NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak postrzegają nas holendrzy jako kierowców...
Autor Wiadomość
P.A.N.O. 
Poczatkujacy

Dołączył: 18 Wrz 2009
Posty: 15
Wysłany: Czw Gru 02, 2010 5:28 pm   Jak postrzegają nas holendrzy jako kierowców...

http://www.poboczem.pl/na...ziej,nId,310787
Ostatnio zmieniony przez P.A.N.O. Czw Gru 02, 2010 5:28 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Czw Gru 02, 2010 5:43 pm   

o holendrach i ich zajezdzaniu drogi to moznaby ksiazke napisac.
tak swoja droga to czy holandia nie rozwaza podniesienia limitu predkosci do 130? cos mi sie jakos kojakrzy...
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Czw Gru 02, 2010 7:37 pm   

zgadza sie... ale wyglada na to, ze wiele osob jest przeciwko...
http://vroegevogels.vara....63032fe4f26cd73
 
 
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Czw Gru 02, 2010 8:00 pm   

Podniesienie dopuszczalnej prędkości w NL - fajnie,ale co z tego jak prawie wszędzie ograniczenia do 100 km/h.
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Czw Gru 02, 2010 8:22 pm   

140km/h tez bedzie dotyczyc tylko max 900km drog w pl:) a w praktyce mniej, bo na autostradach tez sa czesto ograniczenia do 110...
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
Ostatnio zmieniony przez zaq Czw Gru 02, 2010 8:23 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Czw Gru 02, 2010 9:17 pm   

Ale sie uśmiałem ... :043:

"Jeden z użytkowników forum napisał np., że temat jest sztuczny, bo równie dobrze, w Polsce, można by wprowadzić ograniczenie do 200 km/h. Żadnej z tych prędkości nie są przecież w stanie rozwinąć zaprzęgi konne, które stanowią podstawę polskiego transportu drogowego..."

Nie chcę tutaj generalizować ale zaczynam mieć wrażenie że większość Holendrów(starszych ok 40-50) to "Tępaki" i "Ludzie bez szkoły i jakiekolwiek wiedzy o świecie itp "

Może to dlatego że mieszkam w NL na "wiosce zabitej deskami "a w Pl mieszkałem(obecnie mieszkam w NL;p ) w średnim mieście ...

Przykłady :
-moje kierowniczka nie wiedziała gdzie lezy POLSKA NA MAPIE jakiś czas temu jeszcze
- większość Holendrów z mojego miejsca pracy myśli ze w PL mieszka sie w drewnianych domkach a podczas zimy - śmiga sie po drewno do lasu na opał
- uważają że internet w Polsce to rzadkość

A co do jazdy w NL to uważam ze KULTURA na drogach jest "dużo" lepsza niz w PL ale czasem znajdzie sie jakis " Kretyn " co nie używa migacza itp
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Czw Gru 02, 2010 9:52 pm   

kultury jazdy nie mozna nawet porownywac. nie ma takiego szalenstwa jak w pl. choc zdarzaja sie wyjatki ... ale moze to akurat jakis polak :)
a z tymi "kretynami" od migacza to sie jakos za czesto spotykam. i tak prawde mowiac to nie chodzi nawet o ten migacz, ale o jakas niechec do uzywania lusterek.
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Czw Gru 02, 2010 11:00 pm   

Beny.rac,

Cytat:
Nie chcę tutaj generalizować ale zaczynam mieć wrażenie że większość Holendrów(starszych ok 40-50) to "Tępaki" i "Ludzie bez szkoły i jakiekolwiek wiedzy o świecie itp "


moja babcia na takie wywody zawsze mowila( bez urazy.,, ) w dupie byles i gowno widziales...

to ze na co dzien ,obracasz sie w towarzystwie tepakow czy nieukow
nie oznacza ,ze wszyscy holendrzy w wymienionym przez ciebie przedziale wiekowym
do tej grupy sie zaliczaja
troszke tu pomieszkaj, poznaj ludzi ,z roznych srodowisk ,a dopiero potem sady wydawaj ,bo to co piszesz jest naprawde niesprawiedliwe
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Czw Gru 02, 2010 11:20 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
lusia0101 
Gaduła nad gadułami :-)
UWAGA! Dyslektyk!


