NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Chleb z maszyny do pieczenia chleba
Autor Wiadomość
jso 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 963
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Czw Lut 24, 2011 9:38 am   

zibil, większość wypiekaczy ma taką funkcję, że ustawiasz na którą godzinę ma chleb być gotowy. Ja nastawiam wieczorem i ustawiam, że chcę mieć o 7:30 rano. Z rana budzi zapach świeżego pieczywa, więc czas pieczenia nie wpływa zbytnio na użytkowanie (chyba, że chcesz mieć chleb jak najszybciej).
_________________
Dumny Polak
 
 
zibil 
Poczatkujacy


Wiek: 54
Dołączył: 26 Sie 2009
Posty: 9
Wysłany: Czw Lut 24, 2011 8:32 pm   

Chodziło mi bardziej o czas poswięcony na przygotowanie ciasta i sprzątanie po tym,podczas pieczenia naturalnie można zająć się czymś innym bez względu na porę 8)
_________________
zibi
 
 
Bronka 
Mega gaduła


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 27 Maj 2010
Posty: 1086
Wysłany: Czw Lut 24, 2011 8:46 pm   

Wsypujesz mix, dolewasz wody, dodajesz lyzeczke masla i wlaczasz aparat i tyle roboty. Po wyjeciu chleba pojemniek nie jest bardzo ubrudzony, mniej niz foremka od ciasta , wystarczy go wyplukac ;-)
_________________
Fox- kolejny niechciany psiak do adopcji

https://www.olx.pl/oferta...html#eb5bd1b1c3
 
 
jso 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 963
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Czw Lut 24, 2011 8:51 pm   

A czy ktoś forumowiczów ma wypiekacz Philipsa? Za Chiny nie mogę z niego wyjąć mieszadła.
_________________
Dumny Polak
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Czw Lut 24, 2011 8:58 pm   

jso,

(nalej goracej wody do polowy formy i odczekaj jakies 15 minut powinno pomoc jesli za pierwszym razem nie wyjdzie, to czynnosc powtorzyc )


ja po kazdym pieczeniu i wyciagnieciu chleba z formy zalewam ja wrzatkiem
wlasnie po to ,by mieszadlo sie nie ''zapieklo'' mieszadlo wychodzi wtedy bez problemu
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Czw Lut 24, 2011 9:07 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Bronka 
Mega gaduła


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 27 Maj 2010
Posty: 1086
Wysłany: Czw Lut 24, 2011 9:34 pm   

jso ja przed pieczeniem smaruje mieszadlo tluszczem i potem nie mam problemu z wyciagnieciem go.

Ps. A chodzi o wyciagniecie mieszadla z formy czy chleba, bo ja mam na mysli to drugie ;-)
_________________
Fox- kolejny niechciany psiak do adopcji

https://www.olx.pl/oferta...html#eb5bd1b1c3
Ostatnio zmieniony przez Bronka Czw Lut 24, 2011 9:35 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jso 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 963
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Pią Lut 25, 2011 8:47 am   

Z formy. Zaraz po zakupie wypiekacza udało mi się jeden raz to ustrojstwo wyciągnąć, potem wsadziłem z powrotem i już nigdy mi się nie udało wyjąć. Ale sposób na wyciąganie z chleba też się przyda :-)
_________________
Dumny Polak
 
 
zibil 
Poczatkujacy


Wiek: 54
Dołączył: 26 Sie 2009
Posty: 9
Wysłany: Pią Lut 25, 2011 10:06 pm   

Ogólnie wszystko jasne tylko jedno mnie zastanawia jeżeli kupuje mix w holenderskim sklepie to czy ten chleb przypomina bardziej holenderski czy polski a może ktoś ma jakąś recepture żeby uzyskać chleb przypominający smak polskiego chleba :017:
_________________
zibi
 
 
jso 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 963
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Pią Lut 25, 2011 10:52 pm   

Żeby zrobić polski chleb to musisz go zrobić na zakwasie. Zakwas musisz sobie wyhodować przez kilka dni.
_________________
Dumny Polak
 
 
jagodka 
Gaduła nad gadułami :-)
zona udomowiona


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 06 Kwi 2010
Posty: 601
Skąd: HAGA
Wysłany: Wto Mar 01, 2011 7:49 pm   

jso napisał/a:
Może zastanówcie się czy nie kupić bardziej markowego wypiekacza. Nie jestem zwolennikiem przepłacania, ale wypiekacz ma element grzejny, a do tego zostawia się go do działania w nocy, przez co miałbym mniejsze obawy ze względu na ryzyko pożaru.
jso napisał/a:
A czy ktoś forumowiczów ma wypiekacz Philipsa? Za Chiny nie mogę z niego wyjąć mieszadła.

