NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
POLLUX Czy zaistniały jakieś zmiany???
Autor Wiadomość
fufu1979 
Nieśmiały użytkownik
Ello

Pomogła: 1 raz
Wiek: 44
Dołączyła: 06 Kwi 2010
Posty: 72
Skąd: Eindhoven
Wysłany: Pią Sty 07, 2011 3:07 pm   

odp.dla Janosika: Ja moge takze wyslac moje solarisy,umowe oraz wyciag godzin z firmy.A i nie chce byc anonimowa,niech wiedza kto,to.Pozdrawiam.
_________________
fatima
 
 
janosik 
PRZYJACIEL FORUM


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 759
Wysłany: Pią Sty 07, 2011 3:13 pm   

Prosze przesylajcie wszystko co macie co dotyczy Waszego zatrudnienia przez Pollux na moj e-mail (jest podany w moim profilu). W wolnej chwili bede odpisywac i dzielic sie wszystkim co uda mi sie ustalic.

Pozdrawiam.
_________________
IT IS BETTER TO FIGHT FOR SOMETHING THAN LIVE FOR NOTHING - GEN.PATTON

www.polstore.nl - strona poświęcona wspaniałej rasie jaką jest Długowłosy Owczarek Niemiecki
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Pią Sty 07, 2011 6:38 pm   

janosik napisał/a:
Przed swietami Bozego Narodzenia mialem okazje poznac kilka dziewczyn pracujacych przez Pollux. Podzielily sie ze mna swoimi doswiadczeniami z pracy w zakladach MeatFriends. Wedlug ich opisu podejrzewam zaklady MeatFriends oraz agencje posrednictwa pracy Pollux o lamanie przepisow ATW (ArbeidsTijdenWet), za co groza kary grzywny. Jestem w trakcie zbierania dowodow (kontrakty,paski wyplat oraz wlasna administracja godzin pracy), ktore zamierzam przekazac Inspekcji Pracy (ArbeidsInspectie) oraz ZZ FNV Bondgenoten. Osoby chcace podzielic sie ze mna informacjami zapraszam na priv.

Mozna rowniez samemu zlozyc skarge do Inspekcji Pracy pod tym linkiem
https://fd8.formdesk.com/arbeidsinspectie/klachtenformulier_Polish

Pozdrawiam.
Ps. Z tego co mi wiadomo to dzis dzien wyplaty (7.01.2011). Ciekaw jestem reakcji.


Witam,
A ja będę stał z Boku i z uśmiechem na twarzy czytał twoje poczynania JANOSIK - oby wiecej takich ludzi którzy nie boją sie odezwać i pomagać innym...

Sam będę walczył o swoje w innym biurze pracy i jestem dumny że jest nas coraz wiecej - niech wkońcu zrozumią biura że NIEWOLNICTWA się nie toleruje... :027:

Pozdrawiam serdecznie :039:
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
majcin87 
Poczatkujacy

Dołączył: 23 Sty 2011
Posty: 2
Wysłany: Nie Sty 23, 2011 10:04 am   witam

witam. dzisiaj o 17 wyjezdzam z firma markotrans do firmy pollux. przez telefon wszystko ladnie pieknie 8.38 euro na godzine + 8 % wakacyjnego.
praca mialabyc przy rozladunku kontenerow.

jesli cos to tez pisze sie w razie czego. z reszta jak bedzie tak jak mowicie. sam zglosze to do odpowiednich ludzi.

pracowalem wczesniej przez inna firme. bylo bardzo fajnie ale skonczyla mi sie praca i musialem wrocic do polski.

[ Dodano: Nie Sty 23, 2011 10:11 am ]
pollux :072:
 
 
paulinqa1135 
Poczatkujacy

Dołączyła: 15 Lip 2010
Posty: 1
  Wysłany: Sob Mar 19, 2011 12:46 pm   Pollux - banda nieogarniętych ludzi.