Pomogła: 6 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 17 Lut 2009
Posty: 500
Skąd: Drenthe
Wysłany: Czw Gru 02, 2010 11:18 pm   

Beny.rac napisał/a:
większość Holendrów z mojego miejsca pracy myśli ze w PL mieszka sie w drewnianych domkach a podczas zimy - śmiga sie po drewno do lasu na opał

ja tez uslyszalam ogolna opinie w pracy ze my (wszystkie) kobiety z polski potrafimy cerowac! i cerujemy zawsze podarte skarpety.

co do tepakow, tez mieszkam na wsi i tez wydaja mi sie tepi, ale dla mnie holender od dziecka - to prosty czlowiek (nie mylic z prostakiem), co mu tam za duzo myslec i dobrze! na szczescie to takie przygladanie sie im przez okno mojego salonu :) a co do przedzialu wiekowego to nie generalizowalabym poznalam i madrych, mniej madrych i tylko...prostych :/
_________________
Pomagam w miare mozliwosci :)
 
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Pią Gru 03, 2010 11:40 pm   

Gochna H napisał/a:
Beny.rac,

Cytat:
Nie chcę tutaj generalizować ale zaczynam mieć wrażenie że większość Holendrów(starszych ok 40-50) to "Tępaki" i "Ludzie bez szkoły i jakiekolwiek wiedzy o świecie itp "


moja babcia na takie wywody zawsze mowila( bez urazy.,, ) w dupie byles i gowno widziales...

to ze na co dzien ,obracasz sie w towarzystwie tepakow czy nieukow
nie oznacza ,ze wszyscy holendrzy w wymienionym przez ciebie przedziale wiekowym
do tej grupy sie zaliczaja
troszke tu pomieszkaj, poznaj ludzi ,z roznych srodowisk ,a dopiero potem sady wydawaj ,bo to co piszesz jest naprawde niesprawiedliwe


Droga PANI MODERATOR - ale napisałem "ze zaczynam mieć wrażenie " więc ja nikogo nie sądze tylko takie mam ZDANIE ... :039:
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
caliber1973 
Gaduła


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Maj 2007
Posty: 130
Skąd: ROTTERDAM
Wysłany: Sob Gru 04, 2010 10:59 am   

Harde bestuurders, tak określają holendrzy auto na polskich blachach
W polsce w terenie zabudowanym jeżdzimy często 130 dzięki cb
Mamy to we krwi ,choć tego nie popieram ale też nie lubie być zawalidrogą
Holendrzy nie znają podstawowych przepisów o ruchu drogowym ,więc sam nie dziwie się że nie używają kierunków
Czy uważam ich za tępeków ,nie ,raczej gamonie
Gochna H napisał/a:
w dupie byles i gowno widziales...

Czyżby babcia pochodziła ze świętokrzyskiego
Oczywiście są holendrzy których cenie i szanuje
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Sob Gru 04, 2010 11:46 am   

caliber1973 napisał/a:
(...) W polsce w terenie zabudowanym jeżdzimy często 130 (...)
bardzo czesto teren zabudowany w pl to prosta droga miedzy polami lub w lesie... ostatnio w uwaga pirat facet dostal 17pkt. za 130km/h i wyprzedzanie na pasach (wyprzedzal ciezarowke i przejscie dal rade zauwazyc w polowie ciezarowki). z tym, ze to byla dluga prosta, a przejscie bylo z pola na pole. domy byly kilkaset metrow od drogi (za polami), ale oczywiscie teren zabudowany :)
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
Ostatnio zmieniony przez zaq Sob Gru 04, 2010 11:47 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Nie Gru 05, 2010 1:34 pm   

Beny.rac napisał/a:
A co do jazdy w NL to uważam ze KULTURA na drogach jest "dużo" lepsza niz w PL ale czasem znajdzie sie jakis " Kretyn " co nie używa migacza itp

Czasem? Holendrzy sa w tym mistrzami.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
s3ba11 
Poczatkujacy


Wiek: 40
Dołączył: 16 Gru 2010
Posty: 8
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Czw Gru 16, 2010 11:14 pm   

Niewiele miałem okazję jeździć po drogach w NL bo przez tydzień czasu (ok. 1200km) i dało się odczuć lekceważące nastawienie do kierunkowskazów na autostradach. Jednak co kraj to obyczaj i poprostu się przyzwyczaiłem.

Bardziej frustrowała mnie jazda drogrami poza miejskimi (nie autostradami) w kolumnach z prędkością 80km/h, licznymi światłami, niemal niekończącą się linią ciągłą.
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Pią Gru 17, 2010 3:39 pm   

polecam w takim razie wybrac sie do Norwegii :-) Jak wjechalem do Danii i mozna bylo jechac 120 to wydawalo sei taaaak szybko hehe ;)
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group