu z gory zakladasz, ze byl ochrzczony? No tak, przepraszam, jest Polakiem, w koncu w Polsce nie ma "innowiercow" lub co gorsza niewierzacych. Smieszy mnie to.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
Ostatnio zmieniony przez suska Pon Lis 22, 2010 10:42 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
ajax4ever 
PRZYJACIEL FORUM

Pomógł: 12 razy
Wiek: 34
Dołączył: 28 Sty 2008
Posty: 439
Wysłany: Pon Lis 22, 2010 11:37 pm   

1. Kolejny troll do karmienia...
2. Kolejny nawiedzony...
3. Temat zostanie za kilka postów zamknięty bo zrobi się niezły bajzel...

Wybieram bramkę numer... ? :083:
 
 
 
Estamos 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 6 razy
Wiek: 38
Dołączył: 07 Kwi 2010
Posty: 426
Skąd: provincie Utrecht...
Wysłany: Wto Lis 23, 2010 5:55 am   

Nikt mnie nie pytał czy chcę być ochrzczony. Nie wiem po co mam dokonywać unieważnienia sytuacji, w której mimowolnie jakichś facet w czrnej sukmanie polewa mnie wodą w asyście moich rodziców? Jeśli ktoś traktuje apostazję jako coś co pozwala mu nie wierzyć jego sprawa. Przecież i tak będą się modlić za "błądzących" w gronie których się znajdziesz.
Jeśli kolega ajax uważa toza "trollizm" to po zabiera głos? Nie chcesz nic powiedzieć, czy właściwie nie masz nic do powiedzenia to sza.
 
 
robertjonson 
Poczatkujacy
robertjonson


Wiek: 55
Dołączył: 18 Kwi 2010
Posty: 11
Skąd: Rotterdam
  Wysłany: Wto Lis 23, 2010 9:30 am   

Witam,osobiscie nie wierze w boga czy tez bogow,po przemysleniu b.b. dawno uwazam ze ludzie wymyslali bogow dla wlasnej wygody i po to by ludzie sie bali...Patrzac na to tak po mojemu,w zaleznosci pod jaka szerokoscia geograficzna sie czlowiek rodzi spoleczenstwo zmusza do przyjmowania danej wiary,wg mnie gdyby ludzie pelnoletni mogli by decydowac o chrzcie czy innym obrzedzie[zabobonie]to grono tz.wiernych by bylo bardzo malutkie.Podsumowujac NIE wierze w Boga.
_________________
W zyciu niema Game Over jest tylko Next Level....
 
 
gosia0406 
Poczatkujacy
tulipan123

Wiek: 39
Dołączyła: 23 Lis 2010
Posty: 3
Wysłany: Wto Lis 23, 2010 8:28 pm   

tym sie różni człowiek od zwierzecia ze ma potrzebe wiary w Boga.
 
 
 
Estamos 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 6 razy
Wiek: 38
Dołączył: 07 Kwi 2010
Posty: 426
Skąd: provincie Utrecht...
Wysłany: Wto Lis 23, 2010 8:47 pm   

Nie. Zwierzęta niestety nie są dobrze, wręcz doskonale przystosowane do życia na ziemi. Co za tym idzie, zajmują się tym co dla nich najistotnijsze czyli zdobywanie pokarmu, rozród, przekazanie doświadczenia nowemu pokoleniu.
Człowiek dorobił sobie na początku ideologię do pioruna i tak poszło to dalej.
Mając wiedzę taką na poziomie szkoły średniej można dojść do prostego wniosku.
Religie na przełomie stu i tysiąc leci zmieniały się, ewoluowały czy zanikały.
To samo czeka chrześcjanstwo, islam i inne.
Zastanawiam się tylko czy brodaci z turbanami na głowie będą klęczeć przed krzyżem, czy może nowym mesjaszem będzie Tom Cruise.
 
 
gosia0406 
Poczatkujacy
tulipan123

Wiek: 39
Dołączyła: 23 Lis 2010
Posty: 3
Wysłany: Wto Lis 23, 2010 8:56 pm   

wiekszość ludzi odrzuca Boga bo obwiniaja go o całą niegodziwość na świecie. a tu ludzka skłoność do zla nie wynika z woli Bożej lecz z grzechu adama. i nie zdaja sobie sprawy z istnienia szatana oraz jego wpływu na świat. prawda?
 
 
 
robertjonson 
Poczatkujacy
robertjonson


Wiek: 55
Dołączył: 18 Kwi 2010
Posty: 11
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Wto Lis 23, 2010 11:16 pm   

Bzdura jesli nie ma boga to nie ma szatana...to religie wymyslily ....a co za tym idzie ludzie to wymyslili...z tego co wiem najwiekszym i najgrozniejszym na ziemi jest czlowiek ...jak to sie mowi czlowiek czlowiekowi wilkiem....jesli jest szatan to gdzie znajduje sie pieklo????a jesli jest niebo i tam urzeduje bog, to w jakiej galaktyce ????bzdury Adam i Ewa to mit...tak samo jak bog...i tyle.
_________________
W zyciu niema Game Over jest tylko Next Level....
 
 
chris-nb 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 57
Wysłany: Śro Lis 24, 2010 4:32 am   

wyglada na to, iz gosia0406 to zapalona katoliczka, czyz tak nie jest?

