NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wiara.
Autor Wiadomość
Ibi12 
Poczatkujacy
Ja jestem chaos

Wiek: 41
Dołączył: 26 Lip 2010
Posty: 43
Skąd: Holandia/Dania
Wysłany: Wto Mar 22, 2011 9:34 pm   

Estamos napisał/a:
Do wytłumaczenia istnienia Boga, nie potrzeba fizyki kwantowej, filozofii i miliarda innych nauk.
Wystarczy empatia i spojrzenie na Japonię choćby..


A co ma Japonia do tego bo nie zrozumialem ?
_________________
Tor Poznań-1.48 min
"green hell"- 8.38 min
Hockenheim -1.19 min
by evo7 rs
 
 
Estamos 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 6 razy
Wiek: 38
Dołączył: 07 Kwi 2010
Posty: 426
Skąd: provincie Utrecht...
Wysłany: Pią Mar 25, 2011 5:14 pm   

Ból, cierpienie, stratę najbliższych i wszystko inne co spotkało tych ludzi.
Ludzie mówiący że to stwórca, że jest doskonały i nieskończenie dobry są głupcami.
Doskonały? Architekt budujący niestabilne domy jest fajtłapa a nie architekt.
Ojciec krzywdzący swoje dzieci zasługuje na to by skopać mu 4 litery albo jeszcze lepiej przekręcić karczysko.
Wyżej opisane osoby w normalnym życiu nie cieszyłyby się poważaniem a już napewno nikt nie składałby jakichś pochwał czy modłów na och cześć.
Motłoch składający modlitwy czy to w kosciele czy meczecie jest tym samym motłochem który kilkaset czy jeszcze więcej lat temu czcił złote cielce i bał się piorunów.
To tylko moja prywtana opinia.
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Pią Mar 25, 2011 7:06 pm   

Estamos napisał/a:
Ból, cierpienie, stratę najbliższych i wszystko inne co spotkało tych ludzi.
Ludzie mówiący że to stwórca, że jest doskonały i nieskończenie dobry są głupcami.
Doskonały? Architekt budujący niestabilne domy jest fajtłapa a nie architekt.
Ojciec krzywdzący swoje dzieci zasługuje na to by skopać mu 4 litery albo jeszcze lepiej przekręcić karczysko.
Wyżej opisane osoby w normalnym życiu nie cieszyłyby się poważaniem a już napewno nikt nie składałby jakichś pochwał czy modłów na och cześć.
Motłoch składający modlitwy czy to w kosciele czy meczecie jest tym samym motłochem który kilkaset czy jeszcze więcej lat temu czcił złote cielce i bał się piorunów.
To tylko moja prywtana opinia.


Witam,
Z mojej strony napisze tyle uważam że wiara chrześcijańska nie jest idealna bo ma pewne wady i aspekty z którymi sie nie zgadzam ( Mocherowe Berety , Ojciec Rydzyk i jeszcze pare innych rzeczy ale nie rozumiem Ludzi ( nie napisze Idiotów itp bo nie każdy nie wierzący jest ZŁY , gorszy itp a jeśli Ty masz ludzi wierzących za "motłoch" to trudno - masz prawo do własnej opini na ten temat

Jeśli na świecie coś sie dzieje niedobrego to włąśnie takie LUDKI jak TY krzyczą gdzie jest BÓG , a jak np ktoś zdrowieje a lekarze nie wiedzą czemu to jest cisza...

Nie napisze banalnego stwierdzenia że te nieszczęścia to KARA BOSKA bo ciężko jest to zrozumieć albo wytłumaczyć ale tak to już jest w życiu nie wszystko można zrozumieć ...

Podam przykład Jan Paweł 2 wybaczył osobie która chciała go zabić a wg Ciebie powinien mu łeb urwać ...

Szanuje osoby które są nie wierzące i uważam że każdy ma prawo do własnego życia zgodnie ze swoimi pogądami ...

Ciekaw jestem tylko czemu Chrześcijaństwo istnieje już tyle lat i nadal ludzie wierzą w coś co wg niektórych nie ma żadnego sensu ...

Pozdrawiam serdecznie :039:
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
Estamos 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 6 razy
Wiek: 38
Dołączył: 07 Kwi 2010
Posty: 426
Skąd: provincie Utrecht...
Wysłany: Pią Mar 25, 2011 10:13 pm   

Uważam, że naturalną karą za próbę zabójstwa człowieka czy zabójstwo powinna być kara śmierci.

Benny a co miał zrobić papież, nakazać ekstradycję do kraju gdzie można wykonywać karę śmierci i tam go zabić? Wybacz księża i im podobni bronią się przed oddawaniem czci obrazom etc, żyją w luksusach a nie powinni wg Nowego Testamentu. Czy w końcu celibat. Benny jesteś facetem ponad 20 letnim, na pewno miałeś do czynienia z czymś takim jak erekcja. Pewnie miałeś mniej lub bardziej zobowiązujące kontakty intymne, cielesne z kobietami czy mężczyznami orientacja nie ważna. Czy sex przeszkadzał Ci w wykonywaniu codziennych obowiązków? Po co zmuszać "sprawnych" chłopów do klęczenia przed krzyżem z erekcją?

