NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ruling 30% a zameldowanie
Autor Wiadomość
.:Paco:. 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 8 razy
Wiek: 42
Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 583
Wysłany: Czw Gru 09, 2010 12:27 pm   

zaq napisał/a:
.:Paco:., wlasnie zerknalem na dzisiejszy dokument. sa tam tylko dane pracodawcy. ani slowa o zajmowanym stanowisku. na stronie, ktora wczesniej podalem, rowniez pisze tylko o pracodawcy. wynikaloby z tego, ze zmiana stanowiska wewnatrz firmy nie wymaga ponownego aplikowania o ruling.


Ja tez na swoim znalazlem tylko nazwe pracdawcy.

zaq a jak skladales papiery o kontynuacje znow musiales z pracodawca wykazywac wszystkie umiejetnosci i wiedze niszowa na NL rynku, dostarczac dyplowy itd? Czy wystarczylo wypelnic formularz o kontynuacje, zalaczyc kopie poprzedniej decyzji i tylko "nabomknac" to podobne stanowisko?

Pytam bo mowie ciezko bylo nie dostac to z belastingu ale przejsc przez procedury w firmie:/
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Czw Gru 09, 2010 12:45 pm   

nie widzialem takiego wniosku na oczy, wiec jest szansa, ze pracodawca wpisuje tam opis stanowiska oraz dolacza cv. ale nie podawalem zadnych dodatkowych dokumentow oprocz poprzednich decyzji.
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
DominikaPie 
Poczatkujacy
DominikaPie

Dołączyła: 08 Gru 2010
Posty: 8
Wysłany: Czw Gru 09, 2010 2:27 pm   

właśnie dostałam informację z biura obsługującego Polaków w Holandii, że jeżeli posiada się meldunek w NL to ruling się nie należy pomimio tego,że Belastingdienst go przyznał...
_________________
DP
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Czw Gru 09, 2010 3:33 pm   

Niech zmienia branze albo sie doinformuja.
Bedac zameldowanym dostalem ruling (nigdy wczesniej w nl nie pracowalem, w PL mialem ciagle status studneta). Dostalem ostatnio potwierdzenei z belastingu ze moje zeznanie roczne za pierwszy rok rulingu jest poprawne i finalnie zamkniete,
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
Ostatnio zmieniony przez m4rcin Czw Gru 09, 2010 3:34 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Czw Gru 09, 2010 4:27 pm   

a co to jest " biuro obsługujące Polaków w Holandii"? w zyciu nie korzystalem z takiego dobrodziejstwa ;)
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
DominikaPie 
Poczatkujacy
DominikaPie

Dołączyła: 08 Gru 2010
Posty: 8
Wysłany: Czw Gru 09, 2010 4:38 pm   

biuro prowadzące księgowość, pomagają tam również w składaniu dokumentów w celu uzyskania tych wszystkich dodatków, nie chciałam po prostu specjalnie podawać nazwy :)
(wszystko oczywiście za opłatą :043: )

[ Dodano: Czw Gru 09, 2010 4:40 pm ]
m4rcin napisał/a:
Niech zmienia branze albo sie doinformuja.
Bedac zameldowanym dostalem ruling (nigdy wczesniej w nl nie pracowalem, w PL mialem ciagle status studneta). Dostalem ostatnio potwierdzenei z belastingu ze moje zeznanie roczne za pierwszy rok rulingu jest poprawne i finalnie zamkniete,


juz się będą informować :)
dzięki wielkie za pomoc :)
_________________
DP
 
 
.:Paco:. 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 8 razy
Wiek: 42
Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 583
Wysłany: Czw Gru 09, 2010 5:22 pm   

m4rcin napisał/a:
Niech zmienia branze albo sie doinformuja.
Bedac zameldowanym dostalem ruling (nigdy wczesniej w nl nie pracowalem, w PL mialem ciagle status studneta). Dostalem ostatnio potwierdzenei z belastingu ze moje zeznanie roczne za pierwszy rok rulingu jest poprawne i finalnie zamkniete,


w calosci popieram...sam bylem zameldowany 7 miesiecy i dopiero wtedy sie ubiegalem o 30% i dostalem z data 4 miesiace wstecz...
 
 
przemekm26 
Gaduła
GD

Wiek: 41
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 183
Wysłany: Czw Gru 09, 2010 9:16 pm   