ktokolwiek kto uwaza sie za wierzacego, i nie jest mi w stanie podac powodow dla ktorego zdecydowal sie dolaczyc do danej wspolnoty, jest dla mnie skonczonym IDIOTA. religia to nie narodowosc, z nia sie nie rodzimy, a ja sami wybieramy (a conajmniej powinnismy). aby wybrac 'swoja' religie, najpierw trzeba sie z innymi zapoznac - a z tym najwiecej osob kuleje, w ogole nie maja pojecia na czym polega islam (tylko mi tu nie wyskakiwac z dzihadem i biciem wlasnej zony), buddyzm czy judaizm. mozna powiedziec, iz te religie sa najbardziej 'mainstreamowymi' - jak ktos nie ma na ich temat pojecia, a uwaza sie za katolika to coz.. jest (wstaw swoje ulubione slowo ktore ma na celu obrazenie drugiej osoby).

za chrzest czlowieka wbrew jego woli (a wlasnie tym jest chrzczenie dzieci!) powinno sie traktowac a rowni z eutanazja. pozwolcie innym ludziom samemu pokierowac wlasnym zyciem w tak intymnych sprawach!
Ostatnio zmieniony przez chris-nb Śro Lis 24, 2010 4:35 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jso 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 963
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Śro Lis 24, 2010 10:28 am   

robertjonson napisał/a:
jesli jest szatan to gdzie znajduje sie pieklo????a jesli jest niebo i tam urzeduje bog, to w jakiej galaktyce ????

Może istnieją w świecie antymaterii (my funkcjonujemy w świecie materii), dlatego ich nie jesteśmy w stanie znaleźć? A może wszechświat ma więcej wymiarów niż nam się wydaje i piekło i niebo istnieją na innej pozycji jakiegoś piątego wymiaru, którego my nie odkryliśmy (człowiek zna tylko 3 wymiary przestrzenne + czas).

chris-nb, luzuj poślady, bo Ci żyłka pęknie od tego ziania nienawiścią i nazywania wierzących "IDIOTAMI". Skoro zostałeś ochrzczony wbrew swojej woli, a do tego jesteś niewierzący, to powinieneś to traktować jak zwykłe pochlapanie wodą. Skoro Cię to jednak tak porusza to zakładam, że musisz być wyznawcą jakiejś innej religii, dla której chrzest innego wyznania jest niedopuszczalny.

chris-nb napisał/a:
ktokolwiek kto uwaza sie za wierzacego, i nie jest mi w stanie podac powodow dla ktorego zdecydowal sie dolaczyc do danej wspolnoty, jest dla mnie skonczonym IDIOTA

Pozwolę sobie odpowiedzieć za te osoby wierzące, bo powód jest chyba prosty - są w tej wspólnocie bo wierzą w jej aksjomaty (stąd nazwa "wierzący"). Tym się różni wiara od wiedzy. Gdyby ktoś miał fizyczny dowód na istnienie boga to przestałby być wierzącym, a zacząłby być wiedzącym.

Dotychczas nauka dostarcza odpowiedzi jedynie na część stawianych przez ludzi pytań i tylko w kwestiach otoczenia najbliższego człowiekowi (czyli to co na Ziemi i to, co możemy dostrzec z Ziemi w kosmosie). Bazując na aksojatach religii masz spójną i kompletną teorię na temat świata. Bazując na aksjomatach nauki dostajesz też spójną teorię na temat świata, choć póki co daleko niekompletną. To że nauka stoi miejscami w sprzeczności z religią to żadna rewelacja. Analogiczną sytuację mamy w matematyce. W matematyce klasycznej mamy pewne aksjomaty i z nich wyprowadzone są pewne prawa i cała ta matematyka się zgadza. Ta matematyka mówi, że KAŻDA liczba podniesiona do kwadratu daje liczbę nieujemną. Ktoś inny za to wymyślił sobie (ot tak z głowy, bez żadnego uzasadnienia w naturze) nowy aksjomat, że istnieje liczba urojona i taka, że i^2=-1. Bazując na tym aksjomacie (sprzecznym z klasyczną matematyką) wyprowadzono całą matematykę alternatywną.

Z wikipedii "aksjomat":
wikipedia napisał/a:
aksjomaty to zdania przyjmowane za prawdziwe, których nie dowodzi się
_________________
Dumny Polak
 
 
jagodka 
Gaduła nad gadułami :-)
zona udomowiona


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 06 Kwi 2010
Posty: 601
Skąd: HAGA
Wysłany: Śro Lis 24, 2010 11:44 am   

a ja jestem osoba wierzaca, wierze w Boga ktory rzadzi swiatem ;)
 
 
mlubinski 
Super gaduła

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Kwi 2009
Posty: 314
Wysłany: Śro Lis 24, 2010 11:57 am   

suska napisał/a:
A czemu z gory zakladasz, ze byl ochrzczony? No tak, przepraszam, jest Polakiem, w koncu w Polsce nie ma "innowiercow" lub co gorsza niewierzacych. Smieszy mnie to.


z prostej przyczyny:

Cytat:

Autor tematu jest człowiekiem głęboko niewierzącym.


Może cię smieszyć co tylko sobie chcesz. Gdyby autor nie był ochrzczony, to by napisał, że nie należy do kościoła, a nie że jest osobą głęboko niewierzącą
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Śro Lis 24, 2010 6:37 pm   

Witam,
A ja wierzę w Boga i i nie wyobrażam sobie żyć ze świadomością że po śmierci NIE MA NIC ...

Jest kilka kwesti z którymi sie nie zgadzam albo mam wątpliwości ale nadal WIERZĘ ...

Ktoś napisał że chrzest jest narzucany wbrew woli dziecka ( ja uważam że rodzic ma prawo decydować czy dziecko ma być ochrzczone czy nie bo to właśnie rodzice na początku życia decydują za dziecko , ale już komunia święta , bierzmowanie to powina być decyzja świadoma danej osoby )
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group