Na temat tego biura,powiem tak:
Po 1 mają bałagan.. sami nie wiedzą kto z polski przyjechał do pracy. Gdzie ma mieszkać dana sooba. Adres na ktory mam sie udac dostałam w drodze z Polski,po kilku godzinnym proszeniu o adres. Po przyjechaniu na domek okazało sie ze sa 2 małe pokoje. Mieszka tam 4 osoby,ja z kolezanką byłam 6. Na drugi dzien przyjechaly 2 dziewczyny kolejne. Takze wiecie zrobil sie bałagan zamieszanie. Ubrania trzymam w torbach,bo miejsca nie było,zadnych półek no nic. A opłata tygodniowa to 92 euro haha
Po 2 .. co do pracy,nie miałam ciezko bo zbierałam zamówienia,dostalam lepsza prace niz inni czasem bo znam język. Ale to mniejsza z tym, głownie chodzi o nadgodziny... Praca była od 7.30 do 16.30 gdzie MUSIAŁAŚ zostać do 20.. Nie bylo mowy o tym ze do domu wolisz jechac i nie chcesz nadgodzin,bo są przymusowe.
Pracowałam tam 3 dni,potem wyjechałam do znajomych ...
Po 3 ... po obliczeniu wszytskiego 6.50e mnożone razy 8 godzin = 52e razy 5 dni w tyg. 260e tygodniowo odliuczaja z tego 92e mieszkania i ubesp. nie wiem ile bo sie nie dowiedzialam :) czyli ogolnie wychodzi ok.130e tygodniowo.. smieszna kasaaa,a wydatki lepsze. NIe rozumiem jak mają czelność pobierac od ludzi taka kwote za mieszkania w których nie ma warunków mieszkaniowych dla takiej ilosci osob. W holandii na jedną osobe musi przypadać 10m2 ,nie licząc przedpokoi salonu i kuchni.. Tam moja przestrzeń byla jedynie na ogródku :D
Szczerze ? niepolecam tej firmy.. sami nie wiedzą o co hcodzi.. ktos wpowyzej napisał o kontenerach,mieszkałam z chlopakiem ktory mial miec placone tam za godzine,aa okazało sie na AKORD. i pracował 8 godzin a zaplacili mu za 3 ,jesli nie wyranbiał sie z okresloną normą przez nich,dodam ze wiekszosc nie wyrabiala stawki przymusowej.. Drugi kolega wynosił gnojówke.. gdyby mi ktos kazal isc do gnoju to bym go wyśmiała.. :021: jaja jak berety są ogólnie :D Zycze powodzenia tym ktorzy nie wierzą w to co czytają. JA czytałam przed wyjazdem forum,ale nie wierzyłam w to co pisali inni. Pollux odradzam :)
_________________
Chodź głęboko kryła W duszy prawdy brak A kolejna miłość Miała wina mocny smak Chciała znów uwierzyć Serce znaleźć swe lecz wybaczyć sobie najtrudniejsze jest...
 
 
marek18071981 
Poczatkujacy
marek18071981


Pomógł: 1 raz
Wiek: 42
Dołączył: 14 Mar 2009
Posty: 43
Skąd: Oss
Wysłany: Sob Mar 26, 2011 4:42 pm   Pollux

Poznałem dziewczyny mieszkające w domu w Oeventje/Zeeland pracujące przy pakowaniu mięsa w Best, totalna porażka, firma szuka tylko odpowiednio młodych pracownic (wiekówka) i praktycznie osób rozpoczynających pracę w Holandii. Domek przepełniony, mało godzin, dziewczyny pracują w systemie ET (uitruil regeling), dla przypomnienia jest to wymiana środków brutto z wypłaty na pokrycie kosztów np. mieszkania itp. Niestety firma ta chyba zapomniała że wymienić można tylko 30% wynagrodzenia brutto, a widziałem na salarisach dziewczyn takie cuda że przy 100 euro brutto za tydzień potrącone z tego było 80e na mieszkanie sic!!!!! Także zostawało z tego wypłaty po 15 euro tygodniowo... Następna sprawa kary, totalna porażka, co tydzień kary np. za źle zaścielone łóżko czy zapomnienie zgaszenia światła w łazience czy w pokoju, lub nie wietrzenie pokoju. Co firma zapomina: nie można dzielić kary na wszystkich domowników!!! Mam nadzieję że ktoś z tej firmy przeczyta mój wpis, jeśli nic się nie zmieni będę zbierał dowody i przekażę sprawę w odpowiednie ręce!!
 