Motłoch, może przesadziłem. Motłochem wydają mi się wszyscy ludzie krzyczący że zabrania czy zabiera im się wiary kiedy wokół tylu potrzebujących. Co daje protestowanie przed pałacem prezydenckim, wydawanie pieniędzy na dojazdy, znicze etc? Czy Ci ludzie skoro stać ich na takie zaangażowanie nie mogliby odprowadzić sasiadom dzieci do szkoły przedszkola? Czy mimo podeszłego wieku, innym w podobnym wieku niedołężnym już nie mogliby by pomóc? To jest wiara w dobro, w sens pomocy innym.

Piszesz Benny, patrz ile trwa chrześcjanstwo. Takie pierwsze i jedyne chrzescjanstwo to trwalo do czasow wystapienia Lutra. Teraz to juz tylko małe "rodzinne" firemki". Żeby uzmysłowić w najprostszy sposób co działo się z Religiami w Europie wystarczy napomknąć o takich księgach jak mitologia grekówi rzymian czy mitologia germanska. Tez trwaly po kilkaset lat, czy chrzescjanstwo nie chyli po woli ku upadkowi?

I tak na weekend. Benny jeslipo smierci,spotkam Cie gdzies w piekle czy gdziekolwiek indziej powiem patrzac prosto w twarz "miales racje", i postawie dobry obiad. Tylko co jesli po smierci nie ma nic?

Prosze wybaczyc bledy ale malo sobiepalca w pracy nie obcialem i ciezko mi sie pisze:).
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Sob Mar 26, 2011 10:00 am   

Estamos napisał/a:
Uważam, że naturalną karą za próbę zabójstwa człowieka czy zabójstwo powinna być kara śmierci.


Niestety przykazanie "nie zabijaj" nie pozwala na to (mimo iż ciężko jest to zrozumieć bo co może matka powiedzieć w oczy dla osoby która zabiła jej dziecko ... wole nawet nie myśleć ... )
Estamos napisał/a:
Benny a co miał zrobić papież, nakazać ekstradycję do kraju gdzie można wykonywać karę śmierci i tam go zabić?


Jestem pewny że Papież wybaczył mu z serca bo chyba już nie będzie takiego 2 Papieża ( Polaka) który nie atakował innych religi i miał wyjatkowy charakter

Estamos napisał/a:
Czy sex przeszkadzał Ci w wykonywaniu codziennych obowiązków? Po co zmuszać "sprawnych" chłopów do klęczenia przed krzyżem z erekcją?


Ci Chłopcy zlożyli przysięgę zgodnie z którą nie mogą uprawiać sexu ( więc sami sobie wybrali taką drogę życia , wielu odchodzi z kapłaństwa w włąśnie z tego powodu bo poznają Kobietę zakochują sie i dochodzą do wniosku że nie chcą żyć samemu ...

Estamos napisał/a:
Motłoch, może przesadziłem. Motłochem wydają mi się wszyscy ludzie krzyczący że zabrania czy zabiera im się wiary kiedy wokół tylu potrzebujących. Co daje protestowanie przed pałacem prezydenckim, wydawanie pieniędzy na dojazdy, znicze etc? Czy Ci ludzie skoro stać ich na takie zaangażowanie nie mogliby odprowadzić sasiadom dzieci do szkoły przedszkola? Czy mimo podeszłego wieku, innym w podobnym wieku niedołężnym już nie mogliby by pomóc? To jest wiara w dobro, w sens pomocy innym.


Dla mnie to MOCHEROWE BERETY i też tego nie popieram - osoby te mogły by zrobić wiele innych dobrych uczynków a nie stać i nic nie robić ...

Estamos napisał/a:
Tylko co jesli po smierci nie ma nic?

Wtedy zjedzą mnie robale i po ok 10 latach nikt o mnie nie będzie już pamiętac...;)

Więc ja coś dodam na weekend:

"Jest religia , Siostra zakonna mówi o Piekle ( że trafia tam niegrzeczni chłopcy ) Jasiu po tej rozmowie podnosi rękę i mówi Siostro ja wnioskuję że jednak pójdę do piekła ale mam pytanie " tą smołę to ja będę musiał w wiaderku czy w rączkach nosić ????" :082:
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
Estamos 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 6 razy
Wiek: 38
Dołączył: 07 Kwi 2010
Posty: 426
Skąd: provincie Utrecht...
Wysłany: Sob Mar 26, 2011 5:25 pm   

Benny, przysięga jak przysięga. Dobrze o ile łamią ją z organistą czy kościelną służką. Gorzej jak z małolatami.
 
 
Madziorex81 
Poczatkujacy

Pomogła: 2 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 09 Gru 2008
Posty: 31
Skąd: Friesland
Wysłany: Sob Mar 26, 2011 11:23 pm   

Ci Chłopcy zlożyli przysięgę zgodnie z którą nie mogą uprawiać sexu



przysiega przysiega - a co z Matka Natura??
_________________
...malować dni najpiękniej jak się da...
 
 
Rybka Darwina 
Poczatkujacy

Dołączyła: 22 Mar 2011
Posty: 23
  Wysłany: Nie Kwi 03, 2011 3:00 am   

Cytat:

przysiega przysiega - a co z Matka Natura??


Aaaa, widzisz, Madziorku,
Matka Natura w tej wersji jest silniejsza od Matki Boskiej.
Tylko nie mam pojęcia, dlaczego, kiedy Matka Natura zwycięża, szepcze jeden i drugi: "O, Matko Boska!"
I niech sobie szepce, byle nie w ucho dzieciaka...
_________________
Na początku było nic. I rzekł Bóg: „Niechaj stanie się światłość” i dalej nic nie było, tylko teraz można to zobaczyć.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group