NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
I ruszyli do domu na swieta...
Autor Wiadomość
lusia0101 
Gaduła nad gadułami :-)
UWAGA! Dyslektyk!


Pomogła: 6 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 17 Lut 2009
Posty: 500
Skąd: Drenthe
Wysłany: Pon Gru 06, 2010 2:02 pm   I ruszyli do domu na swieta...

moje pytanie: kiedy drogi rodaku jedziesz do Polski na swieta?

Kiedy wyjezdzacie? Czym jedziecie?

I najwazniejsze ma ktos moze linka jak bedzie wygladalo przypuszczalne natezenie ruchu w niemczech na autostradach.

:smile2me:
_________________
Pomagam w miare mozliwosci :)
 
 
 
nuta 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 17 Cze 2009
Posty: 469
Wysłany: Pon Gru 06, 2010 2:28 pm   

my wyjezdzamy 21 grudnia wieczorem, jedziemy autem.
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Pon Gru 06, 2010 2:33 pm   

w tym roku szybciej, bo juz 17 grudnia. jade autem i mam nadzieje, ze nie bedzie takiego szalenstwa na drodze jak w poprzednie swieta :)
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
jso 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 963
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Pon Gru 06, 2010 2:51 pm   

Wydaje mi się, że większość osób rusza w różnych dniach wieczorem po pracy, więc poranek kolejnego dnia mógłby być najlepszą porą, aby ruszać w drogę gdyby nie to, że duże rzesze rodaków z okolic Londynu też ruszają pewnie wieczorem po pracy, lądując w okolicach Holandii akurat kolejnego dnia rano.
_________________
Dumny Polak
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Pon Gru 06, 2010 8:07 pm   

Jade do Pl 18.12 w godzinach porannych ok 5 rano (ale to zależy od pogody jak będzie padać śnieg albo mgła to poczekam aż sie zrobi jasno )

Jedzie ktoś z Okolic Tiel w tym terminie to możemy skoczyć na kilka autek będzie raźniej ( w razie jakby pogoda była straszna ) :043: :029:
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
guust 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Cze 2009
Posty: 546
Wysłany: Pon Gru 06, 2010 9:25 pm   

airbus... 23 grudnia po pracy na kolacje w Domu prze duze 'D', szybko i bezpiecznie :)
 
 
normango85 
Nieśmiały użytkownik


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 07 Kwi 2007
Posty: 59
Wysłany: Wto Gru 07, 2010 7:00 pm   Re: I ruszyli do domu na swieta...

lusia0101 napisał/a:
jak bedzie wygladalo przypuszczalne natezenie ruchu w niemczech na autostradach.


W tym roku tragedii byc nie powinno. Przypuszczam ze wyjazdy rozloza sie na praktycznie caly tydzien poprzedzajacy swieta. Choc wielu napewno odlozy wyjazd na wieczor 23-go., a ludzie z zachodnich wolewodztw nawet i do wigilijnego poranka.
...Pamietam za to do dzis moje wyjazdy w grudniu 2008, kiedy to 19-go w piatek wieczorem wyjezdzalem na studia na weekend do Polski (Katowice). Makabra jednym slowem, ok. 500 aut trzeba bylo skrajnym prawym pasem (przy 3 pasach w jednym kierunku)wyprzedzac (zakazane!),gdyz ludzie nie za bardzo wiedzieli jak na drodze maja sie zachowac przy prawym wolnym. Naprawde ogrom aut.
Po powrocie dwa dni pracy i wieczorem wyjazd na swieta (okolice Przemysla). Po raz drugi doswiadczylem poteznego tloku na autostradach, czego szcerze sie nie spodziewalem .
W ubieglym roku bylem 38 (czyt. trzydzieści osiem :119: ) razy na weekendzie w ojczyznie i ruch na Swieta Bozego Narodzenia jest zawsze zdecydowanie najwiekszy.
Ja w tym roku wyjazd planuje na wieczor 22-go. :)
 
 
 
radek8333 
Poczatkujacy

Pomógł: 1 raz
Wiek: 40
Dołączył: 28 Cze 2010
Posty: 29
Wysłany: Wto Gru 07, 2010 11:00 pm   