 
Marek.P 
Poczatkujacy


Wiek: 40
Dołączył: 15 Gru 2010
Posty: 6
Wysłany: Pon Lip 25, 2011 11:05 am   Made in Dagenham

W Pollux pracowałem, jak pisałem wyżej ale odechciało mi się walki z nieuczciwymi biurami.
Wy, Polacy po prostu potrzebujecie oberwać MOCNO PO DUPIE, ŻEBY SIĘ ZJEDNOCZYĆ.
Byłem przy sytuacji, gdy wszyscy przestają pracować, bo nie godzą się na ostre normy w akordzie i idą do kantyny. Przyjeżdża szef, turek i wszyscy poza jednym wracają potulnie.
Rzygać mi się chce.
Sami sobie i waszym następcom stwarzacie coraz gorsze warunki pracy.
TCHÓRZE!! :038:
Cała ekipa narzeka na brak godzin, nagle jeden dostaje stałą pracę i już zapomina, jak było niedobrze.
WSTYD!
Żal mi jedynie tych naiwnych dziewczyn z wielkimi sercami, które z wiosek przyjeżdżają do Holandii po to, żeby się przekonać, jaka k***a potrafi być z Polaka...

[ Dodano: Pon Lip 25, 2011 11:07 am ]
Janosik może Ty masz więcej cierpliwości, bo moja już zanika.
Ręce mi opadają.
Powodzenia i pozdrawiam.
_________________
Obywatel Tuiteraz
 
 
beti40 
Poczatkujacy

Dołączyła: 04 Lis 2010
Posty: 23
Wysłany: Pon Paź 24, 2011 1:52 pm   pollux ma nabor pracownikow

witam nie wiecie zmienilo sie cos w pollux na lepsze maja nowy nabor ludzi do pracy przy pakowaniu miesa.
 
 
fufu1979 
Nieśmiały użytkownik
Ello

Pomogła: 1 raz
Wiek: 44
Dołączyła: 06 Kwi 2010
Posty: 72
Skąd: Eindhoven
Wysłany: Wto Paź 25, 2011 11:54 am   Pollux

A wiec teraz jest tzw.akcja i potrzebuja na prawde duuuzo ludzi a potem pozegnaja sie ale moze nie z toba jesli bedziesz dobrze pracowac.Co do Polluxu ponoc sie troszke zmienilo na lepsze ale dowiem sie wiecej i napisze.Ponac lepiej wychodzi sie na kasie nie wiem jaka to przyczyna ale nasze skargi w SNCU cos pomogly i moze dla tego jest lepiej.Pozdrowka.
_________________
fatima
 
 
marines27
Poczatkujacy

Dołączył: 03 Wrz 2012
Posty: 11
Wysłany: Wto Wrz 04, 2012 8:04 pm   

Czy na chwilę obecną doszło do jakichkolwiek rewolucji? Nadal poszukują dużo ludzi.
 
 
jusia0107 
Poczatkujacy
Stasia ^^

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 09 Mar 2010
Posty: 15
Skąd: Zasiedmiogórogród
Wysłany: Śro Wrz 12, 2012 8:03 am   

Niestety,ale żadne zmiany nie nastąpiły. Przyjeżdżasz do pracy, pierwsza umowe podpisujesz na 6 albo 8 tyg. juz nie pamietam i wciagu trwania przepracujesz raptem 2 moze 3 tygodnie łącznie. żenada poprostu. No chyba,ze trafisz do Best na Meat Friends. Duzo godzin, jeszcze wiecej podatku i opłat za domek ( mimo tego,ze prawie Cie w domu nie ma). Pracowałam dwa lata, nie miałam co narzekac dopoki mnie nie zwolnili gdy byłam na urlopie. Na szczęscie zawalczyłam o swoje i się udało. Ludzie na jednym Polluxie Holandia sie nie konczy.