jso ja mam ten tani blokkera i nie mam problemy z mieszadlem, wyj,uje sie po upieczeniu z chleba i nie ma problemu z zakladaniem :P
nie zawsze tanie jest gorsze :P
 
 
Izabela123 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 20 Cze 2008
Posty: 68
Skąd: Nieuwegein
Wysłany: Sob Wrz 19, 2015 4:39 pm   

Odswieze temat.
Od jakiegos czasu nosze sie sie z zamiarem zakupu maszyny do chleba.
Przeczytalam wszystkie posty ale nadal mam pare pytan.
Z jakich maszyn wy korzystacie - bedzie mi latwiej podjac decyzje na podstawie waszych opini.
Nie jezdze na zakupy do niemiec wiec jak to jest z holenderskimi miksami? Gdzie kupujecie? Chlebek z takiego miksa przypomina troche nasz polski?
Ktos moze wrzucic jakis sprawdzony przepis na chlebek wieloziarnisty?
Z gory dziekuje za wszystkie wskazowki :)
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Sob Wrz 19, 2015 7:45 pm   

Izabela123 napisał/a:
Z jakich maszyn wy korzystacie


Ja z roznych ( korzystalam razem z 4 ) nie wazne jaka maszyne kupisz , kazda bedzie na tyle - dobra aby upiec ci to co potrzebujesz,
ale kazda maszyna ma swoj limit + - dwa lata dosc intensywnego uzytkowania i potem mozna ja oddac na zlom
- wymieniac grzalki sie nie oplaca, a pojemnik do wyrabiana ciasta tez ma swoj okreslony czas pracy ,teflon ktorym jest powleczony tez sie po bokach wyrabia /wyciera i potem jest problem z wyciaganiem chleba


Holenderskie mixy mozna kupic w kazdym supermarkecie , stoisko z maka AH http://www.ah.nl/producte...ucten/bak-mixen

Cytat:

Ktos moze wrzucic jakis sprawdzony przepis na chlebek wieloziarnisty?

Jak kupisz mix - to na opakowaniu masz podany przepis
Podobnie jest z maszyna ,otrzymasz do niej ksiazke a w niej sprawdzone przepisy sama z nich korzystalam
Wszystkie przepisy na dobry chleb z ziarnami (ale w piekarniku) znalazam w sieci
piekac chleb w maszynie raczej nie poszalejesz , trzeba zachowywac proporcje.

Dlatego tez od kilku juz lat nie pieke w maszynie, wszystkie chleby, buly i buleczki tylko w piekarniku
pieczywo w 99% tylko zytnie - na zakwasie , od czasu do czasu jakis razowy na drozdzach.
PS
Jak nizej ,chlebek wczoraj upieczony, oba z maki zytniej jeden na zakwasie drugi na drozdzach
w calosci i po przekrojeniu




_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Sob Wrz 19, 2015 8:33 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Izabela123 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 20 Cze 2008
Posty: 68
Skąd: Nieuwegein
Wysłany: Sob Wrz 19, 2015 9:43 pm   

Dzieki Gochna H.
Dzieki za link, rzeczywiscie spory wybor mixow.
Ale pociekla mi slinka na widok twoich zdjec.
Przepysznie wyglada ten twoj chlebek, a smakuje pewnie jeszcze lepiej.
I moje pytanie-gdzie kupujesz make zytnia?
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Sob Wrz 19, 2015 10:55 pm   

Izabela123 napisał/a:
Cytat:
I moje pytanie-gdzie kupujesz make zytnia?

Na poczatku make kupowalam w Niemczech w Realu

Obecnie mam mozliwosc kupowania prosto z holenderskiego mlyna...od czasu do czasu pojawia sie tez w AH, ale do najtanszych nie nalezy i jest sprzedawana tylko w 1/2kg opakowaniu.

Wpisz sobie w wyszukiwarke roggemeel ->maka zytnia ,mozna ja tez kupic online ewentualnie moze w jakims polskim sklepie ...?

W AH jest natomiast bardzo dobra maka razowa -> volkorenmeel
Pozdrawiam
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Śro Wrz 23, 2015 7:49 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Izabela123 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 20 Cze 2008
Posty: 68
Skąd: Nieuwegein
Wysłany: Pią Wrz 25, 2015 6:51 pm   

Gochna H. Narobilas mi smaka na pyszny domowy chleb.
Przetrzasnelam internet i liznelam podstaw wiedzy piekarniczej ;)
Problem mialam niestety z maka :(
Ale juz mam. :026: Udalo mi sie kupic make zytnia. Wlasnie zarobilam zakwas, wiec w przyszlym tygodniu ( jak zakwas sie uda oczywiscie) bede probowac wlasnych sil w wypiekaniu chleba.
Dzieki za motywacje Gochna H.
Ostatnio zmieniony przez Izabela123 Pią Wrz 25, 2015 6:51 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group