My też planujemy wyjechać 21 około godz 16 może 17 tak żeby w Niemczech być w nocy, chciałbym aby przynajmniej niemieckich aut było jak najmniej na autostradach, z doświadczenia wiem że nie ma nic gorszego jak germaniec za kierownicą :119: i dlatego mam nadzieję że w nocy będzie ich mniej,,,

szerokości mobile :039: :039:
 
 
Mucha_75 
Gaduła nad gadułami :-)
Mucha

Pomógł: 13 razy
Wiek: 48
Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 624
Skąd: Schiedam, GA
Wysłany: Wto Gru 07, 2010 11:12 pm   

radek8333, jak wyjedziesz po południu to natniesz się pewnie na korki w Holandii, ja nigdy nie wyjeżdżam wcześniej niż o 20 tej, nie raz znajomi wyjeżdżali po południu i dojazd do Niemiec zajmował im nawet 4 godziny, a wieczorem niecałe 2 godziny i jestem na granicy :) . W zeszłym roku do Polski wyruszyłem na ostatnią chwilę, wyjechałem z Holandii w sumie już 24 o północy, cala droga pusta, praktycznie do samego końca, "fajna" jazda była, bo przy wjeździe do Niemiec element elastyczny tłumika postanowił że zakończy swój żywot :) , cała droga maksymalnie 110 km/h.
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Wto Gru 07, 2010 11:14 pm   

ja u niemieckich kierowcow lubie to, ze raczej nie zajezdzaja drogi. pisze "raczej", bo niestety ossi (enerdowcy) tez nie zawsze maja nawyk spogladania w lusterka :)
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
Neela 
Poczatkujacy


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 16 Mar 2009
Posty: 44
Wysłany: Śro Gru 08, 2010 11:38 am   

My wyjeżdżamy 23 nad ranem, może nawet w nocy się zdecydujemy. To pierwszy wyjazd do PL na święta wiec nie wiem jak będzie na drogach.. ale pewnie tłoczno ;)
 
 
Katje 
Gaduła

Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 14 Maj 2010
Posty: 137
Wysłany: Pią Gru 10, 2010 8:54 am   Re: I ruszyli do domu na swieta...

lusia0101 napisał/a:

I najwazniejsze ma ktos moze linka jak bedzie wygladalo przypuszczalne natezenie ruchu w niemczech na autostradach.

:smile2me:

Kalendarz korkow na adac.de:
http://www.adac.de/reise_...rcePageId=43193

Pod tym linkiem powinna sie poajwic prognoza na swieta na kilka dni przed:
http://www.adac.de/reise_...se/default.aspx

A tutaj aktualny stan na niemieckich drogach, mozna zaznaczyc baustellen (roboty) i wiadomo, ze tam raczej bankowo beda problemy przed swietami: http://www.adac.de/reise_...urcePageId=5900

Wszystki w j. niemieckim.
 
 
doronio 
Super gaduła
->OPOLE.ZWM<-


Pomógł: 10 razy
Wiek: 38
Dołączył: 04 Wrz 2007
Posty: 347
Skąd: Amsterdam/Opole
Wysłany: Pią Gru 10, 2010 4:39 pm   

Ja w tym roku zostaje w NL.. ale proponuje ludzią z południowej Polski nie jechać na Olszyne, tylko w Magdeburgu odbijać na Lipsk, Drezno i Zgorzelec :P , a dalej już nowiutka autostrada, aż pod Bolesławiec, Wrocław. Znając życie napewno na tej drodze będzie mniejszy ruch.. no i najdłuższe schody europy omijacie hehehe :038: Niby troche dalej (max 40km) ale się opłaca :P
_________________
Pomóż
http://www.poomoc.pl
Ostatnio zmieniony przez doronio Pią Gru 10, 2010 4:40 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Ibi12 
Poczatkujacy
Ja jestem chaos

Wiek: 41
Dołączył: 26 Lip 2010
Posty: 43
Skąd: Holandia/Dania
Wysłany: Pią Gru 10, 2010 5:29 pm   

Również polecam trase która zaproponował doronio. km może troszke wiecej ale czasowo wychodzi lepiej...
_________________
Tor Poznań-1.48 min
"green hell"- 8.38 min
Hockenheim -1.19 min
by evo7 rs
 
 
jso 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 963
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Pią Gru 10, 2010 5:37 pm   

doronio napisał/a:
no i najdłuższe schody europy omijacie hehehe


leżę i kwiczę, bo wiem o dokładnie o który fragment Ci chodzi :043:
_________________
Dumny Polak
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group