[ Dodano: Sro Wrz 12, 2012 10:11 pm ]
Ps. A wystarczyloby wprowadzic jedynie system pracy zmianowej.[/quote]


System pracy zmianowej? hahahaha wiesz jak jest, było i będzie w Meat Friends? Jest więcej pracy są dwie zmianym,ale...no właśnie...mimo drugiej zmiany większość pierwszej zostaje do konca...czyli zaczynając np. o 5.30 potrafiliśmy pracować do 23.30...to były normy...wychodziło nawet ponad 100 godzin tygoniowo!

[ Dodano: Sro Wrz 12, 2012 10:20 pm ]
Następna sprawa kary, totalna porażka, co tydzień kary np. za źle zaścielone łóżko czy zapomnienie zgaszenia światła w łazience czy w pokoju, lub nie wietrzenie pokoju.


Nigdy nie było kar za cos takiego! Były kary wiadomo, za palenie w domku,za niszczenie przedmiotów nie bedacych własnoscia Polluxu np. drzewi czy pęknieta szyba. I jeszcze odnośnie kar. Jeżeli np. ktos zostawił popielniczke z petami w salonie to wszyscy palacy dostaja kary,bo nikt sie nie chce przyznac,bo po co...a Pan od kontroli też duzo kar darował,bo wiadomo sam jest człowiekiem i rozumie...no ale...nie każdy uwazał go za człowieka...
_________________
Jeśli kochasz, sercem patrz...
 
 
skoviall 
Poczatkujacy
przedsiębiorca


Wiek: 38
Dołączył: 29 Gru 2009
Posty: 26
Skąd: Wrocław / Tilburg
Wysłany: Czw Paź 18, 2012 6:48 am   

Widze ze chyba zle czasy przeszly do lamusa.
Wszystkie posty jakies stare sa.. sprzed kilku lat
Nie wiem jak bylo kiedys, ale czytajac te posty widze ze wiele sie zmienilo na lepsze. Pracuje w poluksie od marca tego roku i jestem zadowolony. A wcale nie musial bym tu byc, bo znam dobrze dwa jezyki, ale nie mam powodow do narzekania. Duzo przepisow sie zmienilo na korzysc. Na domku nie moze przebywac wiecej niz 5 osob (gmina to kontroluje), jest darmowa szkola w pluksie co tydzien dla chetnych, kazdy nowy dostaje hol nr telefonu..

a wogole z tego co tu ludzie opowiadaja, co pracuja juz dlugo to poluks chce konkurowac z innymi biurami i musial sie w koncu zreformowac.. Kochana konkurencja :) ))

To nam tylko na zdrowie.

jesli ktos ma jakies pytania to zapraszam na priv

jestem na biezaco
 
 
 
blueee
Poczatkujacy

Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 1
Wysłany: Sob Maj 25, 2013 1:49 pm   

Co za bzdury, zmiany? Żadnych zmian, tyle że polux wyudował nowe domki aby znowu sobie więcej werbować niewolników do pracy
 
 
jusia0107 
Poczatkujacy
Stasia ^^

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 09 Mar 2010
Posty: 15
Skąd: Zasiedmiogórogród
Wysłany: Nie Maj 26, 2013 10:00 pm   

Zmiiany????? Ludzie wczoraj byłam na jednym z domków i to co zobaczyłam to porażka...Kiedys mieszkałam w tym domu a teraz? Teraz nie nazwiesz tego domem...Zmieniło się tylko tyle,ze przyjmują ludzi do 22 roku zycia...nie polecam....no chyba,ze ktos naprawde chce zarobic przez 3 miechy i uciekac do PL....
_________________
Jeśli kochasz, sercem patrz...
 
 
danzel
Poczatkujacy

Dołączył: 31 Maj 2013
Posty: 2
Wysłany: Nie Cze 02, 2013 5:22 pm   

Witam.Czyli nie przyjmują nikogo po 22-im roku życia?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group