Pierwszy raz slysze o :"ruling". Czy moge zabiegac sie o te 30%? Przyjechałem do Holandii z ogloszenia w internecie prawie 4lata temu. Zameldowałem sie kilka miesiecy po przyjezdzie (2007r.),wraz z podpisaniem pierwszego bezposredniego kontraktu z szefem.W chwili obecnej jestem na stalym kontrakcie. W Holandii planowalem pozostac jeszcze maksymalnie 9lat. Takie 30% zastrzyku na pewno odsuneloby mysli,kalkulacje czy warto jeszcze pracowac w Holandii! Stlamilbym moje ostatnio pojawiajace sie watpliwosci co do NL.
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Czw Gru 09, 2010 9:19 pm   

1 juz za pozno
2 ruling przysluguje tylko pracownikom wysoko wykwalifikowanym zrekrutowanym z zagranicy jesli pracodawce udowodni, ze nie mogl znalesc na rynku holenderskim
3. to nie jest 30% wiecej kasy, tylko 30% mniej kasy jest opodatkowane
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
Ostatnio zmieniony przez m4rcin Czw Gru 09, 2010 9:19 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
przemekm26 
Gaduła
GD

Wiek: 41
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 183
Wysłany: Czw Gru 09, 2010 9:48 pm   

m4rcin napisał/a:
1 juz za pozno
2 ruling przysluguje tylko pracownikom wysoko wykwalifikowanym zrekrutowanym z zagranicy jesli pracodawce udowodni, ze nie mogl znalesc na rynku holenderskim
3. to nie jest 30% wiecej kasy, tylko 30% mniej kasy jest opodatkowane


1. Dlaczego za pozno?. Jaki max. czas od przyjazdu?
2. Co mam rozumiec przez wysokowykawalifikowani: to ze posiada sie dyplomy z odpowiednich dziedzin zwiazanych z wykonywana praca czy to ze wykonuje sie prace w ktorej inni rozkladaja rece?
3.Czyli ulga podatkowa? Zamiast placic obecnych 45% placilbym 30% podatek?

Mam przynajmniej 2 kolegow ktorzy przyjechali tu niedawno po politech i jak nie ja to oni skorzystaja z informacji.
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Czw Gru 09, 2010 9:59 pm   

1. z tego co mowil Deloite to pol roku od podjecia pracy
2. tak, dokladnie tak
3. nie opodatkowaniu podlega 70% kasy wg normalnych stawek
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
DominikaPie 
Poczatkujacy
DominikaPie

Dołączyła: 08 Gru 2010
Posty: 8
Wysłany: Czw Gru 09, 2010 10:03 pm   

ruling przyznawany jest pracownikom, którzy:
- zostali sprowadzeni przez pracodawcę holenderskiego specjalnie na dane stanowisko
- jest to stanowisko, na które pracodawca holenderski nie mógł znależć w NL kandydata spełniającego potrzebne do jego wykonywania umiejętności (pracodawca musi to udowodnić we wniosku o ruling)
- ruling przyznawany jest na okres maksymalnie 10 lat
- o ruling należy się starać w pierwszej podjętej pracy w NL

ruling polega na tym, ze 30 % pensji zwolnione jest z podatku
_________________
DP
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Czw Gru 09, 2010 10:23 pm   

niekoniecznie do 6 miesiecy. mozna sie starac rowniez pozniej, ale ruling zostanie przyznany na krotszy okres. tu mozna wiecej o tym poczytac: http://www.belastingdiens...ml#P3804_122744
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
.:Paco:. 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 8 razy
Wiek: 42
Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 583
Wysłany: Czw Gru 09, 2010 11:17 pm   

zaq napisał/a:
niekoniecznie do 6 miesiecy. mozna sie starac rowniez pozniej, ale ruling zostanie przyznany na krotszy okres. tu mozna wiecej o tym poczytac: http://www.belastingdiens...ml#P3804_122744


dokladnie...zostanie przyznae na krotszy czas, mozna probowac starac sie aby zaliczyli troche tego czasu wstecznego ale z tego co pamietam to moga tylko 4 miesiace wstecz.
2. o 30% podobno mozna sie starac tylko raz - woz albo przewoz.
3. musi to byc zrobione w glowa bo wrazie jakichkowliek watpliwosci belasting prosi o dodatkowe dokumenty
4.NAJWAZNIEJSZE: to jest wewnetrzna zasada, w 30% ruling karza podac ile bys zarabial w swoim kraju na takim stanowisku i roznica miedzy pensja w swoim kraju i pensja za to stanowisko w NL nie moze byc wieksza niz 20%. Jesli jest wieksza z automatu odrzucaja prosbe bo wtedy uzasadnienie jest takie,ze nie przyjechales tutaj ze swoimi kwalifikacjami tylko dla zarobku.
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Czw Gru 09, 2010 11:53 pm   

4. u mnie niczego takiego nie pytali.
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group